Бөлім:
Қыс
бейнесі
|
№64
Ж.Аймауытов атындағы мектеп-гимназия
|
Педагог-дефектолог:
|
Мұсақұлова Гүлназ Скандарқызы
|
Күні:
|
09.01-13.01.2023ж
|
Сыныбы:
|
6
«Д» сынып Амангелді Е.
|
Сабақтың тақырыбы:
|
Қыс бейнесі.
Есте сақтау қабілеттерін дамытуға арналған
жаттығулар
Заттармен жұмыс. Зат
есім
|
Түзету жұмысы
|
Есте сақтау, есту, көру қабілеттерін
жетілдіру.
|
Сабақтың мақсаты:
|
Заттардың орналасуы, қызметі,
түр-түсін танып білу. Оң,сол,батыс, шығыс бағыттарын үйрену. Есте
сақтап, көру анализі мен синтезін дамыту. Өзін қоршаған заттарға
ұқыпты болуға тәрбиелеу.
|
Сөздік материалдар
|
Заттар, суреттер, қима қағаздар,
т.б
|
Сабақ кезеңі/Уақыты
|
Педагогтің іс-әрекеті
|
Оқушының іс-әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
Сабақтың басы
Қызығушылықты ояту
7
мин.
|
Ұйымдастыру кезеңі:
Мұғалім оқушыны шаттық
шеңберіне тұрғызады.
Ынтымақтастық атмосферасын
орнату үшін мұғаліммен амандасады
|
Мақсаты: оқушының бойында идея
немесе тілек білдіру, тыңдау дағдыларын дамытуға бағыттау,
сондай-ақ барлық оқушыларды қатыстыру арқылы оқыту жағдайларын
теңестіру.
-
Сәлем, достым!
(амандасады)
-
Қалің қалай? (иықтарынан
қағады)
-
Қалай демалдың? (құлақтарынан
тартады)
-
Мен сені сағындым! (қолдарын жүректеріне
қояды)
-
Қош келдің! (қолдарын жаяды)
-
Күніміз сәтті болсын!
(құшақтайды)
|
Тиімділігі: оқушыны бір-біріне тілек айту арқылы
жақындастырады, көңіл күйін көтереді, бауырмалдығын
оятады.
|
Оқулық, жұмыс дәптерлері
ДК
экраны
|
Жаңа сабаққа кіріспе
|
(Ұ) «Миға шабуыл» әдісі арқылы өткен тақырыппен
жаңа сабақты байланыстыру мақсатында ой қозғау сұрақтарын ұжымдық
талқылау.
Мұғалім оқушыға сабақтың тақырыбы, мақсатымен
таныстырады.
|
Сұрақтар қояды, пікірін
толықтырады.
Өз ойымен бөліседі.
Оқушы сұрақтарға жауап
беріп, өзара талқылау жасайды.
Осы
тапсырманы орындау арқылы оқушылардың айтылым дағдысы
қалыптасады
|
Қалыптастырушы бағалау: Өз
ойын дұрыс мағынада білдіріп, талқылауға белсенділікпен қатысқан
оқушыға «Жарайсың!» деген
мадақтау
сөзімен ынталандыру.
|
Суреттер
|
Сабақтың ортасы
Мағынаны ашу.
26
мин.
|
Қыс бейнесі туралы
әңгімелеу
Қыстың ерекшелігі және қыс айланыр
айту
|
Аудиомәтінді
тыңдау
|
Дескриптор
- Аудиомәтінді
тыңдайды
- Сұрақтарға жауап
береді.
|
6-сынып оқулығы, жұмыс
дәптері
аудиомәтін
|
і
3мин
|
3-тапсырма
.
|
Айтылым
Суреттерді пайдалынып диалог
құрады.
|
Сұраққа жауап береді
|
6-сынып
оқулығы
Жұмыс дәптерлері
Суреттер топтамасы
|
4мин
|
4-тапсырма
|
Айтылым
Заттар туралы түсінік беру.
Бізідің өміріміздегі алатын орны. Зат есім. Ережесі мен түрлерін
ажырату
|
|
Кесте
Ақ парақтар
Сұрақтар жазылған қима-
қағаздар
|
Сабақтың соңы
Рефлексия
5
мин.
|
Кері байланыс. «Чемодан, еттартқыш, қоқыс
жәшігі». Мұғалім оқушылардың сабаққа рефлексиясын
тыңдайды.
Үй тапсырмасын береді.
|
Оқушылар бүгінгі сабақтың мақсаты, тақырыбы
бойынша өз ойын айту арқылы сабаққа қорытынды
жасайды.
|
Мұғалім оқушыларды «Бас бармақ» әдісі арқылы
бағалайды. Жарайсың!
Жақсы!
Талпын!
|
|
Бөлім:
Су тіршілік
көзі
|
№64
Ж.Аймауытов атындағы мектеп-гимназия
|
Педагог-дефектолог:
|
Мұсақұлова Гүлназ Скандарқызы
|
Күні:
|
16.01-20.01.2023ж
|
Сыныбы:
|
6
«Д» сынып Амангелді Е.
|
Сабақтың тақырыбы:
|
Су тіршілік көзі.
Сын
есім
|
Түзету жұмысы
|
Есте сақтау, есту, көру қабілеттерін
жетілдіру.
|
Сабақтың мақсаты:
|
Заттардың орналасуы, қызметі,
түр-түсін танып білу. Оң,сол,батыс, шығыс бағыттарын үйрену. Есте
сақтап, көру анализі мен синтезін дамыту. Өзін қоршаған заттарға
ұқыпты болуға тәрбиелеу.
|
Сөздік материалдар
|
Заттар, суреттер, қима қағаздар,
т.б
|
Сабақ кезеңі/Уақыты
|
Педагогтің іс-әрекеті
|
Оқушының іс-әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
Сабақтың басы
Қызығушылықты ояту
7
мин.
|
Ұйымдастыру кезеңі:
Мұғалім оқушыны шаттық
шеңберіне тұрғызады.
|
|
Тиімділігі: оқушыны бір-біріне тілек айту арқылы
жақындастырады, көңіл күйін көтереді, бауырмалдығын
оятады.
|
Оқулық, жұмыс дәптерлері
ДК
экраны
|
Жаңа сабаққа кіріспе
|
(Ұ) «Миға шабуыл» әдісі арқылы
өткен тақырыпқа сөзжұмбақ
|
Сұрақтар қояды, пікірін
толықтырады.
Өз ойымен бөліседі.
Оқушы сұрақтарға жауап
беріп, өзара талқылау жасайды.
Осы
тапсырманы орындау арқылы оқушылардың айтылым дағдысы
қалыптасады
|
Қалыптастырушы бағалау: Өз
ойын дұрыс мағынада білдіріп, талқылауға белсенділікпен қатысқан
оқушыға «Жарайсың!» деген
мадақтау
сөзімен ынталандыру.
|
Суреттер
|
Сабақтың ортасы
Мағынаны ашу.
26
мин.
|
Жаңа сабақ: Су тіршілік
көзі
|
|
Дескриптор
- мәтінді
тыңдайды
- Сұрақтарға жауап
береді.
|
6-сынып оқулығы, жұмыс
дәптері
мәтін
|
3мин
|
3-тапсырма
.
|
Айтылым
1. Су
туралы мақал - мәтелдер айту.
1. Сусыз
тіршілік жоқ. 2. Жер -
қазына, Су – алтын.
3. Бұлақ
көрсең көзін аш.
4. Сулы
жер – нұрлы жер.
5.
Тамшыдан теңіз құралады.
6.
Тіршілік көзі - су..
|
Сұраққа жауап береді
|
6-сынып
оқулығы
Жұмыс дәптерлері
Суреттер топтамасы
|
4мин
|
4-тапсырма
|
Айтылым
Қыста су неге айналады?
Сын есім дегеніміз не?
Сын есімнің сұрақтары
Мысал келтіру
|
|
Кесте
Ақ парақтар
Сұрақтар жазылған қима-
қағаздар
|
Сабақтың соңы
Рефлексия
5
мин.
|
Кері байланыс. «Чемодан, еттартқыш, қоқыс
жәшігі». Мұғалім оқушылардың сабаққа рефлексиясын
тыңдайды.
Үй тапсырмасын береді.
|
Оқушылар бүгінгі сабақтың мақсаты, тақырыбы
бойынша өз ойын айту арқылы сабаққа қорытынды
жасайды.
|
Мұғалім оқушыларды «Бас бармақ» әдісі арқылы
бағалайды. Жарайсың!
Жақсы!
Талпын!
|
|