Материалдар / Сабақ жоспары Уақыт

Сабақ жоспары Уақыт

Материал туралы қысқаша түсінік
тәжірибе алмасу барысы
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
11 Қараша 2018
819
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Тақырыбы: Қазақстан көлдері

Сабақ:
Мұғалімнің аты-жөні: Халхабай А.Қ

Сынып: 5
Қатысқандар:
Қатыспағандар:


Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары
5.Ж4 Мәліметтерді жинақтай отырып,тақырып бойынша постер құрау.
5.О6 Тақырып бойынша үйренген сөздерін қолдана отырып,мәтінде көтерілген мәселеге өз көзқарасын білдіру


Сабақ мақсаттары

Мәтін мазмұны негізінде сұрақтарға жауап береді.Мәліметтерді жинақтап,тақырып бойынша постер құрайды. Мәтінде көтерілген мәселеге өз көзқарасын білдіреді.

Ойлау дағдыларының деңгейлері
Білу және түсіну.
Қолдану, талдау

Құндылықтар
Қазақстан көлдерін бағалай білу.


Пәнаралық байланыс
Тарих, жаратылыстану


Бағалау критерийі
1.Тақырыпқа байланысты мәлімет жинақтау
2.Көтерген мәселе бойынша өз ойын білдіреді.


Алдыңғы оқу:
Қазақстан көлдері

Жоспар

Жоспарланған уақыт
Жоспарланған жаттығу түрлері
Ресурстар


Басы
3 мин








5 мин











5 мин












10 мин














10 мин







1.Ұйымдастыру кезеңі
-Сәлеметсіздер ме, балалар?
- Бүгінгі көңіл-күйлеріңіз қалай?
-Жақсы болса, көңіл –күйлеріңді оданда жоғары көтеру үшін сендерге Күншуақ әдісі бойынша тақтадағы түрлі-түсті шуақ шашқан күннен өзіңе ұнаған шуақты таңдап алыңдар.Сол бойынша топқа орналасады.
1-топ.Табиғат
2-топ.Көлдер
Үйге берілген тапсырманы Сұрақ-жауапәдісі бойынша тексеремін.
1.Адам ағзасына судың пайдасы бар ма?
2.Адамның қай мүшесіне су пайдалы?
3.Күнде таңертең су ішкен пайдалы ма?
4.Судың қандай пайдасын білесің?
Дескриптор арқылы екі топ бірін-бірі бағалайды.
1.Ойын нақты жеткізді
2.Сұраққа өз көзқарасын білдірді.
Мұғалім тарапынан қалыптастырушы бағалау.Жарайсың!Тапқыр екенсің!мадақтама сөздері айтылады.

Өтілетін тақырыпты анықтау мақсатында Ой қозғауәдісін қолданып,оқушыларға суреттер көрсетемін.
-Мына суреттерде не бейнеленген?
-Бұл сулардың қайсысы ішуге жарамды?
-Суреттегі сулардың қайсысын сен пайдалансың?
-Өзен қайда құяды?
Сабақ мақсатымен таныстырып өтемін.
1-тапсырма.Оқушыларға кітаптан мәтін беріледі.Мәтінді түсініп оқып,мәтінге тақырып қояды.
Дескриптор:
1.Мәтінді түсінеді.
2.Мәтінге тақырып қоя алады.
Мұғалім тарапынан қалыптастырушы бағалау.
2-тапсырма.Мәтіннен негізгі мәселені анықтап,жаңа сөздерді тауып,ПОПСформуласы бойынша мәселеге қатысты өз көзқарасын білдіреді.
Бірінші сөйлемМенің ойымша,мәтінде...мәселе көтерілген
Екінші сөйлемСебебі,мен оны былай түсіндіремін..
Үшінші сөйлемОны мына фактілермен,мысалдармен дәлелдей аламын..
Соңғы сөйлемОсыған байланысты мен мынадай қорытынды шешімге келдім...
Дескриптор
1.Мәтіндегі мәселені анықтады
2.Формулаға сала білді
3.Өз ойын дәлелдей алды
Қалыптастырушы бағалау әр топ бір-бірін бағалайды.
3-тапсырма .Қазақстан көлдері тақырыбына постер дайындайды. Жалғыз құты
Дескриптор
1.Тақырыпқа қатысты ақпаратты анықтайды
2.Постер арқылы мәліметті жинақтап көрсетеді
3.Тақырып бойынша жаңа сөздерді еске түсіреді

Үшбу хат әдісі арқылы ерекше қадағалауды қажет ететін оқушыға берілген суреттерді пайдалана отырып,өз өмірімен байланыстырып,сыныптасына хат жазады.
Дескриптор
1.Тақырыпқа қатысты берілген суреттерді пайдаланады
2.Өзінің өмірімен байланыстыра отырып хат жазады
















Күншуақ
http://ddu87grodno7shools.













Бәйшешек
Оқулығы,5-сынып,1-бөлім.104-бет












ПОПС




















Үшбу хатәдісі





Соңы
5 мин






Үй тапсырмасы
2 мин
Рефлексия
Үш Қ әдісі бойынша сабаққа рефлексия жасату.

Құнды

Қызықты

Қиын








Қазақстанның көлдерідеген тақырыпта фотоколлаж дайындайды.
Үш Қ әдісі












Қосымша ақпарат



Саралау – оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілетті оқушыға тапсырманы қалай түрлендіресіз?









Рефлексия Сабақтың мақсаты мен оқу міндеттері орындалды ма? Бүгін оқушылар не үйренді? Сабақ қалай өтті, қандай деңгейде өтті? Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма? (тапсырмалар сәйкес болды ма?) Уақытты қалай пайдаландым? Жоспарыма қандай өзгеріс енгіздім және неге?
Өз сабағыңызды талдау үшін осы бос орынды пайдаланыңыз. Сол жақта берілген сұрақтарға жауап беріңіз.






Қорытынды бағалау
Ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты)

Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алады. (Оқуды да, оқытуды да ескеріңіз)
Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім?



















Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!
Осы аптаның ең үздік материалдары
Педагогтардың біліктілігін арттыру курстары
Аттестацияда (ПББ) 100% келетін
тақырыптармен дайындаймыз
Аттестацияда (ПББ) келетін тақырыптар бойынша жасалған тесттермен дайындалып, бізбен бірге тестілеуден оңай өтесіз
Өткен жылы бізбен дайындалған ұстаздар 50/50 жинап рекорд жасады
Толығырақ