|
Қысқа мерзімді жоспар |
||||||
|
Пән: қазақ тілі |
Бөлім: Жердегі климаттық өзгерістер. Д.Дефо «Робинзон Крузо» романы |
|||||
|
Күні: |
Педагогтің аты-жөні: |
|||||
|
Сынып: 7 |
Қатысқан оқушылар: Қатыспаған оқушылар : |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: Экологиялық сауаттылық |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
7.1.2.1 тыңдалған мәтіннің негізгі мазмұнын түсіну, ақпараттың өзектілігін анықтау; |
|||||
|
Сабақтың мақсаты : |
Тыңдалған мәтіннің негізгі мазмұнын түсінеді, ақпараттың өзектілігін анықтайды |
|||||
|
Тілдік мақсаттар |
Өзгеру, үрей туғызу, болжау, жалыну, жағдай жасау, кері әсер, жағымды әсер, ауылшаруашылығы, құрдымға жіберу |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы |
Амандасу.
|
Сәлемдеседі. Қойылған сұрақтарға жауап береді. |
|
Оқулық |
||
|
Сабақтың ортасы |
Жаңа сөздер. Жаңа сөздермен танысу даму - развитие ықпалын тигізу - повлиять өзгерістерге ұшырау - подвергаться изменениям төмендеуде - снижается шөлейт - полупустыня топырақ - почва бүліну – разрушаться салғырт қарау-безответсвенное Оқылым. Айтылым. Жазылым Мәтінді оқы. Берілген мәтін бойынша «Сөз бұлты» әдісі арқылы, бұлттарды толтырамыз. 1. Мәтіннің негізгі идеясын жаз. 2. Мәтіннен тірек сөздерді теріп жаз. 3. Мәтіннің қысқаша мазмұнын жаз. Жазылым Балаларға кесте таратылады. Ол кестеде мәтін бойынша 4 сөйлем берілген. Сол берілген сөйлемдердің дұрыс не бұрыс екенін анықтау. 60-бет, 2-тапсырма. «экология», «биосфера», «ғылым» сөздерін септе. |
Тыңдалым, айтылым. Жаңа сөздермен танысады
Сұрақтарға жауап береді. Мәтінді мұқият оқиды. Тірек сөздермен жұмыс жасайды. Мәтінді қысқаша жазады. Берілген сөйлемдерін аудармасын анықтайды, сөйлемдердің дұрыс не бұрыс екенін айтады, түсіндіреді. Сөздерді септеп жазады.
|
3 балл
3 балл
2 балл |
Оқулық |
||
|
Сабақтың соңы |
7-тапсырма. Берілген сөздрден сөйлем құрау |
|
||||
|
Кері байланыс |
Оқушылардың пікірін сұрау
|
|
||||
|
Бағалау |
Мұғалім формативті бағалауы бойынша қорытынды балын қояды. |
|||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Сабақтың тақырыбы: Экологиялық сауаттылық
Сабақтың тақырыбы: Экологиялық сауаттылық
|
Қысқа мерзімді жоспар |
||||||
|
Пән: қазақ тілі |
Бөлім: Жердегі климаттық өзгерістер. Д.Дефо «Робинзон Крузо» романы |
|||||
|
Күні: |
Педагогтің аты-жөні: |
|||||
|
Сынып: 7 |
Қатысқан оқушылар: Қатыспаған оқушылар : |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: Экологиялық сауаттылық |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
7.1.2.1 тыңдалған мәтіннің негізгі мазмұнын түсіну, ақпараттың өзектілігін анықтау; |
|||||
|
Сабақтың мақсаты : |
Тыңдалған мәтіннің негізгі мазмұнын түсінеді, ақпараттың өзектілігін анықтайды |
|||||
|
Тілдік мақсаттар |
Өзгеру, үрей туғызу, болжау, жалыну, жағдай жасау, кері әсер, жағымды әсер, ауылшаруашылығы, құрдымға жіберу |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы |
Амандасу.
|
Сәлемдеседі. Қойылған сұрақтарға жауап береді. |
|
Оқулық |
||
|
Сабақтың ортасы |
Жаңа сөздер. Жаңа сөздермен танысу даму - развитие ықпалын тигізу - повлиять өзгерістерге ұшырау - подвергаться изменениям төмендеуде - снижается шөлейт - полупустыня топырақ - почва бүліну – разрушаться салғырт қарау-безответсвенное Оқылым. Айтылым. Жазылым Мәтінді оқы. Берілген мәтін бойынша «Сөз бұлты» әдісі арқылы, бұлттарды толтырамыз. 1. Мәтіннің негізгі идеясын жаз. 2. Мәтіннен тірек сөздерді теріп жаз. 3. Мәтіннің қысқаша мазмұнын жаз. Жазылым Балаларға кесте таратылады. Ол кестеде мәтін бойынша 4 сөйлем берілген. Сол берілген сөйлемдердің дұрыс не бұрыс екенін анықтау. 60-бет, 2-тапсырма. «экология», «биосфера», «ғылым» сөздерін септе. |
Тыңдалым, айтылым. Жаңа сөздермен танысады
Сұрақтарға жауап береді. Мәтінді мұқият оқиды. Тірек сөздермен жұмыс жасайды. Мәтінді қысқаша жазады. Берілген сөйлемдерін аудармасын анықтайды, сөйлемдердің дұрыс не бұрыс екенін айтады, түсіндіреді. Сөздерді септеп жазады.
|
3 балл
3 балл
2 балл |
Оқулық |
||
|
Сабақтың соңы |
7-тапсырма. Берілген сөздрден сөйлем құрау |
|
||||
|
Кері байланыс |
Оқушылардың пікірін сұрау
|
|
||||
|
Бағалау |
Мұғалім формативті бағалауы бойынша қорытынды балын қояды. |
|||||
шағым қалдыра аласыз













