|
Қысқа мерзімді жоспар |
||||||||
|
Пән: Қазақ тілі Т2 Күні: 13.12.2023 Сынып: 5 Б |
Бөлім:6.Әлемдегі ірі кітапханалар Педагогтің аты-жөні: Ильясова Х.Н. Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|||||||
|
Сабақ тақырыбы |
Ұлттық кітапхана |
|||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
5.1.4.1 фольклорлық және шағын көлемді көркем әдеби мәтіндердің мазмұнын түсіну; 5.4.5.1 жазба жұмыстарында жалғаулардың ерекшелігін ескеріп, үндестік заңына сәйкес орфографиялық нормаға сай дұрыс жазу; сөйлем соңында қойылатын тыныс белгілерді орынды қолдану. |
|||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: фольклорлық және шағын көлемді көркем әдеби мәтіндердің мазмұнын түсінеді; жазба жұмыстарында жалғаулардың ерекшелігін ескеріп, үндестік заңына сәйкес орфографиялық нормаға сай дұрыс жазу; сөйлем соңында қойылатын тыныс белгілерді орынды қолданады. |
|||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||
|
Сабақтың басы 5 минут |
«Бэкроним» әдісі Оқушылардың логикалық ойлау қабілетін, сөз қорын дамыту.
Сабақ мақсатымен таныстыру |
Тақырыптық сөзде берілген әр әріптері бойынша мағыналы сөйлем құрылады. Сөздер бастапқы әріптен басталады. Мыс, Ұлттық сөзі |
Ойлау қабілеті дамиды, сөздік қоры молаяды, жазылым дағдысы қалыптасады.
|
|
||||
|
Сабақтың ортасы 35 минут |
Сөздікпен жұмыс: Пайда болған, кітап қорында, ең ірі, мемлекет қайраткері, басылым, рухани байлық, ұлттық қойма,қолға беріледі, арнайы жоба, сәулет өнері, мәдени ескерткіш, қорғауында. 1. Жаңа сөздердің мағыналарын түсіндіру. 2. Дұрыс айтуға дағдыландыру: мұғалім сөздерді мәнерлеп оқиды; |
Жаңа сөздерді тыңдайды, оқиды, мұғалім соңынан қайталайды. Оқушылар жаңа сөздермен сөз орамдарын, қарапайым сөйлем құрастырады. Жаңа сөздерді сөздік дәптерге жазады. |
Ауызша кері байланыс беру. Жақсы! Тамаша!
|
Оқулық 119 бет
сөздік
|
||||
|
|
1-тапсырма.Айтылым. Сұрақтарға жауап бер. 1.Сен тұратын жерде кітапхана бар ма? 2.Қазақ тілінде қандай кітап алдың? 3.Мектептегі кітапханада оқырмандар бөлмесі бар ма? 4.Сенің көркем әдеби кітаптарды оқитын достарың бар ма? |
Оқушылар сұрақтарға жауап береді. |
Ауызша кері байланыс беру. Жақсы! Тамаша!
|
Оқулық 119 бет
|
||||
|
Мұғалім болымсыз етістіктің жасалуы туралы ақпарат береді. |
Оқушылар ақпаратты тыңдайды, мысалдар келтіреді. |
Оқулық 119 бет |
||||||
|
|
2-тапсырма.Оқылым. Жазылым. Болымды етістіктерге «жоқ» сөзін тіркестіріп, болымсыз етістікке айналдыр. Үлгі: пайда болған-пайда болған жоқ |
Оқушылар болымсыз етістіктер жасайды. |
Дескриптор: - болымсыз етістіктерді жасайды; |
Оқулық 120 бет
|
||||
|
3-тапсырма Тыңдалым.Оқылым. Мәтінді оқы. Мәтіннен етістіктерді тап. Болымды, болымсыз етістіктерді анықта. Олардың жасалу жолын түсіндір. |
Оқушылар мәтінді оқиды, мәтннен етістіктерді табады,болымды, болымсыз етістіктерді анықтайды, олардың жасалу жолын түсіндіреді. |
Ауызша кері байланыс беру.
Жақсы! Тамаша! |
||||||
|
|
4-тапсырма. Оқылым. Жазылым. Етістіктердің түбіріне –ған, -ген, -қан, -кен жұрнақтары мен «жоқ» сөзін тіркестіріп, болымсыз етістікке айналдыр. Үлгі: айтылды-айтыл-ған жоқ |
Оқушылар болымсыз етістіктер жасайды. |
Ауызша кері байланыс беру.
Жақсы! Тамаша! |
Оқулық, 120-бет |
||||
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Кері байланыс «Бағдаршам» әдісі Қызыл- мүлдем түсінбедім Сары- жартылай түсіндім Жасыл-толық түсінікті |
Оқушылар сабақта алған білімдерін бағдаршамның түстері арқылы түсінгенін білдіреді |
|
|||||
|
|
Үй тапсырмасы: 5-тапсырма, 120-бет Бағалау.Мұғалім формативті бағалауы бойынша қорытынды балын қояды. |
|||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Сабақ жоспары: Ұлттық кітапхана 5 орыс сыныбы
Сабақ жоспары: Ұлттық кітапхана 5 орыс сыныбы
|
Қысқа мерзімді жоспар |
||||||||
|
Пән: Қазақ тілі Т2 Күні: 13.12.2023 Сынып: 5 Б |
Бөлім:6.Әлемдегі ірі кітапханалар Педагогтің аты-жөні: Ильясова Х.Н. Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|||||||
|
Сабақ тақырыбы |
Ұлттық кітапхана |
|||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
5.1.4.1 фольклорлық және шағын көлемді көркем әдеби мәтіндердің мазмұнын түсіну; 5.4.5.1 жазба жұмыстарында жалғаулардың ерекшелігін ескеріп, үндестік заңына сәйкес орфографиялық нормаға сай дұрыс жазу; сөйлем соңында қойылатын тыныс белгілерді орынды қолдану. |
|||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: фольклорлық және шағын көлемді көркем әдеби мәтіндердің мазмұнын түсінеді; жазба жұмыстарында жалғаулардың ерекшелігін ескеріп, үндестік заңына сәйкес орфографиялық нормаға сай дұрыс жазу; сөйлем соңында қойылатын тыныс белгілерді орынды қолданады. |
|||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||
|
Сабақтың басы 5 минут |
«Бэкроним» әдісі Оқушылардың логикалық ойлау қабілетін, сөз қорын дамыту.
Сабақ мақсатымен таныстыру |
Тақырыптық сөзде берілген әр әріптері бойынша мағыналы сөйлем құрылады. Сөздер бастапқы әріптен басталады. Мыс, Ұлттық сөзі |
Ойлау қабілеті дамиды, сөздік қоры молаяды, жазылым дағдысы қалыптасады.
|
|
||||
|
Сабақтың ортасы 35 минут |
Сөздікпен жұмыс: Пайда болған, кітап қорында, ең ірі, мемлекет қайраткері, басылым, рухани байлық, ұлттық қойма,қолға беріледі, арнайы жоба, сәулет өнері, мәдени ескерткіш, қорғауында. 1. Жаңа сөздердің мағыналарын түсіндіру. 2. Дұрыс айтуға дағдыландыру: мұғалім сөздерді мәнерлеп оқиды; |
Жаңа сөздерді тыңдайды, оқиды, мұғалім соңынан қайталайды. Оқушылар жаңа сөздермен сөз орамдарын, қарапайым сөйлем құрастырады. Жаңа сөздерді сөздік дәптерге жазады. |
Ауызша кері байланыс беру. Жақсы! Тамаша!
|
Оқулық 119 бет
сөздік
|
||||
|
|
1-тапсырма.Айтылым. Сұрақтарға жауап бер. 1.Сен тұратын жерде кітапхана бар ма? 2.Қазақ тілінде қандай кітап алдың? 3.Мектептегі кітапханада оқырмандар бөлмесі бар ма? 4.Сенің көркем әдеби кітаптарды оқитын достарың бар ма? |
Оқушылар сұрақтарға жауап береді. |
Ауызша кері байланыс беру. Жақсы! Тамаша!
|
Оқулық 119 бет
|
||||
|
Мұғалім болымсыз етістіктің жасалуы туралы ақпарат береді. |
Оқушылар ақпаратты тыңдайды, мысалдар келтіреді. |
Оқулық 119 бет |
||||||
|
|
2-тапсырма.Оқылым. Жазылым. Болымды етістіктерге «жоқ» сөзін тіркестіріп, болымсыз етістікке айналдыр. Үлгі: пайда болған-пайда болған жоқ |
Оқушылар болымсыз етістіктер жасайды. |
Дескриптор: - болымсыз етістіктерді жасайды; |
Оқулық 120 бет
|
||||
|
3-тапсырма Тыңдалым.Оқылым. Мәтінді оқы. Мәтіннен етістіктерді тап. Болымды, болымсыз етістіктерді анықта. Олардың жасалу жолын түсіндір. |
Оқушылар мәтінді оқиды, мәтннен етістіктерді табады,болымды, болымсыз етістіктерді анықтайды, олардың жасалу жолын түсіндіреді. |
Ауызша кері байланыс беру.
Жақсы! Тамаша! |
||||||
|
|
4-тапсырма. Оқылым. Жазылым. Етістіктердің түбіріне –ған, -ген, -қан, -кен жұрнақтары мен «жоқ» сөзін тіркестіріп, болымсыз етістікке айналдыр. Үлгі: айтылды-айтыл-ған жоқ |
Оқушылар болымсыз етістіктер жасайды. |
Ауызша кері байланыс беру.
Жақсы! Тамаша! |
Оқулық, 120-бет |
||||
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Кері байланыс «Бағдаршам» әдісі Қызыл- мүлдем түсінбедім Сары- жартылай түсіндім Жасыл-толық түсінікті |
Оқушылар сабақта алған білімдерін бағдаршамның түстері арқылы түсінгенін білдіреді |
|
|||||
|
|
Үй тапсырмасы: 5-тапсырма, 120-бет Бағалау.Мұғалім формативті бағалауы бойынша қорытынды балын қояды. |
|||||||
шағым қалдыра аласыз















