Күні / Дата
/Date
|
Сынып / Класс
/ Grade
6
|
Пән /
Предмет /
Subject
Биология
|
Мұғалім /
Учитель/ Teacher
Сакиева Молдир
Даулетбековна
|
Тақырыбы / Тема
/ Theme
Қыналар, олардың құрылысы,
қоректенуі және көбею
ерекшеліктері.
|
Мақсаты / Цель /
Objective
Қыналар, олардың құрылысы,
қоректенуі және көбею ерекшеліктері. Қыналардың көптүрлілігі.
Қыналардың табиғаттағы және адам өміріндегі маңызы. Қыналардың
индикаторлық рөлі жөнінде оқушыларға ақпарат
беру.
|
Міндеттері /
Задачи / Task
Қыналар, олардың құрылысы,
қоректенуі және көбею ерекшеліктері
туралы түсінік қалыптастыру,
биология сабағын ағылшын тілімен кіріктіре отырып қушылардың тілдік
мәдениетін қалыптастыру, сөздік қорларын молайту. Оқушылардың
бірлесіп жұмыс жасауына, тәуелсіз ойлауына, өз идеяларын ұсына
білуге ықпал ету.
|
Тип урока/
сабақтың түрі/ type of the
lesson
Жаңа
сабақ
|
Формы и методы/
түрі мен әдістері/ form sand
methods
-
Оқыту мен оқудағы жаңа әдіс –
тәсілдер;
-
Сыни тұрғыдан ойлауға
үйрету;
-
Оқыту үшін бағалау және оқуды
бағалау;
-
Оқыту мен оқу ақпараттық
–коммуникациялық технологиялар (АКТ)
пайдалану
|
Оборудование/көрнекіліктер/
resources
Интерактивті тақта, суреттер,
оқулық, қосымша материалдар,
постерлер
|
Кезең /
Этап /
Stage
|
Мұғалімнің іс-әрекеті /
Действияучителя /Teacher’s
activity
|
Оқушының іс-әрекеті /
Действияучащегося / Student’s
activity
|
Қосымша / Примечание
/ Note
|
Ұйымдастыру
Организационный
Organization
|
1) «Сергіту сәті» - Бір
бірімізге сәттілік тілейік!
2) Оқушыларды топқа
бөлу
3) Бағалауды түсіндіру, әр
топты бағалау үшін балдық гистограмма
беріледі.
|
Оқушылар бірнеше топқа
бөлінеді. Әр топ өзінің топ басшысын, таймспикер
тағайындайды
|
|
Үй жұмысын
тексеру
Проверка д/з
Checking
hometask
|
Мұғалім үй тапсырмасын
тексереді.
Саңырауқұлақтардың
көптүрлілігі: сапрофиттер, паразиттер, симбионттар. Өсімдіктерді
паразиттік саңырауқұлақтардан қорғау
тәсілдері.
|
Әр топ мүшелеріне карточкадан
беріледі. Топ оқушылары сол сұрақтарға жауап
береді.
|
|
Жаңа
сабақ
Новая
тема
Presentation
|
Мұғалім интерактивті тақта
арқылы жаңа сабақты түсіндіреді.
|
Оқушылар зейін қойын
тыңдайды.
|
|
Бекіту
Усвоение и
закрепление
Practice
|
«Қалың және жұқа
сұрақтар» әдісі.
Білемін
|
Білдім
|
Не білгім
келеді?
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Қалың және жұқа
сұрақтарға жауап береді.
|
|
Қорыту және
жүйелеу
Обобщение и
систематизация
Production
|
Ғажайып
жетілік
1) Қыналар қайда
өседі?
2) Қыналардың құрылысы
қандай?
3) Қыналардың сыртқы құрылысы
қандай болады?
4) Қыналар қалай
қоректенеді?
5) Қыналар қалай
көбейеді?
6) Қыналардың табиғаттағы,
шаруашылықтағы маңызы қандай?
7) Қыналар неліктен «табиғи
индикатор» деп аталған?
|
Топтар ортақ
сұрақтарға қол көтеру арқылы жауап
береді.
|
|
Бағалау
Оценивание
Assessment
|
Бағалау критерийлеріне сүйене
отырып, өз - өздерін бағалайды.
|
|
|
Рефлексия
Reflection
|
Нені білдім? Нені білгім
келеді? Не қызық болды? Не білемін?
|
|
|
Үй
тапсырмасы
Домашнее
задание
Hometask
|
§62 оқу, мазмұнын
айту.
|
Күнделіктеріне үй
тапсырмасын жазып алады.
|
|