Материалдар / Сабақ жоспары. Ультрадыбыс датчигі. Жоба құру. 4-сынып
2023-2024 оқу жылына арналған

қысқа мерзімді сабақ жоспарларын

жүктеп алғыңыз келеді ма?
ҚР Білім және Ғылым министірлігінің стандартымен 2022-2023 оқу жылына арналған 472-бұйрыққа сай жасалған

Сабақ жоспары. Ультрадыбыс датчигі. Жоба құру. 4-сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
Сабаққа пайдалануға болады.
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады.
Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
28 Наурыз 2024
50
0 рет жүктелген
Бүгін алсаңыз 25% жеңілдік
беріледі
900 тг 675 тг
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады



15 мектеп-гимназиясы

(білім беру ұйымының атауы)

Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
Ультрадыбыс датчигі. Жоба құру

(сабақтың тақырыбы)

Қысқа мерзімді жоспары

Бөлім:

РОБОТОТЕХНИКА. ЛАБИРИНТ ЖӘНЕ КЕГЕЛЬРИНГ

Педагогтың аты-жөні:

Жүсіпбекова Айгүл Дүйсенханқызы

Күні:


Сынып:

Қатысушылар саны


Қатыспағандар саны


Сабақтың тақырыбы:

§12. Ультрадыбыс датчигі. Жоба құру.

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары:

4.5.1.2 ультрадыбыс датчигін қолдану.

Сабақтың мақсаты:

Lego Mindstorms Education EV3 программасында ультрадыбыс датчикті қолдану арқылы роботты жүргізеді.

Сабақтың барысы:


Сабақтың кезені/ уақыт

Педагогтың әрекеті

Білім алуышының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы


10 мин

Ұйымдастыру кезеңі.

1.Сәлемдесу. Білім алушыларды түгелдеу.


2.Психологиялық ахуал орнату.

«Бас бармақ» әдісі






3. «Сұрақ-жауап» әдісі арқылы өткен тақырыпты пысықтау.















5.Сабақтың тақырыбы және мақсатымен таныстыру.

1.Білім алушылар мұғаліммен амандасады.



2. Білім алушылардың көңіл күйін «Бас бармақ» әдісі арқылы сұрау.







3.Білім алушылар өткен тақырыпты пысықтау мақсатында «сұрақ-жауап» әдісі арқылы сұрақтарға жауап береді.

1.Датчик қызметіне қарай неше түрге бөлінеді? 4

2.Датчик дегеніміз не? (әр түрлі ақпаратты өлшеуге арналған құрал)

3.Жанасу датчигі дегеніміз не? (батырманың басылғанын немесе басылмағанын дәл анықтайтын құрал)

4.Түс датчигі дегеніміз қандай датчик?

(түс немесе жарық жарықтылыңын анықтай алатын сандық құрал)

5.Түс датчигі неше түсті анықтай алады? 7

6.Ультрадыбыс датчигі дегеніміз не?


5.Сабақтың тақырыбы және мақсатымен танысады.






















Мадақтама сөздер














Оқулық АКТ,

4 сынып, Ж.У.Кобдикова, Г.А.Копеева, А.А.Қаптағаева, А.Ғ.Юсупова «Арман-ПВ» баспасы,

2019 ж.-53-54 бет.

Сабақтың ортасы



30 мин

Жобаны құру.












1-тапсырма.
















2-тапсырма.



















Жобаның мақсаты: ультрадыбыс датчигін қолдану.

Жұмыс барысы:

Lego Mindstorms Education EV3 программасын іске қосу.

Программаға қажетті блоктарды таңдап алу.

Ультрадыбыс датчигін қолдану.

Мәзірден Қосу (Включить) батырмасын басу.

Программаны іске қосып тексеру.


Оқулық 53-бет, 1-тапсырма.

Робот алдында қандай да бір нысан пайда болғанша алға жүреді. Робот нысанға 45 см қалғанда тоқтауы керек.

Дескриптор:

-Lego Mindstorms Education EV3 программасын іске қосады;

-программаға қажетті блоктарды таңдап алады;

-ультрадыбыс датчикті қолдану арқылы роботты жүргізеді.


Оқулық 53-бет, 2-тапсырма.

Датчик пен робот арасы 8 см-ден аз

немесе тең болғанша ультрадыбыс датчигі арқылы түсті квадратқа дейінгі қашықтықты сантиметрмен өлшейтін роботты программалайды. Қашықтық 8 см болғанда контроллер экранын да 2

секундқа Up стандартты суреті

шығады. Барлық өлшеу деректері

э кранда көрінуі керек.

Дескриптор:

-Lego Mindstorms Education EV3 программасын іске қосады;

-программаға қажетті блоктарды таңдап алады;

-ультрадыбыс датчикті қолдану арқылы роботты жүргізеді.
















Мадақтама сөздер






















Мадақтама сөздер



















Оқулық АКТ,

4 сынып, Ж.У.Кобдикова, Г.А.Копеева, А.А.Қаптағаева, А.Ғ.Юсупова «Арман-ПВ» баспасы,

2019 ж.-53-54 бет.








































Оқулық АКТ,

4 сынып, Ж.У.Кобдикова, Г.А.Копеева, А.А.Қаптағаева, А.Ғ.Юсупова «Арман-ПВ» баспасы,

2019 ж.-53-54 бет.

Сабақтың соңы


5 мин


Рефлексия

«Бағдаршам» әдісі

Қызыл түс – «Мен тапсырманы орындай алмадым, көңіл–күйім жоқ.»

Сары түс - “Көңіл-күйім жақсы, сыныптастарымның көмегімен тапсырманы орындадым.”

Жасыл түс – «Мен бәрін жақсы орындадым деп ойлаймын: менің көңіл–күйім тамаша.»




Үй тапсырмасы

Қайталау

























Материал жариялап тегін сертификат алыңыз!
Бұл сертификат «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!