|
Бөлім: |
Мемлекет, соғыс және революциялар тарихынан |
|||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің Т.А.Ә. |
Джақсылықова Разия Джұманиязқызы |
|||||||||||||||||||||||
|
Күні: 30.01.2025 ж. |
Қазақстан тарихы |
|||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 10 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
§32. Қазақстан аумағында ұлыстық жүйенің дамуы. |
|||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
1. Көшпелілердің әскери өнері жетістіктерін талдау 2.Х – XIII ғғ. мемлекеттерді білу және картаны қолдану арқылы саяси үдерістерді түсіндіру |
|||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Моңғолдар мемлекеттік деңгейге қалайша жеткендігін, әскери жетістіктерін түсіндіру. |
|||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтар |
Ар-ұят: Шешім қабылдай білу және жауапкершілікті сезіну |
|||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру. Үй жұмысын
сұрау. Үй жұмысын сұрау. Тест.
А) керейттер Ә) наймандар Б) монғолдар
А) ұлыс Ә) кул Б) Ұлы жасақ
А) хан туыстары Ә) әскери ақсүйектер Б) салық жинаушылар
А) барунгар Ә) жоңғар Б) гол
А) құрылтайда Ә) хан сарайында Б) әскери жиында 2) хронологиялық кестені толтыру 3) сұрақ жауап Жаңа сабақ. Тапсырма №1.
1.Суреттерде не көріп отырсыздар? |
Суреттерге қарай отырып бүкіл сыныптық талқылау арқылы тақырыпқа шығады |
әр бір дұрыс жауап 1
б |
интербелсенді тақта,
презентация. |
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың
ортасы |
Тапсырма №2. Шыңғысхан империясы 4 ұлысқа бөлді: 1. 2. 3. 4. Тапсырма №3. «Жылдар мен оқиғалар» әдісі Хронологиялық кестені толтыр
1б. 2а. 3ә. 4ә. 5а. Тапсырма №4. Монғол империясы ыдырағаннан кейін құрылған монғол мемлекеттерін ата: |
Жылдарда болған оқиғаларды жазады.
Монғол империясы ыдырағаннан кейін құрылған монғол мемлекеттерін жазады. |
әр бір дұрыс жауап 1
б |
интербелсенді тақта,
презентация. |
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы |
Бір немесе бірнеше сөз тіркесін пайдаланып кері байланыс жасаңыздар - Бүгін мен білдім… - Қызықты болды… - Қиын болды… - Мен орындадым… - Енді мен істей аламын… - Мен үйрендім… - Мені таңқалдырды… - Менің ойға түйгенім... - Есте сақтаймын ... - Мен үшін әлі де ... |
Тақырып бойынша не білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін жазады
|
Оқушылар бағалай критерийлерімен өз деңгейлерін бағалайды |
А4, конспект
|
||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
сабақ жоспары Қазақстан аумағында ұлыстық жүйенің дамуы. 10 - сынып
сабақ жоспары Қазақстан аумағында ұлыстық жүйенің дамуы. 10 - сынып
|
Бөлім: |
Мемлекет, соғыс және революциялар тарихынан |
|||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің Т.А.Ә. |
Джақсылықова Разия Джұманиязқызы |
|||||||||||||||||||||||
|
Күні: 30.01.2025 ж. |
Қазақстан тарихы |
|||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 10 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
§32. Қазақстан аумағында ұлыстық жүйенің дамуы. |
|||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
1. Көшпелілердің әскери өнері жетістіктерін талдау 2.Х – XIII ғғ. мемлекеттерді білу және картаны қолдану арқылы саяси үдерістерді түсіндіру |
|||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Моңғолдар мемлекеттік деңгейге қалайша жеткендігін, әскери жетістіктерін түсіндіру. |
|||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтар |
Ар-ұят: Шешім қабылдай білу және жауапкершілікті сезіну |
|||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру. Үй жұмысын
сұрау. Үй жұмысын сұрау. Тест.
А) керейттер Ә) наймандар Б) монғолдар
А) ұлыс Ә) кул Б) Ұлы жасақ
А) хан туыстары Ә) әскери ақсүйектер Б) салық жинаушылар
А) барунгар Ә) жоңғар Б) гол
А) құрылтайда Ә) хан сарайында Б) әскери жиында 2) хронологиялық кестені толтыру 3) сұрақ жауап Жаңа сабақ. Тапсырма №1.
1.Суреттерде не көріп отырсыздар? |
Суреттерге қарай отырып бүкіл сыныптық талқылау арқылы тақырыпқа шығады |
әр бір дұрыс жауап 1
б |
интербелсенді тақта,
презентация. |
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың
ортасы |
Тапсырма №2. Шыңғысхан империясы 4 ұлысқа бөлді: 1. 2. 3. 4. Тапсырма №3. «Жылдар мен оқиғалар» әдісі Хронологиялық кестені толтыр
1б. 2а. 3ә. 4ә. 5а. Тапсырма №4. Монғол империясы ыдырағаннан кейін құрылған монғол мемлекеттерін ата: |
Жылдарда болған оқиғаларды жазады.
Монғол империясы ыдырағаннан кейін құрылған монғол мемлекеттерін жазады. |
әр бір дұрыс жауап 1
б |
интербелсенді тақта,
презентация. |
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы |
Бір немесе бірнеше сөз тіркесін пайдаланып кері байланыс жасаңыздар - Бүгін мен білдім… - Қызықты болды… - Қиын болды… - Мен орындадым… - Енді мен істей аламын… - Мен үйрендім… - Мені таңқалдырды… - Менің ойға түйгенім... - Есте сақтаймын ... - Мен үшін әлі де ... |
Тақырып бойынша не білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін жазады
|
Оқушылар бағалай критерийлерімен өз деңгейлерін бағалайды |
А4, конспект
|
||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз














