6-бөлім: Биотехнология және гендік инженерия
|
МЕКТЕП: №156 жалпы білім беретін мектеп |
||||||
КҮНІ: 11.02.2026 жыл |
Мұғалім: Абдрахманова Г.Е. |
||||||
СЫНЫП: 9«А» |
Қатысқандар : 15 |
|
|||||
Сабақтың тақырыбы: |
Биотехнология және денсаулық |
||||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
9.3.1.1 жинақталған материалдар негізінде көзделген мақсатқа сәйкес ауызша және жазбаша мәтіндер үшін күрделі жоспар құру; 9.4.4.3 сабақтас құрмалас сөйлемдердің мағыналық түрлерін ажырата білу, түрлендіріп қолдану |
||||||
Сабақ мақсаты |
Барлық оқушылар: Биотехнология туралы еңбектерден алынған деректерді дәлел ретінде қолданады, авторына сілтеме жасайды;сабақтас құрмалас сөйлемдердің мағыналық түрлерін ажырата біледі. Көпшілігі:Биотехнология туралы еңбектерден алынған деректерді дәлел ретінде қолданады, авторына сілтеме жасайды, ой тұжырымдайды;сабақтас құрмалас сөйлемдердің мағыналық түрлерін ажырата біледі, түрлендіріп қолданады. Кейбір оқушылар: Биотехнология туралы еңбектерден алынған деректерді дәлел ретінде қолданады, авторына сілтеме жасайды, өз көзқарасын танытады;сабақтас құрмалас сөйлемдердің мағыналық түрлерін ажырата біледі, түрлендіріп қолданады, салалас құрмалас сөйлемдерді қатыстырып мәтін құрайды. |
||||||
Жоспар: |
|||||||
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
Сабақтың басы
Сабақтың ортасы
|
Сабақтың барысы:
І. Ұйымдастыру кезеңі
Сынып оқушылары түгенделеді. Сабаққа назары аударылады. мақсаты хабарланады.
Үй тапсырмасын сұрау. 13-тапсырма. «Ағарған ішкен азбайды» тақырыбы бойынша эссе жазу
Қызығушылықты ояту. «ПАЗЛ» әдісі бойынша
Сабақтың тақырыбы, оқу мақсаты, сабақ мақсаты, бағалау критерийлері таныстырылады. Бүгінгі сабақта қолданылатын бағалау түрлері
2-топ Тыңдалым. Диск тыңдату. 4-тапсырма. Топқа бірігіңдер. Болашақта медицинада қандай жаңалықтар болуы мүмкін екенін постер арқылы көрсетіңдер. Екі топ «baamboozle» арқылы тест шешу. Сергіту сәтіне «Сәттілік серігің болсын!» ойын түрі. Сұраққа жауап бере отырып, сыйлық алу. «Ағаш» әдісі арқылы жапырақтарын ілу. Алдыңғы сабақты пысықтау.
Сабақтас құрмалас сөйлемдердің жасалуымен оқып, танысады.
7-тапсырма. Шартты бағыныңқылы сөйлемдерді толықтырып жаз және синтаксистік талдау жаса.
|
Оқушылар тұрған орындарында үй тапсырмасын оқиды.
Берілген сұрақтың жауабын айтып, пазлдарды ашамыз
Сабақтың тақырыбын болжайды
Топ ережесімен танысу Топ басшысына бағыну. Белсенді болу. Бір-бірін тыңдау, өз пікірімен ашық бөлісу, басқалардың пікіріне құрметпен қарау. Уақыт шегінде жұмыс жасау. Оқушылар мәтінді түсініп оқып, дәлелдеп, биотехнологияның адамзат өміріндегі атқаратын рөлі туралы ойталқы өткізеді.
Оқушылар грамматикалық тақырыпты меңгереді.
Грамматикалық тақырып бойынша тапсырмалар орындайды.
|
«Білім шыңы» көрнекілік А2 |
«Білім шыңы» көрнекілік А2
Мақсаты: Оқушылар тыңдау дағдыларын дамытуға бағытталады, сондай-ақ барлық оқушылардың қатыстырылуы арқылы сабаққа белсенділігі артады. Саралау: Бұл жерде саралаудың «Жіктеу» тәсілі қолданылады. Оқушылардың оқуға деген қызығушылығын арттыру мақсатында мүмкіндігінше оларға таңдау еркіндігі беріледі.
«Білім шыңы» көрнекілік А2
|
|||
Сабақтың соңы
|
Үй тапсырмасы: Биотехнология ғылымына үлес қосқан ғалымдардың өмір жолын зерттеп, эссе жазыңдар. |
|
|||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Сабақтың тақырыбы: "Биотехнология және денсаулық"
6-бөлім: Биотехнология және гендік инженерия
|
МЕКТЕП: №156 жалпы білім беретін мектеп |
||||||
КҮНІ: 11.02.2026 жыл |
Мұғалім: Абдрахманова Г.Е. |
||||||
СЫНЫП: 9«А» |
Қатысқандар : 15 |
|
|||||
Сабақтың тақырыбы: |
Биотехнология және денсаулық |
||||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
9.3.1.1 жинақталған материалдар негізінде көзделген мақсатқа сәйкес ауызша және жазбаша мәтіндер үшін күрделі жоспар құру; 9.4.4.3 сабақтас құрмалас сөйлемдердің мағыналық түрлерін ажырата білу, түрлендіріп қолдану |
||||||
Сабақ мақсаты |
Барлық оқушылар: Биотехнология туралы еңбектерден алынған деректерді дәлел ретінде қолданады, авторына сілтеме жасайды;сабақтас құрмалас сөйлемдердің мағыналық түрлерін ажырата біледі. Көпшілігі:Биотехнология туралы еңбектерден алынған деректерді дәлел ретінде қолданады, авторына сілтеме жасайды, ой тұжырымдайды;сабақтас құрмалас сөйлемдердің мағыналық түрлерін ажырата біледі, түрлендіріп қолданады. Кейбір оқушылар: Биотехнология туралы еңбектерден алынған деректерді дәлел ретінде қолданады, авторына сілтеме жасайды, өз көзқарасын танытады;сабақтас құрмалас сөйлемдердің мағыналық түрлерін ажырата біледі, түрлендіріп қолданады, салалас құрмалас сөйлемдерді қатыстырып мәтін құрайды. |
||||||
Жоспар: |
|||||||
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
Сабақтың басы
Сабақтың ортасы
|
Сабақтың барысы:
І. Ұйымдастыру кезеңі
Сынып оқушылары түгенделеді. Сабаққа назары аударылады. мақсаты хабарланады.
Үй тапсырмасын сұрау. 13-тапсырма. «Ағарған ішкен азбайды» тақырыбы бойынша эссе жазу
Қызығушылықты ояту. «ПАЗЛ» әдісі бойынша
Сабақтың тақырыбы, оқу мақсаты, сабақ мақсаты, бағалау критерийлері таныстырылады. Бүгінгі сабақта қолданылатын бағалау түрлері
2-топ Тыңдалым. Диск тыңдату. 4-тапсырма. Топқа бірігіңдер. Болашақта медицинада қандай жаңалықтар болуы мүмкін екенін постер арқылы көрсетіңдер. Екі топ «baamboozle» арқылы тест шешу. Сергіту сәтіне «Сәттілік серігің болсын!» ойын түрі. Сұраққа жауап бере отырып, сыйлық алу. «Ағаш» әдісі арқылы жапырақтарын ілу. Алдыңғы сабақты пысықтау.
Сабақтас құрмалас сөйлемдердің жасалуымен оқып, танысады.
7-тапсырма. Шартты бағыныңқылы сөйлемдерді толықтырып жаз және синтаксистік талдау жаса.
|
Оқушылар тұрған орындарында үй тапсырмасын оқиды.
Берілген сұрақтың жауабын айтып, пазлдарды ашамыз
Сабақтың тақырыбын болжайды
Топ ережесімен танысу Топ басшысына бағыну. Белсенді болу. Бір-бірін тыңдау, өз пікірімен ашық бөлісу, басқалардың пікіріне құрметпен қарау. Уақыт шегінде жұмыс жасау. Оқушылар мәтінді түсініп оқып, дәлелдеп, биотехнологияның адамзат өміріндегі атқаратын рөлі туралы ойталқы өткізеді.
Оқушылар грамматикалық тақырыпты меңгереді.
Грамматикалық тақырып бойынша тапсырмалар орындайды.
|
«Білім шыңы» көрнекілік А2 |
«Білім шыңы» көрнекілік А2
Мақсаты: Оқушылар тыңдау дағдыларын дамытуға бағытталады, сондай-ақ барлық оқушылардың қатыстырылуы арқылы сабаққа белсенділігі артады. Саралау: Бұл жерде саралаудың «Жіктеу» тәсілі қолданылады. Оқушылардың оқуға деген қызығушылығын арттыру мақсатында мүмкіндігінше оларға таңдау еркіндігі беріледі.
«Білім шыңы» көрнекілік А2
|
|||
Сабақтың соңы
|
Үй тапсырмасы: Биотехнология ғылымына үлес қосқан ғалымдардың өмір жолын зерттеп, эссе жазыңдар. |
|
|||||
шағым қалдыра аласыз


