Сабақ жоспары
|
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: Күні: Сынып: 6 |
Мектеп: Новочеркас орта мектебі Мұғалімнің аты-жөні: Абдибаев К.М Қатысқандар: Қатыспағандар: |
|
|
Сабақтың тақырыбы: Византия – Римнің мұрагері |
||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
6.3.2.4 – Византияның дипломатиялық саясатын оның көршілес елдермен қарым-қатынасының мысалында қарастырыып сипаттау: |
|
|
Сабақтың мақсаты |
IV – VII ғғ. Византия империясының пайда болу тарихын анықтай отырып, ішкі-сыртқы саясатын сипаттау;
|
|
|
Бағалау критерийі |
|
|
|
Тілдік мақсаттар |
Пәнге тән лексика және терминология Тыңдалым – тақырыпқа сай мәліметтерді тыңдау, ой елегінен өткізу; Оқылым – берілге мәтінді оқу арқылы тілді дамыту, білімін кеңейту; Жазылым – Оқушылар өз ойын, пікірін және көз-қарасын байланыстырып жаза білу; Айтылым – Білген- көргенін, өз ойын жеткізе білуі, ғылыми тілде сөйлеу мәнерін дамыту; |
|
|
Құндылықтарға баулу |
«Өзге тілдің бәрін біл, өз тіліңді құрметте!» дүниежүзі тарихын білу, түсіну және талдау арқылы еліміздің ішкі саяси-экономикалық жағдайына патриоттық көз-қарас қалыптастыру; |
|
|
Пән аралық байланыс |
Қазақстан тарихы, География |
|
|
Алдыңғы білім |
Римнің тарихын, кқлау себептерін біледі. |
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 1-2 минут |
Ұйымдастыру кезеңі: Сәлемдесу. Сергіту сәті: (Шаттық шеңбер)Топқа бөлу 2.Византия 3.Стамбул |
Слайд |
||||||||||||||||||||||
|
6 минут |
Үй тапсырмасы: (Ыстық орындық) 1.Батыс Рим империясының мемлекеттік құрылысы кімнің тұсында өзгеріске ұшырады? 2.Батыс Рим империясы қай ғасырда әлсіреді? 3.Құлдар деп кімдерді атады? 4.Христиан шіркеуінің басшысын қалай атады? 5.Варварлар деп кімдерді атады және мағынасы қалай болады? 6.Еуразия мен Еуропа тарихында «Халықтардың ұлы қоныс аударуы» дәуірі қай ғасырларды қамтыған? 7.Батыс Рим империясының әлсіреуіне не себеп болды? МБ (ауызша) Бармақ әдісі. |
Слайд |
||||||||||||||||||||||
|
1-2минут Сабақтың ортасы 8 минут |
Жұмыс түрі: Миға шабуыл Суретттерге мән беру; Ерекшелігін сипаттау; Суреттерді сөйлету;
Жұмыстың түрі: ДЖИГСО әдісі. (Мәтінмен жұмыс) 1.Топ. Константинополь - Рим империясының екіге бөлінуі. 2.Топ. Византия - Византия империясының экономикалық жағдайы. 3.Топ. Стамбул Византия мен Түрік қағанатының дипломатиялық қарым-қатынасы. Дескриптор.
ҚБ. ӨӨБ (Жұлдызша) |
Слайд |
||||||||||||||||||||||
|
7 минут |
2. Тапсырма. Жұмыс түрі: Жеке жұмыс Картамен жұмыс
Дескриптор. Византия империясының орналасқан жерін кескін картадан көрсетіп, ерекшелігін сипаттайды. ҚБ.МБ Мадақтау сөздер арқылы |
Слайд |
||||||||||||||||||||||
|
8 минут |
3. Тапсырма. Жұмыс түрі: Топтық жұмыс Эссе немесе еркін әңгімелесу әдісі. 1.Топ. Византияның ішкі-сыртқы саясаты. 2.Топ. Византияның экономикалық жағдайы. 3.Топ. Византияның көрші елдермен қарым-қатынасы. Дескриптор.
ҚБ. МБ(Бағалау парақшасы) |
Оқулық, слайд |
||||||||||||||||||||||
|
Сабақтыың соңы. 5минут 2минут |
Жұмыс түрі: Рефлексия Оқушыдан сұхбат алу парағы
Үй тапсырмасы: §3 Византия – Римнің мұрагері.
|
слайд |
||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Сабақ жоспары Византия - Римнің мұрагері
Сабақ жоспары
|
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: Күні: Сынып: 6 |
Мектеп: Новочеркас орта мектебі Мұғалімнің аты-жөні: Абдибаев К.М Қатысқандар: Қатыспағандар: |
|
|
Сабақтың тақырыбы: Византия – Римнің мұрагері |
||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
6.3.2.4 – Византияның дипломатиялық саясатын оның көршілес елдермен қарым-қатынасының мысалында қарастырыып сипаттау: |
|
|
Сабақтың мақсаты |
IV – VII ғғ. Византия империясының пайда болу тарихын анықтай отырып, ішкі-сыртқы саясатын сипаттау;
|
|
|
Бағалау критерийі |
|
|
|
Тілдік мақсаттар |
Пәнге тән лексика және терминология Тыңдалым – тақырыпқа сай мәліметтерді тыңдау, ой елегінен өткізу; Оқылым – берілге мәтінді оқу арқылы тілді дамыту, білімін кеңейту; Жазылым – Оқушылар өз ойын, пікірін және көз-қарасын байланыстырып жаза білу; Айтылым – Білген- көргенін, өз ойын жеткізе білуі, ғылыми тілде сөйлеу мәнерін дамыту; |
|
|
Құндылықтарға баулу |
«Өзге тілдің бәрін біл, өз тіліңді құрметте!» дүниежүзі тарихын білу, түсіну және талдау арқылы еліміздің ішкі саяси-экономикалық жағдайына патриоттық көз-қарас қалыптастыру; |
|
|
Пән аралық байланыс |
Қазақстан тарихы, География |
|
|
Алдыңғы білім |
Римнің тарихын, кқлау себептерін біледі. |
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 1-2 минут |
Ұйымдастыру кезеңі: Сәлемдесу. Сергіту сәті: (Шаттық шеңбер)Топқа бөлу 2.Византия 3.Стамбул |
Слайд |
||||||||||||||||||||||
|
6 минут |
Үй тапсырмасы: (Ыстық орындық) 1.Батыс Рим империясының мемлекеттік құрылысы кімнің тұсында өзгеріске ұшырады? 2.Батыс Рим империясы қай ғасырда әлсіреді? 3.Құлдар деп кімдерді атады? 4.Христиан шіркеуінің басшысын қалай атады? 5.Варварлар деп кімдерді атады және мағынасы қалай болады? 6.Еуразия мен Еуропа тарихында «Халықтардың ұлы қоныс аударуы» дәуірі қай ғасырларды қамтыған? 7.Батыс Рим империясының әлсіреуіне не себеп болды? МБ (ауызша) Бармақ әдісі. |
Слайд |
||||||||||||||||||||||
|
1-2минут Сабақтың ортасы 8 минут |
Жұмыс түрі: Миға шабуыл Суретттерге мән беру; Ерекшелігін сипаттау; Суреттерді сөйлету;
Жұмыстың түрі: ДЖИГСО әдісі. (Мәтінмен жұмыс) 1.Топ. Константинополь - Рим империясының екіге бөлінуі. 2.Топ. Византия - Византия империясының экономикалық жағдайы. 3.Топ. Стамбул Византия мен Түрік қағанатының дипломатиялық қарым-қатынасы. Дескриптор.
ҚБ. ӨӨБ (Жұлдызша) |
Слайд |
||||||||||||||||||||||
|
7 минут |
2. Тапсырма. Жұмыс түрі: Жеке жұмыс Картамен жұмыс
Дескриптор. Византия империясының орналасқан жерін кескін картадан көрсетіп, ерекшелігін сипаттайды. ҚБ.МБ Мадақтау сөздер арқылы |
Слайд |
||||||||||||||||||||||
|
8 минут |
3. Тапсырма. Жұмыс түрі: Топтық жұмыс Эссе немесе еркін әңгімелесу әдісі. 1.Топ. Византияның ішкі-сыртқы саясаты. 2.Топ. Византияның экономикалық жағдайы. 3.Топ. Византияның көрші елдермен қарым-қатынасы. Дескриптор.
ҚБ. МБ(Бағалау парақшасы) |
Оқулық, слайд |
||||||||||||||||||||||
|
Сабақтыың соңы. 5минут 2минут |
Жұмыс түрі: Рефлексия Оқушыдан сұхбат алу парағы
Үй тапсырмасы: §3 Византия – Римнің мұрагері.
|
слайд |
||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз















