Материалдар / Сабақ жоспары: Сандарды қосу және азайту Әкеме көмектесемін
2023-2024 оқу жылына арналған

қысқа мерзімді сабақ жоспарларын

жүктеп алғыңыз келеді ма?
ҚР Білім және Ғылым министірлігінің стандартымен 2022-2023 оқу жылына арналған 472-бұйрыққа сай жасалған

Сабақ жоспары: Сандарды қосу және азайту Әкеме көмектесемін

Материал туралы қысқаша түсінік
Сабақ жоспары: Сандарды қосу және азайту Әкеме көмектесемін. 10 көлеміндегі сандарды қосу және азайту. 1 сынып
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады.
Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
04 Желтоқсан 2021
571
0 рет жүктелген
Бүгін алсаңыз 25% жеңілдік
беріледі
770 тг 578 тг
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады


Бөлімі:

10 көлеміндегі сандарды қосу және азайту

Педагогтің аты-жөні: Тегісбай Ақырыс


Күні: 03.12.2021ж


Сыныбы: 1 «Е»

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Сандарды қосу және азайту / Әкеме көмектесемін

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты

1.1.2.5** ондықтарды ауызша қосу және азайтуды орындау;

1.1.2.4 біртаңбалы сандарды ондықтан аттамай қосу кестесін құру, білу және қолдану

Сабақтың мақсаты:

Сандарды қосуды және азайтуды орындайсың.

Сабақтың барысы:

Уақыты

Педагогтің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Қызығушылықты ояту

0-3

Ынталандыру.

Мұғалім «Әкеме көмектесемін» тақырыбы бойынша диалогке шақырады. Оқулықтың басты кейіпкері Сырым әкесіне қалай көмектесетінін білуді ұсынады.

«Әкеме көмектесемін» тақырыбында пікірін білдіреді.



4-6

Өзектендіру.

Оқулықтағы 1-тапсырма. Әкесі мен баласы шеберханада қалай жұмыс істейтінін қара. Оларға бөлшектерді қораптарға салуға көмектесейік. Ондықтардан тұратын 50, 80, 90 сандарының құрамына байланысты тапсырманы орындаймыз. 40+50=90 30+20=50 70+10-80

30+60=90 40+10=50 20+60=80

20+70=90 20+30=50 50+30=80

20+80=90 10+40=50 40+40=80

Ондықтардың құрамымен жұмыс жасайды.

Мысалдар жазады.

40+50=90

30+20=50

70+10=80


Оқулық, дәптер

7-10

Мақсат қою (мәселелік жағдаят).

Бүгін біз ондықтарды, 10 көлемінде сандарды қосу және азайту бойынша білімімізді бекітеміз.

Мәселелік жағдаятты түсінеді.



Мағынаны тану

10-15

Өзіндік жұмыс.

Өзіндік жұмыс оқушылардың түсінбей қалған тұстарын анықтауға көмектеседі. Мұғалім осы мақсатта оқулықтағы 2-тапсырманы ұсынуына болады.

Кейін оқушылардың үлгі бойынша өзін-өзі тексеруіне мүмкіндік беріледі.

Тапсырманы өзбетімен орындайды.

10+70=80

50+40=90

100-70=30

90-80=10

30+70=100

60+20=80

Оқушылар тапсырманы орындау деңгейіне байланысты «Отшашу» әдісі арқылы өзін-өзі бағалайды.

Оқулық, дәптер.


15-20

Қиындықтарды түзету.

Мұғалім тапсырмалардың орындалуының дұрыстығын тексереді.

Кімде қиындықтар туындады?

Сендер қай жерде қателік жібердіңдер?

Жіберілген қателіктің себебі неде?

Өз жұмыстарында қателік болмағандар, өздеріңнің іс-әрекеттеріңнің мақсатын тұжырымдаңдар.

(Қосымша тапсырмалар орындау).

Қателік байқағандардың жұмысындағы ары қарайғы мақсаты қандай?

(Қателіктерді түзету).

Қателіктерді түзету алгоритмін қолданамыз.

Қателікті түзету үшін оқулықтан 3-тапсырманы жұппен орындауды ұсынуға болады.

«Кім жылдам» ойынын ойнауға болады.


Қатемен жұмысжасайды.

Жылдамдыққа тапсырма орындайды.

5+3+2-6-2+6=8

20+30+50-60+40=80

6-0+2-5-3=0


«Кім жылдам» ойыны

20-25

Осығандейінөтілгенматериалменжұмыс.

Оқулықтағы №4 тапсырманы орындауды ұсынады.

10 см = 1 дм тең екендігін еске түсіріп таспаның ұзындығын дециметрмен анықтау.

40см+30см=70см

50см+40см=90см

70см+10 см=80см

Таспаның ұзындығын дециметрмен анықтайды.

70 см= 7 дм

90см=9дм

80см=8дм

Оқушылардың жұмысы смайл беру арқылы бағаланады


25-32

Дәптермен жұмыс

Дәптердегі №1 тапсырманы орындауды ұсынады. Кестені толтыр.

Дәптердегі №2 тапсырманы орындауды ұсынады.Тізбекті толтыр.

Кестені толтырады. Қосындының және айырманың мәндерін табады






Тізбектің мәнін табады.

20+30=50

50+30=80

80+0=80

80+20=100

100-30=70

70+10=80

80-20=60

Өз білімін бағалау үшін дәптердің жиегіндегі бағдаршамды бояйды.

Баспа негіздегі жұмыс дәптері

Рефлексия

32-35

Оқушылармен INSERT әдісі бойынша кері байланыс орнату. Әр оқушыға жеке парақшалар таратылады.

+

-

V




Осы әдіс арқылы мұғалім оқушылардың сабақты қаншалықты түсінгендігін тексере алады.

Егер сабақ түсінікті болса, «+» таңбасының тұсына;

Мүлдем түсініксіз болса, «» таңбасының тұсына;

Сұрақтарына толықтай жауап ала алмаса, V таңбасының тұсына белгішелер қою қажет.


INSERT әдісі









Материал жариялап тегін сертификат алыңыз!
Бұл сертификат «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!