|
Білім беру ұйымының атауы |
«№50 жалпы білім беретін орта мектеп» КММ |
|||||||||||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
|||||||||||||
|
Бөлім: |
Салт-дәстүр және ауыз әдебиеті |
|||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Касымбекова Динара Биримтаевна |
|||||||||||||
|
Күні: |
|
|||||||||||||
|
Сынып: 2 |
Қатысқандар саны: 14 |
Қатыспағандар саны: 0 |
||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№88 сабақ. Зат есім. 14-18-жаттығулар |
|||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.4.2.3 сөз таптарын (зат есім, сын есім, сан есім, етістік) ажырату; 2.1.5.1 аудио-бейнежазба мазмұнына өз ойын (ұнайды/ұнамайды, себебі ..., пайдалы/пайдасыз болды, себебі ...) білдіру; 2.2.4.1 мұғалімнің көмегімен мәтіннің тақырыбы мен негізгі ойды анықтау |
|||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Сөз таптарын ажыратады. Аудио-бейнежазба мазмұнына өз ойын білдіреді.Мұғалімнің көмегімен мәтіннің тақырыбы мен негізгі ойды анықтайды. |
|||||||||||||
|
Құндылықтар |
Ұлттық мүдде: Ұлттық мирасты, мәдениетті дәріптейді |
|||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||
|
Сабақ тың басы 10 минут
Өткенді пысықтау 5 минут
Сабақ тың ортасы 25 минут
Сабақты қорыту 5 минут
|
Өлең шумақ айта отырып, психологиялық ахуал қалыптастыру Ширату «Көңілді текше» ойыны Текшені лақтырып, қай әріпке түседі сол әріптен басталатын заттың атын айтады. Тақырыпты ашу «Plickers» әдісі арқылы тапсырманы орындай отырып, Зат есім сөзін шығару.
Ж.Ж: «Кестені толтыр» әдісі
Ж.Ж: «Түртіп алу» әдісі Тыңдалым және жазылым дағдысын қалыптастыру. (тыйым сөздерге байланысты бейнематериал көрсету) 14-жаттығу Тыйым сөздерді көшіріп жаз. Зат есімдердің астын сыз. Оларға сұрақ қой. Тыйым сөздердің мағынасын түсіндір. С Түнде үй сыпырма
ЕҚБ: Берілген сөздерді сұрақтарымен сәйкестендір Бесік Сәби кім? Мүлік не? 15- жаттығу Т.Ж: «Суреттер сөйлейді» әдісі Айтылым, тыңдалым дағдысы қалыптасады.
Тақтамен жұмыс 16 - жаттығу Бесік, сәби - зат есім. Бесік – не? Сәби – кім? Бесік – ке, сәби – ді (қосымшаларын анықтау) Сөздерге дыбыстық талдау жасау. ЕБҚ
ФС тапсырмасы Шығармашылық үзіліс 18-жаттығу Пішіндер арқылы сөзді тауып оқы. Шыққан сөз туралы білетініңді айт.
«Орамал тастамақ» ойынын ойнау Балалар орамалды бірінен кейін біріне бере отырып, зат есімдерді айтады, сұрағын қояды.
«Жұлдызқұрт» әдісі бойынша бағалау қорытындысын шығару. Қанша домалағы боялғандығын санайды. Сол бойынша тиісті баллын алады.
|
Амандасады. Тақпақ айтады Ойын ойнайды
Экранда көрсетілген сұрақтар мен тапсырма бойынша өз нұсқасын ұсынады, сұрақтарға жауап береді.
Суреттерге қарай отырып, кестені жұпта ақылдасып толтырады.
Бейнематериал арқылы тыйым сөздерді біледі, тыйым сөздерді жазып алып, талдайды. Зат есімді тауып, астын сызады.
Тютердің көмегімен тапсырманы орындайды.
Сурет бойынша топта ақылдасып, сурет бойынша әңгімелейді. Ән айтады.
Мәтінді оқиды, Зат есімдерді тауып тақтаға жазады, сөздік талдау және дыбыстық талдау жасайды.
Берілген пішіндер арқылы сөздерді табады, білетіндерін ортаға салады.
Ойын арқылы білімдерін қорытындылайды. |
Мақтап, мадақтап отыру
ҚБ: «Жұлдызқұрт» әдісі
Дескриптор: 1.Кестені толтырады 2. Сұрақтарға байланысты сөздерді ажыратады. ҚБ: «Жұлдызқұрт» әдісі
Дескриптор: 1. Тыйым сөздерді көшіріп жазады- 2.Зат есімдердің астын сызып, оларға сұрақ қояды ҚБ: «Жұлдызқұрт» әдісі
Дескриптор: 1. Сурет бойынша дәстүрді айтады. 2.Заттын атын білдіретін сөздерді табады. ҚБ: «Жұлдызқұрт» әдісі
Дескриптор: 1. Зат есімді табады. 2.сөздік талдау жасайды. 3. Дыбыстық талдау жасайды. ҚБ: «Жұлдызқұрт» әдісі
Керемет! Жауаптары бойынша өзін – өзі тексереді.
Мақтау мадақтау
|
Кесте Суреттер.
Бейнематериал https://youtu.be/6j7DjwY8w0E?si=Hi2hLwhXrOyiiXSW Оқулық
Сематикалық карта
|
||||||||||




Өзін – өзі бағалау

Өзін – өзі бағалау

|
Кім? |
Кімдер? |
Не? |
Нелер? |
|
|
|
|
|
|
Кім? |
Кімдер? |
Не? |
Нелер? |
|
|
|
|
|
Берілген сөздерді сұрақтарымен сәйкестендір
Бесік
кім?
Сәби
не?
Мүлік
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Сабақ жоспары ҚМЖ
|
Білім беру ұйымының атауы |
«№50 жалпы білім беретін орта мектеп» КММ |
|||||||||||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
|||||||||||||
|
Бөлім: |
Салт-дәстүр және ауыз әдебиеті |
|||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Касымбекова Динара Биримтаевна |
|||||||||||||
|
Күні: |
|
|||||||||||||
|
Сынып: 2 |
Қатысқандар саны: 14 |
Қатыспағандар саны: 0 |
||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№88 сабақ. Зат есім. 14-18-жаттығулар |
|||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.4.2.3 сөз таптарын (зат есім, сын есім, сан есім, етістік) ажырату; 2.1.5.1 аудио-бейнежазба мазмұнына өз ойын (ұнайды/ұнамайды, себебі ..., пайдалы/пайдасыз болды, себебі ...) білдіру; 2.2.4.1 мұғалімнің көмегімен мәтіннің тақырыбы мен негізгі ойды анықтау |
|||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Сөз таптарын ажыратады. Аудио-бейнежазба мазмұнына өз ойын білдіреді.Мұғалімнің көмегімен мәтіннің тақырыбы мен негізгі ойды анықтайды. |
|||||||||||||
|
Құндылықтар |
Ұлттық мүдде: Ұлттық мирасты, мәдениетті дәріптейді |
|||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||
|
Сабақ тың басы 10 минут
Өткенді пысықтау 5 минут
Сабақ тың ортасы 25 минут
Сабақты қорыту 5 минут
|
Өлең шумақ айта отырып, психологиялық ахуал қалыптастыру Ширату «Көңілді текше» ойыны Текшені лақтырып, қай әріпке түседі сол әріптен басталатын заттың атын айтады. Тақырыпты ашу «Plickers» әдісі арқылы тапсырманы орындай отырып, Зат есім сөзін шығару.
Ж.Ж: «Кестені толтыр» әдісі
Ж.Ж: «Түртіп алу» әдісі Тыңдалым және жазылым дағдысын қалыптастыру. (тыйым сөздерге байланысты бейнематериал көрсету) 14-жаттығу Тыйым сөздерді көшіріп жаз. Зат есімдердің астын сыз. Оларға сұрақ қой. Тыйым сөздердің мағынасын түсіндір. С Түнде үй сыпырма
ЕҚБ: Берілген сөздерді сұрақтарымен сәйкестендір Бесік Сәби кім? Мүлік не? 15- жаттығу Т.Ж: «Суреттер сөйлейді» әдісі Айтылым, тыңдалым дағдысы қалыптасады.
Тақтамен жұмыс 16 - жаттығу Бесік, сәби - зат есім. Бесік – не? Сәби – кім? Бесік – ке, сәби – ді (қосымшаларын анықтау) Сөздерге дыбыстық талдау жасау. ЕБҚ
ФС тапсырмасы Шығармашылық үзіліс 18-жаттығу Пішіндер арқылы сөзді тауып оқы. Шыққан сөз туралы білетініңді айт.
«Орамал тастамақ» ойынын ойнау Балалар орамалды бірінен кейін біріне бере отырып, зат есімдерді айтады, сұрағын қояды.
«Жұлдызқұрт» әдісі бойынша бағалау қорытындысын шығару. Қанша домалағы боялғандығын санайды. Сол бойынша тиісті баллын алады.
|
Амандасады. Тақпақ айтады Ойын ойнайды
Экранда көрсетілген сұрақтар мен тапсырма бойынша өз нұсқасын ұсынады, сұрақтарға жауап береді.
Суреттерге қарай отырып, кестені жұпта ақылдасып толтырады.
Бейнематериал арқылы тыйым сөздерді біледі, тыйым сөздерді жазып алып, талдайды. Зат есімді тауып, астын сызады.
Тютердің көмегімен тапсырманы орындайды.
Сурет бойынша топта ақылдасып, сурет бойынша әңгімелейді. Ән айтады.
Мәтінді оқиды, Зат есімдерді тауып тақтаға жазады, сөздік талдау және дыбыстық талдау жасайды.
Берілген пішіндер арқылы сөздерді табады, білетіндерін ортаға салады.
Ойын арқылы білімдерін қорытындылайды. |
Мақтап, мадақтап отыру
ҚБ: «Жұлдызқұрт» әдісі
Дескриптор: 1.Кестені толтырады 2. Сұрақтарға байланысты сөздерді ажыратады. ҚБ: «Жұлдызқұрт» әдісі
Дескриптор: 1. Тыйым сөздерді көшіріп жазады- 2.Зат есімдердің астын сызып, оларға сұрақ қояды ҚБ: «Жұлдызқұрт» әдісі
Дескриптор: 1. Сурет бойынша дәстүрді айтады. 2.Заттын атын білдіретін сөздерді табады. ҚБ: «Жұлдызқұрт» әдісі
Дескриптор: 1. Зат есімді табады. 2.сөздік талдау жасайды. 3. Дыбыстық талдау жасайды. ҚБ: «Жұлдызқұрт» әдісі
Керемет! Жауаптары бойынша өзін – өзі тексереді.
Мақтау мадақтау
|
Кесте Суреттер.
Бейнематериал https://youtu.be/6j7DjwY8w0E?si=Hi2hLwhXrOyiiXSW Оқулық
Сематикалық карта
|
||||||||||




Өзін – өзі бағалау

Өзін – өзі бағалау

|
Кім? |
Кімдер? |
Не? |
Нелер? |
|
|
|
|
|
|
Кім? |
Кімдер? |
Не? |
Нелер? |
|
|
|
|
|
Берілген сөздерді сұрақтарымен сәйкестендір
Бесік
кім?
Сәби
не?
Мүлік
шағым қалдыра аласыз









