Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министірлігі
№54 жалпы орта білім беретін мектеп
Қысқа мерзімді жоспар
Сабақтың тақырыбы: 20-сабақ. Мәтіндегі иллюстрациялар
|
Бөлімі: |
Ұзақмерзімді жоспар тарауы: 3-бөлім. Роботтехника. Жоба (ортақ тақырыптар: «Өнер», «Көрнекті тұлғалар») |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Барлыбаева Г.К. |
|
Күні: |
|
|
Сыныбы: 3-Ж,Ғ |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Мәтіндегі иллюстрациялар |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
3.3.1.1 ақпарат іздеуді іске асыру (құжаттағы мәтін үзіндісі); 3.2.1.5 суреттерді мәтінге енгізіп, реттеу |
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушы үшін: Мәтіндік редакторда суреттерді енгізу мен реттеуді үйренеді. |
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының ісәрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақ басы 1-7 мин.
|
Сәлеметсіздерме! Бүгін, Мәтіндегі иллюстрациялар тақырыбын қарастырамыз Бүгінгі сабақта меңгеретініңіз: Мәтіндік редакторда суреттер енгізіп, реттеуді үйренесің |
Амандасады |
|
https://lms.topiq.kz/library/work/5143797826191360?page=22
|
|
Ой қозғау. «Миға шабуыл» әдісі. |
Мұғалім төмендегі сұрақтарды оқушыларға қойып, суреттерді topiq.kz көрсетеді. Оқушылар ұжымдық үлгіде білгендері бойынша өз ойларын айтып,жазбаша жауап береді.
Мультипликация (лат. multіplіcatіo – көбею, жандандыру) – cурет салу арқылы немесе қуыршақтардың әрбір қозғалысын жеке кадрға түсіріп, оқиғаны ретімен көрсету өнері. Алғаш суретке жан бітірген суретші – бельгия лық Ж. Плато (1832 ж.). Қазақстандық мультипликация өнері «Қарлығаштың құйрығы неге айыр?» туындысынан бастау алады. Ол 1967 жылы түсірілген. |
|
Қалыптастырушы бағалау Мұғалім оқушыларды сабаққа қатысу белсенділігі мен сұрақтарға жауап беру деңгейіне қарай «Жапондық бағалау» әдісі арқылы бағалайды. |
topiq.kz Оқулық
|
|
Сабақтың ортасы (26 мин)
|
ІІ. Мағынаны ашу (білімді өзектендіру үшін). Оқулықпен жұмыс істеу. «Мәтінмен жұмыс» әдісі
|
|||
|
|
Топтық жұмыс
|
Дескриптор
|
Қалыптастырушы бағалау Топтағы оқушылар бір-бірінің сабаққа қатысу белсенділігіне және тапсырманы орындау деңгейіне қарай бір-бірін «Жапондық бағалау» әдісі арқылы бағалайды. |
Оқулық
Жұмыс дәптерлері |
|
|
Жұптық жұмыс 2-тапсырма.
|
Дескриптор . |
Қалыптастырушы бағалау Жұптағы оқушылар бір-бірінің сабаққа қатысу белсенділігіне әрі тапсырманы орындау деңгейіне |
Оқулық
Жұмыс дәптерлері |
|
7 мин |
Дәптермен жұмыс |
Құрастырған әңгімеге талдау жасап, жоспарын ұсынады. |
қарай бір-бірін «Жапондық бағалау» әдісі арқылы бағалайды. |
|
|
|
5 мин |
Жеке жұмыс
|
Дескриптор
|
сұраққа
сұраққа жауап |
Қалыптастырушы бағалау Оқушылар өздерінің сабаққа қатысу белсенділігіне әрі тапсырманы орындау деңгейіне қарай өзін- өзі «Жапондық бағалау» әдісі арқылы бағалайды. |
Оқулық
Жұмыс дәптерлері |
|
Сабақтың соңы 7 мин.
Сабақты бекіту. Рефлексия. |
|
|
|
|
|
|
Саралау. Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз қабілетті оқушылардың алдына қандай тапсырмалар қоясыз? |
Бағалау. Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау
|
|||
|
«Диалог және қолдау көрсету», «Тапсырма», «Жіктеу».
Саралау тапсырмаларды іріктеуді, белгілі бір оқушыдан күтілетін нәтижені, оқушыға жеке қолдау көрсетуде, оқу материалы мен ресурстарды оқушылардың жеке қабілеттерін ескере отырып әзірлеуді қамтиды. |
«Жапондық бағалау» әдісі |
Денсаулық сақтау технологиялары. Сабақта сергіту жаттығулары мен белсенді жұмыс түрлерін қолданамын. Осы сабақта қолданылатын Қауіпсіздік техникасы ережелерінің тармақтары орындалады. |
|||
|
Жалпы бағалау Сабақтың қандай екі аспектісі жақсы өтті? Оқыту туралы да, сабақ беру туралы да ойланыңыз. 1: Мәтін теруде ережелер түрінде беру 2: Оқушылардың ізденіс жұмыстарын қызығып орындауы Сабақты жақсартуға не жәрдемдесер еді? Оқыту туралы да, сабақ беру туралы да ойланыңыз. 1: Оқушы деңгейіне қарай тапсырмаларды бөлу 2: Дескрипторды өздеріне жасатқызып өздерін бағалауды қолға алу Мен сабақ кезінде, сынып немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/қиыншылықтары туралы нені анықтадым? Келесі сабақтарда неге назар аудару қажет? 1: Дескриптор бойынша бағалауды үнемі қолға алып отыру 2: Рефлексия бөліміндегі оқушы ойын толық тыңдап, бір -бірінің ойын толықтыруды қолға алу |
|||||

жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Сабақтың тақырыбы: 20-сабақ. Мәтіндегі иллюстрациялар
Сабақтың тақырыбы: 20-сабақ. Мәтіндегі иллюстрациялар
Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министірлігі
№54 жалпы орта білім беретін мектеп
Қысқа мерзімді жоспар
Сабақтың тақырыбы: 20-сабақ. Мәтіндегі иллюстрациялар
|
Бөлімі: |
Ұзақмерзімді жоспар тарауы: 3-бөлім. Роботтехника. Жоба (ортақ тақырыптар: «Өнер», «Көрнекті тұлғалар») |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Барлыбаева Г.К. |
|
Күні: |
|
|
Сыныбы: 3-Ж,Ғ |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Мәтіндегі иллюстрациялар |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
3.3.1.1 ақпарат іздеуді іске асыру (құжаттағы мәтін үзіндісі); 3.2.1.5 суреттерді мәтінге енгізіп, реттеу |
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушы үшін: Мәтіндік редакторда суреттерді енгізу мен реттеуді үйренеді. |
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының ісәрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақ басы 1-7 мин.
|
Сәлеметсіздерме! Бүгін, Мәтіндегі иллюстрациялар тақырыбын қарастырамыз Бүгінгі сабақта меңгеретініңіз: Мәтіндік редакторда суреттер енгізіп, реттеуді үйренесің |
Амандасады |
|
https://lms.topiq.kz/library/work/5143797826191360?page=22
|
|
Ой қозғау. «Миға шабуыл» әдісі. |
Мұғалім төмендегі сұрақтарды оқушыларға қойып, суреттерді topiq.kz көрсетеді. Оқушылар ұжымдық үлгіде білгендері бойынша өз ойларын айтып,жазбаша жауап береді.
Мультипликация (лат. multіplіcatіo – көбею, жандандыру) – cурет салу арқылы немесе қуыршақтардың әрбір қозғалысын жеке кадрға түсіріп, оқиғаны ретімен көрсету өнері. Алғаш суретке жан бітірген суретші – бельгия лық Ж. Плато (1832 ж.). Қазақстандық мультипликация өнері «Қарлығаштың құйрығы неге айыр?» туындысынан бастау алады. Ол 1967 жылы түсірілген. |
|
Қалыптастырушы бағалау Мұғалім оқушыларды сабаққа қатысу белсенділігі мен сұрақтарға жауап беру деңгейіне қарай «Жапондық бағалау» әдісі арқылы бағалайды. |
topiq.kz Оқулық
|
|
Сабақтың ортасы (26 мин)
|
ІІ. Мағынаны ашу (білімді өзектендіру үшін). Оқулықпен жұмыс істеу. «Мәтінмен жұмыс» әдісі
|
|||
|
|
Топтық жұмыс
|
Дескриптор
|
Қалыптастырушы бағалау Топтағы оқушылар бір-бірінің сабаққа қатысу белсенділігіне және тапсырманы орындау деңгейіне қарай бір-бірін «Жапондық бағалау» әдісі арқылы бағалайды. |
Оқулық
Жұмыс дәптерлері |
|
|
Жұптық жұмыс 2-тапсырма.
|
Дескриптор . |
Қалыптастырушы бағалау Жұптағы оқушылар бір-бірінің сабаққа қатысу белсенділігіне әрі тапсырманы орындау деңгейіне |
Оқулық
Жұмыс дәптерлері |
|
7 мин |
Дәптермен жұмыс |
Құрастырған әңгімеге талдау жасап, жоспарын ұсынады. |
қарай бір-бірін «Жапондық бағалау» әдісі арқылы бағалайды. |
|
|
|
5 мин |
Жеке жұмыс
|
Дескриптор
|
сұраққа
сұраққа жауап |
Қалыптастырушы бағалау Оқушылар өздерінің сабаққа қатысу белсенділігіне әрі тапсырманы орындау деңгейіне қарай өзін- өзі «Жапондық бағалау» әдісі арқылы бағалайды. |
Оқулық
Жұмыс дәптерлері |
|
Сабақтың соңы 7 мин.
Сабақты бекіту. Рефлексия. |
|
|
|
|
|
|
Саралау. Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз қабілетті оқушылардың алдына қандай тапсырмалар қоясыз? |
Бағалау. Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау
|
|||
|
«Диалог және қолдау көрсету», «Тапсырма», «Жіктеу».
Саралау тапсырмаларды іріктеуді, белгілі бір оқушыдан күтілетін нәтижені, оқушыға жеке қолдау көрсетуде, оқу материалы мен ресурстарды оқушылардың жеке қабілеттерін ескере отырып әзірлеуді қамтиды. |
«Жапондық бағалау» әдісі |
Денсаулық сақтау технологиялары. Сабақта сергіту жаттығулары мен белсенді жұмыс түрлерін қолданамын. Осы сабақта қолданылатын Қауіпсіздік техникасы ережелерінің тармақтары орындалады. |
|||
|
Жалпы бағалау Сабақтың қандай екі аспектісі жақсы өтті? Оқыту туралы да, сабақ беру туралы да ойланыңыз. 1: Мәтін теруде ережелер түрінде беру 2: Оқушылардың ізденіс жұмыстарын қызығып орындауы Сабақты жақсартуға не жәрдемдесер еді? Оқыту туралы да, сабақ беру туралы да ойланыңыз. 1: Оқушы деңгейіне қарай тапсырмаларды бөлу 2: Дескрипторды өздеріне жасатқызып өздерін бағалауды қолға алу Мен сабақ кезінде, сынып немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/қиыншылықтары туралы нені анықтадым? Келесі сабақтарда неге назар аудару қажет? 1: Дескриптор бойынша бағалауды үнемі қолға алып отыру 2: Рефлексия бөліміндегі оқушы ойын толық тыңдап, бір -бірінің ойын толықтыруды қолға алу |
|||||

шағым қалдыра аласыз
Тапсырмалар:



3-












