1 бөлім: Өзім туралы
|
Тақырыбы: Сәлем! Сенің атың кім? |
Мектеп: №1 Затобол орта мектебі |
|
|
Күні, айы: 04.09.2018 жыл |
Мұғалімнің аты-жөні: Бексултанова Зарина Серикбаевна |
|
|
1 а б в г сынып |
Сабаққа қатысқан оқушылар саны: |
Сабаққа қатыспаған оқушылар саны: |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
1.1.2.1. Күнделікті өмірде қолданылатын таныс сөздердің мағынасын түсіну 1.2.3.1. Сұхбаттасушы адамның не туралы айтқанын түсіну және тілдік нормаларды сақтай отырып, түрлі тәсілдермен жауап беру 1.3.2.1. Мәтіндегі таныс сөздердің мағынасын түсіну 1.5.1.2. Мұғалімнің көмегімен тәуелдік жалғауын ауызша түрде қолдану |
|
|
Сабақ мақсаты |
Барлық оқушылар: Амандасу, танысу үлгілерінің қарапайым тәсілдерін қолдана алады |
|
|
|
Оқушылардың басым бөлігі: Сабақта үйренген амандасу, танысу үлгілерін адамның жас ерекшелігіне байланысты орындап, қолдана алады |
|
|
|
Кейбір оқушылар: Амандасу үлгілерінің басқа да түрлерін айта алады, амандасу, танысу үлгілерін өмірлік жағдаяттарда еркін қолдана алады |
|
|
Сабақтың барысы |
||
|
Сабақтың кезеңдері |
Жоспарланған жұмыс |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы (2-5 минут) |
(МК – мұғалімнің көрсетуі) Оқушылардың сабаққа дайындығы. Сабақтың басталуына ықпал ететін жағымды көңіл-күй қалыптастыру. Сабақ мақсатымен таныстыру |
|
|
Сабақтың ортасы (6-35 минут) |
(МК – мұғалімнің көрсетуі, Ұ-ұжымдық жұмыс) Оқулықтағы 1- тапсырмада мұғалім оқушылардың назарын алғашқыда екі баланың, содан кейін бала мен үлкен адамның амандасу үлгісіне аударады. Оқушылар «Сәлем» және «Сәлеметсіз бе!» деген амандасу үлгілерін тыңдайды, хормен, жеке-жеке қайталайды. Тапсырмада сөздердің дыбысталуына ерекше назар аударылады. (Ж) Оқушылар амандасу үлгілерін сыныптағы оқушылармен және мұғаліммен амандасу арқылы тәжиребиеден өткізеді. Сондай-ақ осы тапсырмада берілген әртүрлі жастағы адамдармен (1-тапсырмадағы суреттер бойынша) амандасу арқылы да амандасу үлгілерін есте сақтауға тырысады. (МК – мұғалімнің көрсетуі Ұ-ұжымдық жұмыс) -2 тапсырмада оқушылар танысу үлгілерін тыңдау, қайталау арқылы «Сенің атың кім?» деген сұрақпен және «Менің атым....» деген жауап үлгісімен танысады. Оқушылар сурет бойынша Жұлдыз, Айгүл деген қыз аттары туралы да ақпарат алады. Қыздардың аты жұлдыз, ай, гүл сөздерімен байланысты екенін түсінеді (ОТ- оқушылар тәжербиесі) Мұғалім балаларға өз аттарына байланысты сурет салуды ұсына алады. Бұл арқылы балалар өз аттарының қандай мағына беретіні туралы ойлана алады. Оқушылардың бойында өз есімдеріне деген сүйіспеншілік, мақтаныш сезімін ұялату өте маңызды. (Ж-жұптық жұмыс) 3- тапсырмада тідесім әрекеттіне көңіл бөллінеді Оқушылар осы тапсырмада берілген диалог бойынша өзара сөйлеседі. Диалог арқылы амандасу, танысу үлгілерін қайталайды. (МК-мұғалімнің көрсету, Ұ-ұжымдық жұмыс) Дәптердегі тапсырмаларды орындау арқылы оқушылар оқулықпен жұмыс барысында алған білімдерін бекіте түседі. (Ө-өзіндік жұмыс) Қосымша тапсырмалар арқылы оқушылар сабақта алған білімдерін бекіте түседі. Өз бетінше жұмыс істеуге дағдыланады. Сондай-ақ АКТ-ні қолдана білу дағдыларын қалыптастырады. |
Оқулық Аудиодиск: 1.1.1; 1.1.2.; 1.1.3.; А4 форматты ақ қағаз, қарындаштар №1 жұмыс дәптері Қосымша тапсырма: 1.1. |
|
Сабақтың соңы 35-40 минут |
(Қ) Сабақты қорытындылау мақсатында мұғалім оқушылармен кері байланыс орнатады. Оқушылар сабақ барысында нені білгені, қалай жұмыс істегені, не қызық әрі жеңіл болғаны, не қиындық туғызғаны туралы ой-пікірлерін білдіре алады |
|
|
Қосымша ақпарат |
||
|
Қорытындылау |
Төмендегі бөлікті сабағыңыз туралы өз ойыңызды жазуға қолданыңыз Өз сабағыңыз бойынша сол жақ бағандағы сұрақтарға жауап беріңіз |
|
|
1. Сабақ барысында өзгертулер енгіздіңіз бе? Неге? 2. Жүргізілген жұмыс түрлері қаншалықты тиімді болды? |
|
|
|
Дескриптор |
||
|
|
- сөзді зейін қойып тыңдау, түсіну және оған сәйкес дұрыс әрекет етеді (қимыл, ыммен ишараны қолдану, іс-әрекет жасайды) - күнделікті өмірде қолданылатын таныс сөздердің мағынасын түсінеді - сұхбаттасушы адамның не туралы айтқанын түсіну және тілдік нормаларды сақтай отырып, түрлі тәсілдермен жауап береді |
|
|
Қорытынды бағалау Ең жақсы өткен екі нәрсе не? 1: 2: Қандай екі нәрсе сабақты жақсартар еді? 1: 2: |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Сабақ жоспары "Сәлем! Сенің атың кім?" 1 сынып
Сабақ жоспары "Сәлем! Сенің атың кім?" 1 сынып
1 бөлім: Өзім туралы
|
Тақырыбы: Сәлем! Сенің атың кім? |
Мектеп: №1 Затобол орта мектебі |
|
|
Күні, айы: 04.09.2018 жыл |
Мұғалімнің аты-жөні: Бексултанова Зарина Серикбаевна |
|
|
1 а б в г сынып |
Сабаққа қатысқан оқушылар саны: |
Сабаққа қатыспаған оқушылар саны: |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
1.1.2.1. Күнделікті өмірде қолданылатын таныс сөздердің мағынасын түсіну 1.2.3.1. Сұхбаттасушы адамның не туралы айтқанын түсіну және тілдік нормаларды сақтай отырып, түрлі тәсілдермен жауап беру 1.3.2.1. Мәтіндегі таныс сөздердің мағынасын түсіну 1.5.1.2. Мұғалімнің көмегімен тәуелдік жалғауын ауызша түрде қолдану |
|
|
Сабақ мақсаты |
Барлық оқушылар: Амандасу, танысу үлгілерінің қарапайым тәсілдерін қолдана алады |
|
|
|
Оқушылардың басым бөлігі: Сабақта үйренген амандасу, танысу үлгілерін адамның жас ерекшелігіне байланысты орындап, қолдана алады |
|
|
|
Кейбір оқушылар: Амандасу үлгілерінің басқа да түрлерін айта алады, амандасу, танысу үлгілерін өмірлік жағдаяттарда еркін қолдана алады |
|
|
Сабақтың барысы |
||
|
Сабақтың кезеңдері |
Жоспарланған жұмыс |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы (2-5 минут) |
(МК – мұғалімнің көрсетуі) Оқушылардың сабаққа дайындығы. Сабақтың басталуына ықпал ететін жағымды көңіл-күй қалыптастыру. Сабақ мақсатымен таныстыру |
|
|
Сабақтың ортасы (6-35 минут) |
(МК – мұғалімнің көрсетуі, Ұ-ұжымдық жұмыс) Оқулықтағы 1- тапсырмада мұғалім оқушылардың назарын алғашқыда екі баланың, содан кейін бала мен үлкен адамның амандасу үлгісіне аударады. Оқушылар «Сәлем» және «Сәлеметсіз бе!» деген амандасу үлгілерін тыңдайды, хормен, жеке-жеке қайталайды. Тапсырмада сөздердің дыбысталуына ерекше назар аударылады. (Ж) Оқушылар амандасу үлгілерін сыныптағы оқушылармен және мұғаліммен амандасу арқылы тәжиребиеден өткізеді. Сондай-ақ осы тапсырмада берілген әртүрлі жастағы адамдармен (1-тапсырмадағы суреттер бойынша) амандасу арқылы да амандасу үлгілерін есте сақтауға тырысады. (МК – мұғалімнің көрсетуі Ұ-ұжымдық жұмыс) -2 тапсырмада оқушылар танысу үлгілерін тыңдау, қайталау арқылы «Сенің атың кім?» деген сұрақпен және «Менің атым....» деген жауап үлгісімен танысады. Оқушылар сурет бойынша Жұлдыз, Айгүл деген қыз аттары туралы да ақпарат алады. Қыздардың аты жұлдыз, ай, гүл сөздерімен байланысты екенін түсінеді (ОТ- оқушылар тәжербиесі) Мұғалім балаларға өз аттарына байланысты сурет салуды ұсына алады. Бұл арқылы балалар өз аттарының қандай мағына беретіні туралы ойлана алады. Оқушылардың бойында өз есімдеріне деген сүйіспеншілік, мақтаныш сезімін ұялату өте маңызды. (Ж-жұптық жұмыс) 3- тапсырмада тідесім әрекеттіне көңіл бөллінеді Оқушылар осы тапсырмада берілген диалог бойынша өзара сөйлеседі. Диалог арқылы амандасу, танысу үлгілерін қайталайды. (МК-мұғалімнің көрсету, Ұ-ұжымдық жұмыс) Дәптердегі тапсырмаларды орындау арқылы оқушылар оқулықпен жұмыс барысында алған білімдерін бекіте түседі. (Ө-өзіндік жұмыс) Қосымша тапсырмалар арқылы оқушылар сабақта алған білімдерін бекіте түседі. Өз бетінше жұмыс істеуге дағдыланады. Сондай-ақ АКТ-ні қолдана білу дағдыларын қалыптастырады. |
Оқулық Аудиодиск: 1.1.1; 1.1.2.; 1.1.3.; А4 форматты ақ қағаз, қарындаштар №1 жұмыс дәптері Қосымша тапсырма: 1.1. |
|
Сабақтың соңы 35-40 минут |
(Қ) Сабақты қорытындылау мақсатында мұғалім оқушылармен кері байланыс орнатады. Оқушылар сабақ барысында нені білгені, қалай жұмыс істегені, не қызық әрі жеңіл болғаны, не қиындық туғызғаны туралы ой-пікірлерін білдіре алады |
|
|
Қосымша ақпарат |
||
|
Қорытындылау |
Төмендегі бөлікті сабағыңыз туралы өз ойыңызды жазуға қолданыңыз Өз сабағыңыз бойынша сол жақ бағандағы сұрақтарға жауап беріңіз |
|
|
1. Сабақ барысында өзгертулер енгіздіңіз бе? Неге? 2. Жүргізілген жұмыс түрлері қаншалықты тиімді болды? |
|
|
|
Дескриптор |
||
|
|
- сөзді зейін қойып тыңдау, түсіну және оған сәйкес дұрыс әрекет етеді (қимыл, ыммен ишараны қолдану, іс-әрекет жасайды) - күнделікті өмірде қолданылатын таныс сөздердің мағынасын түсінеді - сұхбаттасушы адамның не туралы айтқанын түсіну және тілдік нормаларды сақтай отырып, түрлі тәсілдермен жауап береді |
|
|
Қорытынды бағалау Ең жақсы өткен екі нәрсе не? 1: 2: Қандай екі нәрсе сабақты жақсартар еді? 1: 2: |
||
шағым қалдыра аласыз













