Сабақ жоспары "Қазақстан барысы" 5 сынып

Тақырып бойынша 11 материал табылды

Сабақ жоспары "Қазақстан барысы" 5 сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
материал бесінші сынып мұғалімдеріне арналған, бұл материалда кері байланыстың түрлері берілген
Материалдың қысқаша нұсқасы

Қысқа мерзімді сабақ жоспары

Тақырыбы: Қазақстан барысы

Мектебі: А.Шотаев атындағы Боровской орта мектебі

Күні, айы:

Мұғалімнің аты-жөні: Курмангалиева Шынар Кайыркеновна

5-сынып

Сабаққа қатысқан

оқушылар саны: 12

Сабаққа қатыспаған оқушылар саны:

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты

5.ТЗ.Күнделікті тұрмыстық тақырыптарға байланысты жаңа сөздер мен тірек сөздердің мағынасын түсіну.

5.О6 Тақырып бойынша үйренген сөздерін қолдана отырып, мәтінде көтерілген мәселеге өз көзқарасын білдіру

Сабақ мақсаты




Барлық оқушылар:

Тақырып бойынша үйренген сөздерін қолдана алады.

Оқушылардың басым бөлігі:

Күнделікті тұрмыстық тақырыптарға байланысты жаңа сөздердің мағынасын түсініп сұрақ қоя алады.

Кейбір оқушылар:

«Қазақстан барысы» мультфильмі бойынша шағын диалогке түсе алады


Бағалау критерийі

  • «Стоп кадр» әдісі арқылы тақырыпты болжайды

  • Тақырып бойынша сұрақтарға дұрыс жауап береді

  • Мультфильм бойынша шағын диалогке түседі

Тілдік мақсат

Оқушылар орындай алады


Сұрақтар құрастырады, диалогке түседі, жаңа сөздермен жұмыс жасайды

Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер

Барыс, қабан, аяқтан шалу,ептілік, төзімділік,арқар,борсық,мүйізтұмсық,жариялау,ақыру,ырылдау,жыртқыш,алдау

Диалог құруға арналған пайдалы кеңестер (тірек сөздер)

- Мультфильмдегі кейіпкерлер кім?

- Кім жеңді?

- Кім кіммен күресті?

- Барыс қандай аң?

- Барыс ненің символы?

Талқылауға арналған сұрақтар

Не?; Неліктен; Қандай;

Ишара

Қолмен, ыммен

Пәнаралық байланыстар

Тапсырмада және сергіту сәтінде дене қимылын жасай отырып дене шынықтыру пәнімен байланысады, орыс тілі, орыс әдебиетімен, тарихпен, өлкетанумен

Алдыңғы оқу

Қасқыр мен тиін

Сабақ жоспары

Жоспарланған уақыт

Жоспарланған жаттығу түрлері

Ресурстар

Басы

2 мин.






3 мин.

Ұйымдастыру кезеңі

а) Сәлемдесу ә) оқушыларды түгендеу


Сыныпқа психологиялық ахуал туғызу.

Қол алысып, қәне, біз,

Достасайық бәріміз.

Айтарым бар сендерге,

Тез тұрыңдар шеңберге.

Қандай жақсы бір тұру,

Достарменен бір жүру!

Қандай жақсы дос болу!


Сыныпты «Пазыл» әдісі арқылы топқа бөлу.

Оқушыларды қиылған суреттерді сәйкестіріп жинай отырып 3 топқа бөлінеді.

І – топ «Барыс»

ІІ – топ «Қоян»

ІІІ – топ «Аю»


б/ Сабаққа назарларын аудару


Өткен тақырып «Ыстық орынды» ойыны бойынша қайталау


Өткен тақырып не туралы?

Қасқыр қандай аң?

Тиін қайда мекен етеді?

Тиін немен қоректенеді?

Қасқыр туралы мультфильмдерді ата.

Тағы қандай андарды білесіңдер?







Бағалау формасы: Смайлик арқылы.






Сабақты мақсатымен таныстыру.

Топтық жұмыс.

1. «Қазақстан барысы» мультфильміне Stopкадр әдісі арқылы болжам жасату.

-Балалар, мына мультфильм не туралы болады деп ойлайсыңдар? Сендердің ойларыңша оқиға әрі қарай қалай жалғасады?

Кім финалға шығады?

Болжамдарың мультфильм желісіне сәйкес келді ме? Барлығы сендер ойлағандай шықты ма?



Дескриптор:

1. Ертегіні болжайды -2 б.

2. Болжамдарын мультфильмнің дұрыс нұсқасымен салыстырады-2б.


Бағалау формасы: «Жетон» арқылы бағалау



























Ортасы


35 мин.














































Соңы 5 мин.







Сөздікпен жұмыс (Мұғалім оқиды, оқушылар жеке, хормен қайталайды).


Барыс - барс

Қабан - кабан

аяқтан шалу – повалить

ептілік - находчивость

төзімділік – выносливость

арқар – горный козел /архар/

борсық - борсук

мүйізтұмсық –носорог

жариялау – обьявлять

ақыру - реветь

ырылдау - рычать

жыртқыш – хищный

алдау – обманывать


Сергіту сәті


Топтық, жұптық, жеке жұмыс.

2. 63 беттегі 3-тапсырма мәтінмен жұмыс «Ойлан, жұптас, бөліс» әдісі арқылы жүргізу.


Дескриптор:

1. Мәтінді түсінді - 2 б.

2. Мазмұнын сипаттады -3 б.


Бағалау формасы: «Алма ағашы» әдісі арқылы


Жеке жұмыс

3. Жазылым. 64 бет, 8- тапсырма Сөздерге тиісті қосымшаларды жалғап жаз.

Бірде аю, жолбарыс, қасқыр, қоян, арқар мен борсық жарыс...(-ге, -қа, -ке) дайындалады. Ал барыс... (-ны, -ты, -ті) жарысқа атасы дайындады. Атасы барысты ептілік...(-на, -ке,-қа) үйретті. Барыс аю... (-пен, -мен,- бен) күреседі. Ол аю...(-ты,-ді,-ды) аяғынан шалады. Барыс ептілік... (-дың,-тің,-тың), төзімділік...(-дың, -тың,-тің) арқасында жеңіске жетті.


Дескриптор:

  1. Жалғауларды еске түсірді -1б

  2. Қосымшаларды жалғады - 2б


Бағалау формасы: «Бас бармақ» әдісі


Рефлексия

Не білдім?

Не білемін?

Не білгім келеді?














Бағалау кестесі

Аты-жөні:

1-тапсырма

Дескриптор

1 Ертегіні болжайды -2 б.

2. Болжамдарын мультфильмнің дұрыс нұсқасымен салыстырады-2б

2-тапсырма

Дескриптор

1. Мәтінді түсінді - 2 б.

2. Мазмұнын сипаттады -3 б.


3-тапсырма Дескриптор

  1. Жалғауларды еске түсірді -1б

  2. Қосымшаларды жалғады - 2б



Жалпы ұпай



4

5

3

12













Бағалау шкаласы:

12 балл – “5”

8 балл – “4

6 балл – “3”

4 балл төмен – “2”


Үй тапсырмасы: Диалог дайындау

































































Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
21.01.2019
4468
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі