|
Бөлім: |
ІІІ БӨЛІМ PYTHON тілінде программалау |
|
|
Педагогтің Т.А.Ә. |
Тортаева Айжан Жангуттиевна |
|
|
Күні: 12. |
|
|
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Арифметикалық өрнектердің жазылу ережелері |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
6.3.2.1 Python тіліндегі сызықтық алгоритмдерді жазу; |
|
|
Сабақтың мақсаттары |
Python тілінде сызықтық алгоритмдерді программалайды. |
|
|
Құндылықтарға баулу: |
«Мәңгілік ел» жалпыұлттық идеясы бойынша «Жалпыға бірдей еңбек қоғамы» құндылығына баулу. Бұл арқылы оқушыларда шығармашылық және сын тұрғысынан ойлауы, функционалдық сауаттылығы, қарым-қатынас жасау қабілеті мен жауапкершілігі артады. Сонымен қатар өмір бойы оқуға, еңбек етуге, Қазақстандық патриотизм және азаматтық жауапкершілікке деген дағдысы қалыптасады. |
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 10 минут |
Ұйымдастыру кезеңі: 1) Оқушылармен сәлемдесу, сабаққа қатысуды тексеру.2) Психологиялық тұрғыдан қолайлы атмосфера құру үшін "Қал қалай осылай" әдісі қолданылады. Оқушылар іс қимыл арқылы кері байланыс жауап қайырады1.Қал қалай ? – осылай2.Жүріс қалай? Осылай.3.Жүгіріс қалай? Осылай .4.Ұйқы қалай? Осылай5.Көңіл күй қалай? Осылай деп жауап қайтарып көңіл-күйлерін көтереді.
Топқа бөлу: «Wordwall» платформасмен екі топқа бөлу
3) «Bingo» арқылы үй тапсырмасын тексеру.Өткенді қайталау:
|
Оқушылар амандасады Оқушылар сұрақтарға жауап беру арқылы іс-қимылмен көңіл күйлерін білдіреді Топқа бөлінеді Оқушылар асықта берілген сұрақтарға жауап береді |
10 баллдық жүйе Дескриптор: -Сұрақтарға жауап береді 1б |
Оқулық Презентация Асықтар суреті Презентация |
|
Сабақтың ортасы 10 минут |
Жаңа сабақ.
Жаңа сабақты презентация және бейнежазбаны сілтеме арқылы оқушыларға түсіндіру. https://youtu.be/Cpw_s2-uO4M?feature=shared
|
Youtube браузері арқылы бейнежазбаны тамашалайды Жаңа сабақпен таныс ады |
|
https://youtu.be/Cpw_s2-uO4M?feature=shared Ақпараттық мәтіндер |
|
Тапсырмаларды орындау 15 минут |
Практикалық тапсырмалар Топтық тапсырма
.Жұптық тапсырма
Жеке тапсырма. Компьютерде орында
Бекіту тапсырмасы https://learningapps.org/watch?v=pwe8bqphc22
|
Топ болып тапсырманы орындайды Кестені толтырады Оқушылар жұптасып тапсырманы орындайды Программада есептер шығарады Платформаға кіріп, өрнектерді сәйкестендіреді |
Дескриптор: - сұрақтарға дұрыс жауап береді 2балл Дескриптор: - Python тілінде есептің нәтижесі мен берілуін жазады 2балл Дескриптор: - Python тілінде есептер шығарады 3 балл Дескриптор: -өрнектерді дұрыс сәйкестендіреді 2 баллдан |
Компьютер Оқулық Тарапа қағаз Оқулық Тарапа қағаз Компьютер Оқулық https://learningapps.org/view17530434 |
|
Сабақтың соңы 3 минут |
Кері байланыс: https://wordwall.net/ru/resource/83362190
|
Оқушылар кері байланысты ауызша береді. |
|
https://wordwall.net/ru/resource/83362190 |
|
Үй тапсырмасы |
|
Оқушылар дәптерлеріне жазып алады. |
|
Күнделік |
Рефлексия
12 ақпан күні информатика пәнінен «Арифметикалық өрнектердің жазылу ережелері» тақырыбында 6 «Б» сыныбымен ашық сабақ өттім . Оқу мақсаттары: 6.3.2.1 Python тіліндегі сызықтық алгоритмдерді жазу.
Ұйымдастыру кезеңінде оқушылармен амандасып психологиялық тұрғыдан қолайлы атмосфера құрып "Қал қалай осылай" әдісі қолдандым, оқушылар іс-қимыл арқылы өз көңіл – күйлерін көтерді. Оқушыларды «Wordwall» платформасымен екі топқа бөлдім. «Bingo» ойыны арқылы өткен тақырыпты қайталап үй тапсырмасына жауап беріп бағалау парағына топ басшысы бағалап отырды. «Адасқан сөздер» әдісін қолдану арқылы жаңа тақырыпты аштым. Жаңа тақырыппен оқу мақсатымен таныстырдым .Жаңа сабақты жасанды интеллекті мен тақырыппен және оқу мақсаты таныстырылып, бейне сабақпен жалғасып тақырыпқа сай ақпарат берілді. Оқушылар. арифметикалық қосу,азайту, көбейту, бөлу және бүтін сан мен дәрежелеу амалдарымен мысалдарды компьютерде орындап нәтижесін тексерді. Сабақ ортасында топтық жұмыс жасады, екі топ өздеріне берілген тапсырмаларын орындап таныстырды. Жұптық жұмысқа дәптерге орындайық бөлімінде берілген тапсырманы жазды. Жеке жұмысқа оқушыларға компьютерде орындайық бөліміндегі берілген есепті python программасында практикалық жұмыс жасап нәтижесін көрсетіп топ басшылары бағалап отырды.Сабақты бекіту https://learningapps.org/watch?v=pwe8bqphc22 платформасында өткен тақырыпқа қатысты тапсырмаларды сәйкестендіріп, сабақтан алған білімдерін көрсетті. Кері байланысқа «Wordwall» платформасында бүгінгі сабақта не үйренді ,қандай қиындық туғызғанын сәттерін атап айтып, бүгінгі сабақ қандай жетістікке жеткенін айтып өз ойларын еркін жеткізіп, аузша кері байланыс жасады. Топ басшылары бағалау парағында оқушылардың баллын қойып бағалады. Сабақ өз мақсатына жетті.




жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Сабақтың тақырыбы Арифметикалық өрнектердің жазылу ережелері
Сабақтың тақырыбы Арифметикалық өрнектердің жазылу ережелері
|
Бөлім: |
ІІІ БӨЛІМ PYTHON тілінде программалау |
|
|
Педагогтің Т.А.Ә. |
Тортаева Айжан Жангуттиевна |
|
|
Күні: 12. |
|
|
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Арифметикалық өрнектердің жазылу ережелері |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
6.3.2.1 Python тіліндегі сызықтық алгоритмдерді жазу; |
|
|
Сабақтың мақсаттары |
Python тілінде сызықтық алгоритмдерді программалайды. |
|
|
Құндылықтарға баулу: |
«Мәңгілік ел» жалпыұлттық идеясы бойынша «Жалпыға бірдей еңбек қоғамы» құндылығына баулу. Бұл арқылы оқушыларда шығармашылық және сын тұрғысынан ойлауы, функционалдық сауаттылығы, қарым-қатынас жасау қабілеті мен жауапкершілігі артады. Сонымен қатар өмір бойы оқуға, еңбек етуге, Қазақстандық патриотизм және азаматтық жауапкершілікке деген дағдысы қалыптасады. |
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 10 минут |
Ұйымдастыру кезеңі: 1) Оқушылармен сәлемдесу, сабаққа қатысуды тексеру.2) Психологиялық тұрғыдан қолайлы атмосфера құру үшін "Қал қалай осылай" әдісі қолданылады. Оқушылар іс қимыл арқылы кері байланыс жауап қайырады1.Қал қалай ? – осылай2.Жүріс қалай? Осылай.3.Жүгіріс қалай? Осылай .4.Ұйқы қалай? Осылай5.Көңіл күй қалай? Осылай деп жауап қайтарып көңіл-күйлерін көтереді.
Топқа бөлу: «Wordwall» платформасмен екі топқа бөлу
3) «Bingo» арқылы үй тапсырмасын тексеру.Өткенді қайталау:
|
Оқушылар амандасады Оқушылар сұрақтарға жауап беру арқылы іс-қимылмен көңіл күйлерін білдіреді Топқа бөлінеді Оқушылар асықта берілген сұрақтарға жауап береді |
10 баллдық жүйе Дескриптор: -Сұрақтарға жауап береді 1б |
Оқулық Презентация Асықтар суреті Презентация |
|
Сабақтың ортасы 10 минут |
Жаңа сабақ.
Жаңа сабақты презентация және бейнежазбаны сілтеме арқылы оқушыларға түсіндіру. https://youtu.be/Cpw_s2-uO4M?feature=shared
|
Youtube браузері арқылы бейнежазбаны тамашалайды Жаңа сабақпен таныс ады |
|
https://youtu.be/Cpw_s2-uO4M?feature=shared Ақпараттық мәтіндер |
|
Тапсырмаларды орындау 15 минут |
Практикалық тапсырмалар Топтық тапсырма
.Жұптық тапсырма
Жеке тапсырма. Компьютерде орында
Бекіту тапсырмасы https://learningapps.org/watch?v=pwe8bqphc22
|
Топ болып тапсырманы орындайды Кестені толтырады Оқушылар жұптасып тапсырманы орындайды Программада есептер шығарады Платформаға кіріп, өрнектерді сәйкестендіреді |
Дескриптор: - сұрақтарға дұрыс жауап береді 2балл Дескриптор: - Python тілінде есептің нәтижесі мен берілуін жазады 2балл Дескриптор: - Python тілінде есептер шығарады 3 балл Дескриптор: -өрнектерді дұрыс сәйкестендіреді 2 баллдан |
Компьютер Оқулық Тарапа қағаз Оқулық Тарапа қағаз Компьютер Оқулық https://learningapps.org/view17530434 |
|
Сабақтың соңы 3 минут |
Кері байланыс: https://wordwall.net/ru/resource/83362190
|
Оқушылар кері байланысты ауызша береді. |
|
https://wordwall.net/ru/resource/83362190 |
|
Үй тапсырмасы |
|
Оқушылар дәптерлеріне жазып алады. |
|
Күнделік |
Рефлексия
12 ақпан күні информатика пәнінен «Арифметикалық өрнектердің жазылу ережелері» тақырыбында 6 «Б» сыныбымен ашық сабақ өттім . Оқу мақсаттары: 6.3.2.1 Python тіліндегі сызықтық алгоритмдерді жазу.
Ұйымдастыру кезеңінде оқушылармен амандасып психологиялық тұрғыдан қолайлы атмосфера құрып "Қал қалай осылай" әдісі қолдандым, оқушылар іс-қимыл арқылы өз көңіл – күйлерін көтерді. Оқушыларды «Wordwall» платформасымен екі топқа бөлдім. «Bingo» ойыны арқылы өткен тақырыпты қайталап үй тапсырмасына жауап беріп бағалау парағына топ басшысы бағалап отырды. «Адасқан сөздер» әдісін қолдану арқылы жаңа тақырыпты аштым. Жаңа тақырыппен оқу мақсатымен таныстырдым .Жаңа сабақты жасанды интеллекті мен тақырыппен және оқу мақсаты таныстырылып, бейне сабақпен жалғасып тақырыпқа сай ақпарат берілді. Оқушылар. арифметикалық қосу,азайту, көбейту, бөлу және бүтін сан мен дәрежелеу амалдарымен мысалдарды компьютерде орындап нәтижесін тексерді. Сабақ ортасында топтық жұмыс жасады, екі топ өздеріне берілген тапсырмаларын орындап таныстырды. Жұптық жұмысқа дәптерге орындайық бөлімінде берілген тапсырманы жазды. Жеке жұмысқа оқушыларға компьютерде орындайық бөліміндегі берілген есепті python программасында практикалық жұмыс жасап нәтижесін көрсетіп топ басшылары бағалап отырды.Сабақты бекіту https://learningapps.org/watch?v=pwe8bqphc22 платформасында өткен тақырыпқа қатысты тапсырмаларды сәйкестендіріп, сабақтан алған білімдерін көрсетті. Кері байланысқа «Wordwall» платформасында бүгінгі сабақта не үйренді ,қандай қиындық туғызғанын сәттерін атап айтып, бүгінгі сабақ қандай жетістікке жеткенін айтып өз ойларын еркін жеткізіп, аузша кері байланыс жасады. Топ басшылары бағалау парағында оқушылардың баллын қойып бағалады. Сабақ өз мақсатына жетті.




шағым қалдыра аласыз



























