-
-
-
-
-
Бекітемін
Мектеп директоры_________________
Қ.Саткожаев
-
-
-
-
Сабақтың тақырыбы:
Адамзаттық құндылықтар және әлем мәдениеті
Мұғалімнің аты-жөні: Айтжанова Ш.М.
Сынып: 8 «А»
Қатысқан оқушылар саны:
Қатыспаған оқушылар саны:
Сабақ негізделген оқу мақсаттары
8.4.2.1. Сөйлеу ағымындағы интонацияның құрамдас бөліктері: әуен, әуез, тембр, қарқын, кідірісті сөйлеу мәнеріне сай қолдану
8.3.2.1. Жанрлық және стильдік ерекшеліктеріне сай тілдік құралдарды орынды қолданып, мақала құрастырып жазу
Сабақ нәтижесі:
Оқушылардың барлығы мынаны орындай алады:
Мәтін мазмұнын түсінеді.
Оқушылардың көбісі мынаны орындай алады:
Қарапайым эссе құрады. Сюжетті суреттер желісі бойынша диалог құрастырады.
Оқушылардың кейбіреуі мынаны орындай алады:
Кідіріс түрлеріне мән береді. Мақала құрастырғанда қажетті тірек сөздерді қолданады.
Бағалау критерийлері
-
Кідіріс түрлеріне мән береді
-
Тірек сөздерді қолданып, мақала құрастырады.
Дескриптор
-
Кідіріс түрлері туралы біледі
-
Мәтін мазмұнын түсінеді
-
Мәтінді өз ойынан жалғастырады
-
Диалог құрастырады
-
Эссе құрылымын сақтайды
-
Мақала жазады
-
Тірек сөздерді қолданады
-
Тақырыпқа сай мәліметтер жинай алады
Тілдік құзіреттілік
Логикалық, психологиялық, грамматикалық кідіріс
Ресурстар
Оқулық, суреттер, тапсырмалар, кері байланыс, стикер, үлестірмелі қиындылар, бағалауға арналған құралдар, АКТ
Әдіс-тәсілдер
«Мина», «Пирамида», «Алтын балық», «Бутакория», «Оқиға тауы»
Пәнаралық байланыс
география, әдебиет, дүниежүзі тарихы, шет тілі
Алдыңғы оқу
Өмірлік құндылықтар
Сабақтың жоспары
Жоспарланған уақыт
Сабақ барысы :
Бағалау түрлері
Басталуы
5 минут
Ұйымдастыру
Ынтымақтастық атмосферасын құру.
«Амандасу» Өздері білетін бір елдің салтымен көршісімен амандасу.
Жүректен шыққан жылы тілектерін айтады.
Партаға қойылған қысқыштар бойынша 3 топқа бөлу.
Сабақтың мақсаты және бағалау критерийімен таныстыру.
Алдыңғы оқуды еске түсіру.
«Алтын балық» әдісі: «Өмірлік құндылықтар» тақырыбы бойынша бір сұрақ жазу. Умаждалған қағазды қорапқа салып, оқушының көзін байлап, іліккен қағаздағы сұраққа жауап алу.
Белгішемен бағалау
Жаңа білім
5 минут
Білу және түсіну
Т. 1-тапсырма. «Мина» әдісі. Сұрақ –жауап
Слайд «Мақала жазу үшін нені білу қажет?»
Белгішемен бағалау
Ортасы
15 минут
Қолдану
Т. 2-тапсырма. «Бутакория» әдісі. Аудиомәтінді тыңдау (мәтінді өзі білетін мәліметтермен жалғастыру) Тілдік бағдарды оқып, талдау
О. 3-тапсырма. «Пирамида» әдісі. Топтық жұмыс
Мәтінді оқып, талдау.
-
Кіріспе (1-топ)
«Абай жылы»
-
Негізгі бөлім (2-топ)
А) Федерико Майордың Абай туралы айтқан сөзі.
3. Қорытынды (3-топ)
Абай өмірі, шығармашылығы болашаққа үлгі, өнеге.
(«Отшашумен» топтардың бірін-бірі бағалауы)
Сараланған тапсырма
Ж. 7-тапсырма. «Оқиға тауы» әдісі. Дәптермен жұмыс Қазақстандағы әлемдік құндылық болып бағаланатын мұралар туралы мәліметтер жинақтап, деректі эссе жазу.
шарықтау шегі шиеленіс

дамуы
кіріспе қорытынды
Талдау
5-тапсырма
Ж. «РАФТ» әдісі. Сюжетті суреттердің (фотосуреттер) желісі бойынша диалог құрастыру.
Рөл – Қазақстан халықтарының мәдениеті
Аудитория – оқушылар
Формасы – диалог құрастыру
Тақырыбы – «Сөз әсерлілігі»

Белгішемен бағалау

(жұппен орындап, бірін-бірі бағалау)
Аяқталуы
Сабақты бекіту
7 минут
«Мақала жазу» туралы өз ойымен, түсінігімен бөлісу
Белгішемен бағалау
Бағалау
5 минут
Кері байланыс
3 минут
Бағалау парағы
|
№ |
Бағалау критерийлері |
Ұпай (+ -) |
|
|
1 |
Кідіріс түрлері туралы біледі |
|
|
|
2 |
Мәтін мазмұнын түсінеді |
|
|
|
3 |
Мәтінді өз ойынан жалғастырады |
|
|
|
4 |
Диалог құрастырады |
|
|
|
5 |
Эссе құрылымын сақтайды |
|
|
|
6 |
Мақала жазады |
|
|
|
7 |
Тірек сөздерді қолданады |
|
|
|
8 |
Тақырыпқа сай мәліметтер жинай алады |
|
|
|
|
|||
|
|
Оқушының аты-жөні: |
|
|
1-2-ұпай-«2» 3-4-ұпай-«3» 5-6-ұпай-«4» 7-8-ұпай-«5»
«Бағдаршам» әдісі (Сабақты меңгергеніне қарай есімі жазылған қысқышты бағдаршамның қажет түсіне қыстырады)
Бағалау критерийі бойынша
Кері байланыс
Қосымша ақпарат
Саралау – Сіз қосымша
көмек көрсетуді қалай
жоспарлайсыз? Сіз
қабілеті жоғары
оқушыларға тапсырманы
күрделендіруді қалай
жоспарлайсыз?
Бағалау - Оқушылардың
үйренгенін тексеруді
қалай жоспарлайсыз?
Пəнаралық байланыс
Қауіпсіздік жəне еңбекті
қорғау ережелері
АКТ-мен байланыс
Құндылықтардағы
байланыс
Рефлексия
Сабақ / оқу мақсаттары
шынайы ма?
Бүгін оқушылар не білді?
Сыныптағы ахуал қандай болды?
Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма?
Мен берілген уақыт ішінде
үлгердім бе? Мен өз жоспарыма
қандай түзетулер енгіздім жəне
неліктен?
-
Нұрсұлтан
-
Темірлан
-
Аяжан
-
Жанар
-
Жансая
-
Рауза
-
Бекмұрат
-
Сағыныш
-
Ділназ
-
Зульфира
-
Арыс
Қорытынды бағамдау
Қандай екі нəрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?
1:
2:
Қандай екі нəрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?
1:
2:
Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды
жетілдіруге көмектесетін не білдім?
1.
2.
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Сабақ жоспары Қазақ тілі Тақырыбы: "Әлем мәдениеті" 8 сынып
-
-
-
-
-
Бекітемін
Мектеп директоры_________________
Қ.Саткожаев
-
-
-
-
Сабақтың тақырыбы:
Адамзаттық құндылықтар және әлем мәдениеті
Мұғалімнің аты-жөні: Айтжанова Ш.М.
Сынып: 8 «А»
Қатысқан оқушылар саны:
Қатыспаған оқушылар саны:
Сабақ негізделген оқу мақсаттары
8.4.2.1. Сөйлеу ағымындағы интонацияның құрамдас бөліктері: әуен, әуез, тембр, қарқын, кідірісті сөйлеу мәнеріне сай қолдану
8.3.2.1. Жанрлық және стильдік ерекшеліктеріне сай тілдік құралдарды орынды қолданып, мақала құрастырып жазу
Сабақ нәтижесі:
Оқушылардың барлығы мынаны орындай алады:
Мәтін мазмұнын түсінеді.
Оқушылардың көбісі мынаны орындай алады:
Қарапайым эссе құрады. Сюжетті суреттер желісі бойынша диалог құрастырады.
Оқушылардың кейбіреуі мынаны орындай алады:
Кідіріс түрлеріне мән береді. Мақала құрастырғанда қажетті тірек сөздерді қолданады.
Бағалау критерийлері
-
Кідіріс түрлеріне мән береді
-
Тірек сөздерді қолданып, мақала құрастырады.
Дескриптор
-
Кідіріс түрлері туралы біледі
-
Мәтін мазмұнын түсінеді
-
Мәтінді өз ойынан жалғастырады
-
Диалог құрастырады
-
Эссе құрылымын сақтайды
-
Мақала жазады
-
Тірек сөздерді қолданады
-
Тақырыпқа сай мәліметтер жинай алады
Тілдік құзіреттілік
Логикалық, психологиялық, грамматикалық кідіріс
Ресурстар
Оқулық, суреттер, тапсырмалар, кері байланыс, стикер, үлестірмелі қиындылар, бағалауға арналған құралдар, АКТ
Әдіс-тәсілдер
«Мина», «Пирамида», «Алтын балық», «Бутакория», «Оқиға тауы»
Пәнаралық байланыс
география, әдебиет, дүниежүзі тарихы, шет тілі
Алдыңғы оқу
Өмірлік құндылықтар
Сабақтың жоспары
Жоспарланған уақыт
Сабақ барысы :
Бағалау түрлері
Басталуы
5 минут
Ұйымдастыру
Ынтымақтастық атмосферасын құру.
«Амандасу» Өздері білетін бір елдің салтымен көршісімен амандасу.
Жүректен шыққан жылы тілектерін айтады.
Партаға қойылған қысқыштар бойынша 3 топқа бөлу.
Сабақтың мақсаты және бағалау критерийімен таныстыру.
Алдыңғы оқуды еске түсіру.
«Алтын балық» әдісі: «Өмірлік құндылықтар» тақырыбы бойынша бір сұрақ жазу. Умаждалған қағазды қорапқа салып, оқушының көзін байлап, іліккен қағаздағы сұраққа жауап алу.
Белгішемен бағалау
Жаңа білім
5 минут
Білу және түсіну
Т. 1-тапсырма. «Мина» әдісі. Сұрақ –жауап
Слайд «Мақала жазу үшін нені білу қажет?»
Белгішемен бағалау
Ортасы
15 минут
Қолдану
Т. 2-тапсырма. «Бутакория» әдісі. Аудиомәтінді тыңдау (мәтінді өзі білетін мәліметтермен жалғастыру) Тілдік бағдарды оқып, талдау
О. 3-тапсырма. «Пирамида» әдісі. Топтық жұмыс
Мәтінді оқып, талдау.
-
Кіріспе (1-топ)
«Абай жылы»
-
Негізгі бөлім (2-топ)
А) Федерико Майордың Абай туралы айтқан сөзі.
3. Қорытынды (3-топ)
Абай өмірі, шығармашылығы болашаққа үлгі, өнеге.
(«Отшашумен» топтардың бірін-бірі бағалауы)
Сараланған тапсырма
Ж. 7-тапсырма. «Оқиға тауы» әдісі. Дәптермен жұмыс Қазақстандағы әлемдік құндылық болып бағаланатын мұралар туралы мәліметтер жинақтап, деректі эссе жазу.
шарықтау шегі шиеленіс

дамуы
кіріспе қорытынды
Талдау
5-тапсырма
Ж. «РАФТ» әдісі. Сюжетті суреттердің (фотосуреттер) желісі бойынша диалог құрастыру.
Рөл – Қазақстан халықтарының мәдениеті
Аудитория – оқушылар
Формасы – диалог құрастыру
Тақырыбы – «Сөз әсерлілігі»

Белгішемен бағалау

(жұппен орындап, бірін-бірі бағалау)
Аяқталуы
Сабақты бекіту
7 минут
«Мақала жазу» туралы өз ойымен, түсінігімен бөлісу
Белгішемен бағалау
Бағалау
5 минут
Кері байланыс
3 минут
Бағалау парағы
|
№ |
Бағалау критерийлері |
Ұпай (+ -) |
|
|
1 |
Кідіріс түрлері туралы біледі |
|
|
|
2 |
Мәтін мазмұнын түсінеді |
|
|
|
3 |
Мәтінді өз ойынан жалғастырады |
|
|
|
4 |
Диалог құрастырады |
|
|
|
5 |
Эссе құрылымын сақтайды |
|
|
|
6 |
Мақала жазады |
|
|
|
7 |
Тірек сөздерді қолданады |
|
|
|
8 |
Тақырыпқа сай мәліметтер жинай алады |
|
|
|
|
|||
|
|
Оқушының аты-жөні: |
|
|
1-2-ұпай-«2» 3-4-ұпай-«3» 5-6-ұпай-«4» 7-8-ұпай-«5»
«Бағдаршам» әдісі (Сабақты меңгергеніне қарай есімі жазылған қысқышты бағдаршамның қажет түсіне қыстырады)
Бағалау критерийі бойынша
Кері байланыс
Қосымша ақпарат
Саралау – Сіз қосымша
көмек көрсетуді қалай
жоспарлайсыз? Сіз
қабілеті жоғары
оқушыларға тапсырманы
күрделендіруді қалай
жоспарлайсыз?
Бағалау - Оқушылардың
үйренгенін тексеруді
қалай жоспарлайсыз?
Пəнаралық байланыс
Қауіпсіздік жəне еңбекті
қорғау ережелері
АКТ-мен байланыс
Құндылықтардағы
байланыс
Рефлексия
Сабақ / оқу мақсаттары
шынайы ма?
Бүгін оқушылар не білді?
Сыныптағы ахуал қандай болды?
Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма?
Мен берілген уақыт ішінде
үлгердім бе? Мен өз жоспарыма
қандай түзетулер енгіздім жəне
неліктен?
-
Нұрсұлтан
-
Темірлан
-
Аяжан
-
Жанар
-
Жансая
-
Рауза
-
Бекмұрат
-
Сағыныш
-
Ділназ
-
Зульфира
-
Арыс
Қорытынды бағамдау
Қандай екі нəрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?
1:
2:
Қандай екі нəрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?
1:
2:
Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды
жетілдіруге көмектесетін не білдім?
1.
2.
шағым қалдыра аласыз


