Сабақ жоспары: Қазақтың ұлттық ою өрнектерінің түрлері(қошқар мүйіз т.б)

Тақырып бойынша 11 материал табылды

Сабақ жоспары: Қазақтың ұлттық ою өрнектерінің түрлері(қошқар мүйіз т.б)

Материал туралы қысқаша түсінік
Ою өрнектердің түрлерімен танысу
Материалдың қысқаша нұсқасы

Қысқа мерзімді жоспар

2-сынып

Сабақтың тақырыбы: Қазақтың ұлттық ою өрнектерінің түрлері(қошқар мүйіз т.б)


Бөлім:

Педагогтың аты-жөні

Күні:

Сынып: 2


Қатысушылар саны:


Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы


Қазақтың ұлттық ою өрнектерінің түрлері(қошқар мүйіз т.б)

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары


2.1.1.1 – Қазақтың ұлттық ою-өрнектерінің түрлерін тану және атау;
2.1.2.1 – Ою-өрнектердің мағынасын түсіндіру;
2.1.3.1 – Ою-өрнектерді қолдану арқылы шығармашылық жұмыс жасау.

Сабақ мақсаты


- Қазақтың ұлттық ою-өрнектерінің түрлерін танып, атауларын біледі.
- Ою-өрнектердің мағынасын түсінеді.
- Ою-өрнектерді қолдану арқылы шығармашылық жұмыс жасайды.

Құндылықтарға баулу


Оқушыларға қазақтың ұлттық мәдениеті мен дәстүрлерін түсіндіру арқылы отансүйгіштікке баулу.
Осы сабақта қолданылатын 2025-2026 оқу жылындағы құндылықтар:
- тәуелсіздік және отансүйгіштік

Ойлау дағдыларының деңгейі


білу, түсіну

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі / уақыты


Мұғалімнің әрекеті


Оқушының әрекеті


Бағалау


Ресурстар

Сабақтың басы (10 минут)


Ұйымдастыру кезеңі: Сәлемдесу, сыныпты түгелдеу.
Қызығушылықты ояту: Қазақтың ұлттық ою-өрнектері туралы қысқаша бейнебаян көрсету.


Оқушылар бейнебаянды көріп, ойларын бөліседі.


ҚБ «Мадақтау сэндвичі» әдісі арқылы бағалау.


Компьютер, проектор, бейнебаян.



Shape1

Сабақтың ортасы (25 минут)


Мәтінмен жұмыс: Қазақтың ою-өрнектері туралы мәтінді оқу және талдау (5 минут).
Тапсырма 1: Ою-өрнектердің атауларын сәйкестендіру (5 минут).
Тапсырма 2: Ою-өрнектердің мағынасын түсіндіру (7 минут).
Тапсырма 3: Ою-өрнек арқылы шығармашылық жұмыс жасау (8 минут).


Оқушылар мәтінді оқып, ою-өрнектердің атауларын сәйкестендіреді, мағынасын түсіндіреді және шығармашылық жұмыс жасайды.


ҚБ «Алақан-жұлдыз» әдісімен бағалау.


Мәтін, суреттер, шығармашылық материалдар.



Shape2

Сабақтың соңы (10 минут)


Қорытынды: Сабақтың нәтижелерін талқылау.
Кері байланыс: Оқушылардан сабақ туралы пікірлерін алу.


Оқушылар сабақтың нәтижелерін талқылайды және кері байланыс береді.


ҚБ «Ең үздік жауап» әдісімен бағалау.


Флипчарт, маркерлер.

Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
17.11.2025
34
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі