|
Сабақтың тақырыбы: Ақпаратты сығу. Мұрағаттау программалары. |
||
|
Сабақтың мақсаты: |
||
|
Білімділік мәні: |
Ақпаратты сығудың мақсатын, мұрағаттаушы программалардың көмегімен сығуды үйрету. |
|
|
Дамытушылық мәні: |
Өздік жұмыс жасауда алған білімін пайдалана білуге үйрету, Практикалық дағдыларын, пәнге деген қызығушылығын дамыту. |
|
|
Тәрбиелік мәні: |
Өздік жұмыс жасауда еңбекқорлық, ұқыптылық, жинақылық, тапқырлық қасиеттерін қалыптастыру. |
|
|
Нәтиже: |
|
|
|
Түйінді идеялар: |
Ақпаратты сығу технологиясы Мұрағаттау өлшемдері. Ақпаратты мұрағаттан шығару жолдары |
|
|
Сабақтың түрі: |
Жаңа сабақ |
|
|
Әдіс-тәсілдері: |
Жигсо әдісі, кубизм, топтық және жұптық жұмыс |
|
|
Пәнаралық байланыс: |
Биология, |
|
|
Ұйымдастыру |
||
|
Үй тапсырмасын тексеру (6 мин.) (Кубизм әдісі) |
||
|
Ортаға куб тасталады алдына түскен оқушылар кезекпен сұрақтарға жауабын айтады (әр оқушыға минуттан) |
||
|
Жаңа тақырып (5 мин.) |
||
|
Компьютерді пайдалана отырып компьтердегі мұрағаттау және мұрағаттан шығару программасының жұмыс істеу технологиясы көрсетіледі. |
Оқушылар көреді және тыңдайды |
|
|
Жаңа тақырыпты бекіту (24 мин.) |
||
|
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
|
|
Сыныпты суреттер арқылы топқа бөлу, топ басшыларын сайлау. Топ мүшелеріне «бағалау парағын» беру. Оқулықтан оқулығында «Ақпаратты мұрағаттау» тақырыбын оқыту. Оқушыларды 1,2 ге санату арқылы жұпқа бөліп компютерге отырғызады. «Штурман және пилот» Тапсырма:Берілген папканы мұрағатта Штурман мен пилот орын ауыстырады:Мұрағатталған папканы мұрағаттан шығарады |
Оқушылар топқа бөлінеді. Топтағы әрбір оқушы оқулықтан тақырыпты бөліп алып оқиды. Оқушылар өздері оқыған ақпаратты қорғау туралы топпен қортынды жасайды. Топтағы оқушы келесі топқа барып түсіндіреді. Штурман бұйрық береді,пилот орындайды Штурман бұйрық береді,пилот орындайды. Штурман мен пилот жұмысы бағаланады |
|
|
Бағалау (2 мин.) |
||
|
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
|
|
Бақылайды, бағалайды. Оқушылардың формативті бағалауымен өз бағасынан ортақ баға қояды. |
Оқушылар өзін-өзі бағалау парағын толтырады. |
|
|
Үйге тапсырма (1 мин.) |
||
|
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
|
|
Мұрағаттаушы бағдарламалар тақырыбында эссе жазу |
Тапсырманы күнделіктеріне жазады. |
|
|
Рефлексия (2 мин.) |
||
|
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
|
|
Сыныпқа «сұрақтары бар қорап» қойылады |
Оқушылар бүгінгі сабақ ббойынша өз сұрақтарын қалдырады. |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Сабақ жоспары:Ақпаратты сығу. Мұрағаттау программалары 6сынып
Сабақ жоспары:Ақпаратты сығу. Мұрағаттау программалары 6сынып
|
Сабақтың тақырыбы: Ақпаратты сығу. Мұрағаттау программалары. |
||
|
Сабақтың мақсаты: |
||
|
Білімділік мәні: |
Ақпаратты сығудың мақсатын, мұрағаттаушы программалардың көмегімен сығуды үйрету. |
|
|
Дамытушылық мәні: |
Өздік жұмыс жасауда алған білімін пайдалана білуге үйрету, Практикалық дағдыларын, пәнге деген қызығушылығын дамыту. |
|
|
Тәрбиелік мәні: |
Өздік жұмыс жасауда еңбекқорлық, ұқыптылық, жинақылық, тапқырлық қасиеттерін қалыптастыру. |
|
|
Нәтиже: |
|
|
|
Түйінді идеялар: |
Ақпаратты сығу технологиясы Мұрағаттау өлшемдері. Ақпаратты мұрағаттан шығару жолдары |
|
|
Сабақтың түрі: |
Жаңа сабақ |
|
|
Әдіс-тәсілдері: |
Жигсо әдісі, кубизм, топтық және жұптық жұмыс |
|
|
Пәнаралық байланыс: |
Биология, |
|
|
Ұйымдастыру |
||
|
Үй тапсырмасын тексеру (6 мин.) (Кубизм әдісі) |
||
|
Ортаға куб тасталады алдына түскен оқушылар кезекпен сұрақтарға жауабын айтады (әр оқушыға минуттан) |
||
|
Жаңа тақырып (5 мин.) |
||
|
Компьютерді пайдалана отырып компьтердегі мұрағаттау және мұрағаттан шығару программасының жұмыс істеу технологиясы көрсетіледі. |
Оқушылар көреді және тыңдайды |
|
|
Жаңа тақырыпты бекіту (24 мин.) |
||
|
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
|
|
Сыныпты суреттер арқылы топқа бөлу, топ басшыларын сайлау. Топ мүшелеріне «бағалау парағын» беру. Оқулықтан оқулығында «Ақпаратты мұрағаттау» тақырыбын оқыту. Оқушыларды 1,2 ге санату арқылы жұпқа бөліп компютерге отырғызады. «Штурман және пилот» Тапсырма:Берілген папканы мұрағатта Штурман мен пилот орын ауыстырады:Мұрағатталған папканы мұрағаттан шығарады |
Оқушылар топқа бөлінеді. Топтағы әрбір оқушы оқулықтан тақырыпты бөліп алып оқиды. Оқушылар өздері оқыған ақпаратты қорғау туралы топпен қортынды жасайды. Топтағы оқушы келесі топқа барып түсіндіреді. Штурман бұйрық береді,пилот орындайды Штурман бұйрық береді,пилот орындайды. Штурман мен пилот жұмысы бағаланады |
|
|
Бағалау (2 мин.) |
||
|
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
|
|
Бақылайды, бағалайды. Оқушылардың формативті бағалауымен өз бағасынан ортақ баға қояды. |
Оқушылар өзін-өзі бағалау парағын толтырады. |
|
|
Үйге тапсырма (1 мин.) |
||
|
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
|
|
Мұрағаттаушы бағдарламалар тақырыбында эссе жазу |
Тапсырманы күнделіктеріне жазады. |
|
|
Рефлексия (2 мин.) |
||
|
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
|
|
Сыныпқа «сұрақтары бар қорап» қойылады |
Оқушылар бүгінгі сабақ ббойынша өз сұрақтарын қалдырады. |
|
шағым қалдыра аласыз













