|
Қысқа мерзімді жоспар |
||||||
|
Пән: Қазақ тілі Т2 |
Бөлім: 6. Қоршаған ортаны қорғау |
|||||
|
Күні : 12,03,2026 |
Педагогтің аты-жөні:Матаева А.Ж. |
|||||
|
Сынып: 4 |
Қатысқан оқушылар:8 Қатыспаған оқушылар : |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: Қоқыс тастама |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
4.1.2.1 бейтаныс сөздер мен сөз тіркестері бар мәтіннің мағынасын мәнмәтінге қатысты анықтап түсіну 4.4.2.1* оқыған/аудио/бейне материалдың мазмұнын дайын жоспар негізінде жазу |
|||||
|
Сабақтың мақсаты : |
бейтаныс сөздер мен сөз тіркестері бар мәтіннің мағынасын мәнмәтінге қатысты анықтап түсінеді, оқыған/аудио/бейне материалдың мазмұнын дайын жоспар негізінде жазады |
|||||
|
ЕББҚ үшін |
бейтаныс сөздер мен сөз тіркестері бар мәтіннің мағынасын мәнмәтінге қатысты анықтап түсінеді, оқыған/аудио/бейне материалдың мазмұнын дайын жоспар негізінде жазады |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы |
Ертеңгілік шеңбер. «Мен саған тілеймін» Қызығушылықты ояту «Сөзжұмбақшылар» сайысы
Үй тапсырмасын тексеру Оқушыларды сабақтың тақырыбы және мақсатымен таныстыру. |
Барлық оқушылар бір-біріне шеңбер бойы жақсы тілек айтады. Мысалы: Саған денсаулық тілеймін! Саған жақсы көңіл күй тілеймін! 149 бет 1-тапсырма мазмұндау |
Қолпаштау |
|
||
|
Сабақтың ортасы |
1.Тыңда.
Қайтала. Жаңа сөздер: Түтін-дым Көлеңке-тень Тастап кету-бросить Жаңа сөздерді дұрыс айтуға дағдыландыру жаттығуы: 2. Айтылым.Тыңдалым 1-тапсырма Суретке қара. Берілген мәліметті қолданып, әңгіме құрастырып айт.
3. Айтылым. Ойланайық. 2-тапсырма Сөйлемдерді оқы. Қарамен жазылған сөздер қандай мағынаны береді? Сөздердің арасында мағыналық жақындық бар ма? Неге сұрадың бірдеңе болып қалды ма? Иә, әрбір адам өзінен бастау керек қой. Сонда айнала таза болады. Орнымызды әлдеқашан жинадық. Кейбір күндері саябақта кісі көп болады. Кімде-кім қоқыс қалдырса, айып саламыз. Иә,, балақай, әлдене болды ма? |
Тыңдалым,айтылым. Сөздерді оқиды, қайталайды, сөз тіркесін құрастырады. Мысалы: Қара түтін
2. Айтылым.Тыңдалым 1-тапсырма Суретке қарап, берілген мәліметті қолданып, әңгіме құрастырып айтады. ЕББҚ оқушы жұптасып, тапсырманы орындайды Ойланып, берілген сұрақтарға жауап береді. 2-тапсырма
Мәтін бойынша жоспар құрыңдар Жоспар бойынша мазмұнын жазады ЕББҚ оқушы жұптасып, тапсырманы орындайды |
«Бас бармақ»
Дескриптор: - Суретке қарап, берілген мәліметті қолданып, әңгіме құрастырып айтады. Дескриптор: Ойланып, берілген сұрақтарға жауап береді. Сөйлемде сөздердің орын тәртібін сақтайды. |
Слайд Слайд Оқулық 151 бет Слайд Оқулық 152 бет |
||
|
|
Сергіту сәті |
|
||||
|
|
6. Тыңдалым.Жазылым. Айтылым. 3-тапсырма: Сөз тіркесін құрап оқы. Сөйлем құра
Дескриптор: Сөз тіркесін құрап оқиды. Сөйлем құрастырады |
Оқулық 153 бет |
||||
|
Сабақтың соңы |
Үйге: 153 бет 4-тапсырма |
|
||||
|
|
Рефлексия «Табыс сатысы: қорытынды». |
«Мен ........................................білемін», «Мен....................................түсінемін», «Мен ..........................жасай аламын». |
|
|||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Сабақ "Қоқыс тастама"
|
Қысқа мерзімді жоспар |
||||||
|
Пән: Қазақ тілі Т2 |
Бөлім: 6. Қоршаған ортаны қорғау |
|||||
|
Күні : 12,03,2026 |
Педагогтің аты-жөні:Матаева А.Ж. |
|||||
|
Сынып: 4 |
Қатысқан оқушылар:8 Қатыспаған оқушылар : |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: Қоқыс тастама |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
4.1.2.1 бейтаныс сөздер мен сөз тіркестері бар мәтіннің мағынасын мәнмәтінге қатысты анықтап түсіну 4.4.2.1* оқыған/аудио/бейне материалдың мазмұнын дайын жоспар негізінде жазу |
|||||
|
Сабақтың мақсаты : |
бейтаныс сөздер мен сөз тіркестері бар мәтіннің мағынасын мәнмәтінге қатысты анықтап түсінеді, оқыған/аудио/бейне материалдың мазмұнын дайын жоспар негізінде жазады |
|||||
|
ЕББҚ үшін |
бейтаныс сөздер мен сөз тіркестері бар мәтіннің мағынасын мәнмәтінге қатысты анықтап түсінеді, оқыған/аудио/бейне материалдың мазмұнын дайын жоспар негізінде жазады |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы |
Ертеңгілік шеңбер. «Мен саған тілеймін» Қызығушылықты ояту «Сөзжұмбақшылар» сайысы
Үй тапсырмасын тексеру Оқушыларды сабақтың тақырыбы және мақсатымен таныстыру. |
Барлық оқушылар бір-біріне шеңбер бойы жақсы тілек айтады. Мысалы: Саған денсаулық тілеймін! Саған жақсы көңіл күй тілеймін! 149 бет 1-тапсырма мазмұндау |
Қолпаштау |
|
||
|
Сабақтың ортасы |
1.Тыңда.
Қайтала. Жаңа сөздер: Түтін-дым Көлеңке-тень Тастап кету-бросить Жаңа сөздерді дұрыс айтуға дағдыландыру жаттығуы: 2. Айтылым.Тыңдалым 1-тапсырма Суретке қара. Берілген мәліметті қолданып, әңгіме құрастырып айт.
3. Айтылым. Ойланайық. 2-тапсырма Сөйлемдерді оқы. Қарамен жазылған сөздер қандай мағынаны береді? Сөздердің арасында мағыналық жақындық бар ма? Неге сұрадың бірдеңе болып қалды ма? Иә, әрбір адам өзінен бастау керек қой. Сонда айнала таза болады. Орнымызды әлдеқашан жинадық. Кейбір күндері саябақта кісі көп болады. Кімде-кім қоқыс қалдырса, айып саламыз. Иә,, балақай, әлдене болды ма? |
Тыңдалым,айтылым. Сөздерді оқиды, қайталайды, сөз тіркесін құрастырады. Мысалы: Қара түтін
2. Айтылым.Тыңдалым 1-тапсырма Суретке қарап, берілген мәліметті қолданып, әңгіме құрастырып айтады. ЕББҚ оқушы жұптасып, тапсырманы орындайды Ойланып, берілген сұрақтарға жауап береді. 2-тапсырма
Мәтін бойынша жоспар құрыңдар Жоспар бойынша мазмұнын жазады ЕББҚ оқушы жұптасып, тапсырманы орындайды |
«Бас бармақ»
Дескриптор: - Суретке қарап, берілген мәліметті қолданып, әңгіме құрастырып айтады. Дескриптор: Ойланып, берілген сұрақтарға жауап береді. Сөйлемде сөздердің орын тәртібін сақтайды. |
Слайд Слайд Оқулық 151 бет Слайд Оқулық 152 бет |
||
|
|
Сергіту сәті |
|
||||
|
|
6. Тыңдалым.Жазылым. Айтылым. 3-тапсырма: Сөз тіркесін құрап оқы. Сөйлем құра
Дескриптор: Сөз тіркесін құрап оқиды. Сөйлем құрастырады |
Оқулық 153 бет |
||||
|
Сабақтың соңы |
Үйге: 153 бет 4-тапсырма |
|
||||
|
|
Рефлексия «Табыс сатысы: қорытынды». |
«Мен ........................................білемін», «Мен....................................түсінемін», «Мен ..........................жасай аламын». |
|
|||
шағым қалдыра аласыз







