Материалдар / Сабақ жоспары Тірі табиғат 2.1. Өсімдіктер 1-сынып
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Сабақ жоспары Тірі табиғат 2.1. Өсімдіктер 1-сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
Бастауыш сынып мұғалімдеріне көмегі бар
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
15 Қараша 2018
633
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Пәні : жаратылыстану

Сынып : 1

Бөлімі: Тірі табиғат

Күні :19.08.17

Мектеп : Жезказған қаласы

5 ЖОББМ

Мұғалімнің аты-жөні: Қордашева З.Т

Қатысқандар саны : 24 оқушы Қатыспағандар саны : 0

Сабақ тақырыбы

2.1. Өсімдіктер

О қу мақсаттары

1.2.1.1 өсімдіктердің негізгі сипаттамаларын және олардың тіршілік формаларын анықтау;

Сабақ мақсаттары

1 Барлығы Өсімдіктердің негізгі сипатын , тіршілігін түсінеді .

2. Көпшілік :Өсімдіктердің өмірлік қалпын ажыратады .Ағаш,бұта,шөлтердің негізгі белгілерін сипаттайды

3.Кейбіреу : Өсімдік өсу үшін қажетті жағдайды зертттейді .

Бағалау критерийлері

1.Тірі және өлі затты ажырата алады

2.Өсімдіктің негізгі ерекшеліктерін табады

3. Өсімдіктің өсуін зерттейді

Тілдік мақсаттар

Жанды табиғат,жансыз табиғат,өсімдік , нысаны тірек сөздерін енгізу бойынша ұсыныстар.қатысымдық дағдыларын дамыту

Диалог кезінде дұрыс пайдалану

Құндылықтарды дарыту

Өзінің нәтижесін үлгімен салыстыру,тәжірибені өз бетінше жасау құндылықтарын дарыту өмірмен байланыстырады, қорғайды , күтеді .

Пәнаралық байланыстар

Ортақ тақырыптар аясында дүниетану , өнер , бейнелеу пәндерімен байланысады.

АКТ қолдану дағдылары

электрондық ресурстар ,оқу құралдары ,суреттерді , парақшаларды тиімді қолдану .

Бастапқы білім

Оқушылар қоршаған ортаны қалай зерттейтіндіктерін айтады .

Сабақтың кезеңдері

Жоспарлаған іс – әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы

Психологиялық дайындық :

Тербеледі ағаштар

Алдымнан жел еседі

Кіп- кішкентай ағаштар

Үп- үлкен боп өседі.

Топқа бөлу: Өсімдік түрлері суретін құрастыру арқылы.

Ұ) Миға шабуыл:

«Ойлан, тап»

-Айналаңдағы заттарды ата

-Даладағы құбылысты байқадың ба ?

- Жасаған тәжірибеңді айт

-бөлме өсімдігін ал,оның биіктігін өлше,

Анықтау:

Зерттеуші – қоршаған әлемді зерттейді, өлшейді, тәжірибе жасайды, нәтижелерді жетеді.

Қ.Б. мадақтау








Күнбағыс, Қайың,Қарақат


Сабақтың ортасы




















































Сергіту сәті:

Ой қозғау

(Ұ.) Мағынаны таныту:

«Кел, талқылайық!» ойыны

Табиғаттың суреті көрсетіледі

Ойланып көр .

  • Суреттен нені?кімдерді көріп отырсың?

  • Өсімдіктер неліктен тірі ағза деп атайды?

-өсімдіктерді бөліктері бар?

-Мына жәшіктегі өсімдіктер кімнің көмегімен өсіріліп жатыр.?

Бұл өсімдіктер мәдени өсімдіктер?

  • Жанды табиғатты ата .

Саралау :диалок Қ.Б. гүлдің суреті түсіне қарай

(Ж) . Кім жылдам ? ойыны

Жанды және жансыз табиғат түсіндіру Жанды және жансыз суреттен тауып көрсет

1.Суреттегі заттарды ата

2. Қайсысы тірі , жансыз табиғат?

3.Қайсысы бұрын тірі ағзаның бөлігі болған ?

Дәлелдеу:Асық- мал сүйегі . Мал- тірі ағза. Сүйек -жансыз табиғат. Асық – ойнау үшін қажет.

Дескриптор:

1.Заттарды сипаттайды.

2.Өмірмен байланыстыра алады . Қарқынды « басбармақ» арқылы

(Т. МК)Зерттеу:

- суретте нені көріп отырсыңдар

-өсімдік тас ,

-Адам ,су

-Жануар, тау

Дескриптор:

1.Жансыз затты атайды, анықтайды

2. Нәтижесін үлгімен салыстырады

Қ. Б. ДереккөздерЖұлдызшамен бағалау


« Ханталапай» ойыны



( Ө .Ж ) Дәптермен жұмыс:

Венн диаграммасы

1.Жанды заттарды боя

2.Жансыз заттарды сыз

Дескриптор:

  1. Жанды, жансыз заттарды ашып көрсетеді

  2. Жанды ,жансыз заттарды салыстырады


1.2 Зерттеу барысында анықталған 3 жанды заттың суретін сал.

Қ.Б .фигуралар
























































Жанды Ортақ Жансыз

қасиет


дәптермен жұмыс


Сабақтың соңы

«Сен білесің бе?

1.Үнемі суарылып тұрған,суарылмаған гүлді ұсыну

Дескритор:суретін салып , салыстырып ерекшеліктерін табады талдайды, анықтайды,

Ой толғау :(Ө.ж.) .

1.Адам мен өсімдік арасындағы байланыс.

2.Өсімдіктің өсуіне не қажет ?

Дискритор:

1.Тірі ағзалар біріне қажетті жағдайларын топтастырады.

2. Жансыз табиғат заттардың қажеттілігін жоспарлаңыз Жинақтау : «түймедақ»ойыны арқылы қорытындылау.

Анықтап кел : өсімдіктерден не өндіріледі ? Нанды дастарқанға қалай келеді ?






Қарқын ауызша мадақтау











Бағалау :

Дескриптор :

1.Жанды , жансыз заттарды айтады

2.Өсімдіктің өсуін зерттей алады

Рефлексия:

Білдім,

Білмедім

Білгім келеді





«Басбармақ» әдісі арқылы бағалау




Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!