Материалдар / Сабақ жоспары ҚМЖ Н дыбысы мен әрпі
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Сабақ жоспары ҚМЖ Н дыбысы мен әрпі

Материал туралы қысқаша түсінік
Материал республикалық ұстаздармен тәжірибе алмасуға қажет
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
29 Қаңтар 2019
1645
2 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Пән: Сауат ашуҰзақ мерзімді жоспар бөлімі:

Күні : Сынып: « 1 »
Мектеп: Мұхаметқұл Исламқұлов атындағы жалпы орта мектебі


Мұғалімнің аты-жөні: Сапахова Жамалой

Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны:
Сабақ тақырыбы:Менің мактебім. Н дыбысы мен әрпі
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)1.1.2.1. Мұғалімнің көмегімен мәтінде кім (не) туралы айтылғанын анықтау1.3.8.1. Жазу жолын жоларалық кеңістікті, жолдың жоғарғы және төменгі сызығын сақтап, әріп элементтерін каллиграфиялық талаптарға сай жазу
Сабақ мақсаттарыБарлық оқушылар: Н дыбысы мен әрпін таниды, талаптарға сай жаза аладыКөптеген оқушылар: Н дыбысы мен әрпіне өмірмен байланыстырып мысал келтіре аладыКейбір оқушылар: Мәтінде кім не туралы айтылғанын анықтай біледі
Бағалау критерийлері Н дыбысы мен әрпінен басталатын сөздерді айтып жаза аладыМәтінді талқылайдыН дыбысы мен әрпіне мысалдар келтіре алады
Тілдік мақсаттар

Құндылықтарды дарытуМәңгілік Ел, бұл – Жалпыұлттық бірлік, бейбітшілік пен келісім
Пәнаралық байланыстар Бейнелеу
АКТ қолдану дағдысы (сабақта қолданылатын болса көрсетіңіз)

Алдыңғы меңгерілген білім

Н дыбысына байланысты сөздерді айта алады.
Сабақ барысы
Сабақтың жоспарланған кезеңдері Сабақта жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар
Сабақтың басы 5 минут Ұйымдастыру кезеңі: «Адасқан әріптер» әдісі арқылы үш топқа бөлемін. Психалогиялық ахуал:Оқушылар үш топқа бөлініп отырып бір біріне жылы лебіздерін білдіріп сабақты бастаймыз Сұрақ жауап әдісіҚандай дыбыс өттік? Мысал келтіреміз (алма, ана, анар)Қай топ Аа дыбысын әдемі жазады деп балаларға Аа дыбысын жаздыртамын.





Әріптер







Дәптер
Сабақ ортасы 30 минут





































Сергіту сәті







Саралау
Ас атасы нан деп сабақты бастаймын. «Суреттер сөйлейді» әдісі арқылы тақтаға «нан, айна, ана» суреттерін іліп балаларды сөйлету арқылы «Н» әрпімен таныстырамын.

Үш топ «Кім жылдам» әдісі арқылы Н әрпінен басталатын сөздерді айтады.

Топпен жұмыс : «Өрмекшінің торы» әдісі арқылы берілген мәтіндегі сұрақтарға жауап іздейдіЕң жақын адамың кім? АнаЕң қажетті ас қалай аталады? Нан

Сергіту сәтін «Қызықты би» әдісі арқылы орындаймын

АВС әдісі арқылы оқушыларға деңгейіне қарай үлестірме материалдар таратып оқушылар сұрақтарға жауап береді
  • Н дыбысынан басталатын сөздерді айту
  • Берілген сөздердің ішінен Н дыбысын табу
  • Н дыбысынан келетін сөздерге сөйлем құрастыру


  • «Миға шабуыл» әдісі арқылы сабақты пысықтау Құрамында Н дыбысы кездесетін сөздер айту.Дескриптор Н дыбысы мен әрпі бар сөздерді таниды Н дыбысымен әрпін каллиграфиялық талаптарды сақтай отырып жаза аладыМәтіндегі негізгі ойды анықтай біледіТоппен бірігіп сұрақтарға жауап береді
    Суреттер



























    Үлестірме материалдар



    Сабақтың соңы5 минутКері байланыс «Желкенді кеме » әдісі

    Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз? Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз? Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы
    АВС әдісі арқылы оқушыларға деңгейіне қарай карточка таратып оқушылар оқушылар сұрақтарға жауап береді
  • Н дыбысынан басталатын сөздерді айту
  • Берілген сөздердің ішінен Н дыбысын табу
  • Н дыбысысна келетін сөздерге сөйлем құрастыру
  • «Бас бармақ» әдісі бойынша бағалаймын



    Көрнекіліктерді дұрыс қолдану, партада дұрыс отыру.
    Сабақ бойынша рефлексия









    Жалпы баға

    Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы даойланыңыз)?1:2:Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?1: 2:Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?



    Ресми байқаулар тізімі
    Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!