Сабақтың тақырыбы: Балаларға арналған түнгі іш көйлек түрлері.

Тақырып бойынша 11 материал табылды

Сабақтың тақырыбы: Балаларға арналған түнгі іш көйлек түрлері.

Материал туралы қысқаша түсінік
Түнгі іш көйлектің негізгі сызбасында қарапайым модельдеуді орындау.
Материалдың қысқаша нұсқасы

1 «ӨРКЕН» арнайы мектеп-интернаты

Еңбек баулу пəні мұғалімі Акмаканова Майра Кошкарбаевна

Сабақтың тақырыбы: Балаларға арналған түнгі іш көйлек түрлері.

Оқу мақсаттары 9.2.1.1.түнгі іш көйлектің иығына тігіс түсірмей сызбасын құрастыру;

9.2.1.2 сызбаның масштабын нұсқау бойынша орындау;

9.2.1.3 түнгі іш көйлектің негізгі сызбасында қарапайым модельдеуді орындау.

Сабақ мақсаттары II- деңгей түнгі іш көйлектің сызбасын сызады; Орта деңгей түнгі іш көйлекті қадағалау арқылы сызады; IV деңгей түнгі іш көйлекті мұғалімнің көмегімен сызады.

Түзету-дамытушылық Шəкірттерді өздігінен қол еңбегімен шұғылдануға, саусақ моторикасын дамыту, əдемілікті сезіне білу,сөйлеу қабілетін дамыту,толық жауап беруіге, шапшаңдыққа баулу. Ресурстар А4 қағазы, сызғыш, өшіргіш, қалам, қайшы.

Бағалау критерийлері Түнгі іш көйлек түрімен танысады . Сызбасын дайындайды

Тілдік мақсат Жа ң а с ө з д е р : т ү н г і і ш к ө й л е к , сыз б а

Құндылықтарды дамыту Басқалардың ойын құрметтеу,өмірде өзара қарымқатынаста дұрыс əрекет жасай білу құндылығының адамгершілік ретіндегі маңызын ашу.Өзіне пайдалы іспен айналысу

Алдыңғы оқу Еңбек заттары туралы жалпы мəлімет.

Сабақтың барысы. 1.Сəлемдесу.

2.Психолгиялық дайындық. «Сəттілік баспалдағы»

Біз бүгін сабақты көңілді өткіземіз.(оң қолдарын көтеру)

Бір-біріміді сыйлаймыз, тыңдаймыз. (сол қолдарын көтеру) Б

із бүгінгі сабақта жақсы нəтежиеге жетеміз.(екі қолдарын шапалақтау)

Біз бір-бірімізбен до спыз жəне əрқашан біргеміз.(қолдарын біріктіріп жоғары көтереді) Жақсы,сабаққа дайын болсақ жақсы көңіл-күймен сабағымызды бастайық.

3.Үй тапсырма «Алма ағашы жемісі» əдісі

Үй тапсырмасын сұрау. Алма ағашында алмалар жарты болып ілініп тұр.Онда сұрақтар жазылған. Жұмыс столында жартысы жауап түрінде жатады. Оқушы алманың жауабын тауып, түсін тауып алманы толықтырады.

1.Тігін өндірісінде кімдер жұмыс жасайды?

Тігін өндірісінде; модьелер, пішушу, тігінші, үтіктеуші жұмыс істейді

2.Модельер деген кім? Модельер-бұйым үлгісін жасайды?

3.Пішуші деген кім? Пішуші үлгі бойынша бұйымды пішеді.

4.Тігінші, үтіктеуші деген кім? Тігінші пішілген мата бөлшектерін тігіп біріктіреді. Үт і к т еуші д а йын б ұ йымды ү т і к т е й д і.

Кері байланыс:Жарайсыңдар!

Жаңа сабақ. Ортасы Балаларға арналған түнгі іш көйлек түрлері өте көп. Түнгі көйлек ыңғайлы жату үшін, денеге шақ, қозғалысқа кедергі жасамайтын болуы керек. Түнгі іш көйлек жеңіл мақта, жібек фланель т.б. матадан тігіледі Балаларға арналған түнгі іш көйлек түрлері өте көп. Түнгі іш көйлек ыңғайлы жату үшін, денеге шақ, қозғалысқа кедергі жасамайтын болуы керек. Түнгі іш көйлек жеңіл мақта, жібек, фланель матадан тігіледі. Түнгі іш көйлек гигиеналық талаптарға сай,əдемі, ашық түсті, ауа өткізгіш, оңай жуылатын мата болу керек. Түнгі іш көйлек түрлі түсті, түрлі текстуралы матадан тігілуі ,пішімі бойынша күрделі немесе классикалық түрде қарапайым болуы мүмкін .Киілетін жағдайға қарай моделі мен матасы өзгеруі мүмкін, ал пішіні мен фасоны сəн бағытымен айқындалады Түнгі іш көйлектің құрылымының негізі екі бөлшектен тұрады; алдыңғы бой, арты бой. Алдыңғы бойдың арты бойдан айырмашылығы мойын ойындысының тереңдігімен ерекшеленеді. Жобаны орындауда бұйымның нобайын салу, сонымен қатар сызбасын сызу. Қағаз бетіне түсіру.

Соңы Сарамандық жұмыс.

Жаңа тақырыпты сұрақ-жауап -Түнгі іш көйлек не үшін керек? Түнде жатқанда киеді.

-Түнгі іш көйлек қандай матадан тігеді?

Мақта,жібек матадан тігеді?

-Түнгі іш көйлекке қандай талаптар қояды?

Түнгі іш көйлек арзан, тартымды, тым күрделі емес, ауа өткізгіш, берік те жеңіл болу керек.

-Түнгі іш көйлекке қандай түстерді таңдаған дұрыс ? Ашық түстер.

Түнгі іш көйлектің сызбасын тұрғызу « Досым, сыныптасым»əдісімен бір-біріне көмектесу. 2.Дескриптор: Еңбек еткен — мұратқа жеткен.

Кері байланыс: Сабақ жақсы өтті.Бəріңе рахмет!

Бағалау Смайликтер арқылы бағалау

Рефлекция

-Оқу мақсаты орындалды ма?

-Сабақ қандай деңгейде өтті?

-Бүгін оқушылар не үйренді?

Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
11.01.2025
197
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі