Тақырыбы: Бау-бақша. Жемістер.
Мақсаты:Бақша мен бақтағы үлкендердің еңбегімен таныстыру.Оқушылардың сөздік қорын молайту, логикалық ойлау қабілеттерін дамыту.Үлкендердің еңбегін бағалауға тәрбиелеу.
Сабақтың әдісі: Саяхат сабақ.
Көрнекілігі: Мазмұнды суреттер.
Сабақтың барысы:
1.Ұйымдастыру кезеңі: Амандасу.
Сәлеметсіздерме балалар!
Балалар, сабаққа дайындалайық.Балаларды сабақ барысына даярлау.
II. Негізгі бөлім:
Жаңа сабақ: -Балалар жемістер жылдың қай мезгілінде өседі?
-Жазда.
Көңілді бақша
Шалып едім бақшаны,
Жемістер деген сөзге сөйлем құрастырайық.
Балаларға Жемістердің суретін көрсетіп салдыру.
Сергіту сәті:Ақ қанатты көбелек, Көк қанатты көбелек,
Қызыл қанат көбелек, Бақшамызға келе кет.
Көбелек-ау көбелек,Бақшамызға қона кет.
Дәптерлеріңе салынған жемістердің қайсысы қышқыл екенін айтып бер.
Тыныштық сәті
-балалар денелерінді түзу ұстап, бастарыңды жоғары көтеріп , ыңғайланып отырындар. Көздеріңді жұмсандар да болады. Ауаны Терең жұтиып еркін тыныс алыңдар өздеріннің тыныс алуларыңды бақылап бақытқа махаббат пен тыныштыққа толы таза, шипалы ауаның тұла бойларына толғанын сезініңдер.Ал енді көздеріңді ашсаңдар да болады.
Кандай сурет артық?
қызғалдақ, түймедақ, слива, раушан, бақбақ.
өзен,көл, теңіз, көпір, .
қуыршақ,тас,доп.
үстел, клем, табурет.
тауық, әтеш,бүркіт,қаз, күркетауық.
дөңгелек, үшбұрыш, төртбұрыш, таяқша, шаршы.
ақжарқын, шапшаң, дәмді, жылдам
Дидактикалық ойын: «Қандай шырын дайындаймыз?».
Жемістердің қандай түрлерін білесіңдер?
(Шикі, қайнатылған,піскен, кептірілген)
Жемістерден қандай тағамдар жасалады?
(шырын,джем,компот.)
Қортындылау: Жұмбақ жасыру.
«Ағашта өседі,көп өнім береді» (Жемістер).
«Домаланған ала бас, дәмді шырын даяр ас!» (Қарбыз).
Жүректен жүрекке
Балалар бір-бірінің қолдарынан ұстап, шеңбер құрып тұрады. Олардың ішінен біреуі «Мен сені жақсы көремін» деп көршісінің атын айтып, қолынан қысады. Жақсы көруді қабылдаушы оған күлімдеп жауап береді және соны өз көршісіне қайталайды. Осы айналым аяқталғаннан кейін тәрбиеші балаларға өзіміздің жақсы ниетімізді басқаға білдіргенде, оның сөзсіз өзімізге қайтып оралатынын түсіндіреді.
Мұғалім - дефектолог
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Сабақтың тақырыбы: "Бау- бақша. Жемістер"
Сабақтың тақырыбы: "Бау- бақша. Жемістер"
Тақырыбы: Бау-бақша. Жемістер.
Мақсаты:Бақша мен бақтағы үлкендердің еңбегімен таныстыру.Оқушылардың сөздік қорын молайту, логикалық ойлау қабілеттерін дамыту.Үлкендердің еңбегін бағалауға тәрбиелеу.
Сабақтың әдісі: Саяхат сабақ.
Көрнекілігі: Мазмұнды суреттер.
Сабақтың барысы:
1.Ұйымдастыру кезеңі: Амандасу.
Сәлеметсіздерме балалар!
Балалар, сабаққа дайындалайық.Балаларды сабақ барысына даярлау.
II. Негізгі бөлім:
Жаңа сабақ: -Балалар жемістер жылдың қай мезгілінде өседі?
-Жазда.
Көңілді бақша
Шалып едім бақшаны,
Жемістер деген сөзге сөйлем құрастырайық.
Балаларға Жемістердің суретін көрсетіп салдыру.
Сергіту сәті:Ақ қанатты көбелек, Көк қанатты көбелек,
Қызыл қанат көбелек, Бақшамызға келе кет.
Көбелек-ау көбелек,Бақшамызға қона кет.
Дәптерлеріңе салынған жемістердің қайсысы қышқыл екенін айтып бер.
Тыныштық сәті
-балалар денелерінді түзу ұстап, бастарыңды жоғары көтеріп , ыңғайланып отырындар. Көздеріңді жұмсандар да болады. Ауаны Терең жұтиып еркін тыныс алыңдар өздеріннің тыныс алуларыңды бақылап бақытқа махаббат пен тыныштыққа толы таза, шипалы ауаның тұла бойларына толғанын сезініңдер.Ал енді көздеріңді ашсаңдар да болады.
Кандай сурет артық?
қызғалдақ, түймедақ, слива, раушан, бақбақ.
өзен,көл, теңіз, көпір, .
қуыршақ,тас,доп.
үстел, клем, табурет.
тауық, әтеш,бүркіт,қаз, күркетауық.
дөңгелек, үшбұрыш, төртбұрыш, таяқша, шаршы.
ақжарқын, шапшаң, дәмді, жылдам
Дидактикалық ойын: «Қандай шырын дайындаймыз?».
Жемістердің қандай түрлерін білесіңдер?
(Шикі, қайнатылған,піскен, кептірілген)
Жемістерден қандай тағамдар жасалады?
(шырын,джем,компот.)
Қортындылау: Жұмбақ жасыру.
«Ағашта өседі,көп өнім береді» (Жемістер).
«Домаланған ала бас, дәмді шырын даяр ас!» (Қарбыз).
Жүректен жүрекке
Балалар бір-бірінің қолдарынан ұстап, шеңбер құрып тұрады. Олардың ішінен біреуі «Мен сені жақсы көремін» деп көршісінің атын айтып, қолынан қысады. Жақсы көруді қабылдаушы оған күлімдеп жауап береді және соны өз көршісіне қайталайды. Осы айналым аяқталғаннан кейін тәрбиеші балаларға өзіміздің жақсы ниетімізді басқаға білдіргенде, оның сөзсіз өзімізге қайтып оралатынын түсіндіреді.
Мұғалім - дефектолог
шағым қалдыра аласыз













