Бекітемін: _____________ Қысқа мерзімді жоспар Қазақ тілі 1-сабақ +
|
Бөлім |
9. Аспан әлемінің құпиялары. Морфология |
||||
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты : |
Токпаева А.Ж |
||||
|
Күні: |
08.03.2026 ж |
||||
|
Сынып: 5Ә |
Қатысқандар саны: 19 Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Жұлдыздар мен аңыздар
|
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.1.6.1 коммуникативтік жағдаятқа сай эмоционалды сөздерді, дауыс ырғақтары арқылы қыстырма, қаратпа, одағай сөздерді еркін қолданып, диалогке даярлықсыз қатысу, өз пікірін білдіру; 5.4.4.4 сан есімнің мағыналық түрлерін ажырата білу, сан есімді хат есім орнына қолдана білу; |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
- коммуникативтік жағдаятқа сай эмоционалды сөздерді, дауыс ырғақтары арқылы қыстырма, қаратпа, одағай сөздерді еркін қолданып, диалогке даярлықсыз қатысу, өз пікірін білдіреді; -сан есімнің мағыналық түрлерін ажырата біліп, сан есімді хат есім орнына қолдана біледі; |
||||
|
Құндылыққа баулу: (Негіздеме: Мемлекет басшысы Қ.Тоқаевтың Ұлттық құрылтайдың ІІ,ІІІ, ІV отырыстарында берген тапсырмасы, ҚР Оқу-ағарту министрлігінің №123 бұйрығы) |
Құндылық: бірлік және ынтымақ • басқалармен жағымды қарым-қатынас орната білу және қоғамдық өмірге үлес қосу. Құндылық: жасампаздық және жаңашылдық • әртүрлі таным құралдарын қолдану, әлем туралы білімді жинақтай алу (тілдік, оқырмандық мәдениет, ақпараттық, цифрлық ортадағы қызмет) |
||||
|
Сабақ барысы |
|
||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы 3 мин 2 мин 5 мин |
Ұйымдастыру кезеңі: Оқушылармен амандасады. Сабаққа дайындығын тексереді. Оқу құралдарын шығартады. Психологиялық ахуал «Тілек» әдісі
Топқа бөлу «Ғаламшар» әдісі
Үй тапсырмасын пысықтау. «Алғыр оқушы» әдісі.
|
Оқушылар мұғаліммен амандасады. Оқу құралдарын түгендейді.
Оқушылар бүгінгі сабаққа сәттілік тілейді.
Оқушылар 3 топқа бөлінеді.
Дұрыс жауабын анықтайды. |
Өте керемет! Жарайсыңдар! Мақтан тұтамын! |
Оқулық Слайд ЖИ Слайд Слайд |
|
|
15 мин 5 мин 5 мин |
Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау Тақырыбы: Жұлдыздар мен аңыздар Оқушыларға тақырыпты толықтай түсіндіреді. Тақырып бойынша сұрақтар қояды
Топтық жұмыс «Бәріміз бірге» әдісі арқылы тапсырманы орындайды. 1 топ.
2 топ.
3 топ.
Сергіту сәті «Қимылды қайтала » әдісі
Жұптық жұмыс «Сәйкесін тап» әдісі. Оқушылар жұп болып, тақырыпқа сай жауаптарды табады.
Жеке жұмыс «Блогер» әдісі
Бекіту тапсырмасы «Дұрыс немесе бұрыс» әдісі
|
Сұрақтарға жауап береді.
Топ болып бірігіп тапсырмаға жауап береді.
Сергіту сәтін жасайды.
Жұптасып берілген тапсырманы орындайды. Тірек сөздерді пайдаланып, негізгі ойды анықтайды. Сөйлемнің дұрыс немесе бұрыстығын анықтайды. |
Дескриптор: -оқу мақсатымен танысады. -сұрақтарға жауап береді. Дескриптор: -мәтіннен бейнелі сөздер мен сөз тіркестерін анықтайды; -мәтіннен сұрақ құрастырып, диалог жазады; -сөйлемдерден сан есімдерді анықтап, түрін айтады; Жалпы балл:3 Жарайсыңдар! Дескриптор: -тапсырманы тыңдайды; -сөздердің мағыналарын анықтайды; -жауабымен сәйкестендіреді; Жалпы балл:3 Дескриптор: -тірек сөздерді пайдаланып, негізгі ойды анықтайды; -жауаптарын оқиды; Жалпы балл:2 Дескриптор: -дұрыс жауапты анықтайды; -бұрыс жауапты анықтайды; Жалпы балл:2 |
Слайд Оқулық Слайд Оқулық Бағалау Слайд Бейнеролик Слайд Бағалау Оқулық ЖИ Бағалау Слайд Оқулық ЖИ Бағалау Слайд Оқулық ЖИ |
|
|
Сабақтың соңы 5 мнн 5 мин |
Бағалау «Күнделік» әдісі
Рефлексия «Бүгінгі сабақ» Оқушылар бүгінгі сабақтан алған білімдерін, түсінбеген сұрақтарын жазады.
Үйге тапсырма:162-бет,7-тапсырма |
Бүгінгі сабақтан алған білімдерін сабақ бойына орындаған тапсырмасының нәтижесіне қарай өз пікірлерін білдіреді. |
Мадақтау Жарайсыңдар! Мақтан етемін! |
Оқулық Слайд |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Сабақтың тақырыбы: Жұлдыздар мен аңыздар
Бекітемін: _____________ Қысқа мерзімді жоспар Қазақ тілі 1-сабақ +
|
Бөлім |
9. Аспан әлемінің құпиялары. Морфология |
||||
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты : |
Токпаева А.Ж |
||||
|
Күні: |
08.03.2026 ж |
||||
|
Сынып: 5Ә |
Қатысқандар саны: 19 Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Жұлдыздар мен аңыздар
|
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.1.6.1 коммуникативтік жағдаятқа сай эмоционалды сөздерді, дауыс ырғақтары арқылы қыстырма, қаратпа, одағай сөздерді еркін қолданып, диалогке даярлықсыз қатысу, өз пікірін білдіру; 5.4.4.4 сан есімнің мағыналық түрлерін ажырата білу, сан есімді хат есім орнына қолдана білу; |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
- коммуникативтік жағдаятқа сай эмоционалды сөздерді, дауыс ырғақтары арқылы қыстырма, қаратпа, одағай сөздерді еркін қолданып, диалогке даярлықсыз қатысу, өз пікірін білдіреді; -сан есімнің мағыналық түрлерін ажырата біліп, сан есімді хат есім орнына қолдана біледі; |
||||
|
Құндылыққа баулу: (Негіздеме: Мемлекет басшысы Қ.Тоқаевтың Ұлттық құрылтайдың ІІ,ІІІ, ІV отырыстарында берген тапсырмасы, ҚР Оқу-ағарту министрлігінің №123 бұйрығы) |
Құндылық: бірлік және ынтымақ • басқалармен жағымды қарым-қатынас орната білу және қоғамдық өмірге үлес қосу. Құндылық: жасампаздық және жаңашылдық • әртүрлі таным құралдарын қолдану, әлем туралы білімді жинақтай алу (тілдік, оқырмандық мәдениет, ақпараттық, цифрлық ортадағы қызмет) |
||||
|
Сабақ барысы |
|
||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы 3 мин 2 мин 5 мин |
Ұйымдастыру кезеңі: Оқушылармен амандасады. Сабаққа дайындығын тексереді. Оқу құралдарын шығартады. Психологиялық ахуал «Тілек» әдісі
Топқа бөлу «Ғаламшар» әдісі
Үй тапсырмасын пысықтау. «Алғыр оқушы» әдісі.
|
Оқушылар мұғаліммен амандасады. Оқу құралдарын түгендейді.
Оқушылар бүгінгі сабаққа сәттілік тілейді.
Оқушылар 3 топқа бөлінеді.
Дұрыс жауабын анықтайды. |
Өте керемет! Жарайсыңдар! Мақтан тұтамын! |
Оқулық Слайд ЖИ Слайд Слайд |
|
|
15 мин 5 мин 5 мин |
Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау Тақырыбы: Жұлдыздар мен аңыздар Оқушыларға тақырыпты толықтай түсіндіреді. Тақырып бойынша сұрақтар қояды
Топтық жұмыс «Бәріміз бірге» әдісі арқылы тапсырманы орындайды. 1 топ.
2 топ.
3 топ.
Сергіту сәті «Қимылды қайтала » әдісі
Жұптық жұмыс «Сәйкесін тап» әдісі. Оқушылар жұп болып, тақырыпқа сай жауаптарды табады.
Жеке жұмыс «Блогер» әдісі
Бекіту тапсырмасы «Дұрыс немесе бұрыс» әдісі
|
Сұрақтарға жауап береді.
Топ болып бірігіп тапсырмаға жауап береді.
Сергіту сәтін жасайды.
Жұптасып берілген тапсырманы орындайды. Тірек сөздерді пайдаланып, негізгі ойды анықтайды. Сөйлемнің дұрыс немесе бұрыстығын анықтайды. |
Дескриптор: -оқу мақсатымен танысады. -сұрақтарға жауап береді. Дескриптор: -мәтіннен бейнелі сөздер мен сөз тіркестерін анықтайды; -мәтіннен сұрақ құрастырып, диалог жазады; -сөйлемдерден сан есімдерді анықтап, түрін айтады; Жалпы балл:3 Жарайсыңдар! Дескриптор: -тапсырманы тыңдайды; -сөздердің мағыналарын анықтайды; -жауабымен сәйкестендіреді; Жалпы балл:3 Дескриптор: -тірек сөздерді пайдаланып, негізгі ойды анықтайды; -жауаптарын оқиды; Жалпы балл:2 Дескриптор: -дұрыс жауапты анықтайды; -бұрыс жауапты анықтайды; Жалпы балл:2 |
Слайд Оқулық Слайд Оқулық Бағалау Слайд Бейнеролик Слайд Бағалау Оқулық ЖИ Бағалау Слайд Оқулық ЖИ Бағалау Слайд Оқулық ЖИ |
|
|
Сабақтың соңы 5 мнн 5 мин |
Бағалау «Күнделік» әдісі
Рефлексия «Бүгінгі сабақ» Оқушылар бүгінгі сабақтан алған білімдерін, түсінбеген сұрақтарын жазады.
Үйге тапсырма:162-бет,7-тапсырма |
Бүгінгі сабақтан алған білімдерін сабақ бойына орындаған тапсырмасының нәтижесіне қарай өз пікірлерін білдіреді. |
Мадақтау Жарайсыңдар! Мақтан етемін! |
Оқулық Слайд |
|
шағым қалдыра аласыз















