Тексерілді:_____________
Пән:Алгебра Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
|
Педагогтің Тегі, Аты,Әкесінің аты |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пән/Сынып: |
9 « » сынып. Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
01.2024 |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
9.3А Тригонометрия |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Тригонометриялық функциялар және олардың қасиеттері |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
9.2.4.6 бірлік шеңбердің көмегімен тригонометриялық функциялардың жұптылығын (тақтылығын), периодтылығын , бірсарындылығын және таңбатұрақтылық аралықтарын түсіндіру; |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
-Бірлік шеңбердің көмегімен тригонометриялық функциялардың жұптылығын (тақтылығын), периодтылығын , бірсарындылығын және таңбатұрақтылық аралықтарын анықтайды; |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ кезеңдері/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 5 минут |
Сәлеметсіздерме! Атмосфералық жағдайды қалыптастыру. Бүгін, Тригонометриялық функциялар және олардың қасиеттері тақырыбын қарастырамыз Бүгінгі сабақта меңгеретініңіз: - тригонометриялық функциялардың анықталу облысы мен мәндерінің жиыны. -бірлік шеңбердің көмегімен тригонометриялық функциялардың анықталу облысы мен мәндерінің жиынын анықтау. |
Сұрақтарға жауап береді.
|
|
Оқулық; оқу құралдары; тақта; бор; бағалау парағы. Интернет ресурстары |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тың ортасы 35 мин |
Еске түсіру. Тригонометриялық функциялардың таңбалары
Тригонометриялық функциялардың қасиеттері 1) Әрбір ширектегі тригонометриялық функциялардың таңбалары 2) Тригонометриялық функциялардың периодтылығы және тақ-жұптығы: y=sinα; y=cosα ; y=tgα ; y=ctgα – периодты функциялар. cos(-α) = cosα – жұп sin(-α) = - sinα; tg(-α)=-tg α; ctg(-α)=-ctg α - тақ
|
Түсінбеген тапсырмаларды бір- біріне түсіндіреді. Топтар келесі топтың тапсырмасын алмасып тексереді. Берілген тапсырма бойынша өз ойларын ортаға салып, пікірлерін білдіріп, топтық талдау жасайды. Тақырып бойынша ресурстарды қарап, танысады
|
Дескриптор: -кестені толтырады;
Жалпы-3 балл Дескриптор: Тригонометриялық функциялардың қасиеттері «Екі жұлдыз бір ұсыныс» |
Слайд |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тапсырмалар 1-тапсырма. Оқушы берілген функциялардың таңбаларын дұрыс анықтайды А деңгейдегі тапсырма. Әр оқушыға кесте беріледі. Төмендегі берілген бұрыштар үшін тригонометриялық функциялардың таңбаларын анықтау:
«Екі жалған, бір шындық»әдісі. Өрнектердің ішінен дұрысы мен дұрыс еместерін анықтайды sin45 0 =1 sin30 0 =1 sin90 0 =1 cos 45 0=1 cos 900=1 tg 30 0 =√3/3 tg45 0 =√3/3 60 0 =√3/3 . ctg45 0 =√3 ctg30 0 =√3 ctg90 0 =√3 sin45 0 =0 sin45 0 =1 sin 45 0 =√2/2. cos60 0 =√3/2 cos60 0 =1/2 cos60 =√2/2 Оқулықтан №4.46, №4.47 |
тригонометриялық функциялардың таңбаларын анықтауға есептер шығарады Оқулықтан есептер шығарады. |
Дескриптор:
Білім Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Тексерілді:_____________ Пән:Алгебра Қысқа мерзімді
(сабақ) жоспары Педагогтің Тегі,
Аты,Әкесінің аты Пән/Сынып: 9 « » сынып.
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: Күні: 01.2024 Бөлім: 9.3А Тригонометрия Сабақтың
тақырыбы: Тригонометриялық функциялар
және олардың қасиеттері Оқу
бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: 9.2.4.6 бірлік шеңбердің көмегімен тригонометриялық
функциялардың жұптылығын (тақтылығын), периодтылығын ,
бірсарындылығын және таңбатұрақтылық аралықтарын
түсіндіру; Сабақтың
мақсаты: -Бірлік шеңбердің
көмегімен тригонометриялық функциялардың жұптылығын (тақтылығын),
периодтылығын , бірсарындылығын және таңбатұрақтылық аралықтарын
анықтайды; Сабақ
барысы: Сабақ
кезеңдері/уақыты Педагогтің
әрекеті Оқушының
әрекеті Бағалау Ресурстар Сабақтың
басы 5
минут
Сәлеметсіздерме! Атмосфералық жағдайды
қалыптастыру. Бүгін,
Тригонометриялық функциялар
және олардың қасиеттері тақырыбын
қарастырамыз
Бүгінгі
сабақта меңгеретініңіз: -
тригонометриялық функциялардың анықталу
облысы мен мәндерінің жиыны. -бірлік шеңбердің көмегімен тригонометриялық
функциялардың анықталу облысы мен мәндерінің жиынын
анықтау. Сұрақтарға жауап
береді.
Оқулық; оқу құралдары;
тақта; бор; бағалау парағы. Интернет
ресурстары Сабақ тың
ортасы 35 мин Еске
түсіру. Тригонометриялық
функциялардың таңбалары Ширек І ІІ ІІІ IV Функция + + - - + - - + + - + - + - + -
Тригонометриялық
функциялардың қасиеттері 1) Әрбір ширектегі
тригонометриялық функциялардың
таңбалары 2) Тригонометриялық
функциялардың периодтылығы және
тақ-жұптығы: y=sinα;
y=cosα ;
y=tgα ;
y=ctgα – периодты
функциялар. cos(-α) =
cosα – жұп sin(-α) = -
sinα;
tg(-α)=-tg α;
ctg(-α)=-ctg α - тақ
Түсінбеген тапсырмаларды бір-
біріне түсіндіреді. Топтар келесі топтың
тапсырмасын алмасып тексереді. Берілген тапсырма бойынша өз
ойларын ортаға салып, пікірлерін білдіріп, топтық талдау
жасайды.
Тақырып
бойынша ресурстарды қарап, танысады
Дескриптор:
-кестені
толтырады;
Жалпы-3
балл
Дескриптор:
Тригонометриялық функциялардың
қасиеттері «Екі жұлдыз бір
ұсыныс»
Слайд
Тапсырмалар 1-тапсырма. Оқушы берілген
функциялардың таңбаларын дұрыс
анықтайды А деңгейдегі
тапсырма. Әр оқушыға кесте беріледі.
Төмендегі берілген бұрыштар үшін тригонометриялық функциялардың
таңбаларын анықтау:
sina
1
2 3 4 5
cosa
1
2 3 4 5
tga
1
2 3 4 5
ctga
1
2 3 4 5
«Екі жалған, бір
шындық»әдісі. Өрнектердің ішінен дұрысы мен дұрыс еместерін
анықтайды
sin45 0 =1
sin30 0 =1
sin90 0 =1
cos
45 0=1
cos
900=1
tg
30 0 =√3/3
tg45 0 =√3/3
60 0 =√3/3 .
ctg45 0 =√3
ctg30 0 =√3
ctg90 0 =√3
sin45 0 =0
sin45 0 =1
sin
45 0 =√2/2.
cos60 0 =√3/2 cos60 0 =1/2
cos60
=√2/2
Оқулықтан
№4.46,
№4.47
тригонометриялық функциялардың таңбаларын
анықтауға есептер шығарады
Оқулықтан есептер
шығарады.
Дескриптор:
Білім | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||




























