Қысқа мерзімді жоспар 53-сабақ
|
Білім беру ұйымының атауы |
№ 87 орта мектеп |
|||||
|
Бөлім: |
Сенсорлық процестері мен кеңістіктік бейімделуін дамыту |
|||||
|
Арнайы педагог |
А. Жоламанова |
|||||
|
Сынып: |
4 |
|||||
|
Үйден оқу |
Қатысушылар саны:1 |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Естіп қабылдауын дамыту |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
4.1.1.7 музыкалық аспаптардың дыбысын ажырату |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Оқушы істей алады: музыкалық аспаптардың дыбысын ажыратады. |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақ кезеңі/ Уақыты |
Педагогтың іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Мотивациялық - қозғаушылық 2 мин.
|
|
Сәлемдесу Күнделікті сөздерге жауап беру |
«Смайлик» әдісі
|
Сұрақ жауап
Күнделікті сөз планшеті |
||
|
Ізденуші-ұйымдастырушылық кезеңі
|
«10 сөзді есіңде сақта.» әдістемесі. Жүргізуші балаға 10 сөзді оқиды. Балаға мұқият тыңдау ұсынылады. Бірінші сөзді жүргізуші айтады, бала сөзді есінде сақтап қайталайды. Парта, дәптер кесе, гүл, тосап, кітап, сызғыш, сырға, есік, көзілдірік. Оқушы есіңде қалғанын жазады. «Шатаспай есте сақта» ойыны. Әр баланың алдына әртүрлі заттар бейнеленген 10-15 карточка қойылады (өрік, автобус, шәйнек, поезд, қалам, қой, ат, әтеш т.б.) Педагог: «Қазір мен сендерге бірнеше сөздерді атаймын. Алдыңдағы суреттерге қарап, мен айтқан сөзді есте сақтауға көмектесетін бір затты таңдап ал да, оны бөлек жерге қой», — деп нұсқау береді. Бірінші сөз оқылады. Бала алдындағы суреттен таңдаған соң, екінші сөз және ары қарай осылайша оқылады. Бала педагог айтқан сөзді қайталап, өз заттарының ішінен байланыстыратын суретті алып, есінде сақтауы қажет. Мысалы: өрт, зауыт, сиыр, орындық, әке, отыру, мейірімділік т.б.
|
Мәтінді тыңдау. Суретке қарап мектеп туралы әңгімелеу. Мектеп өмірі» (тыңда-қайтала) Мектеп Мұғалім Парта Тақта Мектеп ауласы Асхана
|
|
Сөздерді тыңда – қайтала
Сұрақ -жауап әдісі
Суреттер сөйлейді әдісі
«Тез ойлан, тез жауап бер» ойыны |
||
|
Сергіту сәті:
|
Желкілдеген
желменен, |
Мұғаліммен бірге сергіту сәтін жасау |
|
|
||
|
Рефлекцивті коррекциялаушы кезеңі
|
Қорыту. -Біз бүгін не істедік? -Біз бүгін _______Мақтау, мадақтау. |
Жұмысты мадақтау, мақтау, қол шапалақтау |
|
Динамикасы |
||
Қысқа мерзімді жоспар 54 -сабақ
|
Білім беру ұйымының атауы |
№ 87 орта мектеп |
|||||
|
Бөлім: |
Сенсорлық процестері мен кеңістіктік бейімделуін дамыту |
|||||
|
Арнайы педагог |
А. Жоламанова |
|||||
|
Сынып: |
4 |
|||||
|
Үйден оқу |
Қатысушылар саны:1 |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Естіп қабылдауын дамыту |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
4.1.1.7 музыкалық аспаптардың дыбысын ажырату |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Оқушы істей алады: дыбыстарымен ерекшеленетін сөздерді салыстырып, музыкалық аспаптардың дыбысын ажыратады. |
|||||
|
|
||||||
|
Сабақ кезеңі/ Уақыты |
Педагогтың іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Мотивациялық - қозғаушылық 2 мин.
|
Ұйымдастыру кезеңі Оқушымен амандасу, сабаққа дайындығын бақылау. Сәлеметсің бе? Көңіл- күйің қалай? Жағымды көңіл күй тудырамыз.
|
Сәлемдесу Күнделікті сөздерге жауап беру |
«Смайлик» әдісі
|
Сұрақ жауап
Күнделікті сөз планшеті |
||
|
Ізденуші-ұйымдастырушылық кезеңі
|
Сөйлеу тілін дамыту. Берілген буындардан сөздер құрайық.Сөздерді буынға бөлу. «Сөз ұйқастыр» жаттығуы «Ш» дыбысына Ша-ша-ша - ауа райы тамаша ша-ша-ша- қандай дала тамаша Ша-ша-ша – жерде жатыр алаша шы-шы-шы- тамшылайды көп тамшы Аш-аш-аш – ұшып келді қарлығаш Аш-аш-аш – жайқалады ағаш Аш-аш-аш- биік өсті бұл ағаш жайқалып тұр қара ағаш Аш-аш-аш – тарадым мен шаш Аш-аш-аш- жүгіріп сен қаш
Сенің досың кім? Досың туралы әңгімеле?
Суреттерді боя. Сөйлем құрап жаз. |
Мәтінді тыңдау. Суретке қарап мектеп туралы әңгімелеу. Мектеп өмірі» (тыңда-қайтала) Мектеп Мұғалім Парта Тақта Мектеп ауласы Асхана
|
|
Сөздерді тыңда – қайтала
Сұрақ -жауап әдісі
Суреттер сөйлейді әдісі
«Тез ойлан, тез жауап бер» ойыны |
||
|
Сергіту сәті:
|
Самал сипап шашымды, Күн төгеді арайлы. Құс боп ұшсам басыма, Күн қол бұлғап қарайды.
|
Мұғаліммен бірге сергіту сәтін жасау |
|
|
||
|
Рефлекцивті коррекциялаушы кезеңі
|
Қорыту. -Біз бүгін не істедік? -Біз бүгін _______Мақтау, мадақтау. |
Жұмысты мадақтау, мақтау, қол шапалақтау |
|
Динамикасы |
||
Күтілетін нәтиже:
Нені біледі: дыбыстарымен ерекшеленетін сөздерді салыстырып, ажыратады
Қандай түсініктерді игерді: Толықтай жауап беру қабілеттері артып, әңгіме барысында көп нәрсені түсініп, білді.
Меңгерген дағдылары мен іскерліктері: Есту арқылы қабылдау қабілеті дамыды. және сөздегі дыбыстардың ретін анықтау
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Сабақтың тақырыбы: Естіп қабылдауын дамыту
Сабақтың тақырыбы: Естіп қабылдауын дамыту
Қысқа мерзімді жоспар 53-сабақ
|
Білім беру ұйымының атауы |
№ 87 орта мектеп |
|||||
|
Бөлім: |
Сенсорлық процестері мен кеңістіктік бейімделуін дамыту |
|||||
|
Арнайы педагог |
А. Жоламанова |
|||||
|
Сынып: |
4 |
|||||
|
Үйден оқу |
Қатысушылар саны:1 |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Естіп қабылдауын дамыту |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
4.1.1.7 музыкалық аспаптардың дыбысын ажырату |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Оқушы істей алады: музыкалық аспаптардың дыбысын ажыратады. |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақ кезеңі/ Уақыты |
Педагогтың іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Мотивациялық - қозғаушылық 2 мин.
|
|
Сәлемдесу Күнделікті сөздерге жауап беру |
«Смайлик» әдісі
|
Сұрақ жауап
Күнделікті сөз планшеті |
||
|
Ізденуші-ұйымдастырушылық кезеңі
|
«10 сөзді есіңде сақта.» әдістемесі. Жүргізуші балаға 10 сөзді оқиды. Балаға мұқият тыңдау ұсынылады. Бірінші сөзді жүргізуші айтады, бала сөзді есінде сақтап қайталайды. Парта, дәптер кесе, гүл, тосап, кітап, сызғыш, сырға, есік, көзілдірік. Оқушы есіңде қалғанын жазады. «Шатаспай есте сақта» ойыны. Әр баланың алдына әртүрлі заттар бейнеленген 10-15 карточка қойылады (өрік, автобус, шәйнек, поезд, қалам, қой, ат, әтеш т.б.) Педагог: «Қазір мен сендерге бірнеше сөздерді атаймын. Алдыңдағы суреттерге қарап, мен айтқан сөзді есте сақтауға көмектесетін бір затты таңдап ал да, оны бөлек жерге қой», — деп нұсқау береді. Бірінші сөз оқылады. Бала алдындағы суреттен таңдаған соң, екінші сөз және ары қарай осылайша оқылады. Бала педагог айтқан сөзді қайталап, өз заттарының ішінен байланыстыратын суретті алып, есінде сақтауы қажет. Мысалы: өрт, зауыт, сиыр, орындық, әке, отыру, мейірімділік т.б.
|
Мәтінді тыңдау. Суретке қарап мектеп туралы әңгімелеу. Мектеп өмірі» (тыңда-қайтала) Мектеп Мұғалім Парта Тақта Мектеп ауласы Асхана
|
|
Сөздерді тыңда – қайтала
Сұрақ -жауап әдісі
Суреттер сөйлейді әдісі
«Тез ойлан, тез жауап бер» ойыны |
||
|
Сергіту сәті:
|
Желкілдеген
желменен, |
Мұғаліммен бірге сергіту сәтін жасау |
|
|
||
|
Рефлекцивті коррекциялаушы кезеңі
|
Қорыту. -Біз бүгін не істедік? -Біз бүгін _______Мақтау, мадақтау. |
Жұмысты мадақтау, мақтау, қол шапалақтау |
|
Динамикасы |
||
Қысқа мерзімді жоспар 54 -сабақ
|
Білім беру ұйымының атауы |
№ 87 орта мектеп |
|||||
|
Бөлім: |
Сенсорлық процестері мен кеңістіктік бейімделуін дамыту |
|||||
|
Арнайы педагог |
А. Жоламанова |
|||||
|
Сынып: |
4 |
|||||
|
Үйден оқу |
Қатысушылар саны:1 |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Естіп қабылдауын дамыту |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
4.1.1.7 музыкалық аспаптардың дыбысын ажырату |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Оқушы істей алады: дыбыстарымен ерекшеленетін сөздерді салыстырып, музыкалық аспаптардың дыбысын ажыратады. |
|||||
|
|
||||||
|
Сабақ кезеңі/ Уақыты |
Педагогтың іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Мотивациялық - қозғаушылық 2 мин.
|
Ұйымдастыру кезеңі Оқушымен амандасу, сабаққа дайындығын бақылау. Сәлеметсің бе? Көңіл- күйің қалай? Жағымды көңіл күй тудырамыз.
|
Сәлемдесу Күнделікті сөздерге жауап беру |
«Смайлик» әдісі
|
Сұрақ жауап
Күнделікті сөз планшеті |
||
|
Ізденуші-ұйымдастырушылық кезеңі
|
Сөйлеу тілін дамыту. Берілген буындардан сөздер құрайық.Сөздерді буынға бөлу. «Сөз ұйқастыр» жаттығуы «Ш» дыбысына Ша-ша-ша - ауа райы тамаша ша-ша-ша- қандай дала тамаша Ша-ша-ша – жерде жатыр алаша шы-шы-шы- тамшылайды көп тамшы Аш-аш-аш – ұшып келді қарлығаш Аш-аш-аш – жайқалады ағаш Аш-аш-аш- биік өсті бұл ағаш жайқалып тұр қара ағаш Аш-аш-аш – тарадым мен шаш Аш-аш-аш- жүгіріп сен қаш
Сенің досың кім? Досың туралы әңгімеле?
Суреттерді боя. Сөйлем құрап жаз. |
Мәтінді тыңдау. Суретке қарап мектеп туралы әңгімелеу. Мектеп өмірі» (тыңда-қайтала) Мектеп Мұғалім Парта Тақта Мектеп ауласы Асхана
|
|
Сөздерді тыңда – қайтала
Сұрақ -жауап әдісі
Суреттер сөйлейді әдісі
«Тез ойлан, тез жауап бер» ойыны |
||
|
Сергіту сәті:
|
Самал сипап шашымды, Күн төгеді арайлы. Құс боп ұшсам басыма, Күн қол бұлғап қарайды.
|
Мұғаліммен бірге сергіту сәтін жасау |
|
|
||
|
Рефлекцивті коррекциялаушы кезеңі
|
Қорыту. -Біз бүгін не істедік? -Біз бүгін _______Мақтау, мадақтау. |
Жұмысты мадақтау, мақтау, қол шапалақтау |
|
Динамикасы |
||
Күтілетін нәтиже:
Нені біледі: дыбыстарымен ерекшеленетін сөздерді салыстырып, ажыратады
Қандай түсініктерді игерді: Толықтай жауап беру қабілеттері артып, әңгіме барысында көп нәрсені түсініп, білді.
Меңгерген дағдылары мен іскерліктері: Есту арқылы қабылдау қабілеті дамыды. және сөздегі дыбыстардың ретін анықтау
шағым қалдыра аласыз















