Қысқа мерзімді жоспар
|
Пән: Қазақ тілі Т1 Күні: Сынып: 6 |
Педагогтің аты-жөні: |
|
Сабақ тақырыбы |
Қазақ күресі. Ортақ етіс. Ырықсыз етіс |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
6.1.3.1 - тыңдалған мәтіннің мазмұнын түсіну, детальді ақпаратты анықтау. 6.4.4.2 - Етістіктің етіс түрлері мен салт- сабақты етістіктердің тіркесімдік мүмкіндігін ауызша және жазбаша тілдесім барысында қолдану. |
|
Сабақ мақсаттары |
- тыңдалған мәтіннің мазмұнын түсіну, детальді ақпаратты анықтайды. - етістіктің етіс түрлерінің тіркесімдік мүмкіндігін ауызша және жазбаша тілдесім барысында қолданады |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Психологиялық ахуал Оқушыларды түгелдейді,
Үй тапсырмасы сұралады. |
Мен –ғажаппын!” Әр адам өзіне қаншалықты баға берсе, соған соншалықты лайықты болады. Тұлға ретінде қалыптасуың үшін өзіңді, өмірлік іс-әрекетіңді лайықты бағалай білуің керек. Өзіңе арнап неғұрлым жақсы, жағымды, жылы сөздерді көбірек айту керек. Өзіңді-өзің дұрыс бағалағаның жөн. Әр адамның өзіне арнаған жақсы, жағымды қолдау, мадақтау, мақтау сөздері болуы тиіс. Мысалы: - Мен осы өмірге келуіммен кереметпін. - Мен сияқты бұл өмірде ешкім де болған емес, болмайды да. - Мен ғажаппын, мен кереметпін, т.б. Эссені аяқтау. «Автор орындығы» әдісімен эссені оқиды |
Мұғалімнің кері байланысы |
Оқу құралдары |
|
Жаңа сабаққа кіріспе |
Ойқозғау 1-тапсырма . |
Суреттерді қалай байланыстырар едіңдер? Қажымұқан туралы не білесіңдер?
|
Ынталандыру стикерлері беріледі |
|
|
Сабақтың ортасы
|
2а-тапсырма Ж «Тыңдайтын үшбұрыштар» әдісі. Топтық жұмыс 2а-тапсырма Жұптық жұмыс 2ә-тапсырма . |
Үнтаспадан 19- аудиомәтінді тыңдайды Мәтінді түсініп оқиды. Оқушылар үш адамнан тұратын топтарға бөлініп, мәтін бойынша түсінгенін бір-біріне түсіндіреді. Бағандағы сөздерді мағнасына қарай сәйкестендіріңдер. Көркем сөйлеудің қандай ерекшеліктерін байқадыңдар?
Мәтін мазмұнына сәйкес келетін тақырыпты таңдаңдар немесе өздерің ат қойыңдар.
|
Дескриптор: тыңдалған мәтіннің мазмұнын түсінеді, детальді ақпаратты анықтайды |
Интерактивті тақта
https://youtu.be/4KzSTRfoYxM?si=6fB_50Y-Wz0e7Rum
|
|
|
Сергіту сәті «Арқаға жазылған комплименттер» |
Әр оқушының арқасына түйрегішпен (немесе скотчпен) А-4 форматындағы қағаз бекітіледі. Оқушылар сынып ішін аралап жүріп, бір-бірінің арқаларындағы қағаздарға жылы, жұмсақ сөздер жазып, бірін-бірі мақтайды. 2-3 минуттан кейін олар қағаздарын алып, шағын топ ішінде бір-біріне жазылған комплименттерді оқып береді. |
|
|
|
|
Грамматикамен жұмыс |
Ортақ етіс, ырықсыз етіс.
|
Дескриптор: етістіктің етіс түрлерінің тіркесімдік мүмкіндігін ауызша және жазбаша тілдесім барысында қолданады; -етістермен сөйлем құрайды; Етістерге морфологиялық талдау жасайды |
|
|
|
Тақырыпты бекіт. Жеке жұмыс 3-тапсырма. 4-тапсырма. |
Берілген етістіктерді ырықсыз етіс тұлғасында жазып, сөйлем құраңдар. Жасау, құрастыру, ұйымдастыру, құю, алу, көрсету, көбейту, баяндау. Ракетка тщркөздерінде жазылған етістіктерді құрамына қарай талдаңдар. Ілісу, сөйлесу, жазысу, тартысу, бөлісу, айтысу, салысу, көтерісу, жуысу. (топтарға бөліп беріп, морфологиялық талдау түрінде беруге болады) |
|
|
|
|
Үй жұмысы: |
10-тапсырма. Етіс түрлерімен 5 сөйлем құрау. |
|
|
|
Кері байланыс 3 минут |
Рефлексия |
С |
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Сабақ жоспары. Қазақ күресі. Ортақ етіс 6-сынып ҚМЖ
Сабақ жоспары. Қазақ күресі. Ортақ етіс 6-сынып ҚМЖ
Қысқа мерзімді жоспар
|
Пән: Қазақ тілі Т1 Күні: Сынып: 6 |
Педагогтің аты-жөні: |
|
Сабақ тақырыбы |
Қазақ күресі. Ортақ етіс. Ырықсыз етіс |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
6.1.3.1 - тыңдалған мәтіннің мазмұнын түсіну, детальді ақпаратты анықтау. 6.4.4.2 - Етістіктің етіс түрлері мен салт- сабақты етістіктердің тіркесімдік мүмкіндігін ауызша және жазбаша тілдесім барысында қолдану. |
|
Сабақ мақсаттары |
- тыңдалған мәтіннің мазмұнын түсіну, детальді ақпаратты анықтайды. - етістіктің етіс түрлерінің тіркесімдік мүмкіндігін ауызша және жазбаша тілдесім барысында қолданады |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Психологиялық ахуал Оқушыларды түгелдейді,
Үй тапсырмасы сұралады. |
Мен –ғажаппын!” Әр адам өзіне қаншалықты баға берсе, соған соншалықты лайықты болады. Тұлға ретінде қалыптасуың үшін өзіңді, өмірлік іс-әрекетіңді лайықты бағалай білуің керек. Өзіңе арнап неғұрлым жақсы, жағымды, жылы сөздерді көбірек айту керек. Өзіңді-өзің дұрыс бағалағаның жөн. Әр адамның өзіне арнаған жақсы, жағымды қолдау, мадақтау, мақтау сөздері болуы тиіс. Мысалы: - Мен осы өмірге келуіммен кереметпін. - Мен сияқты бұл өмірде ешкім де болған емес, болмайды да. - Мен ғажаппын, мен кереметпін, т.б. Эссені аяқтау. «Автор орындығы» әдісімен эссені оқиды |
Мұғалімнің кері байланысы |
Оқу құралдары |
|
Жаңа сабаққа кіріспе |
Ойқозғау 1-тапсырма . |
Суреттерді қалай байланыстырар едіңдер? Қажымұқан туралы не білесіңдер?
|
Ынталандыру стикерлері беріледі |
|
|
Сабақтың ортасы
|
2а-тапсырма Ж «Тыңдайтын үшбұрыштар» әдісі. Топтық жұмыс 2а-тапсырма Жұптық жұмыс 2ә-тапсырма . |
Үнтаспадан 19- аудиомәтінді тыңдайды Мәтінді түсініп оқиды. Оқушылар үш адамнан тұратын топтарға бөлініп, мәтін бойынша түсінгенін бір-біріне түсіндіреді. Бағандағы сөздерді мағнасына қарай сәйкестендіріңдер. Көркем сөйлеудің қандай ерекшеліктерін байқадыңдар?
Мәтін мазмұнына сәйкес келетін тақырыпты таңдаңдар немесе өздерің ат қойыңдар.
|
Дескриптор: тыңдалған мәтіннің мазмұнын түсінеді, детальді ақпаратты анықтайды |
Интерактивті тақта
https://youtu.be/4KzSTRfoYxM?si=6fB_50Y-Wz0e7Rum
|
|
|
Сергіту сәті «Арқаға жазылған комплименттер» |
Әр оқушының арқасына түйрегішпен (немесе скотчпен) А-4 форматындағы қағаз бекітіледі. Оқушылар сынып ішін аралап жүріп, бір-бірінің арқаларындағы қағаздарға жылы, жұмсақ сөздер жазып, бірін-бірі мақтайды. 2-3 минуттан кейін олар қағаздарын алып, шағын топ ішінде бір-біріне жазылған комплименттерді оқып береді. |
|
|
|
|
Грамматикамен жұмыс |
Ортақ етіс, ырықсыз етіс.
|
Дескриптор: етістіктің етіс түрлерінің тіркесімдік мүмкіндігін ауызша және жазбаша тілдесім барысында қолданады; -етістермен сөйлем құрайды; Етістерге морфологиялық талдау жасайды |
|
|
|
Тақырыпты бекіт. Жеке жұмыс 3-тапсырма. 4-тапсырма. |
Берілген етістіктерді ырықсыз етіс тұлғасында жазып, сөйлем құраңдар. Жасау, құрастыру, ұйымдастыру, құю, алу, көрсету, көбейту, баяндау. Ракетка тщркөздерінде жазылған етістіктерді құрамына қарай талдаңдар. Ілісу, сөйлесу, жазысу, тартысу, бөлісу, айтысу, салысу, көтерісу, жуысу. (топтарға бөліп беріп, морфологиялық талдау түрінде беруге болады) |
|
|
|
|
Үй жұмысы: |
10-тапсырма. Етіс түрлерімен 5 сөйлем құрау. |
|
|
|
Кері байланыс 3 минут |
Рефлексия |
С |
|
|
шағым қалдыра аласыз



абақ бойынша
оқушылар өз ойларын айтып, құрастыру бөліктерін ретімен
орналастырады. Мысалы, ақпарат түсінікті болды деген бөлікті
орналастыру үшін оқушы грамматиканы, жалпы сабақты түсінуі керек.
Егер түсінбеген болса, бұл бөлік бос қалады. Мұғалім әр баланың
құрастыруынан қай тұстан әлісіздеу болғанын
анықтайды.












