Тақырып бойынша 11 материал табылды

Сабақ жоспары "«Пернетақтамен достардың кездесуі»"

Материал туралы қысқаша түсінік
Пернетақтамен жұмыс дағдыларын және танымдық мүдделерін дамыту.Пернетақтамен таныстыру.«Меңзер» ұғымын енгізу.Пернетақтамен жұмыс істеу дағдысын қалыптастыру.
Материалдың қысқаша нұсқасы

Оқу әрекетінің ұйымдастыру №8 Бөлім Информатика

Тақырыбы: «Пернетақтамен достардың кездесуі»

Мақсаты: Пернетақтамен жұмыс дағдыларын және танымдық мүдделерін дамыту.

Міндеттері:

Білімділік: Пернетақтамен таныстыру.

Дамытушылық: «Меңзер» ұғымын енгізу.

Tәрбиелік: Пернетақтамен жұмыс істеу дағдысын қалыптастыру.

Билингвальды компонент: пернетақта-клавиатура- keyboard, меңзер-пуск-start

Құрал жабдықтар: компьютер, пернетақта, суреттер

Әрекет кезендері

Педагогтың іс-әрекеті

Балалардың іс-әрекеті



Мотивациялық-козғаушылық



  • Шеңбер бойында амандасу:

Біздің күлкіміз көңілді

Жеткізсін жылу мен шатықты

Бөліскен жақсы ғой өмірде

Қуаныш, мейірім бақытты.

-Техника қауіпсіздігін еске түсіру

-Бір – біріміздің қолымыздан ұстап, алақан арқылы жүректің жылуын сезініп үйренген қандай тамаша, қандай қуаныш.


-Техника қауіпсізідігі жайлы айтады.



Ұйымдастырушылық-ізденістік







-Балаларды екі топқа бөлінеді: бірінші топ партадағы әріптерді тапса, екінші топ пернетақтадағы әріптерімен танысады.

Қоян әкеп тастаған конвертті балаларға көрсетіп, ашылады: ішінде «Пернетақта» жайлы мәлімет қысқаша жазылған.

Пернетақтада 100-ден аса батырма бар екені туралы: олар әріптер, сандар және арнаулы батырмалар.

Ендігі тапсырма өздерінің аттарынды басамыз.

Ол үшін қажетті әріптерді бассаңдар жеткілікті.

Жарайсыңдар тамаша болып шықты.

  1. Д/ойын: «Дәл сондайды тап»


  1. Көзге арналған жаттығу жасайды.

  2. Алманы бояу.








  1. Сергіту сәтін жасайды.

  2. Суретте берілген жайлы әңгімелеу.









-Екі топқа бөлінеді. Берілген тапсырманы қызыға орындайды.

Әріптермен танысады.

Арслан конвертті ашып ішіндегі тапсырманы береді.

«Пернетақта» жайлы өз ойларын айтады да...толық мағұлматты алады.

Өздігінен өздерінің аттарын жазады.





-Компьютерде берілген тапсырманы орындайды.












-Көзге арналған жаттығу жасайды.

-Тапсырманы орындайды.






-Сергіту сәтін қимылды әрекет арқылы жасайды.

-Сурет бойынша әңгімелейді.



Рефлексиялық түзетушілік

Сендерге бүгінгі сабақ несімен ұнады?

Бүгін сендер жарадыңдар.

Жарайсыңдар!

Әр қайсысы өздерінің пікірлері жайлы әңгіме қозғайды.

Сабақты қорытындылайды.


Күтілетін нәтижелер:

біледі:Ұқсас әріптерді табуды, берілген нысанды құрастыруды біледі.

игереді: Пернетақтамен танысады.Оның қандай пішінді қандай пайдасымен зиян жайлы білді.

меңгереді: Пернетақта не үшін керектігін меңгереді.



Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
07.02.2018
546
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курс саны 12