Педагогтің ТАӘ (бар болғанда)
|
Бақылаушының ТАӘ (бар болғанда)
|
Мектеп / сынып
«Ақмола облысы білім басқармасының Ерейментау ауданы
бойынша білім
бөлімі
Ерейментау қаласының «№3 жалпы орта білім беретін мектебі»
КММ
9сынып
Адамзат үшін лаңкестік
несімен қауіпті?
|
Мерзім
17.04.24
_____________
|
Сабақ жоспары ұсынылды
Иә
Жоқ
|
Сабақ түрі:
жаңа материалмен танысу сабағы
оқығанды бекіту сабағы білім мен дағдыларды қолдану сабағы білімді
жалпылау және жүйелеу сабағы білім мен дағдыларды тексеру және
түзету сабағы аралас сабақ зерттеу сабағы (Lesson Study (Лессон
стади) циклдарынан)
|
Комментарийлер: Жаңа
сабақ
|
МЖМБС оқу бағдарламасына
сәйкес оқыту мақсаттары:
|
9.3.2.7 қазіргі кездегі
халықаралық лаңкестік және экстремизм проблемасын талдау;
9.2.1.1 қоғам өміріндегі дәстүрлі және деструктивті діни ұйымдардың
іс-әрекетіне баға беру;
9.2.1.2 қазіргі қоғамдық-саяси мәселелерді түсіну және
интерпретациялау үшін дін туралы білімдерін
пайдалану
|
Сабақтың
мақсаттары:
|
Оқушыларға қазіргі
қоғадағы экстремизм және терроризм әрекеттеріне жалпы мәлімет беру.
Оқушылардың белсенді азаматтық көзқарасын
қалыптастыру
|
Бақылау
өлшемшарттары
|
Көрсеткіштер
Иә
/Жоқ
|
Бақылаушының
пікірлері
|
Сабақтың мақсаттары:
Оқытудың нақты мақсаттарын
айқындайды және білім алушыларға / тәрбиеленушілерге оларды бағалау
өлшемдерін ұсынады
|
иә
|
Сабақ мақсаты оқу мақсатына
сай құрылған
|
Сабақтың мазмұны оқу
мақсаттарына сәйкес келеді
|
иә
|
|
Педагог білім алушыларды сабақ
мақсаттарын және күтілетін нәтижелерді қоюға
тартады
|
иә
|
Критерийлер нақты
қадамдар арқылы құрылған
|
Күтілетін
нәтижелер:
|
|
Тарихи
талдаумен түсіндіру
|
Оқу мақсаттарына сәйкес
келеді
|
иә
|
Оқу мақсаты
орындалды
|
Білім алушылардың/
тәрбиеленушілердің қажеттіліктерін
ескереді
|
иә
|
Білім алушылардың сабаққа деген қызушылығы
артты
|
Зерттеу дағдыларын дамытуға
бағытталған
|
иә
|
Тапсырмалар зерттеуге бағытталған
|
Бағалау:
|
иә
|
|
Формативті бағалау арқылы
білім алушылардың/тәрбиеленушілердің оқу мақсаттарына қатысты
қызметінің нәтижесін бақылайды
|
иә
|
Оқушылар
білімдерін саралап мақсаттарға қатысты нәтижені
бақылады
|
Білім
алушылардың/тәрбиеленушілердің жетістіктерін атап
өтеді
|
Иә
|
Білім алушылардың жауаптары ,
ескеріліп бағаланды
|
Білім
алушыларды/тәрбиеленушілерді бағалау процесіне тартады: өзін-өзі
бағалау және өзара бағалау
|
|
Мұғаліммен оқушы арасында кері
байланыс болды
|
Сыныптағы тәртіп пен тәртіп
ережелері:
|
Иә
|
Сабақта
тәртіп ережелері айтылды
|
Сыныпта/топта тәртіп пен
тәртіп ережелерін белгілейді
|
Иә
|
Топтағы
тәртіп ережелері қатаң бақыланды
|
Білім
алушыларға/тәрбиеленушілерге сыныпта/топта оқу кеңістігін
қамтамасыз етеді
|
Иә
|
Білім алушыларға топтағы оқу
дағдысын қамтамассыз етті
|
Сабақта білім
алушылардың/тәрбиеленушілердің тиімді өзара іс-қимылын
құру
|
Иә
|
Білім алушылардың өзара қарым
қатынас орнады
|
Алдын ала
білім:
|
|
|
Білім
алушылардың/тәрбиеленушілердің жаңа материал туралы бұрыннан бар
білімдерін анықтайды
|
Иә
|
Жаңа сабақпен өткен сабақты
байланыстыра білді
|
Оқушылармен/
тәрбиеленушілермен өткен материалды
қайталайды
|
Иә
|
Өткен
сабақты еске түсіріп, жұмыс жүргізілді
|
Жаңа материалды
зерттеу:
|
Иә
|
|
Білім
алушылардың/тәрбиеленушілердің назарын оқу материалының маңызды
сегменттеріне аудара отырып, маңызды ақпаратты
айқындайды
|
|
Сабақ барысында тақырып мазмұны бойынша
маңызды оқиғаларға тоқталды
|
Жаңа материалды игеруге ықпал
ететін сабақта / сабақта жұмыстың әртүрлі формаларын қолданады:
топтық жұмыс, жұптық жұмыс, жеке
|
Иә
|
Білім алушылар кешенді оқу ресурстарымен
қамтамассыз ете білді
|
Білім
алушыларды/тәрбиеленушілерді оқу ресурстарымен және кешенді
тапсырмаларды орындау жөніндегі нұсқаулықтармен қамтамасыз
етеді
|
|
|
Материалдың мазмұны бойынша
рефлексия жүргізеді
|
Иә
|
Тақырыпқа байланысты
тапсырмалар бекітілді
|
Жаңа білімді практикада
қолдану:
|
Иә
|
Оқу
дағдыларын дамытты
|
Тәжірибе арқылы дағдыларды
дамытады
|
иә
|
Әр түрлі
тапсырмалар арқылы дамыта білді
|
Білім
алушыларға/тәрбиеленушілерге олардың дағдыларын дамыту және
практикалық қолдану үшін белсенді тапсырмалар
береді
|
|
Берілген
тапсырмаларға белсенді қатысты
|
Білім алушыларды /
тәрбиеленушілерді оқу қызметіне тарту:
|
Иә
|
|
Оқушылардың/тәрбиеленушілердің
оқу іс-әрекетіне қызығушылығы мен қатысуын қолдау үшін жұмыстың
әртүрлі түрлері мен формаларын қолданады
|
Иә
|
Қызушылығын арттыру нәтежесінде топтық, жұпты, жеке
жұмыстары жүргізілді
|
Білім
алушылардың/тәрбиеленушілердің қатысу дәрежесін
қадағалайды
|
Иә
|
Әр
баланың деңгейі қадағаланды
|
Білім алушылардың /
тәрбиеленушілердің сауалнама процесіне қатысуын қолдау үшін
сауалнаманың әртүрлі түрлерін пайдаланады
|
Иә
|
Тақрыпқа сай сұрақтар қоя
отырып, сауалнама жүргізілді
|
Оқушылардың/тәрбиеленушілердің
қатысуын қамтамасыз ету үшін дене белсенділігі мен сынып/топ
кеңістігін пайдаланады
|
Иә
|
|
Білім
алушыларды/тәрбиеленушілерді тарту үшін сабақ барысының жігерлі
қарқынын қолдайды
|
Иә
|
Мадақтай
отырып білім алушылар жігерленді
|
Тұлғаға бағытталған тәсілді
қолданады
|
Иә
|
Әдіс
тәсілдер тұлғаға бағытталды
|
Сараланған
тәсіл:
|
Иә
|
|
Оқу мақсаттарына қол жеткізу
бойынша барлық білім алушыларға/тәрбиеленушілерге қолдау
көрсетеді
|
Иә
|
Сабақбарысында әр оқушының
пікірі ескерілді
|
Үлгерімі төмен білім
алушыларды / тәрбиеленушілерді тартады
|
Иә
|
|
АКТ және ресурстарды
пайдалану:
|
Иә
|
Мұғалім сабақты жоспарлағанда АКТ-ны қолдану
арқылы белсенді оқыту ұйымдастыру үшін сыныптағы жеке және топтық
жұмыс жұмыс түрінде жоспарлауға
тырысты
|
білім беру нәтижелеріне қол
жеткізу үшін дайын цифрлық білім беру ресурстарын
пайдаланады
|
Иә
|
Қосымша
мәлімметтер берілді
|
өзінің цифрлық білім беру
ресурстарын пайдаланады
|
Иә
|
Түрлі мәселелер бойынша білім
алушыларды қызықтырды
|
білім алушылардың/
тәрбиеленушілердің бірлескен жұмысы үшін желілік ресурстарды
жұмылдырады
|
Иә
|
Білім
алушылар бірлесе отырып, ақпаратты дұрс қолданды
|
Қосымша бақылау
элементтері:
|
Иә
|
Мұғалім
топ басшыларына бағалау парақтарын берді, онда сабақтардың
кезеңдері бойынша оқушыларды бағалау көрсетілген
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Кері байланыс және
ұсынымдар:
|