Қысқа мерзімді сабақ жоспары
№ 1
|
|
||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Еңбек нарығы. Гр.Көптік жалғауы. Еңбек нарығы және сұраныс |
|
|||||||||
|
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары |
10.1.3.1 оқу-кәсіби, қоғамдық-саяси, әлеуметтік-мәдени тақырыптар аясында қолданылған сөздер мен термин сөздердің мағынасын түсіну |
|
|||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
|
|
|||||||||
|
Ойлау дағдысының деңгейі |
|
|
|||||||||
|
Бағалау критерийі |
|
|
|||||||||
|
Тілдік мақсат |
Нақты тақырыпқа арналған сөздік қор мен терминология: Ғаламдану, құндылық, адамзаттық, ұлттық , рухани. Сіздің пікіріңізше, оқушылар білетін сөздерді /тіркестерді атап шығыңыз да, сабақ барысында пайдаланыңыз. Еңбек нарығы, экономикалық қатынастар, бәсекелестік, іскерлік, біліктілік Түсіну мен жауап беру үшін қолдануға болатын тіркестердің жиынтығы (жиынтықтары): Еңбек нарығы, экономикалық қатынастар, бәсекелестік, іскерлік, біліктілік Диалог және жазылымға қатысты тіркестер: менің байқауымша, ... менің ойымша, ... мен ... ойлаймын. |
||||||||||
|
Құндылықтар
|
Өзіне және айналадағы адамдарға құрмет; Ынтымақтастық; Жауапкершілік; Отбасы мүшелеріне, құндылықтарға деген құрмет. |
||||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
География, өзін-өзі тану |
||||||||||
|
Осыған дейін меңгерілген білім |
9-сынапта өткен тақырыптарды еске түсіру |
||||||||||
|
САБАҚ ЖОСПАРЫНЫҢ КОНСПЕКТІСІ |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жоспарланатын уақыт |
Сабақ барысы |
Дереккөздер |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
10 мин 15 мин |
Сәлемдесу Жағымды психологиялық ахуал орнату «Есесіне мен… » әдісі. Мақсаты: оқушыларға жағымды қарым-қатынас туғызады, бір-бірінің бойындағы қасиеттерін білетін болады. Нұсқау: оқушылар «Шаттық шеңберіне» тұрып, бойындағы бір істей алмайтын дүниені айтып, «есесіне мен… басқа нәрсені жақсы жасаймын» деп жалғастыруы тиіс. «Менен сұрақ, сізден жауап» әдісі 1. Зат есім дегеніміз не? 2. қазақ тілінде неше сөз табы бар? 3. Қазақ тілінде неше септік бар? 4. Еңбек нарығы туралы қандай мақал-мәтелдер білесіздер? 5.Еңбек сөзі қандай сөздермен тіркеседі?
Дескриптор: – үй жұмысына берілген тапсырманы қорытындылайды; – сұрақтарға жауап береді; – бір-бірімен пікір алмасады.
ҚБ. «Серпілген сауал». Тақырыптың түсіну деңгейін арттыруға және талқылау дағдыларын дамытуға қол жеткізу үшін топтағы оқушылардың арасында бір-біріне сұрақтарды «лақтыру»: мысалы, «Аян, Исламның пікіріне қосыласың ба?», «Жайна, жауапты тағы да қалай толықтыруға болады?».
2-тапсырма. Топтық жұмыс. Мәтінді тыңдаңыздар.(1-аудио). Мәтін не туралы? Еңбек нарығында жұмыскерлерге қандай талаптар қойылады? Еңбек нарығы – жұмыс күшін тауар ретінде сату-сатып алу туралы экономикалық қатынастар жүйесі. Нарықтың тікелей әсер етуімен жоғары біліктілікке құрылған еңбектің дәрежесі көтеріледі, әрбір жұмыс орнының бағасы өседі, жұмыскерге және оның еңбегіне талап күшейеді. Еңбек нарығында өте қабілетті, іскер жұмыскерлер таңдп алынады. Нарық еңбекке қабілетсіздерді , жалқаулар мен әлсіздерді ешқащан аямайды. Ол еңбектің жоғары шапшаңдығын, іскерлік пен біліктілікті талап етеді. Еңбек нарығы -бәсекелестік нарық. Онд жұмыс орындары мен еңбек ресурстарының арасында сәйкессіздік болады. Жоғары біліктілікті талап ететін жұмыс орындарының бір бөлігі бос болып қла береді, ал арнаулы дайындығы жоқ адамдардың бір бөлігі жұмыс таба алмайды. Осындай жағдайда қандай да жұмыс түрін табу үшін жұмыссыздар арасында бәсекелестік пайда болады. Сонымен бірге өз еңбегімен жоғары табыс табуды көздеген жоғары білікті жұмыскерлер мен мамандар да бір-бірімен бәсекелік сайыста болады. Дискрептор:
Бағалау. Топтық бағалау |
Үй тапсырмасын не жаңа сабақты бекіту мақсатында оқушыларға сұрақтар қойылып, жауабы тыңдалады. Оқушы сұрақтарға нақты жауап беру керек.
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
10 мин
10 мин |
3 -тапсырма . Жеке жұмыс. «Буклет» әдісі арқылы Сөздікпен жұмыс. Мәтінде кездесетін термин сөздердің мағынасын анықтаңыздар.
Дескриптор: – мәтінді оқып, сөздікпен жұмыс жасайды; – Мәтінде кездесетін термин сөздердің мағынасын анықтайды.
ҚБ. «Қолдау көрсету» әдісі арқылы мұғалім оқушыларды бағалайды.
4-тапсырма. Топтық жұмыс. «Шабадан, еттартқыш, қоқыс жәшігі» әдісі арқылы төмендегі кластерді толықтырыңыздар. Мәтінге сүйеніп және кластерді пайдаланып, шағын монолог дайындаңыздар
Еңбек нарығы
Дискрептор:
Бағалау.Топтық бағалау
|
Кесте толтырады
Кластер пайдаланады |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
15 мин
10 мин
15 мин
ЖИ арқылы жасау
ЖИ арқылы жасау
Бөлісу 1 - айлық Материал тарифі-96% жеңілдік 00 05 00 ҚМЖ
Ашық сабақ
Тәрбие сағаты
Презентация
БЖБ, ТЖБ тесттер
Көрнекіліктер
Балабақшаға арнарлған құжаттар
Мақала, Эссе
Дидактикалық ойындар
және тағы басқа 400 000 материал
Барлық 400 000 материалдарды шексіз жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз 1 990 ₸ 49 000₸ 1 айға қосылу Материалға шағымдану Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Жариялаған: Кеншиликова Меруерт МаксатбековнаШағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз Сабақтың тақырыбы: Еңбек нарығы. Гр.Көптік жалғауы. Еңбек нарығы және сұраныс 10 сынып
Тақырып бойынша 11 материал табылды
Сабақтың тақырыбы: Еңбек нарығы. Гр.Көптік жалғауы. Еңбек нарығы және сұраныс 10 сыныпМатериал туралы қысқаша түсінік
Еңбек нарығы – жұмыс күшін тауар ретінде сату-сатып алу туралы экономикалық қатынастар жүйесі. Нарықтың тікелей әсер етуімен жоғары біліктілікке құрылған еңбектің дәрежесі көтеріледі, әрбір жұмыс орнының бағасы өседі, жұмыскерге және оның еңбегіне талап күшейеді. Еңбек нарығында өте қабілетті, іскер жұмыскерлер таңдп алынады. Нарық еңбекке қабілетсіздерді , жалқаулар мен әлсіздерді ешқащан аямайды. Ол еңбектің жоғары шапшаңдығын, іскерлік пен біліктілікті талап етеді.
Материалдың қысқаша нұсқасы Қысқа мерзімді сабақ жоспары № 1
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||














