Тақырыбы «Балабақшада қызмет ететін мамандар жайлы»
Мақсаты : Балабақшада қызмет ететін мамандар жайлы білімдерін кеңейту:
Міндеттері:
• мамандықты белгілейтін зат есімдерін анықтау және активтендіру (тәрбиеші, аспазшы, кір жуушы);
• пәндік сөздікті кеңейтіп, белсендіріңіз, әрекеттер сөздігі;
• әрекетті орындау үшін объектіні таңдауға үйрену керек және объектіге әрекет;
• сингулярлы және көпше етістіктерді қалыптастыруды үйренеді
•. жоспарға сәйкес жазуды үйрену
Құрал жабдықтар: түрлі мамандықтардың суреттері, заттық суретер термометрдің суреті, айналар, кастрөл, доптар.
Алдын ала жұмыс: ең бірінші топтар мен балабақша ішінде балалармен саяхаттау. Логопед балаларды мамандардың бөлмесімен таныстырады.Саяхат барысында логопед балаларды мамандардың құралдар мен таныстара кетеді.
Сабақ барысы:
1. Ұйымдастыру кезеңі
Логопед: Балалар , мен қазір тақпақ оқимын ал сендер мұқият тындаңдар..
Аспазшы мен тәрбиеші туралы тақпақ.
Логопед: Балалар қандай мамандықтар туралы айтылды?
-Дұрыс айтасындар. Ал енді айтындаршы ана жолы біз қандай мамандықтарды өттік?
Балалар мамандықтарды қайталайды (логопед, шаруа меңгерушісі, кір жуушы, басшы)
Жарайсындар, ал енді біз ойын ойнаймыз.
Логопед балаларды кілемге шақырып қолына доп алады. Балалар үлкен шеңбер құрады.
Логопед: Мен қазір допты лақтырып мамандықтарды атаймын. Ал сендер допты қағып алып ол адам не істейтінін айтасындар. (аспазшы, мейірбике, тәрбиеші, кір жуушы, тәрбие көмекшісі, логопед)
2. Доппен ойын «Кім, не істейді?»
Аспазшы-тамақ пісіреді
Мейірбике – денсаулықты қадағалайды
Тәрбиеші – тәрбиелейді, оқытады
Кір жуушы- кір жуады
Логопед – балалардың дұрыс сөйлеуіне көмектеседі..
Логопед мына заттардың суреттерін көросетеді. шприц, термометр,ожау, гантель, пианино, айна, кітаптар. Балаларға осы заттардың қандай мамандыққа жататынын анықтайды..
3. Ойын «Затты келістір»
Шприц- мейірбике
Пианино- музыка жетекшісіне
Айна- логопедке
Ойыншықтар- тәрбиеші
Кастрөл- аспазшы
Логопед: Балалар, қазір біз біздің балабақшаға саяхатқа барамыз және осыммамандарды атаймыз.
4. Ойын «Кім қайда жұмыс істейді?».
Логопед схема бойынша сұрақтар қояды
Аспазшы қай жерде жұмыс істейді? (аспазшы ас үйде қызмет етеді, балаларға тамақ пісіреді және тағы осылай жалғаса береді
5. Игра «Аз және көп»
Аспазшы-аспазшылар,кір жуушы-кір жуушылар, логопед - логопедтер
6. Ойын «Мамандықты тап»
7. Сабақ қорытындысы: Логопед балаларды мақтайды және сабақты қорытындылайды.
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Сабақ тақырыбы:«Балабақшада қызмет ететін мамандар жайлы»
Сабақ тақырыбы:«Балабақшада қызмет ететін мамандар жайлы»
Тақырыбы «Балабақшада қызмет ететін мамандар жайлы»
Мақсаты : Балабақшада қызмет ететін мамандар жайлы білімдерін кеңейту:
Міндеттері:
• мамандықты белгілейтін зат есімдерін анықтау және активтендіру (тәрбиеші, аспазшы, кір жуушы);
• пәндік сөздікті кеңейтіп, белсендіріңіз, әрекеттер сөздігі;
• әрекетті орындау үшін объектіні таңдауға үйрену керек және объектіге әрекет;
• сингулярлы және көпше етістіктерді қалыптастыруды үйренеді
•. жоспарға сәйкес жазуды үйрену
Құрал жабдықтар: түрлі мамандықтардың суреттері, заттық суретер термометрдің суреті, айналар, кастрөл, доптар.
Алдын ала жұмыс: ең бірінші топтар мен балабақша ішінде балалармен саяхаттау. Логопед балаларды мамандардың бөлмесімен таныстырады.Саяхат барысында логопед балаларды мамандардың құралдар мен таныстара кетеді.
Сабақ барысы:
1. Ұйымдастыру кезеңі
Логопед: Балалар , мен қазір тақпақ оқимын ал сендер мұқият тындаңдар..
Аспазшы мен тәрбиеші туралы тақпақ.
Логопед: Балалар қандай мамандықтар туралы айтылды?
-Дұрыс айтасындар. Ал енді айтындаршы ана жолы біз қандай мамандықтарды өттік?
Балалар мамандықтарды қайталайды (логопед, шаруа меңгерушісі, кір жуушы, басшы)
Жарайсындар, ал енді біз ойын ойнаймыз.
Логопед балаларды кілемге шақырып қолына доп алады. Балалар үлкен шеңбер құрады.
Логопед: Мен қазір допты лақтырып мамандықтарды атаймын. Ал сендер допты қағып алып ол адам не істейтінін айтасындар. (аспазшы, мейірбике, тәрбиеші, кір жуушы, тәрбие көмекшісі, логопед)
2. Доппен ойын «Кім, не істейді?»
Аспазшы-тамақ пісіреді
Мейірбике – денсаулықты қадағалайды
Тәрбиеші – тәрбиелейді, оқытады
Кір жуушы- кір жуады
Логопед – балалардың дұрыс сөйлеуіне көмектеседі..
Логопед мына заттардың суреттерін көросетеді. шприц, термометр,ожау, гантель, пианино, айна, кітаптар. Балаларға осы заттардың қандай мамандыққа жататынын анықтайды..
3. Ойын «Затты келістір»
Шприц- мейірбике
Пианино- музыка жетекшісіне
Айна- логопедке
Ойыншықтар- тәрбиеші
Кастрөл- аспазшы
Логопед: Балалар, қазір біз біздің балабақшаға саяхатқа барамыз және осыммамандарды атаймыз.
4. Ойын «Кім қайда жұмыс істейді?».
Логопед схема бойынша сұрақтар қояды
Аспазшы қай жерде жұмыс істейді? (аспазшы ас үйде қызмет етеді, балаларға тамақ пісіреді және тағы осылай жалғаса береді
5. Игра «Аз және көп»
Аспазшы-аспазшылар,кір жуушы-кір жуушылар, логопед - логопедтер
6. Ойын «Мамандықты тап»
7. Сабақ қорытындысы: Логопед балаларды мақтайды және сабақты қорытындылайды.
шағым қалдыра аласыз













