|
Сабақтың бөлімі: |
Биоалуантүрлілік. Жойылып бара жатқан жануарлар мен өсімдіктер |
||||
|
Педагогтың Т.А.Ә. |
Ильясова Х.Н. |
||||
|
КҮНІ: |
19.02.2024 |
||||
|
Қатысқандар: Қатыспағандар: |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
«Қызыл кітапқа» енген жануарлар 1-сабақ |
||||
|
Сабақ оқу мақсаттары |
8.2.4.1 идеялық жағынан ұқсас мәтіндердегі оқиғалар желісіне бақылау жасай отырып, мазмұнның дамуын салыстыру және талдау; |
||||
|
Сабақ мақсаты |
идеялық жағынан ұқсас мәтіндердегі оқиғалар желісіне бақылау жасай отырып, мазмұнның дамуын салыстыру және талдайды; |
||||
|
Жоспар: |
|||||
|
Жоспарланған уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы
Сабақтың ортасы |
Сабақтың барысы: Ұйымдастыру кезеңі Сәлемдесу, сыныпты түгендеу, оқушылардың сабаққа әзірлігін қадағалау. Оқушыларға «Мен сені көргеніме қуаныштымын, себебі...» әдісі арқылы жағымды психологиялық ахуал туғызу Қызығушылықты ояту «4 сурет 1 сөз әдісі». Оқушылар бұл суреттен не көріп тұрсыздар?
Сабақтың тақырыбы: «Қызыл кітапқа енген жануарлар» Сабақтың мақсаты мен бағалау критерийін таныстыру. Бейнематериал тамашалау. («Қызыл кітап» деген не?) 1- тапсырма. Сұрақтарға жауап беріңдер. 1. «Қазақстанның Қызыл кітабын» көрдің бе? 2. «Қызыл кітапқа» енген қандай жануарларды білесің? 3. Экожүйені сақтауда «Қызыл кітаптың» қандай көмегі бар? Дескриптор:
«Жүгіртпелі диктант» әдісі арқылы сөздікпен жұмыс жасау.
2-тапсырма. Мақал-мәтелдерді түсініп оқы. Көлдің көркі құрақ, Таудың көркі — бұлақ. Жер – ана, ел – бала. Жер — ел ырысы. Жер – таусылмайтын қазына. Дескриптор:
3-тапсырма. Мәтінді тыңда түсінгеніңді айт мақал - мәтелді есіңде сақта. Дескриптор:
4-тапсырма. Мәтіндерді оқы. Салыстырып, мазмұндық жағынан қандай айырмашылық мен ұқсастығы бәрін айт.
Дескриптор:
|
Оқушыларға «Мен сені көргеніме қуаныштымын, себебі...» әдісі арқылы жағымды психологиялық ахуал туғызады.
«4 сурет 1 сөз әдісі» арқылы сабақтың тақырыбын ашады.
Сұрақтарға жауап береді.
«Жүгіртпелі диктант» әдісі арқылы сөздікпен жұмыс жасайды.
Мақал-мәтелдерді түсініп оқиды Мәтінді тыңда түсінгеніңді айт мақал - мәтелді есіңде сақтайды. Мәтіндерді оқиды. Салыстырып, мазмұндық жағынан қандай айырмашылық мен ұқсастығы бәрін айтады. |
|
«Мен сені көргеніме қуаныштымын, себебі...» әдісі «4 сурет 1 сөз әдісі» https://www.youtube.com/watch?v=V8qSxEA3E5Y «Жүгіртпелі диктант» әдісі Оқулық Оқулық Оқулық |
|
|
Рефлексия |
Кері байланыс: «Блоб ағашы»
Үй тапсырмасы Оқулық, 56-бет, 5-тапсырма |
«Блоб ағашы» әдісі арқылы кері байланыс жасайды. |
|
«Блоб ағашы» әдісі |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Сабақ жоспары: «Қызыл кітапқа» енген жануарлар 1-сабақ 8 орыс сыныбы
Сабақ жоспары: «Қызыл кітапқа» енген жануарлар 1-сабақ 8 орыс сыныбы
|
Сабақтың бөлімі: |
Биоалуантүрлілік. Жойылып бара жатқан жануарлар мен өсімдіктер |
||||
|
Педагогтың Т.А.Ә. |
Ильясова Х.Н. |
||||
|
КҮНІ: |
19.02.2024 |
||||
|
Қатысқандар: Қатыспағандар: |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
«Қызыл кітапқа» енген жануарлар 1-сабақ |
||||
|
Сабақ оқу мақсаттары |
8.2.4.1 идеялық жағынан ұқсас мәтіндердегі оқиғалар желісіне бақылау жасай отырып, мазмұнның дамуын салыстыру және талдау; |
||||
|
Сабақ мақсаты |
идеялық жағынан ұқсас мәтіндердегі оқиғалар желісіне бақылау жасай отырып, мазмұнның дамуын салыстыру және талдайды; |
||||
|
Жоспар: |
|||||
|
Жоспарланған уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы
Сабақтың ортасы |
Сабақтың барысы: Ұйымдастыру кезеңі Сәлемдесу, сыныпты түгендеу, оқушылардың сабаққа әзірлігін қадағалау. Оқушыларға «Мен сені көргеніме қуаныштымын, себебі...» әдісі арқылы жағымды психологиялық ахуал туғызу Қызығушылықты ояту «4 сурет 1 сөз әдісі». Оқушылар бұл суреттен не көріп тұрсыздар?
Сабақтың тақырыбы: «Қызыл кітапқа енген жануарлар» Сабақтың мақсаты мен бағалау критерийін таныстыру. Бейнематериал тамашалау. («Қызыл кітап» деген не?) 1- тапсырма. Сұрақтарға жауап беріңдер. 1. «Қазақстанның Қызыл кітабын» көрдің бе? 2. «Қызыл кітапқа» енген қандай жануарларды білесің? 3. Экожүйені сақтауда «Қызыл кітаптың» қандай көмегі бар? Дескриптор:
«Жүгіртпелі диктант» әдісі арқылы сөздікпен жұмыс жасау.
2-тапсырма. Мақал-мәтелдерді түсініп оқы. Көлдің көркі құрақ, Таудың көркі — бұлақ. Жер – ана, ел – бала. Жер — ел ырысы. Жер – таусылмайтын қазына. Дескриптор:
3-тапсырма. Мәтінді тыңда түсінгеніңді айт мақал - мәтелді есіңде сақта. Дескриптор:
4-тапсырма. Мәтіндерді оқы. Салыстырып, мазмұндық жағынан қандай айырмашылық мен ұқсастығы бәрін айт.
Дескриптор:
|
Оқушыларға «Мен сені көргеніме қуаныштымын, себебі...» әдісі арқылы жағымды психологиялық ахуал туғызады.
«4 сурет 1 сөз әдісі» арқылы сабақтың тақырыбын ашады.
Сұрақтарға жауап береді.
«Жүгіртпелі диктант» әдісі арқылы сөздікпен жұмыс жасайды.
Мақал-мәтелдерді түсініп оқиды Мәтінді тыңда түсінгеніңді айт мақал - мәтелді есіңде сақтайды. Мәтіндерді оқиды. Салыстырып, мазмұндық жағынан қандай айырмашылық мен ұқсастығы бәрін айтады. |
|
«Мен сені көргеніме қуаныштымын, себебі...» әдісі «4 сурет 1 сөз әдісі» https://www.youtube.com/watch?v=V8qSxEA3E5Y «Жүгіртпелі диктант» әдісі Оқулық Оқулық Оқулық |
|
|
Рефлексия |
Кері байланыс: «Блоб ағашы»
Үй тапсырмасы Оқулық, 56-бет, 5-тапсырма |
«Блоб ағашы» әдісі арқылы кері байланыс жасайды. |
|
«Блоб ағашы» әдісі |
|
шағым қалдыра аласыз

















