Материалдар / сабақ жоспары Түлкі мен қырғауыл
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

сабақ жоспары Түлкі мен қырғауыл

Материал туралы қысқаша түсінік
ТӘЖІРИБЕ АЛМАСУ МАҚСАТЫНДА
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
11 Қараша 2018
673
2 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Сабақ: Түлкі мен қырғауыл

Мектеп:С.Бердіқұлов атындағы орта мектеп

Күні 22.10.2018ж

Мұғалімнің аты-жөні: Халхабай А

Сынып: 5

Қатысқандар:

Қатыспағандар:

Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары

5.Т.Фольклорлық және шағын көлемді көркем әдеби шығармаларды түсіну, тақырыбын анықтау;

5.А.Тірек сөздерді дұрыс қолданып иллюстрацияларды сипаттау;

Сабақ мақсаттары


Барлық оқушылар: Шағын көлемді көркем әдеби шығармаларды түсініп, тақырыбын анықтай алады.

Оқушылардың басым бөлігі: Тірек сөздерді дұрыс қолданып иллюстрацияларды сипаттай алады.

Кейбір оқушылар: Тірек сөздерді дұрыс қолдана алады.

Бағалау критерийі

  1. Фольклорлық және шағын көлемді көркем әдеби шығармаларды түсіну, тақырыбын анықтау;

  2. Тірек сөздерді дұрыс қолданып иллюстрацияларды сипаттау;

Ойлау дағдыларының деңгейлері

түсіну,қолдану.

Тілдік мақсат

Оқушылар орындай алады: Тірек сөздерді дұрыс қолданып иллюстрацияларды сипаттау;

Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер: қырғауыл,заман

Диалог құруға, мәтін жазуға арналған пайдалы тіркестер:

Талқылауға арналған сұрақтар:

1.Түлкі қырғауылға не айтып жатыр?

2.Түлкінің ойы қандай?

3.Түлкі қандай бұйрық шыққанын айтты?

4.Қырғауыл түлкіге не деді?

Құндылықтар

Еңбек пен шығармашылық


Пәнаралық байланыс

Тарих

АКТ қолдану дағдылары

Ұялы телефонмен жұмыс


Алдыңғы оқу:

жануарлар

Жоспар

Жоспарланған уақыт

Жоспарланған жаттығу түрлері

Ресурстар


Басталуы 5

2минут



3 минут

1.Ұйымдастыру кезеңі

-Сәлеметсіздер ме, балалар?

- Бүгінгі көңіл-күйлеріңіз қалай?

-Жақсы болса,алдымызда тұрған стикерлерге бір – бірімізге жақсы тілек жазып, сыйлайық.

Үй тапсырмасын бір – бірімізге беріп, бағалап өтейік.

Оқушылардың жауабы...

Олай болса бүгінгі сабағымыздың тақырыбы:

Түлкі мен қырғауыл

Бүгінгі мақсатымыз:

Фольклорлық және шағын көлемді көркем әдеби шығармаларды түсіну, тақырыбын анықтау;

Тірек сөздерді дұрыс қолданып иллюстрацияларды сипаттау;










Ортасы 30минут

6 минут













15минут













5 минут



















4минут











1-тапсырма. Шағын көлемді көркем әдеби шығарманы түсініп оқы, тақырыбын анықта.



Дескриптор:

  1. Шығарманың мазмұнына сай тақырыбын анықтай алады.

  2. Мәтіннің мазмұнын аша алады.

  3. Өз ойын жеткізе алады.

Кері байланыс: Мадақтаушы – бағалаушы бағытындағы кері байланыс беремін.



2- тапсырма. Тірек сөздерді дұрыс қолданып иллюстрацияларды сипаттау;

Қырғауыл

Естімейді

Құлағым

Шықты

бұйрық

Ағаштың басында отыр


Дескриптор:

1.Сөздерді дұрыс қолдана алады

2.Қатесіз жаза алады.

3.Ойын нақты жеткізе біледі.


Өзім мадақтаушы – бағыттаушы бағытындағы кері байланыс беремін. (Мысалы, өте жақсы, алайда... , керемет, бірақ... )


3-тапсырма. Суреттерге қарап,сұрақтарға жауап бер.


1.Түлкі қырғауылға не айтып жатыр?

2.Түлкінің ойы қандай?

3.Түлкі қандай бұйрық шыққанын айтты?

4.Қырғауыл түлкіге не деді?


Дескриптор:

1.Сұрақтарға толық жауап бере алады.

2.Қатесіз жаза алады.

3.Ойын нақты жеткізе біледі.


Қабілетті оқушыға:

9-тапсырма.Оқиғаны ары қарай жалғастырып айт.

Бір түлкі қалың ағашты аралап келеді.Ол қырғауылды көреді.

Қырғауыл ағашта отырады.Түлкі қырғауылға: Жерге түс!-дейді.Қырғауыл түспейді.Қырғауыл неге жерге түспейді?

Оқушылар «Екі жұлдыз, бір тілек» арқылы бағалайды.


Дескриптор:

1.Өз ойын толық жеткізе алады.

2.Қиял әлеміне ерік бере алады.

3.Қатесіз жаза алады.


Өзім мадақтаушы – бағыттаушы бағытындағы кері байланыс беремін. (Мысалы, өте жақсы, алайда... , керемет, бірақ... )


Сабақ мақсатына жеткеніміз туралы сұрап отырамын.


Ерекше қадағалауды қажет ететін оқушыға:

Аңның сипатына қарай қандай аң екенін айт.

Аңның сипаты

аң

Маймақ,балды,бүлдіргенді жақсы көреді,қыста ұйықтайды


Құйрығы ұзын,қу


Терісі ақ,сұр,қорқақ



Дескриптор:

1. Өз ойын жүйелі жеткізе алады.

2. Тақырыпқа сай жазады.

Кері байланыс.

Оқушылар «Екі жұлдыз, бір тілек» арқылы бағалайды.


Қазақ тілі 5-сынып

66-бет





















Қазақ тілі оқулығы

5-сынып

67-бет
















Аяқталуы

3минут








Үй тапсырмасы

2минут

Рефлексия

Үш «Қ» кестесі бойынша сабаққа рефлексия жасату.


Қиын


Қызықты


Құнды








8-тапсырма.68-бет

Үш «Қ» әдісі












Қосымша ақпарат



Саралау – оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілетті оқушыға тапсырманы қалай түрлендіресіз?

Қабілетті оқушыға: Оқиғаны ары қарай жалғастырып айт.

Ерекше қадағалауды қажет ететін оқушыға:

Аңның сипатына қарай қандай аң екенін айт.







Рефлексия Сабақтың мақсаты мен оқу міндеттері орындалды ма? Бүгін оқушылар не үйренді? Сабақ қалай өтті, қандай деңгейде өтті? Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма? (тапсырмалар сәйкес болды ма?) Уақытты қалай пайдаландым? Жоспарыма қандай өзгеріс енгіздім және неге?

Өз сабағыңызды талдау үшін осы бос орынды пайдаланыңыз. Сол жақта берілген сұрақтарға жауап беріңіз.



Қорытынды бағалау

Ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты)



Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алады. (Оқуды да, оқытуды да ескеріңіз)

Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім?




Тексерілді

Директордың оқу ісі жөніндегі орынбасары



Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!