Қазақ тілі
| Мектеп: 180 ЖББ КММ2 «Ғ» сыныпМұғалімнің аты-жөні : Протаева Б. |
Сабақтың тақырыбы | Сөз таптары |
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары | 2.1.3.1 Баяндау арқылы оқиғаны өз бетінше мазмұндай алады2.1.5.1 Орынды сөздік қорды қолданып, өз идеялары мен сезімдерін бейтаныс жағдаяттарда түсіндіреді |
Сабақ мақсаттары | Сөз таптары туралы алған білім-білік дағдыларын іс-жүзінде меңгерту, қайталау. |
Бағалау критерийлері | Бейтаныс жағдаятқа қатысты өз идеялары мен сезімдерін түсіндіру және сахналау үшін сөздерді орынды қолдана алулары бағаланады. |
Сөздік қор
| Талқылау кезінде қойылатын сұрақтар:Суреттен не көріп тұрсыңдар? Сурет сендерге ұнады ма? Неліктен?Балалар қандай ойын ойнап жатыр?Басқа да қандай жайттарды аңғардыңдар? |
Құндылықтарды дарыту
| Оқушылардың қазақтың ұлттық ойындарын атау, білу арқылы туған жерге деген сүйіспеншіліктері,құрметпен қарау дағдылары дамиды. |
Пәнаралық байланыстар | Ойын түрлерінің ойналу тәртібін әңгімелеу және ойынды сахналап көрсету арқылы дене шынықтыру пәнімен байланыс орнайды. |
АКТ қолдану дағдылары | Сабақ барысында ұлттық ойындар тақырыбында таныстырылым қолдану және бейнефильм көрсету. |
Алдыңғы сабақты меңгерілген білім | Әріптер, сөздер, емле және граммaтика |
Сабақ барысы |
Сабақтың кезеңдері | Сабақта жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар |
Сабақтың басы
| (Ұ) Таңғы шеңбер:Қуан,шаттан!Қуан,шаттан!Қуанатын күн бүгін.Қайырлы таң!Қайырлы күн!Күліп шықты күн бүгін!Оқушылар шеңберге тұрып, бір-біріне сәттілік тілейді. Мектепке келгендегі өздерінің міндеттерін айтып шығады. М: мен мектепке білім алу үшін келдім, мен өте жақсы баға алу үшін келдім, мен достарымды көру үшін келдім, мен жаңа дүниені үйрену үшін келдім және т.б. |
|
Сабақ ортасы | Ой шақыру» кезінде «Ребус» шешіп көрелік.
,,,,,,, ,,,, ,, ,,, ,е ,, ,,,, ,(Cағат, Өрік ,сегіз , кітап, тарақ , сызғыш )Жаңа сабақтың тақырыбы сөз таптары деп аталады.Сөз таптарын ата ? (Зат есім, сын есім, етістік, сан есім)
Оқулықпен, дәптермен жұмыс:Оқулықтағы 1 - жаттығуға назар аударайықмәтінді түсініп оқу, мазмұны бойынша сұрақтар қою. Қарамен берілген сөйлемдерді көшіріп жазу.2 – жаттығу. Сөздерді кестеге орналастыру.3 – жаттығу. Жас баланы қалай атайтынын тауып жазу.4 – жаттығу. Кім? сұрағына жауап беретін сөздерді бір бөлек, не? сұрағына жауап беретін сөздерді бір бөлек жазу.Дескриптор Білім алушымәтін мазмұны бойынша сұрақтарға жауап береді;сөздерге сұрақ қою арқылы кестеге орналастыра алады;Кім? сұрағына жауап беретін сөздерді бір бөлек, не? сұрағына жауап беретін сөздерді бір бөлек жаза алады;Жазу каллиграфиясын сақтайды.Шығармашылық тапсырма.Сурет бойынша сөздерді толықтырып жазады. |
Ребус
Суретке қатысты берілген сөздер қатары. |
Сабақтың соңы | Кері байланыс.Берілген сөйлемдерді керекті сөздермен толықтыру арқылы сабақтағы өз іс-әрекетіне кері байланыс жасайды. |
|