
Ақмола облысы Жақсы ауданы Жақсы ауылы
Жақсы №1 орта мектебінің
математика пәнінің мұғалімі
Кенжебаева Айгерим Камалжанқызы.
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 8.3АТікбұрышты үшбұрыштың қабырғалары мен бұрыштары арасындағы қатыстар |
Жақсы №1 орта мектебі |
||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: Кенжебаева Айгерим Камалжанқызы |
||
|
Сынып: 8 |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
|
Сабақ тақырыбы |
Негізгі тригонометриялық тепе-теңдіктер |
||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
8.1.3.21 Пифагор теоремасын
пайдаланып,
8.1.3.22
негізгі тригонометриялық
тепе-теңдіктерді қорытып шығару және
қолдану;
|
||
|
Сабақтың мақсаттары |
Оқушылар:
|
||
|
Бағалау критерийлері |
Оқушылар: біледі:
қолдана алады:
|
||
|
Тілдік мақсаттар |
Оқушылар:
Пәнге қатысты лексика мен терминология:
|
||
|
Құндылықтарды дарыту |
Жұппен және топпен жұмыс жасау арқылы оқушылар өзін және өзгені құрметтеуді үйренеді. Оқушыларды ашықтыққа үйрету - оқушылардың өз деңгейлерін нақты бағалауды және оқу мақсаттарын қаншалықты игергендігін дәл айқындауды дағдыларын ұштайды. |
||
|
Пәнаралық байланыс |
Америка және ағылшын кітаптарындағы тангенс, котангенс, косеканс белгілеулерін таныстыратын тапсырмалар орындау арқылы өмірмен байланыс орнатылады |
||
|
Бастапқы білім |
Пифагор теоремасы, тік бұрышты үшбұрыш, ондағы қарапайым тригонометриялық қатынастар |
||
Сабақ барысы:
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 0 –8 минут |
Ұйымдастыру кезеңі. Тірек білімдерді белсендендіру Үй тапсырмасын тексеру. Ауызша сұрақтар қою:
Сөйтіп, оқушылармен бірлесе отырып сабақ мақсатына сәйкес бағалау критерийлері және дамудың жақын аймағын айқындау. Сабақ барысында қатысқан оқушыларға смайлик жетондары беріліп отырады.Сабақ соңында жинаған жетондарына қарай бағаланады.
|
Кеспе қағаздар |
|||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 9-20 минут 21-35 мин |
Топтық жұмыс.Тарсия әдісі арқылы топтық жұмыс жасайды.Бұл әдіс бойынша түрлі-түсті қағаздарға жазылған есептер беріледі.Сол есептердің жалңасын тауып, берілген финураны құрап шығады.
Топ басшысы өз тобындағы мүшелерді еңбегіне, қосқан үлесіне орай бағалайды. |
Қосымша 2 |
|||||||||||||||||||||||||
|
Жекелеме жұмыс
Негізгі тригонометриялық тепе-теңдіктер формулалары жайлы білімдерін тексеру Оқушылардың білімдерін тексеру үшін сәйкестендіру кестесін шығару. Болғаннан кейін оқушы қасында отырған баланың жұмысын тақтамен тексеріп, жинаған балын қояды. |
Қосымша 3 |
||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 35 – 40 мин |
Рефлексия.
Үй тапсырмасы. Қосымша 4 |
Қосымша 4 |
|||||||||||||||||||||||||
|
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы |
|||||||||||||||||||||||||
|
Сабақта оқытудың саралау әдісі әрдеңгейлі топтарға бөлу арқылы көрініс табады. Оқушылар топпен дн, жеке де жұмыс жасады. |
Теориялық білімдерін бағалау кезінде оқушылар өзін өзі тексеру әдісін қолданады, сонымен бірге өздік жұмыстарын тексеруде бірін бірі бағалайды. Топтық жұмыс кезінде оқушылар негізгі триганометриялық тепе-теңдіктерді орынды қолдана білді. |
Сабақ барысында сызу құралдарын қолдануда қауіпсіздік ережелерін қадағалау. Оқушылардың тік отыруын қадағалау. |
|||||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Сабақ жоспары.Негізгі триганометриялық тепе-теңдіктер.8-сынып
Сабақ жоспары.Негізгі триганометриялық тепе-теңдіктер.8-сынып

Ақмола облысы Жақсы ауданы Жақсы ауылы
Жақсы №1 орта мектебінің
математика пәнінің мұғалімі
Кенжебаева Айгерим Камалжанқызы.
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 8.3АТікбұрышты үшбұрыштың қабырғалары мен бұрыштары арасындағы қатыстар |
Жақсы №1 орта мектебі |
||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: Кенжебаева Айгерим Камалжанқызы |
||
|
Сынып: 8 |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
|
Сабақ тақырыбы |
Негізгі тригонометриялық тепе-теңдіктер |
||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
8.1.3.21 Пифагор теоремасын
пайдаланып,
8.1.3.22
негізгі тригонометриялық
тепе-теңдіктерді қорытып шығару және
қолдану;
|
||
|
Сабақтың мақсаттары |
Оқушылар:
|
||
|
Бағалау критерийлері |
Оқушылар: біледі:
қолдана алады:
|
||
|
Тілдік мақсаттар |
Оқушылар:
Пәнге қатысты лексика мен терминология:
|
||
|
Құндылықтарды дарыту |
Жұппен және топпен жұмыс жасау арқылы оқушылар өзін және өзгені құрметтеуді үйренеді. Оқушыларды ашықтыққа үйрету - оқушылардың өз деңгейлерін нақты бағалауды және оқу мақсаттарын қаншалықты игергендігін дәл айқындауды дағдыларын ұштайды. |
||
|
Пәнаралық байланыс |
Америка және ағылшын кітаптарындағы тангенс, котангенс, косеканс белгілеулерін таныстыратын тапсырмалар орындау арқылы өмірмен байланыс орнатылады |
||
|
Бастапқы білім |
Пифагор теоремасы, тік бұрышты үшбұрыш, ондағы қарапайым тригонометриялық қатынастар |
||
Сабақ барысы:
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 0 –8 минут |
Ұйымдастыру кезеңі. Тірек білімдерді белсендендіру Үй тапсырмасын тексеру. Ауызша сұрақтар қою:
Сөйтіп, оқушылармен бірлесе отырып сабақ мақсатына сәйкес бағалау критерийлері және дамудың жақын аймағын айқындау. Сабақ барысында қатысқан оқушыларға смайлик жетондары беріліп отырады.Сабақ соңында жинаған жетондарына қарай бағаланады.
|
Кеспе қағаздар |
|||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 9-20 минут 21-35 мин |
Топтық жұмыс.Тарсия әдісі арқылы топтық жұмыс жасайды.Бұл әдіс бойынша түрлі-түсті қағаздарға жазылған есептер беріледі.Сол есептердің жалңасын тауып, берілген финураны құрап шығады.
Топ басшысы өз тобындағы мүшелерді еңбегіне, қосқан үлесіне орай бағалайды. |
Қосымша 2 |
|||||||||||||||||||||||||
|
Жекелеме жұмыс
Негізгі тригонометриялық тепе-теңдіктер формулалары жайлы білімдерін тексеру Оқушылардың білімдерін тексеру үшін сәйкестендіру кестесін шығару. Болғаннан кейін оқушы қасында отырған баланың жұмысын тақтамен тексеріп, жинаған балын қояды. |
Қосымша 3 |
||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 35 – 40 мин |
Рефлексия.
Үй тапсырмасы. Қосымша 4 |
Қосымша 4 |
|||||||||||||||||||||||||
|
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы |
|||||||||||||||||||||||||
|
Сабақта оқытудың саралау әдісі әрдеңгейлі топтарға бөлу арқылы көрініс табады. Оқушылар топпен дн, жеке де жұмыс жасады. |
Теориялық білімдерін бағалау кезінде оқушылар өзін өзі тексеру әдісін қолданады, сонымен бірге өздік жұмыстарын тексеруде бірін бірі бағалайды. Топтық жұмыс кезінде оқушылар негізгі триганометриялық тепе-теңдіктерді орынды қолдана білді. |
Сабақ барысында сызу құралдарын қолдануда қауіпсіздік ережелерін қадағалау. Оқушылардың тік отыруын қадағалау. |
|||||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз




















