Пән: Қазақ тіліКүні: 22.11.2017жСынып: 3 «В» | Мектеп :№25 Г. Титов атындағы ЖОММұғалім: Кенжебекова БҚатысқандар: 18 Қатыспағандар: |
Сабақтың тақырыбы | Тұрлаусыз мүшелер |
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | Тұрлаусыз мүшелерді ажырату. Сөйлемде атқаратын қызметін түсіну. Бастауыш пен баяндауыштың байланысын меңгеру |
Сабақтың мақсаттары | Барлығы:Сөйлем мүшелерін біледі.Көптеген оқушы:Бастауыш пен баяндауышты ажырата алады. Кейбірі: тұрлаусыз мүшелерді ажыратады, сөйлем құрайды |
Бағалау критерийлері | 1 Сөйлем мүшелеріне талдайды.2 Тұрлаусыз мүшелерді анықтап, астын сызады |
Ойлау дағдыларының деңгейлері | Білу, түсіну, қолдану |
Тілдік мақсат | Лексика мен термин:
|
Құндылықтарды дарыту | Отанын сүюге, адамгершілікке тәрбиелеу |
Пәнаралық байланыс | Әдебиеттік оқу |
АКТ қолдану дағдылары | Сызбалар, суреттер, оқулық, дәптерлер |
Алдыңғы білім | Тұрлаулы мүшелер |
Сабақ барысы |
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет
|
Сабақтың басыЫнтымақтастық атмосферасын қалыптастыру | 1Үш тілде сәлемдесу2 Психологиялық дайындық-Шаттық шеңбері3 Топқа бөлу: 1-топ Бастауыш2-топ Баяндауыш3-топ Тұрлаусыз мүшелер4 Өткенді пысықтау«Таза тақта» ойыны. Тақтаға өткен тақырып тар бойынша сұрақтар жазылады. Сұраққа жауап берген оқушы тақтаны өшіреді.5 Сабақ мақсатымен таныстыру
|
Сабақтың ортасы
| Жаңа сабақ
Түсіндіру (сызба бойынша)Бастауышты кімге теңедік?Йә, өйткені анамызсыз отбасы құрылмайтыны сияқты, бастауышсыз сөйлем болмайды.Баяндауышты кімге теңедік?Әке сендер үшін кім?Толық отбасы болу үшін кімдер жетіспей тұр?Дұрыс айтасыңдар, балалар ата-ана өмірінің мәні, сәні. Олай болса, тұрлаусыз мүшелерді біз балаларға теңейтін боламыз. Өйткені, балаларсыз отбасының сәні жоқ болса, тұрлаусыз мүшелерсіз сөйлем толық анықтама бере алмайды.Ал осы ата-аналарың жұмыстан келген соң, ендерге түрлі сұрақтар қоя бере ме?Қане, естеріңе түсіріңдерші, қандай сұрақтар қояды?Қайда? Қашан? қандай? Кімге? Неге?Дұрыс, олай болса, тұрлаусыз мүшелерге де көп және түрлі сұрақтар қойылады екен, қане ережені еске түсірейік.Оқулықпен жұмыс1-жаттығу Дескриптор:Берілген сөйлемдерді сөйлем мүшелеріне талдайды.Сөйлем мүшелерінің астын сызады2-жаттығуДескриптор:Сұрақтарға жауап жазадыБұл сөздер қай сөйлем мүшесіне жататынын айтады3- жаттығу Дескриптор:Өлеңді мәнерлеп оқидыКімнің? Ненің? Сұрақтарына жауап беретін сөздерді теріп жазады.Жұптық жұмысӘртүрлі суреттерді пайдалана отырып, сөйлем құрау.
|
Сабақтың соңы
| Қорытындылау. Тоапық жұмыс 1-топ Семантикалық картаны толтырады2-топ Сәйкестендіреді3-топ Шығармашылық диктант жазады.Кері байланыс«Бағдаршам! Әдісі арқылы |
Бағалау Көңілді смайликтер арқылы |
Саралау . мақтау, мадақтау сөздерін қолданамын. қабілеті жоғары оқушыға қосымша тапсырма беремін.Гүл, көбелек бірде бастауыш, бірде тұрлаусыз мүше болатын сөйлем құрау
|
Рефлексия
|