Пән:математика Күні:05.03.15ж.
Тақырыбы: Санды және әріпті өрнектер.
Мақсаты:Санды және әріпті өрнекті таниды,ажыратады,қолданады.
Міндеті: 1.Оқушылардың өрнектің мәнін табу,есепті шығару дағдысын қалыптастыру.
2. Оқушылардың есте сақтау дағдысын дамыту.
3. Жеке жұмыс орындай білуге тәрбиелеу.
Күтілетін нәтиже:санды және әріпті өрнектің мәнін таба біледі.
|
Сабақ кезеңдері |
Мұғалім әрекеті |
Оқушы әрекеті |
Баға лау |
|
Ұйымдастыру |
Психологиялық дайындық |
«Ыстық орындық» тренингі |
|
|
Білу |
Сандардың құрамын қайталау. |
6,7,8 сандарының құрамын әр оқушы жеке отырып, орындайды. |
Фор |
|
Түсіну |
Әріпті өрнек дегеніміз не? Әріпті өрнекті қалай анықтаймыз?
«Допты лақтыру» ойыны Әр топ бір-біріне допты лақтыру арқылы әріпті өрнектер айтады. |
Топпен жұмыс арқылы әріпті өрнектер айтып, |
фор
|
|
Қолдану |
Оқулықпен жұмыс.
№1 Өрнектердің мәнін тап, мұндағы б=3, 4, 1. б+1 б+1+3 б+б 5-б
«Таза тақта» ойыны 6+2; 5+4; 6+4; 7-2; 5+1; 8-5; 7-4; 6+3; 2+5; 10-5;
№2 Кесте бойынша өрнектерді оқы және олардың мәнін тап.
Сергіту сәті
№3 Есепті шығар |
№1 Өрнектердің мәнін табады 3+1 3+1+3 3+3 5-3 4+1 4+1+3 4+4 5-4
Әо топтан бір оқушыдан шығып, өрнектердің мәндерін табады.
№2 кестедегі әріпті өрнектердің мәнін табады
№3 есепті шығарады
Болат-7 балық Бақытжан-?, 3-кем Ш:7-3=4 Ж:Бақытжан 4 балық ұстады |
фор
сум |
|
Талдау |
Сабақта не үйрендік? Санды өрнек пен әріпті өрнектің қандай айырмашылығы бар? |
Сұраққа жауап беру. Венн диаграммасы арқылы топта салыстыру. |
|
|
Жинақтау |
Логикалық тапсырма 1. Екі таяқтың неше шеті бар? 2. Сен, мен және біз. Нешеуміз? 3. Аслан- 4 жаста, Дариға -9 жаста. Кім үлкен? Кім кіші? |
Әр топ логикалық тапсырмаларды өзара ақылдасып табады. |
|
|
Бағалау |
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Сабақ жоспары.Санды және әріпті өрнектер. 2 сынып
Пән:математика Күні:05.03.15ж.
Тақырыбы: Санды және әріпті өрнектер.
Мақсаты:Санды және әріпті өрнекті таниды,ажыратады,қолданады.
Міндеті: 1.Оқушылардың өрнектің мәнін табу,есепті шығару дағдысын қалыптастыру.
2. Оқушылардың есте сақтау дағдысын дамыту.
3. Жеке жұмыс орындай білуге тәрбиелеу.
Күтілетін нәтиже:санды және әріпті өрнектің мәнін таба біледі.
|
Сабақ кезеңдері |
Мұғалім әрекеті |
Оқушы әрекеті |
Баға лау |
|
Ұйымдастыру |
Психологиялық дайындық |
«Ыстық орындық» тренингі |
|
|
Білу |
Сандардың құрамын қайталау. |
6,7,8 сандарының құрамын әр оқушы жеке отырып, орындайды. |
Фор |
|
Түсіну |
Әріпті өрнек дегеніміз не? Әріпті өрнекті қалай анықтаймыз?
«Допты лақтыру» ойыны Әр топ бір-біріне допты лақтыру арқылы әріпті өрнектер айтады. |
Топпен жұмыс арқылы әріпті өрнектер айтып, |
фор
|
|
Қолдану |
Оқулықпен жұмыс.
№1 Өрнектердің мәнін тап, мұндағы б=3, 4, 1. б+1 б+1+3 б+б 5-б
«Таза тақта» ойыны 6+2; 5+4; 6+4; 7-2; 5+1; 8-5; 7-4; 6+3; 2+5; 10-5;
№2 Кесте бойынша өрнектерді оқы және олардың мәнін тап.
Сергіту сәті
№3 Есепті шығар |
№1 Өрнектердің мәнін табады 3+1 3+1+3 3+3 5-3 4+1 4+1+3 4+4 5-4
Әо топтан бір оқушыдан шығып, өрнектердің мәндерін табады.
№2 кестедегі әріпті өрнектердің мәнін табады
№3 есепті шығарады
Болат-7 балық Бақытжан-?, 3-кем Ш:7-3=4 Ж:Бақытжан 4 балық ұстады |
фор
сум |
|
Талдау |
Сабақта не үйрендік? Санды өрнек пен әріпті өрнектің қандай айырмашылығы бар? |
Сұраққа жауап беру. Венн диаграммасы арқылы топта салыстыру. |
|
|
Жинақтау |
Логикалық тапсырма 1. Екі таяқтың неше шеті бар? 2. Сен, мен және біз. Нешеуміз? 3. Аслан- 4 жаста, Дариға -9 жаста. Кім үлкен? Кім кіші? |
Әр топ логикалық тапсырмаларды өзара ақылдасып табады. |
|
|
Бағалау |
|
|
|
шағым қалдыра аласыз


