Сыныбы: 5
Сабақтың тақырыбы: «Тоғызқұмалақ» ойыны
Сілтеме: Қазақ тілі оқулығы, қосымша мәліметтер, граматикалық сызбалар, ғаламтор жүйесі
Сабақтың мақсаттары:
-
Білімділік: «Тоғызқұмалақ» ойыны туралы мәлімет беру;
-
Дамытушылық: Сөз қорын байыту, сауатты жазуға, жаңа сөздерді меңгеріп, оны қолдануға дағдыландыру;
-
Тәрбиелік: «Тоғызқұмалақ» ойынына көбірек көңіл бөлуге тәрбиелеу;
Оқыту нәтижесі:
-
«Тоғызқұмалақ» ойынына көңіл бөледі, маңызын біледі;
-
Сөз қорын байытып, оны қолдануға дағдыланады;
-
Сауатты жазуға үйренеді;
-
Сабақтың көрнекілігі: «Тоғызқұмалақ»ойынның тақтасы,, қазақ тілі грамматикасының сызбасы
|
1-әрекет |
Ұйымдастыру кезеңі
|
1-минут |
|
2- әрекет 1модуль |
Сыныпта жағымды атмосфера қалыптастыру; Сергіту сәті: «Жақсы сөз-жарым ырыс» ойыны. Оқушылар бір-біріне жақсы тілектер айтады. |
2-минут |
|
3-әрекет |
Сыныпты топқа бөлу; Ханталапай,тоғызқұмалақ,ақсүйек болып топқа бөлу Топ ережесін еске түсіреміз. «Біріміз бәріміз ұшін, бәріміз біріміз үшін» немесе біз бір-бірімізге дос, жолдас, бауырмыз. Топтың өзара рөлге бөлінуі, хатшы, сарапшы, идея ұсынушы, уақыт қадағалаушы |
2-минут |
|
4-әрекет 1,2,3,5,6,7 модуль |
Оқушылардың жас ерекшелігін, дарындылығын, қабілетін ескере отырып, үй тапсырмасының орындалуы;
|
5-минут |
|
5-әрекет 1,2 модуль |
Жаңа сабаққа өту; Ой шақыру Қойдың құмалағын кептіріп,онымен не істеген? Тоғызқұмалақ тақтайшаларын көрсету,сол арқылы балаларды үйрету |
2- минут |
|
6 –әрекет 1,2,3,4, 5 модуль |
Жаңа тақырып: 1 топ- Ханталапай 2 –топ –Тоғызқұмалақ 3-топ- Ақсүйек ойындарының суретін салып, үлгілерін жасайды |
5 минут |
|
7- әрекет 1,2,3модуль |
Осы ойындардың ойнау шарттарымен бәрін таныстырамыз |
8 минут |
|
8 – әрекет 1,2 модуль |
Ой шақыру.Оқушыларды 4 топқа бөліп, жұппен ойынды ойнату.Деңгейлік тапсырма |
8 минут |
|
9 –әрекет |
Әр топ өз суреттерін қорғайды |
5 минут |
|
10-әрекет 3 модуль |
Бағалау: Берілген бағалау парағы бойынша өзара бағалаудың қорытындысын топ хатшысы хабарлайды. Мұғалімнің қосып-алары |
3 минут |
|
11-әрекет |
Үй тапсырмасын беру, күнделікке жазып алуы 1.113-114 бет 3 деңгей |
3 минут |
|
12-әрекет |
Рефлексия кезеңі:
|
1 минут |
Мұғалімі: Есмедетова М.О.
Сыныбы: 5 «А», «Б»
Сабақтың тақырыбы: «Асық» ойыны
Сілтеме: Қазақ тілі оқулығы, қосымша мәліметтер, граматикалық сызбалар, ғаламтор жүйесі
Сабақтың мақсаттары:
-
Білімділік: «Асық» ойыны туралы мәлімет беру;
-
Дамытушылық: Сөз қорын байыту, сауатты жазуға, жаңа сөздерді меңгеріп, оны қолдануға дағдыландыру;
-
Тәрбиелік: «Асық» ойынына көбірек көңіл бөлуге тәрбиелеу;
Оқыту нәтижесі:
-
«Асық» ойынына көңіл бөледі, маңызын біледі;
-
Сөз қорын байытып, оны қолдануға дағдыланады;
-
Сауатты жазуға үйренеді;
-
Сабақтың көрнекілігі: асықтары,, қазақ тілі грамматикасының сызбасы
|
1-әрекет |
Ұйымдастыру кезеңі
|
1-минут |
|
2- әрекет 1модуль |
Сыныпта жағымды атмосфера қалыптастыру; Сергіту сәті: «Жақсы сөз-жарым ырыс» ойыны. Оқушылар бір-біріне жақсы тілектер айтады. |
2-минут |
|
3-әрекет |
Сыныпты топқа бөлу; Ханталапай,тоғызқұмалақ,асық болып топқа бөлу Топ ережесін еске түсіреміз. «Біріміз бәріміз ұшін, бәріміз біріміз үшін» немесе біз бір-бірімізге дос, жолдас, бауырмыз. Топтың өзара рөлге бөлінуі, хатшы, сарапшы, идея ұсынушы, уақыт қадағалаушы |
2-минут |
|
4-әрекет 1,2,3,5,6,7 модуль |
Оқушылардың жас ерекшелігін, дарындылығын, қабілетін ескере отырып, үй тапсырмасының орындалуы;
|
5-минут |
|
5-әрекет 1,2 модуль |
Жаңа сабаққа өту; Ой шақыру
|
2- минут |
|
6 –әрекет 1,2,3,4, 5 модуль |
Жаңа тақырып: 1 топ- Ханталапай 2 –топ –Тоғызқұмалақ 3-топ- Асық ойындарының суретін салып, үлгілерін жасайды |
5 минут |
|
7- әрекет 1,2,3модуль |
Осы ойындардың ойнау шарттарымен бәрін таныстырамыз |
8 минут |
|
8 – әрекет 1,2 модуль |
Ой шақыру.Оқушыларды 4 топқа бөліп, жұппен ойынды ойнату.2- тапсырма |
8 минут |
|
9 –әрекет |
Әр топ өз суреттерін қорғайды |
5 минут |
|
10-әрекет 3 модуль |
Бағалау: Берілген бағалау парағы бойынша өзара бағалаудың қорытындысын топ хатшысы хабарлайды. Мұғалімнің қосып-алары |
3 минут |
|
11-әрекет |
Үй тапсырмасын беру, күнделікке жазып алуы 1.115- бет, 3 тапсырма. |
3 минут |
|
12-әрекет |
Рефлексия кезеңі:
|
1 минут |
Мұғалімі: Есмедетова М.О.
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Сабақ жоспары "Ұлттық ойындар" 5 сынып
Сабақ жоспары "Ұлттық ойындар" 5 сынып
Сыныбы: 5
Сабақтың тақырыбы: «Тоғызқұмалақ» ойыны
Сілтеме: Қазақ тілі оқулығы, қосымша мәліметтер, граматикалық сызбалар, ғаламтор жүйесі
Сабақтың мақсаттары:
-
Білімділік: «Тоғызқұмалақ» ойыны туралы мәлімет беру;
-
Дамытушылық: Сөз қорын байыту, сауатты жазуға, жаңа сөздерді меңгеріп, оны қолдануға дағдыландыру;
-
Тәрбиелік: «Тоғызқұмалақ» ойынына көбірек көңіл бөлуге тәрбиелеу;
Оқыту нәтижесі:
-
«Тоғызқұмалақ» ойынына көңіл бөледі, маңызын біледі;
-
Сөз қорын байытып, оны қолдануға дағдыланады;
-
Сауатты жазуға үйренеді;
-
Сабақтың көрнекілігі: «Тоғызқұмалақ»ойынның тақтасы,, қазақ тілі грамматикасының сызбасы
|
1-әрекет |
Ұйымдастыру кезеңі
|
1-минут |
|
2- әрекет 1модуль |
Сыныпта жағымды атмосфера қалыптастыру; Сергіту сәті: «Жақсы сөз-жарым ырыс» ойыны. Оқушылар бір-біріне жақсы тілектер айтады. |
2-минут |
|
3-әрекет |
Сыныпты топқа бөлу; Ханталапай,тоғызқұмалақ,ақсүйек болып топқа бөлу Топ ережесін еске түсіреміз. «Біріміз бәріміз ұшін, бәріміз біріміз үшін» немесе біз бір-бірімізге дос, жолдас, бауырмыз. Топтың өзара рөлге бөлінуі, хатшы, сарапшы, идея ұсынушы, уақыт қадағалаушы |
2-минут |
|
4-әрекет 1,2,3,5,6,7 модуль |
Оқушылардың жас ерекшелігін, дарындылығын, қабілетін ескере отырып, үй тапсырмасының орындалуы;
|
5-минут |
|
5-әрекет 1,2 модуль |
Жаңа сабаққа өту; Ой шақыру Қойдың құмалағын кептіріп,онымен не істеген? Тоғызқұмалақ тақтайшаларын көрсету,сол арқылы балаларды үйрету |
2- минут |
|
6 –әрекет 1,2,3,4, 5 модуль |
Жаңа тақырып: 1 топ- Ханталапай 2 –топ –Тоғызқұмалақ 3-топ- Ақсүйек ойындарының суретін салып, үлгілерін жасайды |
5 минут |
|
7- әрекет 1,2,3модуль |
Осы ойындардың ойнау шарттарымен бәрін таныстырамыз |
8 минут |
|
8 – әрекет 1,2 модуль |
Ой шақыру.Оқушыларды 4 топқа бөліп, жұппен ойынды ойнату.Деңгейлік тапсырма |
8 минут |
|
9 –әрекет |
Әр топ өз суреттерін қорғайды |
5 минут |
|
10-әрекет 3 модуль |
Бағалау: Берілген бағалау парағы бойынша өзара бағалаудың қорытындысын топ хатшысы хабарлайды. Мұғалімнің қосып-алары |
3 минут |
|
11-әрекет |
Үй тапсырмасын беру, күнделікке жазып алуы 1.113-114 бет 3 деңгей |
3 минут |
|
12-әрекет |
Рефлексия кезеңі:
|
1 минут |
Мұғалімі: Есмедетова М.О.
Сыныбы: 5 «А», «Б»
Сабақтың тақырыбы: «Асық» ойыны
Сілтеме: Қазақ тілі оқулығы, қосымша мәліметтер, граматикалық сызбалар, ғаламтор жүйесі
Сабақтың мақсаттары:
-
Білімділік: «Асық» ойыны туралы мәлімет беру;
-
Дамытушылық: Сөз қорын байыту, сауатты жазуға, жаңа сөздерді меңгеріп, оны қолдануға дағдыландыру;
-
Тәрбиелік: «Асық» ойынына көбірек көңіл бөлуге тәрбиелеу;
Оқыту нәтижесі:
-
«Асық» ойынына көңіл бөледі, маңызын біледі;
-
Сөз қорын байытып, оны қолдануға дағдыланады;
-
Сауатты жазуға үйренеді;
-
Сабақтың көрнекілігі: асықтары,, қазақ тілі грамматикасының сызбасы
|
1-әрекет |
Ұйымдастыру кезеңі
|
1-минут |
|
2- әрекет 1модуль |
Сыныпта жағымды атмосфера қалыптастыру; Сергіту сәті: «Жақсы сөз-жарым ырыс» ойыны. Оқушылар бір-біріне жақсы тілектер айтады. |
2-минут |
|
3-әрекет |
Сыныпты топқа бөлу; Ханталапай,тоғызқұмалақ,асық болып топқа бөлу Топ ережесін еске түсіреміз. «Біріміз бәріміз ұшін, бәріміз біріміз үшін» немесе біз бір-бірімізге дос, жолдас, бауырмыз. Топтың өзара рөлге бөлінуі, хатшы, сарапшы, идея ұсынушы, уақыт қадағалаушы |
2-минут |
|
4-әрекет 1,2,3,5,6,7 модуль |
Оқушылардың жас ерекшелігін, дарындылығын, қабілетін ескере отырып, үй тапсырмасының орындалуы;
|
5-минут |
|
5-әрекет 1,2 модуль |
Жаңа сабаққа өту; Ой шақыру
|
2- минут |
|
6 –әрекет 1,2,3,4, 5 модуль |
Жаңа тақырып: 1 топ- Ханталапай 2 –топ –Тоғызқұмалақ 3-топ- Асық ойындарының суретін салып, үлгілерін жасайды |
5 минут |
|
7- әрекет 1,2,3модуль |
Осы ойындардың ойнау шарттарымен бәрін таныстырамыз |
8 минут |
|
8 – әрекет 1,2 модуль |
Ой шақыру.Оқушыларды 4 топқа бөліп, жұппен ойынды ойнату.2- тапсырма |
8 минут |
|
9 –әрекет |
Әр топ өз суреттерін қорғайды |
5 минут |
|
10-әрекет 3 модуль |
Бағалау: Берілген бағалау парағы бойынша өзара бағалаудың қорытындысын топ хатшысы хабарлайды. Мұғалімнің қосып-алары |
3 минут |
|
11-әрекет |
Үй тапсырмасын беру, күнделікке жазып алуы 1.115- бет, 3 тапсырма. |
3 минут |
|
12-әрекет |
Рефлексия кезеңі:
|
1 минут |
Мұғалімі: Есмедетова М.О.
шағым қалдыра аласыз













