|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Қолөнер |
|||||
|
Бөлім: |
Сәнді қолданбалы шығармашылық |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: 5 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Көркемдік кестемен бұйымды безендіру |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
5.2.1.1. Өз идеялары мен сезімдерін беру үшін қоршаған ортаның визуалды элементтері мен өнердің көркем тәсілдерін қолдану; 5.2.3.3. Шығармашылық жұмыстар мен бұйымдар дайындау үдерісінде қазақтың ұлттық мәдениет элементттерін пайдалану |
|||||
|
Сабақтың мақсаттары |
Барлық оқушылар: Көркем кесте түрлері мен тәсілдерін ажыратады, қолданады; Басым бөлігі: Әр түрлі тігіс жолдарын пайдаланып, кестеленген бұйым дайындайды; Кейбіреуі: Қазақтың ұлттық мәдениет элементтерін пайдаланып, әр түрлі кестелеп бұйым жасау барысында өз идеясын жүзеге асырады. |
|||||
|
Бағалау критерийлері |
1.Тарихи және мәдени шығу тегі әртүрлі өнер, қолөнер мен дизайн туындыларының ерекшеліктерін анықтайды. 2.Көркем кесте түрлерін анықтайды 3.Қазақтың ұлттық мәдениет элементтерін пайдалана отырып, сәнделген бұйым жасайды 4.Өз идеясы бойынша көркемдік кесте туралы білімін пайдаланып, сәнді бұйым жасайды |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс-тар |
||
|
Ұйымдастыру Өзін-өзі тексеру; Өткен білімді еске түсіру |
|
Оқушылар өткен сабақты қайталау арқылы алған білімдерін бекітеді |
Жеке бағалау
|
|
||
|
Жаңа білім |
Мұғалімнің түсіндірмесі Мұғалім сабақ мақсаты жаңа сабақты ашып береді.
«Сұрақ-жауап айдары» әдісі Өз түсіндірмесінен соң, мұғалім бекітуші сұрақтар қояды
Топқа бөліну Бұйымды көркем кестемен безендіру Қауіпсіздік ережесі:
1-топ. Кестешілер тобы -кесте түрлерін ажырата алады. -бұйымдарды жіптің көмегімен әр-түрлі тігістермен безендіре алады 2-топ. Безендірушілер тобы -бұйымды сәнді тігістермен кестелей алады -түс үйлесімділігін ажырата алады |
Оқушылармен кестемен тігілген бұйымдарға талдау жасайды Оқушылар қойылатын сұрақтарға жауап береді Топқа бөліну арқылы әр топ өз тапсырмаларын орындайды. Топ өз жұмыстарын аяқтаған соң, топтар өзара ақпарат алмасады |
Мұғалімнің бағалауы Жеке бағалау Дескриптор арқылы топтық бағалау жүреді |
|
||
|
Бекіту |
Жеке жұмыс Оқушы аты жазылған платформа арқылы кездейсоқ сұрақ шығып, сол сұраққа жауап береді Сабақты қорытындылау |
Әр оқушы сұраққа жауап береді Сабақтың тақырыбын қорытындылау үшін мұғалім сөйлейді |
ҚБ жеке бағалау Бағалау парақшасы бойынша «Ең үздік топ» анықтайды |
Бағалау парақшасы |
||
|
Кері байланыс |
«5 саусақ» әдісі арқылы оқушылар сабаққа қатысты сұрақтарға жауап береді.
|
Тақырып бойынша не білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін жазады |
Оқушы-лар сұраққа жауап беру арқылы өз деңгей-лерін бағалай-ды |
Стикерлер, маркерлер |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Сабақ жоспары ҚМЖ
Сабақ жоспары ҚМЖ
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Қолөнер |
|||||
|
Бөлім: |
Сәнді қолданбалы шығармашылық |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: 5 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Көркемдік кестемен бұйымды безендіру |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
5.2.1.1. Өз идеялары мен сезімдерін беру үшін қоршаған ортаның визуалды элементтері мен өнердің көркем тәсілдерін қолдану; 5.2.3.3. Шығармашылық жұмыстар мен бұйымдар дайындау үдерісінде қазақтың ұлттық мәдениет элементттерін пайдалану |
|||||
|
Сабақтың мақсаттары |
Барлық оқушылар: Көркем кесте түрлері мен тәсілдерін ажыратады, қолданады; Басым бөлігі: Әр түрлі тігіс жолдарын пайдаланып, кестеленген бұйым дайындайды; Кейбіреуі: Қазақтың ұлттық мәдениет элементтерін пайдаланып, әр түрлі кестелеп бұйым жасау барысында өз идеясын жүзеге асырады. |
|||||
|
Бағалау критерийлері |
1.Тарихи және мәдени шығу тегі әртүрлі өнер, қолөнер мен дизайн туындыларының ерекшеліктерін анықтайды. 2.Көркем кесте түрлерін анықтайды 3.Қазақтың ұлттық мәдениет элементтерін пайдалана отырып, сәнделген бұйым жасайды 4.Өз идеясы бойынша көркемдік кесте туралы білімін пайдаланып, сәнді бұйым жасайды |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс-тар |
||
|
Ұйымдастыру Өзін-өзі тексеру; Өткен білімді еске түсіру |
|
Оқушылар өткен сабақты қайталау арқылы алған білімдерін бекітеді |
Жеке бағалау
|
|
||
|
Жаңа білім |
Мұғалімнің түсіндірмесі Мұғалім сабақ мақсаты жаңа сабақты ашып береді.
«Сұрақ-жауап айдары» әдісі Өз түсіндірмесінен соң, мұғалім бекітуші сұрақтар қояды
Топқа бөліну Бұйымды көркем кестемен безендіру Қауіпсіздік ережесі:
1-топ. Кестешілер тобы -кесте түрлерін ажырата алады. -бұйымдарды жіптің көмегімен әр-түрлі тігістермен безендіре алады 2-топ. Безендірушілер тобы -бұйымды сәнді тігістермен кестелей алады -түс үйлесімділігін ажырата алады |
Оқушылармен кестемен тігілген бұйымдарға талдау жасайды Оқушылар қойылатын сұрақтарға жауап береді Топқа бөліну арқылы әр топ өз тапсырмаларын орындайды. Топ өз жұмыстарын аяқтаған соң, топтар өзара ақпарат алмасады |
Мұғалімнің бағалауы Жеке бағалау Дескриптор арқылы топтық бағалау жүреді |
|
||
|
Бекіту |
Жеке жұмыс Оқушы аты жазылған платформа арқылы кездейсоқ сұрақ шығып, сол сұраққа жауап береді Сабақты қорытындылау |
Әр оқушы сұраққа жауап береді Сабақтың тақырыбын қорытындылау үшін мұғалім сөйлейді |
ҚБ жеке бағалау Бағалау парақшасы бойынша «Ең үздік топ» анықтайды |
Бағалау парақшасы |
||
|
Кері байланыс |
«5 саусақ» әдісі арқылы оқушылар сабаққа қатысты сұрақтарға жауап береді.
|
Тақырып бойынша не білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін жазады |
Оқушы-лар сұраққа жауап беру арқылы өз деңгей-лерін бағалай-ды |
Стикерлер, маркерлер |
||
шағым қалдыра аласыз













