|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Дүниетану |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
Құндылықтар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: |
4 сынып |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№6 сабақ. Мектептегі өзін өзі басқару |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
4.1.2.1 мектептің өзін-өзі басқару ұйымына мүше болу жолдарын түсіндіру |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Өзін өзі басқару дегеннің не екенін білетін болады Мектептегі өзін өзі басқару ұйымының құрамына өту жолдарын түсіндіреді |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтар |
Ар-ұят:Өзін отбасының,сыныптың, мектептің,қоғамның, Отанның бір мүшесі екенін сезіну |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 22 минут Сабақты қорыту 8минут Кері байланыс 5 минут |
Сабаққа дайындық жасау Психологиялық ахуалды жақсарту «Бұлтты күн» ойыны 1-бұлт: Сіз ұшақта отырсыз, Сіздің алдыңызда жылқы, артыңызда көлік тұр. Сіз қай жердесіз? (Әткеншек) 2-бұлт: Қаз, адам, қарақат! Осы үшеуін не байланыстырады? (А әрпі) 3-бұлт: Бұл санда қанша әріп бар болса, сонша сан бар. Ол қай сан? (Жүз) 4-бұлт: Иіс сезу мүшесі? (Мұрын) 5-бұлт: «Қанағат» сөзінде неше әріп бар? (7 әріп) Өткенді пысықтау «Кубизм» әдісі арқылы,оқушылардың білімдерін тексеру. Отбасы бюджеті дегеніміз не? (кесте түрінде бір айға жасалатын отбасылық кірістер мен шығыстардың есебі )
Кірістер
Тақырыпты ашу Мектептегі өзін-өзі басқару ұйымы-мектеп кеңесі деп атайды олар,мектеп оқушылары да болады. Егер де бір мәселе туындаса мектеп кеңесіне барып жүгінуге болады.Егер сендер іс-шара ұйымдастырғыларың келсе, мектеп кеңесі мен ақылдасасыңдар. Өзін-өзі басқару ұйымының атқаратын жұмыстары: - Интелектуалды сайыстар өткізу; - Мереке күндерін өткізу; - Мектепішілік газет-журналдар шығару; - Іс-шараларға жауапкершілікпен қатынасу; Жаңа тақырып Жаңа тақырыпты бастамастан бұрын,барлығымыз бейнебаянға назарымызды аударайықшы. Бейнеролик бойынша сұрақтар. -Мектеп дегеніміз-қоғамның шағын үлгісі іспетті дегенді қалай түсінесіңдер? -Мектепте жүргеннен-ақ сендер нені үйренесіңдер? -Мектеп кеңестері не үшін сайланған? «Ашық микрофон» әдісі «Мектептегі өзін өзі басқару үлгісі» кестесі бойынша жұмыс туралы ойларыңды айтыңдар -Бұл ұйым қандай жұмыстар атқарады? Жауап: Комитеттер арқылы спорт, мәдениет,білім салаларын басқара алады ФС тапсырмасы «Пікірталас» әдісі Егер өз мектебіңді басқаратын болсаң, нені өзгертер едің? Ал сенің сыныптастарың , ата-анаң, мұғалімдерің мектеп тәртібіне өзгерістер енгізе ала ма? ЕБҚ Сен мектепті басқарсаң не істер едің? ЕҚБ Шығармашылық тапсырма Мұғалімдердің, бастауыш сынып оқушыларының, мектеп директорынан сұхбат алатын сұрақтар даярлау. Үй тапсырмасы «Мектеп- қоғамның шағын үлгісі» тақырыбына шығарма жазып келу
|
Тақтаға бұлт басқан күннің суреті ілінеді . Әр бұлтта тапсырмалар берілген .Соларды орындау барысында күннің көзі ашылады
Есеп жазады Жауап: ( Азық-түлікке, оқу құралдарына, киім-кешекке, балабақшаға жұмсалады.) Мектептегі өзін-өзі басқару ұйымы туралы ойларын ортаға салады Сұрақтарға жауап береді Өз ойларын айтады Пікірталасқа қатысады Жеке жұмыс жүргізеді Үй тапсырмасын алады Кері байланыс жасайды |
Мақтап, мадақтап отыру ҚБ: «Банкомат» әдісі
Дескриптор: Отбасы бюджеті туралы біледі-1б Отбасының кіріс-шығысына есеп бере алды-1б
Дескриптор: Мектептегі өзін-өзі басқару ұйымы туралы біледі-1б Өзін-өзі басқару ұйымының жұмысы туралы түсінігі бар-1б Дескриптор: Мектеп өмірі жайлы біледі-1б Мектептің өзін-өзі басқару ұйымына мүше болу жолдарын түсіндірді.-1б Дескриптор. Мектеп өміріне қызығатынын көрсетті-1б Өзін өзі бассқару ұйымына мүше болуға дайын екендіктерін білдірді-1б Дескриптор: Өз ойын еркін жеткізді-1б
ЖИ арқылы жасау
ЖИ арқылы жасау
Бөлісу 1 - айлық Материал тарифі-96% жеңілдік 00 05 00 ҚМЖ
Ашық сабақ
Тәрбие сағаты
Презентация
БЖБ, ТЖБ тесттер
Көрнекіліктер
Балабақшаға арнарлған құжаттар
Мақала, Эссе
Дидактикалық ойындар
және тағы басқа 400 000 материал
Барлық 400 000 материалдарды шексіз жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз 1 990 ₸ 49 000₸ 1 айға қосылу Материалға шағымдану Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Жариялаған: Ағажан Аружан ӘбілғазықызыШағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз Сабақтың тақырыбы: №6 сабақ. Мектептегі өзін өзі басқару 4 сынып
Тақырып бойынша 11 материал табылды
Сабақтың тақырыбы: №6 сабақ. Мектептегі өзін өзі басқару 4 сыныпМатериал туралы қысқаша түсінік
Қысқа мерзімді жоспар 4 сынып Дүниетану
Материалдың қысқаша нұсқасы
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||















