|
Білім беру ұйымының атауы |
Титов атындағы орта мектеп |
|
||||
|
Пәні: |
Бейнелеу өнері Алматыкітап |
|
||||
|
Бөлім: |
Атақты тұлғалар |
|
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Беккалиев Ф.С |
|
||||
|
Күні: |
15.10.2024 |
|
||||
|
Сынып |
6 сынып |
Қатыспағандар саны |
||||
|
Тақырыбы |
Зергерлік бұйымдар. |
|
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.3.5.1.Бейнелер мен пішіндерді зерттеу кезіндеолардың айырмашылықтары мен ұқсастықтарыныңсебептерін түсіне отырып, қоршаған әлемніңерекшеліктерін түсіндіру және сәндік-қолданбалыөнер құралдары арқылы таныс бейнелер менпішіндердібілдіру. |
|
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Зергерлік бұйымның нобайын салуды үйренесің. |
|
||||
|
Құндылықтар |
Сабақ құндылығы: Жасампаздық пен жаңашылдық айы. Апта дәйексөзі: Өнерлі бала өрге жүзер. |
|
||||
|
|
Сабақтың барысы |
|
||||
|
Сабақ-тың жоспар-ланған кезең- |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
|
|
|
Сабақтың басы 2 минут |
Мұғалім оқушылармен сәлемдеседі, оқушыларды түгендейді. Ұйымдастыру кезеңі: Сабақта бір-бірімізді сыйлаймыз, тыңдаймыз!Уақытты үнемдейміз! Нақты,дәл жауап береміз! Сабақта өзіміздің шапшаңдығымызды, тапқырлығымызды көрсетеміз! Сабаққа белсене қатысып,жақсы баға аламыз! Өткен тақырыпты есіңе түсір. Зергер дегеніміз кім? Үйлеріңде зергерлік бұйымдардың қандай түрлері бар? Қазақ халқы «Қолөнер – мол өнер» дейді. |
Сәлемдеседі.Тыңдайды. Бір-біріне жақсытілектерайтады. Өткен тақырыптарды пысықтау. |
Дескриптор: Оқушылар сұраққа жауапбере алады.Өз ойларын дұрыс жеткізе біледі. Құрал- Жабдықтарды тбіледі. |
Қажетті құрал- жабдықтар. Зергерлік бұйымдар. |
|
|
|
Сабақтың ортасы 2минут Білу. 2 минут 5минут
5мин 2минут 2минут |
Қолөнердегі көрнекті саланың бірі–зергерлік өнер. Қазақ халқының сәндік-қолданбалы өнері –барынша дамыған, бағалы әрі мол мұра. Оның ішінде зергерлік өнер өте жақсы дамыған.
Суреттердегі зергерлік бұйымдарды ата. Олардың қандай материалдардан жасалғанын анықта.
Қазақтың арулары кеуделеріне алқа,құлақтарына сырға, шаштарына шолпы,білектеріне білезік тағып жүрген. Белгілісуретші-этнодизайнер Дәркембай Шоқпарұлы зергерлік өнердің дамуына көп еңбек сіңірді.
Білгім келеді Жүзік – зергерлік бұйым. Жүзікті сақина, балдақ деп те атайды. Балдақ деп көзі жоқ сақинаны айтады. Ерте заманда балдақты тек ер адамдар таққан. Практикалық тапсырманы мұғалімнің нұсқаулығымен орындату.
Оқушыларға жасаған жұмыстарын көрмеге ұсыну керектігі айтылады. Зергерлік бұйымның қандай түрлері мен жасалу тәсілдерін білдің? Зергерлік өнердің басқа өнер түрінен ерекшелігі неде? |
Оқушылар өз ойларын Ортаға салады. Қажетті құрал-жабдықтарды көрсетіп, жұмыс істеу тәсілдерімен таныстырады Оқушылар суреттердегі зергерлік заттардың атын атайды. Тыңдайды, сұрақтарға Жауап береді. Оқушылар бүгінгісабақтың мақсаты,тақырыбы бойынша өзойын айту арқылы сабаққа қорытынды жасайды. Практикалық тапсырмаларды орындайды .Сурет салады. Сұрақтарға жауап береді. |
Жарайсыңдар!
Дескриптор. Жаңа тақырыпты меңгереді. Зергерлік бұйымдардың ұғымын біледі. Қандай материалдардан жасалатынын есінде сақтайды айта алады.. Сұраққа жауапбереді
Дескриптор: Оқушылар сұраққа жауапбере алады. Өз ойларын дұрыс жеткізе біледі. Нобайын сызуды біледі. Гуашьпен бояуды біледі.Құралдардыдұрыс қолдана біледі. Ауызша мадақтау арқылы бағалау: Жарайсың! Керемет! Тамаша! |
|
|
|
|
Сабақтың соңы 2 минут 2мин |
IV.Сабақты қорытындылау
Үйге тапсырма : |
Кері байланыс береді. |
Кері байланыс береді. |
Кері байланыс береді. |
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Сабақ жоспары Зергерлік бұйымдар 6 сынып
Сабақ жоспары Зергерлік бұйымдар 6 сынып
|
Білім беру ұйымының атауы |
Титов атындағы орта мектеп |
|
||||
|
Пәні: |
Бейнелеу өнері Алматыкітап |
|
||||
|
Бөлім: |
Атақты тұлғалар |
|
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Беккалиев Ф.С |
|
||||
|
Күні: |
15.10.2024 |
|
||||
|
Сынып |
6 сынып |
Қатыспағандар саны |
||||
|
Тақырыбы |
Зергерлік бұйымдар. |
|
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.3.5.1.Бейнелер мен пішіндерді зерттеу кезіндеолардың айырмашылықтары мен ұқсастықтарыныңсебептерін түсіне отырып, қоршаған әлемніңерекшеліктерін түсіндіру және сәндік-қолданбалыөнер құралдары арқылы таныс бейнелер менпішіндердібілдіру. |
|
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Зергерлік бұйымның нобайын салуды үйренесің. |
|
||||
|
Құндылықтар |
Сабақ құндылығы: Жасампаздық пен жаңашылдық айы. Апта дәйексөзі: Өнерлі бала өрге жүзер. |
|
||||
|
|
Сабақтың барысы |
|
||||
|
Сабақ-тың жоспар-ланған кезең- |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
|
|
|
Сабақтың басы 2 минут |
Мұғалім оқушылармен сәлемдеседі, оқушыларды түгендейді. Ұйымдастыру кезеңі: Сабақта бір-бірімізді сыйлаймыз, тыңдаймыз!Уақытты үнемдейміз! Нақты,дәл жауап береміз! Сабақта өзіміздің шапшаңдығымызды, тапқырлығымызды көрсетеміз! Сабаққа белсене қатысып,жақсы баға аламыз! Өткен тақырыпты есіңе түсір. Зергер дегеніміз кім? Үйлеріңде зергерлік бұйымдардың қандай түрлері бар? Қазақ халқы «Қолөнер – мол өнер» дейді. |
Сәлемдеседі.Тыңдайды. Бір-біріне жақсытілектерайтады. Өткен тақырыптарды пысықтау. |
Дескриптор: Оқушылар сұраққа жауапбере алады.Өз ойларын дұрыс жеткізе біледі. Құрал- Жабдықтарды тбіледі. |
Қажетті құрал- жабдықтар. Зергерлік бұйымдар. |
|
|
|
Сабақтың ортасы 2минут Білу. 2 минут 5минут
5мин 2минут 2минут |
Қолөнердегі көрнекті саланың бірі–зергерлік өнер. Қазақ халқының сәндік-қолданбалы өнері –барынша дамыған, бағалы әрі мол мұра. Оның ішінде зергерлік өнер өте жақсы дамыған.
Суреттердегі зергерлік бұйымдарды ата. Олардың қандай материалдардан жасалғанын анықта.
Қазақтың арулары кеуделеріне алқа,құлақтарына сырға, шаштарына шолпы,білектеріне білезік тағып жүрген. Белгілісуретші-этнодизайнер Дәркембай Шоқпарұлы зергерлік өнердің дамуына көп еңбек сіңірді.
Білгім келеді Жүзік – зергерлік бұйым. Жүзікті сақина, балдақ деп те атайды. Балдақ деп көзі жоқ сақинаны айтады. Ерте заманда балдақты тек ер адамдар таққан. Практикалық тапсырманы мұғалімнің нұсқаулығымен орындату.
Оқушыларға жасаған жұмыстарын көрмеге ұсыну керектігі айтылады. Зергерлік бұйымның қандай түрлері мен жасалу тәсілдерін білдің? Зергерлік өнердің басқа өнер түрінен ерекшелігі неде? |
Оқушылар өз ойларын Ортаға салады. Қажетті құрал-жабдықтарды көрсетіп, жұмыс істеу тәсілдерімен таныстырады Оқушылар суреттердегі зергерлік заттардың атын атайды. Тыңдайды, сұрақтарға Жауап береді. Оқушылар бүгінгісабақтың мақсаты,тақырыбы бойынша өзойын айту арқылы сабаққа қорытынды жасайды. Практикалық тапсырмаларды орындайды .Сурет салады. Сұрақтарға жауап береді. |
Жарайсыңдар!
Дескриптор. Жаңа тақырыпты меңгереді. Зергерлік бұйымдардың ұғымын біледі. Қандай материалдардан жасалатынын есінде сақтайды айта алады.. Сұраққа жауапбереді
Дескриптор: Оқушылар сұраққа жауапбере алады. Өз ойларын дұрыс жеткізе біледі. Нобайын сызуды біледі. Гуашьпен бояуды біледі.Құралдардыдұрыс қолдана біледі. Ауызша мадақтау арқылы бағалау: Жарайсың! Керемет! Тамаша! |
|
|
|
|
Сабақтың соңы 2 минут 2мин |
IV.Сабақты қорытындылау
Үйге тапсырма : |
Кері байланыс береді. |
Кері байланыс береді. |
Кері байланыс береді. |
|
|
шағым қалдыра аласыз



















