|
Қысқа мерзімді жоспар |
||||||
|
Пән: Қазақ тілі Т2 |
Бөлім: 7. Денсаулық- зор байлық |
|||||
|
Күні : |
Педагогтің аты-жөні: |
|||||
|
Сынып: 5 |
Қатысқан оқушылар: Қатыспаған оқушылар : |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: 7. Ас- адамның арқауы |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
5.4.3.1 - жазба жұмыстарында сипаттау, бейнелеу құралдарын қолданып жазу; 5.4.2.1 - табиғатты, белгілі бір оқиғаны сипаттап жазу |
|||||
|
Сабақтың мақсаты : |
Оқушылардың барлығы мынаны орындай алады: Тақырыптың аясында шағын көлемді сөйлемдер құрау арқылы жаңа сөздерді меңгереді, мекен және мезгіл үстеулерді түсінеді. Оқушылардың көбісі мынаны орындай алады: Шағын көлемді көркем әдеби мәтіндердің табиғатын,жасалу жолын,байланысуын,сөйлемнің мазмұнын түсінеді, мекен және мезгіл үстеулерді ажырата алады. Оқушылардың кейбіреуі мынаны орындай алады: Шағын көлемді көркем әдеби мәтіндердің мазмұнын түсінеді, мекен және мезгіл үстеулерді ауызша және жазба жұмыстарда орынды қолдана алады. |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы |
«Психологиялық жағымды ахуал қалыптастыру: «Атомдар мен молекулалар» әдісімен 3 топқа бөлінеді. Шарты: әуен қойылып, оқушылар оған билейді, әр тоқтатқан сайын «Атомдар мен молекулалар1» деп әр түрлі сан айтылып, топтасады, қайта жалғасады. Мұғалім «4» деген санды айтқан кезде, бөлінген құрамы ұнаса, солай бөлуді ұсынады болмаса қалауынша жалғастырып барып, топқа бөледі. Психологиялық дайындық. «Шаттық шеңбері» арқылы бір-біріне тілек айт Үй жұмысын тексеру «Стикердегі диалог» тәсілі арқылы үй тапсырмасы тексеріледі. |
«Стикерлер» |
Слайд
Үлестірмелі топтамалар
Интербелсенді тақта Стикерлер |
|||
|
Сабақтың ортасы |
1.Сөздікпен жұмыс. Жаңа сөздермен таныстырады, оқушыларға қайталатады, жаңа тақырыпқа байланысты сөздіктермен жұмыс. Тамақ - еда, пища өсімдік -растение Ағза -организм сұйық май –растительноемасло Ақуыз -белок құрам - состав көмірсутек -углеводород тәулік -сутки қамтамасыз ету –обеспечить
Айтылым 1-тапсырма Жеке жұмыс Төмендегі сұрақтарға жауап бер.
Тыңдалым Айтылым 4-тапсырма Топтық жұмыс
Сергіту сәті 7-тапсырма Айтылым
Айтылым тапсырма Жеке жұмыс Жеке жұмыс ЕББҚ:(Зейін тапшылығы және гипербелсенділік синдромы (ЗТГС) (даралап оқыту тәсілі арқылы) Тапсырма орындауда «Аяқталмаған сөйлем» әдісі қолданылады. Жеке қажеттілгі бар оқушыны (төмен деңгейлі)«қолдау» Қосымша тапсырма Жазылым Айтылым Жеке жұмыс
Айтылым
3-тапсырма Айтылым
2-тапсырма Жазылым
5-тапсырма Жазылым
9-тапсырма Айтылым 8-тапсырма Жұптық жұмыс |
Тыңдалым,айтылым. Жартылай дайын өнімдер- Полуфабрикаты Сақталу мерзімі-срок годности Дәмді- вкусный Дайын-готовый Ойтүрткі Айтылым «Ой шақыру» суреттер беру Сабақтың тақырыбын ашу. — Балалар, сендер қандай тағамдарды ұнатасыңдар?Жартылай дайын өнімдер дегеніміз не?Оның адамағзасы үшін пайдасы бар ма? Айтайық «Сатып алайық» ойыны. Төрт- төрттен топ құрыңдар.
Айтылым Мәтінді оқы. Тағамға қатысты жазылған сөздерді қазақ тіліне аудар. Мәтін бойынша берілген сұрақтарға жауап беріңдер. 1.Тамақтану арқылы адам өз ағзасын немен қамтамасыз етеді? 2.Қандай тамақтар таза ақуыздан тұрады? 3.Көмірсутек қандай тамақтардың құрамында көп кездеседі? 4.Адамға тәулік сайын қанша ақуыз,май,көмірсутек қажет? Сергіту сәтін орындайды. «Көңілді күн» әні Айтылым Жаңа сөздерді қатыстырып, «Дүкенде» тақырыбына диалог құрыңдар. Диалогте үстеу, сын есім, есімдік сөздер болсын. Айтылым Ширату жаттығуы «Қызықты деректер» әдісі бойынша 1. Адам ағзасында неше литр қан бар деп ойлайсыздар? (5 литр) 2. Адам миының жадысы қанша деп ойлайсыздар? (4 терабайт) 3. Ер адамның жүрегі тез соға ма, әйел адамның жүрегі тез соға ма? (әйел адам) 4. 4 жасар бала күніне неше сұрақ қояды деп ойлайсыз? (450 сұрақ) 5. Балалар жылдың қай мезгілінде тез өседі деп ойлайсың? (көктемде)
Айтылым Мәтін бойынша сұрақтарға жауап береді. «Қар кесегі» тәсілі қолданылады. Айтылым Синквейн әдісі . «Ас» сөзі Айтылым Сөзжұмбақты шеш. Тірек сөзді тап. Жазылым «Біз салат жасадық» мәтін жазыңдар. Тірек сөздер: салат жасау, сатып алу, жуу, турау, дәмді. Жазылым Мәтіннен өзіңе таныс емес сөздерді жаз. Айтылым Сұрақтарға жауап бер. Айтылым Жазылым «Ассонанс» ойыны. |
«Смайликтер»
Дескриптор
-Сәйкестендіреді -Жауабын табады
«Бас бармақ»
Дескриптор 5 балл -Мәтін жазады -Топтастырады. «Топ басшысының бағалауы»
Дескриптор 3 балл -Түсіндіреді -Талдайды
«Баспалдақ»
|
Оқулық сөздік слайд
АКТ,портрет, суреттер, тірек сызбалар
АКТ- https://bilimland.kz/kk/courses/qazaq-adebieti/5-synyp/lesson/abaj-qunanbajuly-hylym-tappaj-maqtanba, оқулық, АЗ қағазы, стикер.
Слайд Оқулық
Оқулық,қабырғаға ілінген ватмандар, түрлі-түсті маркерлер.
Оқулық
слайд Кесте Таратпалар |
||
|
Сабақтың соңы 3 минут |
Үй тапсырмасын беру : 10, 11- тапсырма |
|
||||
|
Кері байланыс Сабақтағы жетістіктерім |
Өз деңгейлерін анықтайды.Оның себептері Сабақтағы жетістіктерім Оның себептері |
|
||||
|
Бағалау |
Мұғалім формативті бағалауы бойынша қорытынды балын қояды. Смайликтер арқылы формативті бағалау жүргізіледі. |
|||||
|
Қысқа мерзімді жоспар |
||||||||||
|
Пән: Қазақ тілі Т2 |
Бөлім: 7. Денсаулық- зор байлық |
|||||||||
|
Күні : |
Педагогтің аты-жөні: |
|||||||||
|
Сынып: 5 |
Қатысқан оқушылар: Қатыспаған оқушылар : |
|||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: 8. Фастфудтың зияны |
||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
5.4.2.1 - табиғатты, белгілі бір оқиғаны сипаттап жазу 5.5.1.6 - мекен және мезгіл үстеулерді ауызша және жазба жұмыстарда орындықолдану. |
|||||||||
|
Сабақтың мақсаты : |
Барлық оқушылар: -шағын көлемді көркем әдеби шығармаларды түсінеді Оқушылардың көбісі: -шағын көлемді көркем әдеби шығармаларды түсініп, тақырыбын анықтайды Оқушылардың кейбірі : -шағын көлемді көркем әдеби шығармаларды талдайды, өз көзқарасын білдіреді |
|||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||
|
Сабақтың басы |
«Психологиялық жағымды ахуал қалыптастыру:
Үй жұмысын тексеру Сыни тұрғыдан ойлау стратегиясы. «Миға шабуыл» , өткен тақырыпты сұрақ- жауап арқылы сұрау. (оқушылар бір- бірінің сұрақтарына жауап береді) |
«Бас бармақ» |
Слайд
Үлестірмелі топтамалар
Интербелсенді тақта |
|||||||
|
Сабақтың ортасы |
1.Сөздікпен жұмыс. Жаңа сөздермен таныстырады, оқушыларға қайталатады, жаңа тақырыпқа байланысты сөздіктермен жұмыс.
Айтылым тапсырма Жеке жұмыс Жеке жұмыс ЕББҚ:(Зейін тапшылығы және гипербелсенділік синдромы (ЗТГС) (даралап оқыту тәсілі арқылы) Тапсырма орындауда «Аяқталмаған сөйлем» әдісі қолданылады. Жеке қажеттілгі бар оқушыны (төмен деңгейлі)«қолдау» Жазылым 1- тапсырма Жұптық жұмыс
Тыңдалым Оқылым 3- тапсырма Топтық жұмыс Мәтінді оқиды.
Сергіту сәті
Айтылым 2-тапсырма Жұптық жұмыс
Айтылым 4- тапсырма Жеке жұмыс 5-тапсырма Жазылым
6-тапсырма Айтылым Жеке жұмыс 7-тапсырма Айтылым
8-тапсырма Айтылым
«Менің сабақтан кейінгі әсерім» кестесі |
Тыңдалым,айтылым. Тез бұзылады- быстро испортится Ескерту-примечание Жиі-часто Сапа-качество Артық салмақ- лишний вес Айтайық «Миға шабуыл» әдісі: Сұрақтар: 1.Дәруменге бай жемістерді ата; 2. Дәруменге бай көгеністерді ата; 4.Құрамында кальций мол табиғи тағамдарды ата? 3.Адам ағзасына зиян қандай тағамдарды атай аласың, неге зиян деп ойлайсың? Өз ойыңмен бөліс... Жазылым Суретке қара. «Екі жақты күнделік»
Оқылым «Оймоншақ». Шеңбер құрып тұрыңдар. Алдыңғы сабақта, осы сабақта берілген оқу мәтіндерінің негізінде «Денсаулықты сақтау өз қолымызда» тақырыбында оймоншақ тізіңдер. Ол үшін тақырып туралы бір оқушы бір сөйлем айтсын. Қалғандары оны ары қарай жалғап, біртұтас мәтін құрап шығу керек. Сергіту сәтін орындайды. «Еден - төбе - мұрын»
әдісі Айтылым Тағамдар алғаш қай жерде шығарылған? Пайдалы және зиянды тағамдарды «Венн диаграммасы» арқылы салыстырыңдар. Айтылым Мәтін бойынша сұрақтарға жауап бер. Жазылым Үш қатардағы сөздерді пайдаланып, сөйлем құраңдар. Айтылым «Фастфуд тағамдары» тіркесіне кластер жаса. Айтылым Суреттегі екі баланың қайсысы гамбургерді жиі жейді? Өз пікіріңді дәлелде! Айтылым Жағдаят: Досың екеуің гамбургер сататын дүкеннің жанында тұрсыңдар. Жазылым Ойтаразы Қорытынды жасаңдар. *Маған ұнады .... *Мен үшін қиын болғаны ... *Маған қызық болғаны ... |
«Шапалақ»
Дескриптор
-Суреттеп жазады -Әңгімелейді. -Сұраққа жауап береді
«Бес саусақ»
Дескриптор Барлық оқушылар суретте берілген тағамдарды атайды. Оқушылардың басым бөлігі жай сөйлем құрастырады. Кейбір оқушылар тағамдардың пайдасы мен зиянын айта алады, өз ойын дәлелдейді.
Дескриптор 5 балл -Сұхбат құрады -Бата жазады «Мен-саған, сен- маған»
Дескриптор 3 балл -Түсіндіреді -Талдайды -Сұраққа жауап береді «Алма ағашы»
|
Оқулық сөздік слайд
АКТ,портрет, суреттер, тірек сызбалар
Слайд Оқулық
Оқулық,қабырғаға ілінген ватмандар, түрлі-түсті маркерлер.
Оқулық
слайд
Кесте
Таратпалар |
||||||
|
Сабақтың соңы 3 минут |
Үй тапсырмасын беру : Ойтолғау |
|
||||||||
|
Кері байланыс
«Үш түрлі стикерлер» |
Өз деңгейлерін анықтайды. Мен ... үйрендім. Мен ... білдім. Маған ... қиын болды. |
|
||||||||
|
Бағалау |
Мұғалім формативті бағалауы бойынша қорытынды балын қояды. Смайликтер арқылы формативті бағалау жүргізіледі. |
|||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Сабақтың тақырыбы: Фастфудтың зияны
Сабақтың тақырыбы: Фастфудтың зияны
|
Қысқа мерзімді жоспар |
||||||
|
Пән: Қазақ тілі Т2 |
Бөлім: 7. Денсаулық- зор байлық |
|||||
|
Күні : |
Педагогтің аты-жөні: |
|||||
|
Сынып: 5 |
Қатысқан оқушылар: Қатыспаған оқушылар : |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: 7. Ас- адамның арқауы |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
5.4.3.1 - жазба жұмыстарында сипаттау, бейнелеу құралдарын қолданып жазу; 5.4.2.1 - табиғатты, белгілі бір оқиғаны сипаттап жазу |
|||||
|
Сабақтың мақсаты : |
Оқушылардың барлығы мынаны орындай алады: Тақырыптың аясында шағын көлемді сөйлемдер құрау арқылы жаңа сөздерді меңгереді, мекен және мезгіл үстеулерді түсінеді. Оқушылардың көбісі мынаны орындай алады: Шағын көлемді көркем әдеби мәтіндердің табиғатын,жасалу жолын,байланысуын,сөйлемнің мазмұнын түсінеді, мекен және мезгіл үстеулерді ажырата алады. Оқушылардың кейбіреуі мынаны орындай алады: Шағын көлемді көркем әдеби мәтіндердің мазмұнын түсінеді, мекен және мезгіл үстеулерді ауызша және жазба жұмыстарда орынды қолдана алады. |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы |
«Психологиялық жағымды ахуал қалыптастыру: «Атомдар мен молекулалар» әдісімен 3 топқа бөлінеді. Шарты: әуен қойылып, оқушылар оған билейді, әр тоқтатқан сайын «Атомдар мен молекулалар1» деп әр түрлі сан айтылып, топтасады, қайта жалғасады. Мұғалім «4» деген санды айтқан кезде, бөлінген құрамы ұнаса, солай бөлуді ұсынады болмаса қалауынша жалғастырып барып, топқа бөледі. Психологиялық дайындық. «Шаттық шеңбері» арқылы бір-біріне тілек айт Үй жұмысын тексеру «Стикердегі диалог» тәсілі арқылы үй тапсырмасы тексеріледі. |
«Стикерлер» |
Слайд
Үлестірмелі топтамалар
Интербелсенді тақта Стикерлер |
|||
|
Сабақтың ортасы |
1.Сөздікпен жұмыс. Жаңа сөздермен таныстырады, оқушыларға қайталатады, жаңа тақырыпқа байланысты сөздіктермен жұмыс. Тамақ - еда, пища өсімдік -растение Ағза -организм сұйық май –растительноемасло Ақуыз -белок құрам - состав көмірсутек -углеводород тәулік -сутки қамтамасыз ету –обеспечить
Айтылым 1-тапсырма Жеке жұмыс Төмендегі сұрақтарға жауап бер.
Тыңдалым Айтылым 4-тапсырма Топтық жұмыс
Сергіту сәті 7-тапсырма Айтылым
Айтылым тапсырма Жеке жұмыс Жеке жұмыс ЕББҚ:(Зейін тапшылығы және гипербелсенділік синдромы (ЗТГС) (даралап оқыту тәсілі арқылы) Тапсырма орындауда «Аяқталмаған сөйлем» әдісі қолданылады. Жеке қажеттілгі бар оқушыны (төмен деңгейлі)«қолдау» Қосымша тапсырма Жазылым Айтылым Жеке жұмыс
Айтылым
3-тапсырма Айтылым
2-тапсырма Жазылым
5-тапсырма Жазылым
9-тапсырма Айтылым 8-тапсырма Жұптық жұмыс |
Тыңдалым,айтылым. Жартылай дайын өнімдер- Полуфабрикаты Сақталу мерзімі-срок годности Дәмді- вкусный Дайын-готовый Ойтүрткі Айтылым «Ой шақыру» суреттер беру Сабақтың тақырыбын ашу. — Балалар, сендер қандай тағамдарды ұнатасыңдар?Жартылай дайын өнімдер дегеніміз не?Оның адамағзасы үшін пайдасы бар ма? Айтайық «Сатып алайық» ойыны. Төрт- төрттен топ құрыңдар.
Айтылым Мәтінді оқы. Тағамға қатысты жазылған сөздерді қазақ тіліне аудар. Мәтін бойынша берілген сұрақтарға жауап беріңдер. 1.Тамақтану арқылы адам өз ағзасын немен қамтамасыз етеді? 2.Қандай тамақтар таза ақуыздан тұрады? 3.Көмірсутек қандай тамақтардың құрамында көп кездеседі? 4.Адамға тәулік сайын қанша ақуыз,май,көмірсутек қажет? Сергіту сәтін орындайды. «Көңілді күн» әні Айтылым Жаңа сөздерді қатыстырып, «Дүкенде» тақырыбына диалог құрыңдар. Диалогте үстеу, сын есім, есімдік сөздер болсын. Айтылым Ширату жаттығуы «Қызықты деректер» әдісі бойынша 1. Адам ағзасында неше литр қан бар деп ойлайсыздар? (5 литр) 2. Адам миының жадысы қанша деп ойлайсыздар? (4 терабайт) 3. Ер адамның жүрегі тез соға ма, әйел адамның жүрегі тез соға ма? (әйел адам) 4. 4 жасар бала күніне неше сұрақ қояды деп ойлайсыз? (450 сұрақ) 5. Балалар жылдың қай мезгілінде тез өседі деп ойлайсың? (көктемде)
Айтылым Мәтін бойынша сұрақтарға жауап береді. «Қар кесегі» тәсілі қолданылады. Айтылым Синквейн әдісі . «Ас» сөзі Айтылым Сөзжұмбақты шеш. Тірек сөзді тап. Жазылым «Біз салат жасадық» мәтін жазыңдар. Тірек сөздер: салат жасау, сатып алу, жуу, турау, дәмді. Жазылым Мәтіннен өзіңе таныс емес сөздерді жаз. Айтылым Сұрақтарға жауап бер. Айтылым Жазылым «Ассонанс» ойыны. |
«Смайликтер»
Дескриптор
-Сәйкестендіреді -Жауабын табады
«Бас бармақ»
Дескриптор 5 балл -Мәтін жазады -Топтастырады. «Топ басшысының бағалауы»
Дескриптор 3 балл -Түсіндіреді -Талдайды
«Баспалдақ»
|
Оқулық сөздік слайд
АКТ,портрет, суреттер, тірек сызбалар
АКТ- https://bilimland.kz/kk/courses/qazaq-adebieti/5-synyp/lesson/abaj-qunanbajuly-hylym-tappaj-maqtanba, оқулық, АЗ қағазы, стикер.
Слайд Оқулық
Оқулық,қабырғаға ілінген ватмандар, түрлі-түсті маркерлер.
Оқулық
слайд Кесте Таратпалар |
||
|
Сабақтың соңы 3 минут |
Үй тапсырмасын беру : 10, 11- тапсырма |
|
||||
|
Кері байланыс Сабақтағы жетістіктерім |
Өз деңгейлерін анықтайды.Оның себептері Сабақтағы жетістіктерім Оның себептері |
|
||||
|
Бағалау |
Мұғалім формативті бағалауы бойынша қорытынды балын қояды. Смайликтер арқылы формативті бағалау жүргізіледі. |
|||||
|
Қысқа мерзімді жоспар |
||||||||||
|
Пән: Қазақ тілі Т2 |
Бөлім: 7. Денсаулық- зор байлық |
|||||||||
|
Күні : |
Педагогтің аты-жөні: |
|||||||||
|
Сынып: 5 |
Қатысқан оқушылар: Қатыспаған оқушылар : |
|||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: 8. Фастфудтың зияны |
||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
5.4.2.1 - табиғатты, белгілі бір оқиғаны сипаттап жазу 5.5.1.6 - мекен және мезгіл үстеулерді ауызша және жазба жұмыстарда орындықолдану. |
|||||||||
|
Сабақтың мақсаты : |
Барлық оқушылар: -шағын көлемді көркем әдеби шығармаларды түсінеді Оқушылардың көбісі: -шағын көлемді көркем әдеби шығармаларды түсініп, тақырыбын анықтайды Оқушылардың кейбірі : -шағын көлемді көркем әдеби шығармаларды талдайды, өз көзқарасын білдіреді |
|||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||
|
Сабақтың басы |
«Психологиялық жағымды ахуал қалыптастыру:
Үй жұмысын тексеру Сыни тұрғыдан ойлау стратегиясы. «Миға шабуыл» , өткен тақырыпты сұрақ- жауап арқылы сұрау. (оқушылар бір- бірінің сұрақтарына жауап береді) |
«Бас бармақ» |
Слайд
Үлестірмелі топтамалар
Интербелсенді тақта |
|||||||
|
Сабақтың ортасы |
1.Сөздікпен жұмыс. Жаңа сөздермен таныстырады, оқушыларға қайталатады, жаңа тақырыпқа байланысты сөздіктермен жұмыс.
Айтылым тапсырма Жеке жұмыс Жеке жұмыс ЕББҚ:(Зейін тапшылығы және гипербелсенділік синдромы (ЗТГС) (даралап оқыту тәсілі арқылы) Тапсырма орындауда «Аяқталмаған сөйлем» әдісі қолданылады. Жеке қажеттілгі бар оқушыны (төмен деңгейлі)«қолдау» Жазылым 1- тапсырма Жұптық жұмыс
Тыңдалым Оқылым 3- тапсырма Топтық жұмыс Мәтінді оқиды.
Сергіту сәті
Айтылым 2-тапсырма Жұптық жұмыс
Айтылым 4- тапсырма Жеке жұмыс 5-тапсырма Жазылым
6-тапсырма Айтылым Жеке жұмыс 7-тапсырма Айтылым
8-тапсырма Айтылым
«Менің сабақтан кейінгі әсерім» кестесі |
Тыңдалым,айтылым. Тез бұзылады- быстро испортится Ескерту-примечание Жиі-часто Сапа-качество Артық салмақ- лишний вес Айтайық «Миға шабуыл» әдісі: Сұрақтар: 1.Дәруменге бай жемістерді ата; 2. Дәруменге бай көгеністерді ата; 4.Құрамында кальций мол табиғи тағамдарды ата? 3.Адам ағзасына зиян қандай тағамдарды атай аласың, неге зиян деп ойлайсың? Өз ойыңмен бөліс... Жазылым Суретке қара. «Екі жақты күнделік»
Оқылым «Оймоншақ». Шеңбер құрып тұрыңдар. Алдыңғы сабақта, осы сабақта берілген оқу мәтіндерінің негізінде «Денсаулықты сақтау өз қолымызда» тақырыбында оймоншақ тізіңдер. Ол үшін тақырып туралы бір оқушы бір сөйлем айтсын. Қалғандары оны ары қарай жалғап, біртұтас мәтін құрап шығу керек. Сергіту сәтін орындайды. «Еден - төбе - мұрын»
әдісі Айтылым Тағамдар алғаш қай жерде шығарылған? Пайдалы және зиянды тағамдарды «Венн диаграммасы» арқылы салыстырыңдар. Айтылым Мәтін бойынша сұрақтарға жауап бер. Жазылым Үш қатардағы сөздерді пайдаланып, сөйлем құраңдар. Айтылым «Фастфуд тағамдары» тіркесіне кластер жаса. Айтылым Суреттегі екі баланың қайсысы гамбургерді жиі жейді? Өз пікіріңді дәлелде! Айтылым Жағдаят: Досың екеуің гамбургер сататын дүкеннің жанында тұрсыңдар. Жазылым Ойтаразы Қорытынды жасаңдар. *Маған ұнады .... *Мен үшін қиын болғаны ... *Маған қызық болғаны ... |
«Шапалақ»
Дескриптор
-Суреттеп жазады -Әңгімелейді. -Сұраққа жауап береді
«Бес саусақ»
Дескриптор Барлық оқушылар суретте берілген тағамдарды атайды. Оқушылардың басым бөлігі жай сөйлем құрастырады. Кейбір оқушылар тағамдардың пайдасы мен зиянын айта алады, өз ойын дәлелдейді.
Дескриптор 5 балл -Сұхбат құрады -Бата жазады «Мен-саған, сен- маған»
Дескриптор 3 балл -Түсіндіреді -Талдайды -Сұраққа жауап береді «Алма ағашы»
|
Оқулық сөздік слайд
АКТ,портрет, суреттер, тірек сызбалар
Слайд Оқулық
Оқулық,қабырғаға ілінген ватмандар, түрлі-түсті маркерлер.
Оқулық
слайд
Кесте
Таратпалар |
||||||
|
Сабақтың соңы 3 минут |
Үй тапсырмасын беру : Ойтолғау |
|
||||||||
|
Кері байланыс
«Үш түрлі стикерлер» |
Өз деңгейлерін анықтайды. Мен ... үйрендім. Мен ... білдім. Маған ... қиын болды. |
|
||||||||
|
Бағалау |
Мұғалім формативті бағалауы бойынша қорытынды балын қояды. Смайликтер арқылы формативті бағалау жүргізіледі. |
|||||||||
шағым қалдыра аласыз
















