Сабақ жоспары: Қаныш Сәтбаевтың естеліктері Эвфемезим. Дисфемизм 6 сынып

Тақырып бойынша 11 материал табылды

Сабақ жоспары: Қаныш Сәтбаевтың естеліктері Эвфемезим. Дисфемизм 6 сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
Сабақ жоспары: Қаныш Сәтбаевтың естеліктері Эвфемезим. Дисфемизм 6 сынып
Материалдың қысқаша нұсқасы

Қысқа мерзімді сабақ жоспары


Бөлім:

5-бөлім: Тарихи тұлғалар. Лексика

Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты :

Ильясова Х.Н.

Күні:

11.12.2024

Сынып: 6 А

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Қаныш Сәтбаевтың естеліктері Эвфемезим. Дисфемизм

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:

6.1.5.1 -тыңдалған мәтін мазмұны бойынша жалпы және нақты сұрақтарға жауап беру, мәтіндегі ақпаратты шынайы өмірмен байланыстыру;

6.3.2.1 -жанрлық және стильдік ерекшеліктеріне сай құрылымын сақтай отырып, өмірбаян құрастырып жазу у арқылы көтерілетін мәселені болжау;

Сабақтың мақсаты

тыңдалған мәтін мазмұны бойынша жалпы және нақты сұрақтарға жауап беру, мәтіндегі ақпаратты шынайы өмірмен байланыстыра алады; жанрлық және стильдік ерекшеліктеріне сай құрылымын сақтай отырып, өмірбаян құрастырып жазу у арқылы көтерілетін мәселені болжайды.

Құндылықтарға баулу

Құндылық: тәуелсіздік және отаншылдық

-Қазақстанның тарихын, мәдениеті мен дәстүрлерін, оның тәуелсіздігін және оны сақтаудың маңыздылығын түсіну;

Құндылық: әділдік және жауапкершілік

-оқу тапсырмасын орындауда табандылық таныту;

Құндылық: жасампаздық және жаңашылдық

-тапсырмаларға шығармашылықпен қарай білу, өз шешімдері мен идеяларын ұсына білу;

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі//

уақыты

Педагогтің әрекеті

Білім алушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басталуы

7 минут





























Сабақтың ортасы


15 минут






















10 минут





























8 минут






















Сабақтың соңы

5 минут











І.Ұйымдастыру кезеңі

«Гүлмен тілек» Гүлді алақанға ұстап тұрып, бір-бірлеріңе ізгі тілек айтыңдар


Сабақтың тақырыбы мен оқу мақсатымен таныстыру;

Тұлғалардың суреттері арқылы топқа бөліну.



Ойтүрткі

Суреттегі тұлғалар жайлы не білесіңдер? Білетін ақпараттарыңды ортаға салып, бөлісіңдер.


Топтық жұмыс


https://kk.encyclopedia.kz/index.php/

1-топ:

Энциклопедиялар мен қосымша әдебиеттерден Әлихан Бөкейханның

өмір жолымен танысыңдар.

Авторына сілтеме жасаңдар.

Жанрлық және стильдік ерекшеліктеріне сай құрылымын сақтай отырып, Әлихан Бөкейханның өмірбаянын жазыңдар.

2-топ:

6-тапсырма.

5-тапсырмадағы мәтінді мұқият оқы. Берілген мәтінді пайдаланып,

Қ. Сәтбаев туралы өмірбаяндық мәтін құрап жаз.

3-топ:

Қосымша әдебиеттерден ізденіп, жанрлық және стильдік ерекшеліктеріне сай құрылымын сақтай отырып, М.Дулатұлының өмірбаянын жазыңдар


7-тапсырма.

Бұқаралық ақпарат құралдарынан, энциклопедия, ғаламтордан тарихи тұлғалар туралы мәлімет жина. Жинаған ақпараттарыңа сәйкес сұрақтар құрастыр. Оларды пайдаланып, «Аквариум әдісі» арқылы ойбөліс өткізіңдер. Ойбөліске қойылатын талаптар:

тақырыптан ауытқымау;

берілген уақыттан асырмау;

сөз әдебін сақтау;

тіл сауаттылығына мән беру;

фразеологиялық тіркестерді қолдану;

өз көзқарасын дәлелді жеткізу;

ақпараттардың шынайылығын тексеру.



Жұптық жұмыс

9-тапсырма.

Төмендегі деректерді пайдаланып, мемлекет қайраткері туралы интервью дайындаңдар. Диалог барысында екпіннің түрлеріне назар аударыңдар.



Рефлексия

«Сөйлемді аяқта»

Мен мынаны білдім


Маған қызық болғаны


Маған қиын болғаны


Мен мынаны жасай алдым


Мен мынаған таңғалдым



Психологиялық ахуал

Оқушылар арнайы дайындалып келген гүлді алақандарына салып тұрып, бір-біріне тілек тілейді


Тұлғалардың суреттері арқылы топқа бөлінеді.

Сұрақтарға жауап береді.











Суреттегі тұлғалар жайлы білетін ақпараттарын ортаға салады.








Энциклопедиялар мен қосымша әдебиеттерден өздеріне берілген

өмір жолымен танысады.

Авторына сілтеме жасайды.

Жанрлық және стильдік ерекшеліктеріне сай құрылымын сақтай отырып, өздеріне берілген тұлғаның өмірбаянын жазады.










Бұқаралық ақпарат құралдарынан, энциклопедия, ғаламтордан тарихи тұлғалар туралы мәлімет жинайды. Жинаған ақпараттарына сәйкес сұрақтар құрастырады. Оларды пайдаланып, ойбөліс өткізеді.


«Аквариум әдісі» - балаларға мәселені «қоғам алдында» талқылауға ұсынғандағы диалог формасы. Шағын топ белгілі бір мәселе бойынша диалогті жүргізуге кімге сеніп тапсыруға болатынын таңдайды. Кейде тілек білдірушілер бірнеше болуы мүмкін. Қалған барлық оқушылар көрермен рөлін атқарады. Сондықтан да мұны «аквариум» деп атайды.










Берілген деректерді пайдаланып, мемлекет қайраткері туралы интервью дайындайды. Диалог барысында екпіннің түрлеріне назар аударады.












Рефлексия арқылы сабақтың қызықты тұстарын айта отырып, нені меңгергенін сараптайды.

Қиналған тұстарын, меңгере алмаған тұстарын жеткізеді.








Оқушылар сыныптастары

ның айтқан ойларына «шапалақ» әдісі арқылы қолдау білдіреді.


















Дескриптор

Білім алушы

-қосымша әдебиеттер мен энциклопедия

дан мәліметтер жинайды,

-өмірбаян жазады,

-құрылымын сақтайды.


Берілген бұлт, ағаш, күн суреттері арқылы бағалау

Рисунок 7

Рисунок 8

Рисунок 10












Оқулық

6-сынып

«Атамұра» баспасы

2018жыл







Қалыптас

тырушы бағалауға арналған тапсырма

лар жинағы











https://kk.encyclopedia.kz/index.php/










Оқулық

6-сынып

«Атамұра» баспасы

2018 жыл


















Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
11.12.2024
173
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Жариялаған:
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі