|
Бөлім атауы |
Тарихи тұлғалар тағылымы. |
|||||||
|
Педагогтың Т.А.Ә. |
Ильясова Х.Н. |
|||||||
|
Күні: |
18.01.2024 |
|||||||
|
Сынып: 8 Б |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспағандар: |
||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Тәкен Әлімқұлов –шебер жазушы. 2-сабақ |
|||||||
|
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары |
8.5.1.5 демеулік шылаулардың (сұраулық, күшейткіш) қызметін білу, ауызша және жазба жұмыстарда орынды қолдану. |
|||||||
|
Сабақтың мақсаттары |
демеулік шылаулардың (сұраулық, күшейткіш) қызметін білу, ауызша және жазба жұмыстарда орынды қолданады. |
|||||||
|
Жоспар |
||||||||
|
Жоспарланатын уақыт |
Педагогтың іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Дереккөздер |
||||
|
Сабақтың басы 5 минут |
Ұйымдастыру кезеңі. Амандасу. Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру. Жағымды психологиялық ахуал. «Мен сізді жақсы көремін,себебі....» тренинг Оқушылар бір –біріне мәтінді жалғастыру арқылы тілектер айтады. Өткен сабақты еске түсірейік! «Жылдам жауап» әдісі
Сөздікпен жұмыс. Таныл Ішкі Сыртқы Бұрмалаушылық |
Оқушылар амандасады, сабаққа дайындалады. Оқушылар бір –біріне мәтінді жалғастыру арқылы тілектер айтады. «Жылдам жауап» әдісі арқылы өткен тақырып бойынша сұраққа жауап береді. Жаңа сөздерді қайталайды. |
«Бас бармақ»
тәсілі
|
Оқулық, қалам, дәптер «Мен сізді жақсы көремін,себебі....» тренинг «Жылдам жауап» әдісі Сөздікпен жұмыс |
||||
|
Сабақтың ортасы 35 минут Сабақтың соңы 5 минут |
1-тапсырма. Мәтін ғылыми стиль жанрына жатады. Осы мәтінді публицистикалық стильде қайта «өңдеп» жаз. Екі мәтіннің тілдік ерекшеліктерін салыстырып, талда. Дескриптор:
2-тапсырма. Рөлдік ойын. Мәтін мазмұны бойынша бірің – тележүргізуші екіншің жазушының рөлінде шағын сұхбат құрыңдар. Дескриптор:
3-тапсырма. Мәтіннен жаңа сөздерді тауып жаз. Мүмкіндігіне қарай олардың синонимдерін антонимдерін айт. Дескриптор:
синонимдерін антонимдерін айтады. 4-тапсырма. Оқы. Екі мәтінді салыстыр. Қайсысы қандай стильде жазылған? Айырмашылығы неден көрінеді ? Салыстыр. Ойыңды дәлелде
Дескриптор:
Рефлексия. Сұрақтарға жауап бер. Маған қиын болды. Мен ... тапсырмаларын орындадым. Мен ... екенін түсіндім. Мен ... үйрендім. Мен ... таңғалдым. Үй тапсырмасы: «Қара ой» әңгімесін оқу |
Мәтінді публицистикалық стильде қайта «өңдеп» жазады. Екі мәтіннің тілдік ерекшеліктерін салыстырып, талдайды. Мәтін мазмұны бойынша бірің тележүргізуші екіншің жазушының рөлінде шағын сұхбат құрайды. Мәтіннен жаңа сөздерді тауып жазады. Мүмкіндігіне қарай олардың синонимдерін антонимдерін айтады. Екі мәтінді салыстырады. Стилін анықтайды. |
«Бас бармақ»
тәсілі
«Бас бармақ»
тәсілі
«Бас бармақ»
тәсілі |
Оқулық Оқулық Оқулық Кері байланыс |
||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Сабақ жоспары: Тәкен Әлімқұлов –шебер жазушы. 2-сабақ 8 орыс сыныбы
Сабақ жоспары: Тәкен Әлімқұлов –шебер жазушы. 2-сабақ 8 орыс сыныбы
|
Бөлім атауы |
Тарихи тұлғалар тағылымы. |
|||||||
|
Педагогтың Т.А.Ә. |
Ильясова Х.Н. |
|||||||
|
Күні: |
18.01.2024 |
|||||||
|
Сынып: 8 Б |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспағандар: |
||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Тәкен Әлімқұлов –шебер жазушы. 2-сабақ |
|||||||
|
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары |
8.5.1.5 демеулік шылаулардың (сұраулық, күшейткіш) қызметін білу, ауызша және жазба жұмыстарда орынды қолдану. |
|||||||
|
Сабақтың мақсаттары |
демеулік шылаулардың (сұраулық, күшейткіш) қызметін білу, ауызша және жазба жұмыстарда орынды қолданады. |
|||||||
|
Жоспар |
||||||||
|
Жоспарланатын уақыт |
Педагогтың іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Дереккөздер |
||||
|
Сабақтың басы 5 минут |
Ұйымдастыру кезеңі. Амандасу. Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру. Жағымды психологиялық ахуал. «Мен сізді жақсы көремін,себебі....» тренинг Оқушылар бір –біріне мәтінді жалғастыру арқылы тілектер айтады. Өткен сабақты еске түсірейік! «Жылдам жауап» әдісі
Сөздікпен жұмыс. Таныл Ішкі Сыртқы Бұрмалаушылық |
Оқушылар амандасады, сабаққа дайындалады. Оқушылар бір –біріне мәтінді жалғастыру арқылы тілектер айтады. «Жылдам жауап» әдісі арқылы өткен тақырып бойынша сұраққа жауап береді. Жаңа сөздерді қайталайды. |
«Бас бармақ»
тәсілі
|
Оқулық, қалам, дәптер «Мен сізді жақсы көремін,себебі....» тренинг «Жылдам жауап» әдісі Сөздікпен жұмыс |
||||
|
Сабақтың ортасы 35 минут Сабақтың соңы 5 минут |
1-тапсырма. Мәтін ғылыми стиль жанрына жатады. Осы мәтінді публицистикалық стильде қайта «өңдеп» жаз. Екі мәтіннің тілдік ерекшеліктерін салыстырып, талда. Дескриптор:
2-тапсырма. Рөлдік ойын. Мәтін мазмұны бойынша бірің – тележүргізуші екіншің жазушының рөлінде шағын сұхбат құрыңдар. Дескриптор:
3-тапсырма. Мәтіннен жаңа сөздерді тауып жаз. Мүмкіндігіне қарай олардың синонимдерін антонимдерін айт. Дескриптор:
синонимдерін антонимдерін айтады. 4-тапсырма. Оқы. Екі мәтінді салыстыр. Қайсысы қандай стильде жазылған? Айырмашылығы неден көрінеді ? Салыстыр. Ойыңды дәлелде
Дескриптор:
Рефлексия. Сұрақтарға жауап бер. Маған қиын болды. Мен ... тапсырмаларын орындадым. Мен ... екенін түсіндім. Мен ... үйрендім. Мен ... таңғалдым. Үй тапсырмасы: «Қара ой» әңгімесін оқу |
Мәтінді публицистикалық стильде қайта «өңдеп» жазады. Екі мәтіннің тілдік ерекшеліктерін салыстырып, талдайды. Мәтін мазмұны бойынша бірің тележүргізуші екіншің жазушының рөлінде шағын сұхбат құрайды. Мәтіннен жаңа сөздерді тауып жазады. Мүмкіндігіне қарай олардың синонимдерін антонимдерін айтады. Екі мәтінді салыстырады. Стилін анықтайды. |
«Бас бармақ»
тәсілі
«Бас бармақ»
тәсілі
«Бас бармақ»
тәсілі |
Оқулық Оқулық Оқулық Кері байланыс |
||||
шағым қалдыра аласыз














