|
Қысқа мерзімді жоспар |
||||||||
|
Пән: Қазақ тілі Т2 Күні: 14.12.2023 Сынып: 5 Б |
Бөлім:6.Әлемдегі ірі кітапханалар Педагогтің аты-жөні: Ильясова Х.Н. Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|||||||
|
Сабақ тақырыбы |
Ұлттық кітапхана |
|||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
5.1.3.1 күнделікті тұрмыстық тақырыптарға байланысты жаңа сөздер мен тірек сөздердің мағынасын түсіну; 5.3.2.1 хат, хабарлама мазмұнын түсіну, стильдік ерекшелігін анықтау. |
|||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: күнделікті тұрмыстық тақырыптарға байланысты жаңа сөздер мен тірек сөздердің мағынасын түсінеді; хат, хабарлама мазмұнын түсіну, стильдік ерекшелігін анықтайды. |
|||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||
|
Сабақтың басы 5 минут |
«Бэкроним» әдісі Оқушылардың логикалық ойлау қабілетін, сөз қорын дамыту.
Сабақ мақсатымен таныстыру |
Тақырыптық сөзде берілген әр әріптері бойынша мағыналы сөйлем құрылады. Сөздер бастапқы әріптен басталады. Мыс, кітапхана сөзі |
Ойлау қабілеті дамиды, сөздік қоры молаяды, жазылым дағдысы қалыптасады.
|
|
||||
|
Сабақтың ортасы 35 минут |
6-тапсырма. Айтылым. Кестедегі ақпараттың мәтінге сәйкестігін тексер. |
Оқушылар кестедегі ақпараттың мәтінге сәйкестігін тексеріп, дұрыс немесе бұрыстығын айтады. |
«Бас бармақ»
|
Оқулық 121 бет
|
||||
|
|
7-тапсырма.Жазылым. Жақша ішіндегі сөздерді, қазақ тіліне аударып, сөйлемді толықтыр.Етістіктерді тауып, құрамына қарай талда. |
Оқушылар жақша ішіндегі сөздерді, қазақ тіліне аударып, сөйлемді толықтырады,етістіктерді тауып, құрамына қарай талдайды. |
Ауызша кері байланыс беру. Жақсы! Тамаша!
|
Оқулық 121 бет
|
||||
|
|
8-тапсырма.Айтылым. Жазылым. Суреттерді пайдаланып, сөйлемдерді толықтыр. |
Оқушылар суреттерді пайдаланып, сөйлемдерді толықтырады.
|
Дескриптор: - сөйлемдерді толықтырады; |
Оқулық 122 бет
|
||||
|
9-тапсырма Жазылым. Үш нұсқаның ішінен қажетті сөздерді тауып жаз. |
Оқушылар үш нұсқаның ішінен қажетті сөздерді тауып жазады. |
Ауызша кері байланыс беру.
Жақсы! Тамаша! |
||||||
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Кері байланыс «Бағдаршам» әдісі Қызыл- мүлдем түсінбедім Сары- жартылай түсіндім Жасыл-толық түсінікті |
Оқушылар сабақта алған білімдерін бағдаршамның түстері арқылы түсінгенін білдіреді |
|
|||||
|
|
Үй тапсырмасы: 10-тапсырма, 122-бет Бағалау.Мұғалім формативті бағалауы бойынша қорытынды балын қояды. |
|||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Сабақ жоспары: Ұлттық кітапхана (2 сағат) 5 орыс сыныбы
|
Қысқа мерзімді жоспар |
||||||||
|
Пән: Қазақ тілі Т2 Күні: 14.12.2023 Сынып: 5 Б |
Бөлім:6.Әлемдегі ірі кітапханалар Педагогтің аты-жөні: Ильясова Х.Н. Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|||||||
|
Сабақ тақырыбы |
Ұлттық кітапхана |
|||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
5.1.3.1 күнделікті тұрмыстық тақырыптарға байланысты жаңа сөздер мен тірек сөздердің мағынасын түсіну; 5.3.2.1 хат, хабарлама мазмұнын түсіну, стильдік ерекшелігін анықтау. |
|||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: күнделікті тұрмыстық тақырыптарға байланысты жаңа сөздер мен тірек сөздердің мағынасын түсінеді; хат, хабарлама мазмұнын түсіну, стильдік ерекшелігін анықтайды. |
|||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||
|
Сабақтың басы 5 минут |
«Бэкроним» әдісі Оқушылардың логикалық ойлау қабілетін, сөз қорын дамыту.
Сабақ мақсатымен таныстыру |
Тақырыптық сөзде берілген әр әріптері бойынша мағыналы сөйлем құрылады. Сөздер бастапқы әріптен басталады. Мыс, кітапхана сөзі |
Ойлау қабілеті дамиды, сөздік қоры молаяды, жазылым дағдысы қалыптасады.
|
|
||||
|
Сабақтың ортасы 35 минут |
6-тапсырма. Айтылым. Кестедегі ақпараттың мәтінге сәйкестігін тексер. |
Оқушылар кестедегі ақпараттың мәтінге сәйкестігін тексеріп, дұрыс немесе бұрыстығын айтады. |
«Бас бармақ»
|
Оқулық 121 бет
|
||||
|
|
7-тапсырма.Жазылым. Жақша ішіндегі сөздерді, қазақ тіліне аударып, сөйлемді толықтыр.Етістіктерді тауып, құрамына қарай талда. |
Оқушылар жақша ішіндегі сөздерді, қазақ тіліне аударып, сөйлемді толықтырады,етістіктерді тауып, құрамына қарай талдайды. |
Ауызша кері байланыс беру. Жақсы! Тамаша!
|
Оқулық 121 бет
|
||||
|
|
8-тапсырма.Айтылым. Жазылым. Суреттерді пайдаланып, сөйлемдерді толықтыр. |
Оқушылар суреттерді пайдаланып, сөйлемдерді толықтырады.
|
Дескриптор: - сөйлемдерді толықтырады; |
Оқулық 122 бет
|
||||
|
9-тапсырма Жазылым. Үш нұсқаның ішінен қажетті сөздерді тауып жаз. |
Оқушылар үш нұсқаның ішінен қажетті сөздерді тауып жазады. |
Ауызша кері байланыс беру.
Жақсы! Тамаша! |
||||||
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Кері байланыс «Бағдаршам» әдісі Қызыл- мүлдем түсінбедім Сары- жартылай түсіндім Жасыл-толық түсінікті |
Оқушылар сабақта алған білімдерін бағдаршамның түстері арқылы түсінгенін білдіреді |
|
|||||
|
|
Үй тапсырмасы: 10-тапсырма, 122-бет Бағалау.Мұғалім формативті бағалауы бойынша қорытынды балын қояды. |
|||||||
шағым қалдыра аласыз





