|
Пәні: Сауат ашу Менің отбасым және достарым Күні:5.12.2017ж Сынып:1 |
Мектеп: Тереңкөл ОЖББМ Мұғалімнің аты-жөні: Мусагалиева Мерует У. Қатысқандар саны:10 Қатыспағандар саны:0 |
||
|
Сабақтың тақырыбы |
Менің отбасым. «І» әрпі мен дыбысы |
||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары |
1.1.8.1. берілген сюжетті сурет бойынша шағын әңгіме құрастыру 1.3.5.1. тақырыпқа байланысты керекті сөздер, сызба, сурет, белгілер қолдана отырып, мәтін құрастыру және жазу |
||
|
Сабақтың мақсаттары: |
Барлық оқушылар білуге тиісті: Әріпті таниды,каллиграфиялық талапқа сай жазады. Оқушылардың көпшілігі білуге тиіс: Берілген сюжетті сурет бойынша шағын әңгіме құрастыру. Кейбір оқушылар білуге тиісті: Тақырыпқа байланысты керекті сөздер, сызба, сурет, белгілер қолдана отырып, мәтін құрастыру және жазу |
||
|
Тілдік мақсаттар |
Түйме Ине жіп Талқылауға арналған сұрақтар: Әсет әжесіне қадалған түйме үшін не айту керек? Әжесі немересіне ше? |
||
|
Құндылықтарды дамыту |
Ұжымдық,топтық жұмыс кезінде жалпыға бірдей еңбек қоғамы құндылықтарын дамыту.Ұйымшылдыққа тәрбиелеу. |
||
|
Пәнаралық байланыс |
Дүниетану, музыка |
||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Жаңа сабақтарды меңгерту барысында аудиожазба тыңдату.Сергіту сәті кезінде бейнеролик пайдаланамын. |
||
|
Алдыңғы білім |
«І»дыбысын таниды,сөздерді буынға бөліп оқиды. |
||
|
Сабақ барысы |
|||
|
Сабақтың жоспарлан-ған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы 3 минут |
Ширату Ширату Ұ. Шеңбер құру:
Топқа бөлу «Қимылды көрсет» ойын. Мимика
«Қонақ» дегенде 5 адамнан қол ұстасып тұру керек. |
суреттер
|
|
|
Сабақтың ортасы 5 -минут 4- минут 5 -минут 2 минут 5-минут 3-минут 5-минут |
Балалар, қазір мына аудиожазбаны тыңдаймыз. Ұ. «Қарлығаш-адамның досы» -Қандай құс адамның досы ? -Қарлығаштың ұясын бұзуға бола ма? -Қарлығаштың құйрығы айыр ма? -Балалар,біздің тұратын жеріміз барма? -Біз қайда тұрамыз?(үйде) -Балалар,қарлығаштар қайда тұрады, қалай ойлайсыңдар?(ұяда)Ұя дегенде қандай дыбыс естіледі? ҚБ: «Басбармақ» әдісі арқылы бағалау. -Жарайсыңдар,балалар.
М.К.Оқулықпен жұмыс «Ұ» дыбысымен таныстыру. «Ұ»дыбысының дауысты жуан екенін және сөздің басында, ортасында келетін үлгілерін көрсетіп мысалдар келтіру, түсіндіру.
Ауаға, тақтаға салу. Мысалы: Ұя, ұшақ, ұстаз, құю, құмыра т.б. ҚБ. «Отшашу» әдісі арқылы бағалау. Т.Топтық жұмыс Әр отбасы мүшелеріне тиесілі заттарды сурет арқылы болжа.
1-топ.Ұршық 2-топ.Ұстаз 3-топ.Ұшақ 4-топ.Ұста Әр топ сурет бойынша сөздерді буынға бөледі,оқиды,дыбыстық талдау жасайды.Шағын әңгіме құрайды. ҚБ:Топтар бір-бірін смайлик арқылы бағалайды «Қос қарлығаш» сергіту сәтін ұйымдастыру
Экранға қарап қимылдар жасау Топшама арқылы саралау жұмысын жүргіземін. «Қай әріп жоғалып қалды?» А деңгейі:Сөздерге тиісті әріпті қояды. Қ...лын ...ста қ...рақ ...ршық. Б деңгейі: Сөздерге тиісті әріпті қояды. Қ...лын ...ста қ...рақ ...ршық. Сөздерді буынға бөледі. С деңгейі : Сөздерге тиісті әріпті қояды. Қ...лын ...ста қ...рақ ...ршық. Сөздерді буынға бөледі. Сөздерден сөйлем құрайды Қ.Б:Оқушылар өздерін бағдаршам арқылы бағалайды. Дәптермен жұмыс Үлгі бойынша әріптерді бастырып, таза етіп жазады ҚБ. Мұғалімнің кері байланысы. Екі жұлдыз,бір ұсыныс. Бағалау критерийі: Білім алушы Әріптерді таниды және ажыратады. Әріпті дыбыспен сәйкестендіріп оқиды. Тапсырма.Кестедегі әріптердің арасынан берілген сөздерді тауып оқыңыз және бояңыз.
Дескриптор: Білім алушы - берілген сөздерді оқиды; - сөзді кестедегі әріптердің арасынан табады және бояйды Бағалау критерийі: Білім алушы Сөзді буынға бөледі және сызбамен көрсетеді. Сөздегі буын санын анықтайды. Тапсырма. Заттардың атауын буынға бөліп айтыңыз. Буынды сызбамен көрсетіңіз. Сөзде неше буын бар? Буынның санын цифрмен жазыңыз.
Дескриптор: Білім алушы - заттың атауын буынға бөліп айтады; - сөзді буынға бөлу сызбасын көрсетеді; - сөздегі буын санын анықтап, жазады ҚБ.Өзіндік бағалау. |
аудиодиск
Таныстыры-лым, Оқулық 63бет Суреттер Оқулық, 63 бет
Бейне ролик Оқулық, 63 бет
Жұмыс дәптері 37-бет |
|
|
Сабақтың соңы 3 минут |
Ұ.Сабақты қорытындылау мақсатында «Ұшты ұшты» ойынын ойнаймыз. Ұшақ,қарға,құлан,доп,құман т.б. «Ұ»дыбысы бар сөздерге ғана қол көтереміз. «Ұ» дыбысы жоқ сөздерге қол көтермейміз. Кері байланыс -Сабақ ұнадыма? -Не ұнамады? -Не қиын болды?
ҚБ. |
Кеменің суреті |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Сабақ "Ұ әрпі мен дыбысы"
Сабақ "Ұ әрпі мен дыбысы"
|
Пәні: Сауат ашу Менің отбасым және достарым Күні:5.12.2017ж Сынып:1 |
Мектеп: Тереңкөл ОЖББМ Мұғалімнің аты-жөні: Мусагалиева Мерует У. Қатысқандар саны:10 Қатыспағандар саны:0 |
||
|
Сабақтың тақырыбы |
Менің отбасым. «І» әрпі мен дыбысы |
||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары |
1.1.8.1. берілген сюжетті сурет бойынша шағын әңгіме құрастыру 1.3.5.1. тақырыпқа байланысты керекті сөздер, сызба, сурет, белгілер қолдана отырып, мәтін құрастыру және жазу |
||
|
Сабақтың мақсаттары: |
Барлық оқушылар білуге тиісті: Әріпті таниды,каллиграфиялық талапқа сай жазады. Оқушылардың көпшілігі білуге тиіс: Берілген сюжетті сурет бойынша шағын әңгіме құрастыру. Кейбір оқушылар білуге тиісті: Тақырыпқа байланысты керекті сөздер, сызба, сурет, белгілер қолдана отырып, мәтін құрастыру және жазу |
||
|
Тілдік мақсаттар |
Түйме Ине жіп Талқылауға арналған сұрақтар: Әсет әжесіне қадалған түйме үшін не айту керек? Әжесі немересіне ше? |
||
|
Құндылықтарды дамыту |
Ұжымдық,топтық жұмыс кезінде жалпыға бірдей еңбек қоғамы құндылықтарын дамыту.Ұйымшылдыққа тәрбиелеу. |
||
|
Пәнаралық байланыс |
Дүниетану, музыка |
||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Жаңа сабақтарды меңгерту барысында аудиожазба тыңдату.Сергіту сәті кезінде бейнеролик пайдаланамын. |
||
|
Алдыңғы білім |
«І»дыбысын таниды,сөздерді буынға бөліп оқиды. |
||
|
Сабақ барысы |
|||
|
Сабақтың жоспарлан-ған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы 3 минут |
Ширату Ширату Ұ. Шеңбер құру:
Топқа бөлу «Қимылды көрсет» ойын. Мимика
«Қонақ» дегенде 5 адамнан қол ұстасып тұру керек. |
суреттер
|
|
|
Сабақтың ортасы 5 -минут 4- минут 5 -минут 2 минут 5-минут 3-минут 5-минут |
Балалар, қазір мына аудиожазбаны тыңдаймыз. Ұ. «Қарлығаш-адамның досы» -Қандай құс адамның досы ? -Қарлығаштың ұясын бұзуға бола ма? -Қарлығаштың құйрығы айыр ма? -Балалар,біздің тұратын жеріміз барма? -Біз қайда тұрамыз?(үйде) -Балалар,қарлығаштар қайда тұрады, қалай ойлайсыңдар?(ұяда)Ұя дегенде қандай дыбыс естіледі? ҚБ: «Басбармақ» әдісі арқылы бағалау. -Жарайсыңдар,балалар.
М.К.Оқулықпен жұмыс «Ұ» дыбысымен таныстыру. «Ұ»дыбысының дауысты жуан екенін және сөздің басында, ортасында келетін үлгілерін көрсетіп мысалдар келтіру, түсіндіру.
Ауаға, тақтаға салу. Мысалы: Ұя, ұшақ, ұстаз, құю, құмыра т.б. ҚБ. «Отшашу» әдісі арқылы бағалау. Т.Топтық жұмыс Әр отбасы мүшелеріне тиесілі заттарды сурет арқылы болжа.
1-топ.Ұршық 2-топ.Ұстаз 3-топ.Ұшақ 4-топ.Ұста Әр топ сурет бойынша сөздерді буынға бөледі,оқиды,дыбыстық талдау жасайды.Шағын әңгіме құрайды. ҚБ:Топтар бір-бірін смайлик арқылы бағалайды «Қос қарлығаш» сергіту сәтін ұйымдастыру
Экранға қарап қимылдар жасау Топшама арқылы саралау жұмысын жүргіземін. «Қай әріп жоғалып қалды?» А деңгейі:Сөздерге тиісті әріпті қояды. Қ...лын ...ста қ...рақ ...ршық. Б деңгейі: Сөздерге тиісті әріпті қояды. Қ...лын ...ста қ...рақ ...ршық. Сөздерді буынға бөледі. С деңгейі : Сөздерге тиісті әріпті қояды. Қ...лын ...ста қ...рақ ...ршық. Сөздерді буынға бөледі. Сөздерден сөйлем құрайды Қ.Б:Оқушылар өздерін бағдаршам арқылы бағалайды. Дәптермен жұмыс Үлгі бойынша әріптерді бастырып, таза етіп жазады ҚБ. Мұғалімнің кері байланысы. Екі жұлдыз,бір ұсыныс. Бағалау критерийі: Білім алушы Әріптерді таниды және ажыратады. Әріпті дыбыспен сәйкестендіріп оқиды. Тапсырма.Кестедегі әріптердің арасынан берілген сөздерді тауып оқыңыз және бояңыз.
Дескриптор: Білім алушы - берілген сөздерді оқиды; - сөзді кестедегі әріптердің арасынан табады және бояйды Бағалау критерийі: Білім алушы Сөзді буынға бөледі және сызбамен көрсетеді. Сөздегі буын санын анықтайды. Тапсырма. Заттардың атауын буынға бөліп айтыңыз. Буынды сызбамен көрсетіңіз. Сөзде неше буын бар? Буынның санын цифрмен жазыңыз.
Дескриптор: Білім алушы - заттың атауын буынға бөліп айтады; - сөзді буынға бөлу сызбасын көрсетеді; - сөздегі буын санын анықтап, жазады ҚБ.Өзіндік бағалау. |
аудиодиск
Таныстыры-лым, Оқулық 63бет Суреттер Оқулық, 63 бет
Бейне ролик Оқулық, 63 бет
Жұмыс дәптері 37-бет |
|
|
Сабақтың соңы 3 минут |
Ұ.Сабақты қорытындылау мақсатында «Ұшты ұшты» ойынын ойнаймыз. Ұшақ,қарға,құлан,доп,құман т.б. «Ұ»дыбысы бар сөздерге ғана қол көтереміз. «Ұ» дыбысы жоқ сөздерге қол көтермейміз. Кері байланыс -Сабақ ұнадыма? -Не ұнамады? -Не қиын болды?
ҚБ. |
Кеменің суреті |
|
шағым қалдыра аласыз





















