Қазақстан Республикасының Оқу- ағарту Министрлігі
Алматы сервистік қызмет көрсету колледжі
Алматы қаласы Білім басқармасы
Бекітемін
Басшының оқу-әдістемелік
ісі жөніндегі орынбасары
____________ Серая Н.В.
"____" _________20___ж.
Сабақ жоспары №1
|
Сабақ тақырыбы |
3.1.1. Сандық санау жүйелері. |
||
|
Модуль /пән атауы |
Информатика |
||
|
Дайындаған педагог |
Шыңғысова Айнұр Қуанышқызы |
||
|
Күні |
|
||
|
Курс, топ |
1 курс |
||
|
Сабақтың түрі |
Білімді тексеру және бағалау сабағы |
||
|
Міндеттер |
1)Бүтін сандарды оннан екілік, сегіздік, он алтылық санау жүйесіне түрлендіреді |
||
|
Мақсаты |
1)Сандарды бір санау жүйесінен екіншісіне ауыстыру. |
||
|
Күтілетін нәтижелер |
Білім алушылар сандарды сегіздік, ондық, он алтылық санау жүйесіне ауыстыра алады. |
||
|
Қажетті ресурстар және АКТ |
Видеоролик, интерактивті тақта. |
||
|
Сабақтың барысы |
|||
|
Кезеңі / Уақыты |
Сабақта жоспарланған іс-әрекет |
Ресурсы |
|
|
|||
|
|
Сабақты ұйымдастыру Білім алушылармен сәлемдесу, түгендеу, жаңа сабақтың тақырыбымен танысу |
|
|
|
Психологиялық ахуал (7 минут) |
«Зымыраған сұрақтар» әдісі арқылы өткен сабақты еске түсіру Қағазға үш сұрақ жазып, ұшақ жасайды және келесі топқа ұшырады. Ол топ сұрақтарға жауап береді. |
|
|
|
Мақсаты мен міндетін хабарлау |
1)Сандарды бір санау жүйесінен екіншісіне ауыстыру. 1)Бүтін сандарды оннан екілік, сегіздік, он алтылық санау жүйесіне түрлендіреді |
|
|
|
|||
|
2.1. Алдын ала білім |
|||
|
Жалпы қайталау (13 минут) |
«Зымыраған сұрақтар» әдісі арқылы өткен сабақты еске түсіру Қағазға үш сұрақ жазып, ұшақ жасайды және келесі топқа ұшырады. Ол топ сұрақтарға жауап береді |
|
|
|
2.2. Жаңа материалды зерттеу |
|||
|
2.3. Жаңа білімді практикада қолдану |
|||
|
Бекіту. Бақылау жұмысы (60 минут) |
|
|
|
|
Топтық жұмыс 1-тапсырма «Шахмат» әдісі
Шахмат тақтасының суретін пайдалану арқылы оқушылар бос ақ ұяшықтарға өз ойларын кезекпен жазады, кейін ой бөліседі.
Позизиялық емес санау жүйесі дегеніміз не? |
|
||
|
Жұптық тапсырма «Жауап беретін әріптес» әдісі 2- тапсырма 1.Санау жүйесі неше түрге өлінеді? 2.10-дық санау жүйесінен 2-ік санау жүйесіне қалай ауыстырамыз. 3.8-дік санау жүйесінен 2-ік санау жүйесіне қалай ауыстырамыз. 10-дық санау жүйесімен 8-дік санау жүйесіне ауыстырғанда қандай айырмашылық бар. |
|
||
|
Жеке жұмыс 3-тапсырма 1) Ондық сандарды сегіздік санау жүйесіне ауыстырыңдар. а)32210 б)40210 в)60510 2) Сегіздік сандарды кестені пайдаланып екілік санау жүйесіне ауыстырыңдар: а)3228 б)4028 в)6058 3) Оналтылық сандарды екілік санау жүйесіне ауыстыр. а)32216 б)40216 в)60516 |
|
||
|
|
|||
|
|||
|
Үй тапсырмасы (4 минут) |
Сегіздік сандарды кестені пайдаланып екілік санау жүйесіне ауыстыру |
|
|
|
Бағалау (3 минут) |
Топтар өзара бірін-бірі топтық жұмысты «Екі жұлдыз, бір тілек» әдісі арқылы бағалау |
|
|
|
|||
|
(3 минут) |
«Екі жұлдыз, бір тілек» стратегиясын түсіндіріп,пайдаландым. |
|
|
Бағалау парағы
|
Сандық эквивалент |
Балл |
Критерийлер |
|
Баға «Өте жақсы» |
90-100 |
|
|
Баға «Жақсы» |
70-89 |
|
|
Баға «Қанағаттанарлық» |
50-69 |
|
Оқытушы___________________А. Шыңғысова
Н.06.2-14 Басылым 3
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Сабақ жоспары Санау жүйесі Практикалық сабақ
Сабақ жоспары Санау жүйесі Практикалық сабақ
Қазақстан Республикасының Оқу- ағарту Министрлігі
Алматы сервистік қызмет көрсету колледжі
Алматы қаласы Білім басқармасы
Бекітемін
Басшының оқу-әдістемелік
ісі жөніндегі орынбасары
____________ Серая Н.В.
"____" _________20___ж.
Сабақ жоспары №1
|
Сабақ тақырыбы |
3.1.1. Сандық санау жүйелері. |
||
|
Модуль /пән атауы |
Информатика |
||
|
Дайындаған педагог |
Шыңғысова Айнұр Қуанышқызы |
||
|
Күні |
|
||
|
Курс, топ |
1 курс |
||
|
Сабақтың түрі |
Білімді тексеру және бағалау сабағы |
||
|
Міндеттер |
1)Бүтін сандарды оннан екілік, сегіздік, он алтылық санау жүйесіне түрлендіреді |
||
|
Мақсаты |
1)Сандарды бір санау жүйесінен екіншісіне ауыстыру. |
||
|
Күтілетін нәтижелер |
Білім алушылар сандарды сегіздік, ондық, он алтылық санау жүйесіне ауыстыра алады. |
||
|
Қажетті ресурстар және АКТ |
Видеоролик, интерактивті тақта. |
||
|
Сабақтың барысы |
|||
|
Кезеңі / Уақыты |
Сабақта жоспарланған іс-әрекет |
Ресурсы |
|
|
|||
|
|
Сабақты ұйымдастыру Білім алушылармен сәлемдесу, түгендеу, жаңа сабақтың тақырыбымен танысу |
|
|
|
Психологиялық ахуал (7 минут) |
«Зымыраған сұрақтар» әдісі арқылы өткен сабақты еске түсіру Қағазға үш сұрақ жазып, ұшақ жасайды және келесі топқа ұшырады. Ол топ сұрақтарға жауап береді. |
|
|
|
Мақсаты мен міндетін хабарлау |
1)Сандарды бір санау жүйесінен екіншісіне ауыстыру. 1)Бүтін сандарды оннан екілік, сегіздік, он алтылық санау жүйесіне түрлендіреді |
|
|
|
|||
|
2.1. Алдын ала білім |
|||
|
Жалпы қайталау (13 минут) |
«Зымыраған сұрақтар» әдісі арқылы өткен сабақты еске түсіру Қағазға үш сұрақ жазып, ұшақ жасайды және келесі топқа ұшырады. Ол топ сұрақтарға жауап береді |
|
|
|
2.2. Жаңа материалды зерттеу |
|||
|
2.3. Жаңа білімді практикада қолдану |
|||
|
Бекіту. Бақылау жұмысы (60 минут) |
|
|
|
|
Топтық жұмыс 1-тапсырма «Шахмат» әдісі
Шахмат тақтасының суретін пайдалану арқылы оқушылар бос ақ ұяшықтарға өз ойларын кезекпен жазады, кейін ой бөліседі.
Позизиялық емес санау жүйесі дегеніміз не? |
|
||
|
Жұптық тапсырма «Жауап беретін әріптес» әдісі 2- тапсырма 1.Санау жүйесі неше түрге өлінеді? 2.10-дық санау жүйесінен 2-ік санау жүйесіне қалай ауыстырамыз. 3.8-дік санау жүйесінен 2-ік санау жүйесіне қалай ауыстырамыз. 10-дық санау жүйесімен 8-дік санау жүйесіне ауыстырғанда қандай айырмашылық бар. |
|
||
|
Жеке жұмыс 3-тапсырма 1) Ондық сандарды сегіздік санау жүйесіне ауыстырыңдар. а)32210 б)40210 в)60510 2) Сегіздік сандарды кестені пайдаланып екілік санау жүйесіне ауыстырыңдар: а)3228 б)4028 в)6058 3) Оналтылық сандарды екілік санау жүйесіне ауыстыр. а)32216 б)40216 в)60516 |
|
||
|
|
|||
|
|||
|
Үй тапсырмасы (4 минут) |
Сегіздік сандарды кестені пайдаланып екілік санау жүйесіне ауыстыру |
|
|
|
Бағалау (3 минут) |
Топтар өзара бірін-бірі топтық жұмысты «Екі жұлдыз, бір тілек» әдісі арқылы бағалау |
|
|
|
|||
|
(3 минут) |
«Екі жұлдыз, бір тілек» стратегиясын түсіндіріп,пайдаландым. |
|
|
Бағалау парағы
|
Сандық эквивалент |
Балл |
Критерийлер |
|
Баға «Өте жақсы» |
90-100 |
|
|
Баға «Жақсы» |
70-89 |
|
|
Баға «Қанағаттанарлық» |
50-69 |
|
Оқытушы___________________А. Шыңғысова
Н.06.2-14 Басылым 3
шағым қалдыра аласыз













