|
Бөлім: Отбасы және демографиялық өзгеріс. |
Мектеп: № 47 |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты - жөні: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 9 |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспағандар: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тақырыбы: |
Қазақстан Республикасының демографиялық жағдайы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
9.3.3.1 мәтін құрылымын сақтай отырып, бірнеше графиктік мәтіндегі (диаграмма, кесте) деректерді салыстыру, маңызды тұстары мен үрдістерді (тенденция) анықтап жазу 9.4.4.2 салалас құрмалас сөйлемдердің мағыналық түрлерін ажырата білу, түрлендіріп қолдану; |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Таырыпқа байланысты мәтін құрылымын сақтай отырып, графиктік мәтіндегі деректерді салыстырады, маңызды тұстары мен үрдістерді анықтап жазады; салалас құрмалас сөйлемдердің мағыналық түрлерін ажырата біледі, түрлендіріп қолданады. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийі |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Ойлау дағдыларының деңгейі |
Қолдану, талдау |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарға баулу |
Зайырлы қоғам және жоғары руханият (3-құндылық) |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Алдыңғы білім |
Демография туралы білімдерін тереңдетеді. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жоспар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 5 мин Сабақтың ортасы 10 мин 20 мин 5 мин |
Ұйымдастыру, сабақ мақсатын хабарлау, бағалау критерийімен таныстыру. Жағымды психологиялық ахуал. Оқушылар тұрған орындарында шынжыр бойымен санайды, құрамында 3 саны бар сандарға келгенде оқушылар демография туралы, демография заңдылығына қатысты сөздер, сөз тіркестері, сөйлемдер айтады.
Оқушылар ой тұжырымдайды, өз пікірлерін білдіреді.
1.Қала халқы санының артуына қандай факторлар әсер етуі мүмкін? 2.Түркістан облысы мен Алматы облысында халық санының көп болу себебі неліктен? Ойларыңды дәлелдеңдер. 3.Өздерің тұратын аймақтың демографиялық жағдайына баға беріңдер. Халық санының өсуі байқала ма? 4.Тарихи мәліметтерге сүйене отырып, демографиялық жағдайымызrа баға беріңдер. Демографиялық ахуалдың жақсаруына әсер ететін факторларды анықтаңдар. Дескриптор:
Мәтін құрылымын сақтай отырып, кестеде берілген мәліметтердің (stat.gov.kz) маңызды тұстары мен үрдістерін анықтап жазыңдар. 1-топ.
Дескриптор:
3. Мәтіндегі деректерді салыстырады; 4.Маңызды тұстары мен үрдістерді анықтап жазады; 5.Мәтіннен дәлелдер келтіре алады; ОҚЫЛЫМНАН КЕЙІН. ЖЖ. 6-тапсырма. Мәтіндегі жай сөйлемдерден салалас құрмалас сөйлемдер құрастырып жазыңдар. Дескриптор:
|
Оқушылар тұрған орындарында шынжыр бойымен санайды, құрамында 3 саны бар сандарға келгенде оқушылар демография туралы, демография заңдылығына қатысты сөздер, сөз тіркестері, сөйлемдер айтады.
Сұрақтарға жауап беру арқылы сұхбат құрастырады.
Кестеде берілген мәліметтердің (stat.gov.kz) маңызды тұстары мен үрдістерін анықтап жазады. Статистикалық мәліметтердің өзгеру себептерін анықтап жазады. Топтық бағалау жүргізеді.
|
ҚБ
ҚБ «Екі жұлдыз, бір тілек»
ҚБ
|
Блоб ағашы
https://www.inform.kz/kz/kuralaydyn-salkyny-ham-kiiktin-kiesi_a3024267
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Кері
байланыс Үй тапсырмасы: 7-тапсырма |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Қосымша мәлімет |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Рефлексия Сабақ / оқыту мақсаты қолжетімді болды ма? Оқушылар нені білді? Сыныпта қандай ахуал қалыптасты? Уақыт бойынша үлгердім бе? Сабақ жоспарынан ауытқушылық болды ма? Болса неге? |
Бұл бөлімді сабақ бойынша ойларыңызды білдіру үшін пайдаланыңыз. Сол бағанада берілген сұрақтарға жауап беру арқылы өзіңіздің сабағыңыз жайлы пікіріңізді білдіріңіз |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Қорытынды бағалау Сабақтың қандай екі аспектісі жақсы өтті (сабақ беру және оқыту жайлы ойланыңыз)? 1: 2: Қандай екі жағдай сабақты жақсырақ өткізуге мүмкіндік берер еді (сабақ беру және оқыту жайлы ойланыңыз)? 1:
2:
Жалпы сынып немесе жеке оқушылар жайлы мен не білдім? Келесі сабақтарға дайындалу барысында бұл мәлімет қандай көмегін бере алады? |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||

жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Сабақ жоспары.:Қазақстан Республикасының демографиялық жағдайы 9 сынып
Сабақ жоспары.:Қазақстан Республикасының демографиялық жағдайы 9 сынып
|
Бөлім: Отбасы және демографиялық өзгеріс. |
Мектеп: № 47 |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты - жөні: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 9 |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспағандар: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тақырыбы: |
Қазақстан Республикасының демографиялық жағдайы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
9.3.3.1 мәтін құрылымын сақтай отырып, бірнеше графиктік мәтіндегі (диаграмма, кесте) деректерді салыстыру, маңызды тұстары мен үрдістерді (тенденция) анықтап жазу 9.4.4.2 салалас құрмалас сөйлемдердің мағыналық түрлерін ажырата білу, түрлендіріп қолдану; |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Таырыпқа байланысты мәтін құрылымын сақтай отырып, графиктік мәтіндегі деректерді салыстырады, маңызды тұстары мен үрдістерді анықтап жазады; салалас құрмалас сөйлемдердің мағыналық түрлерін ажырата біледі, түрлендіріп қолданады. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийі |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Ойлау дағдыларының деңгейі |
Қолдану, талдау |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарға баулу |
Зайырлы қоғам және жоғары руханият (3-құндылық) |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Алдыңғы білім |
Демография туралы білімдерін тереңдетеді. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жоспар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 5 мин Сабақтың ортасы 10 мин 20 мин 5 мин |
Ұйымдастыру, сабақ мақсатын хабарлау, бағалау критерийімен таныстыру. Жағымды психологиялық ахуал. Оқушылар тұрған орындарында шынжыр бойымен санайды, құрамында 3 саны бар сандарға келгенде оқушылар демография туралы, демография заңдылығына қатысты сөздер, сөз тіркестері, сөйлемдер айтады.
Оқушылар ой тұжырымдайды, өз пікірлерін білдіреді.
1.Қала халқы санының артуына қандай факторлар әсер етуі мүмкін? 2.Түркістан облысы мен Алматы облысында халық санының көп болу себебі неліктен? Ойларыңды дәлелдеңдер. 3.Өздерің тұратын аймақтың демографиялық жағдайына баға беріңдер. Халық санының өсуі байқала ма? 4.Тарихи мәліметтерге сүйене отырып, демографиялық жағдайымызrа баға беріңдер. Демографиялық ахуалдың жақсаруына әсер ететін факторларды анықтаңдар. Дескриптор:
Мәтін құрылымын сақтай отырып, кестеде берілген мәліметтердің (stat.gov.kz) маңызды тұстары мен үрдістерін анықтап жазыңдар. 1-топ.
Дескриптор:
3. Мәтіндегі деректерді салыстырады; 4.Маңызды тұстары мен үрдістерді анықтап жазады; 5.Мәтіннен дәлелдер келтіре алады; ОҚЫЛЫМНАН КЕЙІН. ЖЖ. 6-тапсырма. Мәтіндегі жай сөйлемдерден салалас құрмалас сөйлемдер құрастырып жазыңдар. Дескриптор:
|
Оқушылар тұрған орындарында шынжыр бойымен санайды, құрамында 3 саны бар сандарға келгенде оқушылар демография туралы, демография заңдылығына қатысты сөздер, сөз тіркестері, сөйлемдер айтады.
Сұрақтарға жауап беру арқылы сұхбат құрастырады.
Кестеде берілген мәліметтердің (stat.gov.kz) маңызды тұстары мен үрдістерін анықтап жазады. Статистикалық мәліметтердің өзгеру себептерін анықтап жазады. Топтық бағалау жүргізеді.
|
ҚБ
ҚБ «Екі жұлдыз, бір тілек»
ҚБ
|
Блоб ағашы
https://www.inform.kz/kz/kuralaydyn-salkyny-ham-kiiktin-kiesi_a3024267
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Кері
байланыс Үй тапсырмасы: 7-тапсырма |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Қосымша мәлімет |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Рефлексия Сабақ / оқыту мақсаты қолжетімді болды ма? Оқушылар нені білді? Сыныпта қандай ахуал қалыптасты? Уақыт бойынша үлгердім бе? Сабақ жоспарынан ауытқушылық болды ма? Болса неге? |
Бұл бөлімді сабақ бойынша ойларыңызды білдіру үшін пайдаланыңыз. Сол бағанада берілген сұрақтарға жауап беру арқылы өзіңіздің сабағыңыз жайлы пікіріңізді білдіріңіз |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Қорытынды бағалау Сабақтың қандай екі аспектісі жақсы өтті (сабақ беру және оқыту жайлы ойланыңыз)? 1: 2: Қандай екі жағдай сабақты жақсырақ өткізуге мүмкіндік берер еді (сабақ беру және оқыту жайлы ойланыңыз)? 1:
2:
Жалпы сынып немесе жеке оқушылар жайлы мен не білдім? Келесі сабақтарға дайындалу барысында бұл мәлімет қандай көмегін бере алады? |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||

шағым қалдыра аласыз













