Сабақтың
тақырыбы:
Органикалық
заттар:көмірсулар,нәруыздар,нуклеин қышқылдары,АТФ,липидтер,олардың
элементарлық құрылысы,жасушадағы рөлі.Ферменттер,олардың тіршілік
процестерін реттеудегі рөлі. №1Зертханалық
жұмыс..
|
Мұғалімнің
аты-жөні:Кожахметова Н.С
Күні:20.09.2018ж
|
СЫНЫП: 9
|
Қатысқан оқушылар саны:
|
Қатыспаған оқушылар саны: 0
|
Сабақ негізделген оқу мақсаттары
|
Жасуша құрамындағы
органикалықзаттарды білу.
|
Сабақ нәтижесі:
|
Оқушылардың барлығы мынаны
орындай алады: Оқулықта берілген және қосымша
тапсырмаларды орындайды. Жазба жұмыс жасайды. Сұраққа жауап
береді.
Оқушылардың көбісі мынаны
орындай алады: Топтық жұмысты брлесе
орындайды.Өз бетінше жұмыс жасайды. Сұраққа жауап береді. Қосымша
үлестірме ресурстармен жұмыс жасайды.
Оқушылардың кейбіреуі
мынаны орындай алады:
Оқулықтан тыс берілген қосымша
тапсырмалады орындайды.Тақырып бойынша қосымша мәліметтер мен
дәлелдер келтіре алады.
|
Бағалау
критерийі
|
Сұраққа жауап береді,
жауаптарын дәлелдейді. Жеке, жұптық, топтық тапсырмаларды орындай
алады. Сабақ барысында тыңдаушының назарын өзіне аудара
алады.
|
Тілдік құзіреттілік
|
Carbohydrate.Lipid.Nucleic
acid.giucose. Fats
|
Ресурстар
|
Оқулық, суреттер, топқа бөлуге
арналған кеспе қағаздар және әртүрлі заттар,
топтық тапсырмалар, кері байланыс, стикер.
|
Әдіс-тәсілдер
|
Сұрақ-жауап, әңгімелеу,
түсіндіру, ойын, көрнекілік. Рефлексия.
|
Пәнаралық
байланыс
|
химия,цитология
|
Алдыңғы
оқу
|
Жасуша құрамындағы бейағзалық
заттар.
|
Сабақтың жоспары
|
Жоспарланғануақыт
|
Сабақ барысы :
|
Бағалау
түрлері
|
Басталуы
5
минут
|
Ұйымдастыру кезеңі 2
минут
Топтарға
бөлу.
|
Сурет
қиындылары.
|
Жаңа
білім
10
минут
|
Білу және
түсіну.
Термин
сөздер
Carbohydrate-
Көмірсу
Lipid-
Липид
Nucleic acid-нуклеин
қыщқылы
Giucose-
глюкоза
Fats-майлар.
Fatty acids-май
қыщқылы
Glycerol-
глицерин
Amino
acids-аминқышқылы
Sucrose-сахароза
Glucogen-глюкоген
Starch-крахмал
Chitin-хитин
Phospholipids-фосфолипиды
Оқулықмен жұмыс.
Қолдану
№1 зертханалық жұмыс.Тірі
ұлпаларда ферменттердің катализдік
белсенділігі.
|
Оқулық.
Зертханалық
жұмыс
|
Ортасы
10
минут
|
Талдау
Карточкамен
жұмыс.
1.Нәруыздар қандай қызмет
атқарады?
2.Көмірсуларға қандай
органикалық заттар жатады?
3.Қандай жасушалар
көмірсуларға бай болады?
4.Липидтер дегеніміз
не?
5.Липидтер қандай қызмет
атқарады?
6.Нуклеин қышқылдарының қандай
түрлерін білесіңдер?
|
карточка
|
Сергіту
сәті
2
минут
|
«Қаражорға»
биі
|
Оқушылар би билеп сергіп
қалады.
|
Аяқталуы
Сабақты
бекіту
10
минут
|
Синтез «Ойлан – жұптас –
бөліс» әдісі
Ферменттердің жасушадағы
рөлі?
|
«Ойлан – жұптас –
бөліс» әдісі
|
Бағалау
5
минут
Кері
байланыс
3
минут
|
Бағалау парақшасы Дұрыс
жауапқа 5 балл.
«Сабақтағы проблемалар»
кестесі
«Бағдаршам»
әдісі
|
Бағалау
парақшасы
Сабақтағы
проблемаларкестесі
|
Қосымша
ақпарат
|
Саралау –
Сіз қосымша
Көмеккөрсетуді
қалай
жоспарлайсыз?
Сіз
қабілеті
жоғары
оқушыларға
тапсырманы
күрделендіруді
қалай
жоспарлайсыз?
|
Бағалау
- Оқушылардың
Үйренгенін тексеруді
Қалай жоспарлайсыз?
|
Пəнаралық байланыс
Қауіпсіздік жəне еңбекті
Қорғау ережелері
АКТ-мен
байланыс
Құндылықтардағы
байланыс
|
Рефлексия
Сабақ /
оқу
мақсаттары
шынайыма?
Бүгін
оқушылар
не
білді?
Сыныптағыахуал
Қандай
болды?
Мен
жоспарлаған
Саралау
шаралары
тиімді
болды ма?
Мен
берілген
Уақыт
ішінде
үлгердімбе?
Мен
өз жоспарыма
қандай
түзетулер
енгіздім
жəне
неліктен?
|
Төмендегі бос ұяшыққа сабақ
туралы өз пікіріңізді жазыңыз.
Сол ұяшықтағы Сіздің
сабағыңыздың тақырыбына сəйкес
Келетін сұрақтарға жауап беріңіз.
|
Қорытынды
бағамдау
Қандай екі нəрсе табысты болды
(оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?
1:
2:
Қандай екі нəрсе сабақты
жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да
ескеріңіз)?
1:
2:
Сабақ барысында мен сынып
немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі
сабағымды
Жетілдіруге көмектесетін не
білдім?
|