|
Бөлім: |
Физикалық шамалар мен өлшеулер |
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
Күні |
|
|
Сынып |
7 |
|
Сабақтың тақырыбы |
Скаляр және векторлық физикалық шама |
|
Оқу бардарламасына сай оқу мақсаты |
7.1.2.2 – скаляр және векторлық физикалық шамаларды ажырату және мысалдар келтіру |
|
Сабақтың мақсаты |
• Скаляр және векторлық физикалық шамалардың анықтамасын біледі; • Скаляр және векторлық физикалық шамаларды ажыратады. |
Сабақтың барысы
|
Сабақ кезеңі |
Педагогтің әрекеті |
Білім алушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс |
||||
|
Сабақтың басы Ұйымдастыру кезеңі 3 минут |
Ұйымдастыру кезеңі
І-топ «Күш» ІІ-топ «Масса» ІІІ-топ «Жол» «Адал азамат бағдарламасындағы құндылықтарды оқыту процесіне ұйымдастыру кезеңінен бастап,сабақтың әрбір кезеңінде жүргіземін» «Еңбекқорлық пен кәсіби біліктілік » құндылығы Wordwoll платформасындағы ойын түріндегі тапсырманы орындайды. Бүгінгі сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабаралау. |
Мұғаліммен амандасады Топқа бөлінеді Үй тапсырмасы бойынша сұрақтарға жауап береді Жаңа сабақтың тақырыбын дәптерге жазып алады |
Жарайсың! Жақсы! Тамаша! Әлі де ойлан! |
Презентация Қосымшалар Оқулық |
||||
|
Сабақтың Ортасы Жаңа сабақ 4 минут Тапсырма №1 12 минут Тапсырма №2 12 минут Тапсырма №3 12 минут |
Мұғалім түсіндірмесі Жаңа сабақ Тапсырма№1 «Суреттер сөйлейді»тәсілі арқылы топтық жұмыс орындайды. Скаляр шамаларға скаляр шаманың белгісін,векторлық шамаларға векторлық шама белгісін қойыңыз. Тапсырма№2 «Тірек-сызба »тәсілі арқылы жұптық жұмыс орындайды. Берілген физикалық шамаларды кестеге бөліп жазыңдар. Жол,жылдамдық,масса,көлем,уақыт,орын ауыстыру,аудан,температура.
Тапсырма №3 «Кім жылдам »тәсілі арқылы жеке жұмыс орындайды. 1. Скаляр шаманың тек __________ мәні болады. 2. Векторлық шаманың __________ және __________ бар. 3. Жол — __________ шама, ал орын ауыстыру — __________ шама.
|
Оқушылар «Түртіп алу» әдісі арқылы тақырыптың түйінін жазып алады. 1-тапсырмада оқушылар берілген суреттерге векторлық және скаляр шама екенін жазады 2-тапсырмада оқушылар кестеге скаляр және векторлық шамаларды жіктеп жазады. 3-тапсырмада бос орынды толтырады және өмірмен байланысты мысалдер келтіреді. |
Тапсырма№1 Дескриптор 1. Скаляр шамаларды дұрыс белгілейді-1б 2.Векторлық шамаларды дұрыс белгілейді-1 б Тапсырма№2 Дескриптор 1.Скаляр шамаларды біледі-1б 2.Векторлық шамаларды біледі-1б 3.Скаляр және векторлық шамаларды дұрыс жіктейді-1б Тапсырма№3 Дескриптор
|
Презентация Жалпы білім беретін мектептің 7-сыныбына арналған оқулық Физика пәнінен жұмыс дәптері |
||||
|
Сабақтың соңы 2 минут |
Сабақты бекіту тапсырмасы Wordwoll платформасындағы ойын түріндегі тапсырманы орындайды.
Кері байланыс «Жол »әдісі Үйге тапсырма:Жатттығу 1.1. |
Оқушылар бекіту тапсырмасын орындайды. Кері байланыс жасайды. Үй тапсырмасын жазып алады. |
Дескриптор арқылы бағалау 1-10 балл |
Преззентация |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Сабақ жоспары Скаляр және векторлық шамалар 7-сынып
|
Бөлім: |
Физикалық шамалар мен өлшеулер |
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
Күні |
|
|
Сынып |
7 |
|
Сабақтың тақырыбы |
Скаляр және векторлық физикалық шама |
|
Оқу бардарламасына сай оқу мақсаты |
7.1.2.2 – скаляр және векторлық физикалық шамаларды ажырату және мысалдар келтіру |
|
Сабақтың мақсаты |
• Скаляр және векторлық физикалық шамалардың анықтамасын біледі; • Скаляр және векторлық физикалық шамаларды ажыратады. |
Сабақтың барысы
|
Сабақ кезеңі |
Педагогтің әрекеті |
Білім алушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс |
||||
|
Сабақтың басы Ұйымдастыру кезеңі 3 минут |
Ұйымдастыру кезеңі
І-топ «Күш» ІІ-топ «Масса» ІІІ-топ «Жол» «Адал азамат бағдарламасындағы құндылықтарды оқыту процесіне ұйымдастыру кезеңінен бастап,сабақтың әрбір кезеңінде жүргіземін» «Еңбекқорлық пен кәсіби біліктілік » құндылығы Wordwoll платформасындағы ойын түріндегі тапсырманы орындайды. Бүгінгі сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабаралау. |
Мұғаліммен амандасады Топқа бөлінеді Үй тапсырмасы бойынша сұрақтарға жауап береді Жаңа сабақтың тақырыбын дәптерге жазып алады |
Жарайсың! Жақсы! Тамаша! Әлі де ойлан! |
Презентация Қосымшалар Оқулық |
||||
|
Сабақтың Ортасы Жаңа сабақ 4 минут Тапсырма №1 12 минут Тапсырма №2 12 минут Тапсырма №3 12 минут |
Мұғалім түсіндірмесі Жаңа сабақ Тапсырма№1 «Суреттер сөйлейді»тәсілі арқылы топтық жұмыс орындайды. Скаляр шамаларға скаляр шаманың белгісін,векторлық шамаларға векторлық шама белгісін қойыңыз. Тапсырма№2 «Тірек-сызба »тәсілі арқылы жұптық жұмыс орындайды. Берілген физикалық шамаларды кестеге бөліп жазыңдар. Жол,жылдамдық,масса,көлем,уақыт,орын ауыстыру,аудан,температура.
Тапсырма №3 «Кім жылдам »тәсілі арқылы жеке жұмыс орындайды. 1. Скаляр шаманың тек __________ мәні болады. 2. Векторлық шаманың __________ және __________ бар. 3. Жол — __________ шама, ал орын ауыстыру — __________ шама.
|
Оқушылар «Түртіп алу» әдісі арқылы тақырыптың түйінін жазып алады. 1-тапсырмада оқушылар берілген суреттерге векторлық және скаляр шама екенін жазады 2-тапсырмада оқушылар кестеге скаляр және векторлық шамаларды жіктеп жазады. 3-тапсырмада бос орынды толтырады және өмірмен байланысты мысалдер келтіреді. |
Тапсырма№1 Дескриптор 1. Скаляр шамаларды дұрыс белгілейді-1б 2.Векторлық шамаларды дұрыс белгілейді-1 б Тапсырма№2 Дескриптор 1.Скаляр шамаларды біледі-1б 2.Векторлық шамаларды біледі-1б 3.Скаляр және векторлық шамаларды дұрыс жіктейді-1б Тапсырма№3 Дескриптор
|
Презентация Жалпы білім беретін мектептің 7-сыныбына арналған оқулық Физика пәнінен жұмыс дәптері |
||||
|
Сабақтың соңы 2 минут |
Сабақты бекіту тапсырмасы Wordwoll платформасындағы ойын түріндегі тапсырманы орындайды.
Кері байланыс «Жол »әдісі Үйге тапсырма:Жатттығу 1.1. |
Оқушылар бекіту тапсырмасын орындайды. Кері байланыс жасайды. Үй тапсырмасын жазып алады. |
Дескриптор арқылы бағалау 1-10 балл |
Преззентация |
шағым қалдыра аласыз



